Logika Tomczykiewicza

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 B.Rymanowski: Czy to prawda, że w ramach koalicji  z RAŚ doszło do tego, że przemalowano krzesełka na stadionie w narodowym z barw biało - czerwonych na barwy śląskie?

T. Tomczykiewicz: Nie, to oczywiście nie jest prawda. Mówił o tym dziś rano poseł Hoffman, ale to nie jest prawda, jest tylko projekt, że krzesełka będą w barwach regionalnych bo stadion śląski stracił status narodowego 10 lat temu.
 
Taki dialog usłyszeliśmy w ostatnim programie B. Rymanowskiego. Pomińmy na razie warstwę faktograficzną wypowiedzi szefa klubu parlamentarnego PO. Skupmy się na logice wywodu. Przypomina mi on coś mniej więcej takiego;
- Czy Polska leży w Europie?
- Nie, to oczywiście jest nie jest prawda. Polska leży na kontynencie sąsiadującym przez Ural z Azją.
 
Głupie? 
A przypomnijmy sobie Donalda Tuska, który gromko zapewniał, że nigdy nie dopuści do legalnego posiadania narkotyków, po to, by w dwa tygonie póżniej przeprowadzić ustawę dopuszczającą posiadanie małej ilości narkotyków. 
 
Tomasz Tomczykiewicz nieprzypadkowo jest szefem klubu PO.
 
Okazuje się zresztą, że podobna logika nieobca jest na przykład redakcji Dziennika Gazety Prawnej. O czym traktować może artykuł znajdujący się pod linkiem
 
Kaczyński skłócił prawników. Kto się poczuł obrażony?
albo
Małysz pokłócił się z żoną. Przez Kaczyńskich
 
Jakieś nowe, sensacyjne ustalenia?
 
Otóż pierwszy donosi o różnicy zdań między dwoma prawnikami P. Kruszyńskim z UW, a K. Zgryzkiem, na temat tego czy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez J. Kaczyńskiego złożone do prokuratury przez posłów PO (obrażenie Ślązaków) jest czy nie jest zasadne.
 
Drugi zaś, że  wg jednego z tabloidów Iza Małysz nie chce by jej mąż wypowiadał się na tematy polityczne.
 
 
 
A odnośnie faktów w wypowiedzi T. Tomczykiewicza:
1. Zarząd Województwa Śląskiego podjął decyzję o zmianie barw stadionu, całość prac kosztować będzie 50 mln zł. (wchodzą w to sumy na bezpieczeństwo, bieżnię itp. szerzej w mojej poprzedniej notce)
2. Wg wikipedii od roku 1993 Stadion Śląski jest stadionem narodowym
 
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A co do poruszonych manipulacji dziennikarskich. Akcja "Kaczyński a sprawa śląska" to jedna wielka manipulacja. Dziś w aucie słuchałem audycji na ten temat w diecezjalnym radiu katowickim. Przykre, ze stacja reklamująca się sloganem "Wiadomości z wiarą" zachowuje się jak mainstream. Do dyskusji zaproszono jakiegoś wyszczekanego platformersa oraz senatora Korfantego. Otóż Korfantemu nie za bardzo pozwolono się wypowiedzieć. Słychać było pouczenia dziennikarzyny - zaraz panie senatorze - wiec widać, że Korfantego aż skręcało jak słuchał typowo peowskich manipulacji pana posła. Oczywiście okazało się, że Kaczyński będzie winien temu jak dużo ludzi zadeklaruje narodowość śląską podczas spisu, bo zrobią to Kaczorowi na złość. Oczywiście Kaczyński powinien przeprosić. Gdy Korfanty próbował wytłumaczyć, że nie ma za co przepraszać a Kaczyński wszystko wytłumaczył na konferencji prasowej to platformers wyśmiewał - kto o tej konferencji słyszał. i oczywiście zaraz dyskusja została przez "katolickiego" żurnalistę zakończona. Bo po co się wgłębiać w rozważania dlaczego "ta nasza telewizja i ta druga zaprzyjaźniona" konferencję przemilczają a manipulują wyrwanym z kontekstu jednym zdaniem (co prawda nie najszczęśliwiej sformułowanym).
oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#149580

Tak, Tomczykiewicz dał się już poznać jako wyjątkowa kreatura, o wysypie dziwnych typów na Śląsku pisałam zresztą swego czasu w notce "Fafuła i Fajferek".
Sprawa stadionu - ZGROZA!
Niby tylko kolory krzesełek, a w gruncie rzeczy kolejny etap w likwidacji państwa polskiego metodą drobnych kroczków.
I straszno, i smutno.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dama Pik

#149584

Nie, w POlszewii nie biją murzynów zbyt boleśnie, a gdyby i tak było, to bijący i tak tego nie czują.
Taka już jest ta POtwornie przewrotna i chora miłość z nienawiści - 2 w 1.

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#149586

kiedyś u komuchów takie coś co nazywało się Gadzinowski. Ten Tłumokiewicz wybitnie przypomina posturą i wymową tamtego pokurcza : 150cm w kapeluszu , ślepota i ta trudnośc w wypowiadaniu słów. Partie dewiantów wybierają sobie takie pokraki by się dowartościować na ich tle. Już na jesieni zniknie jak tamten dziwoląg.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#149615

nietypowych narodowości.
I tak np.:
Kuc - narodowość chamska
T.T. - narodowość pożytecznych idiotów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#149617

http://niepoprawni.pl/blog/858/nic-nie-rozumiesz-baranie-malysz-na-tle-flagi-rasskandal

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#149653