Czy PO pozwie „The Economist”?

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Tusk niedawno chwalił się pozycją Polski w najnowszym rankingu The Economist dotyczącym szybkości rozwoju gospodarczego w ostatnich kryzysowych latach, nie wiedząc czemu przypisując sobie zasługi w tym względzie. To czasopismo pisało także kilkakrotnie w tym roku o nim i jego rządzie. Niezbyt pochlebnie. Wypominało mu daleką 70 pozycję w rankingu krajów przyjaznych dla biznesu, określało w innym zestawieniu demokrację w Polsce jako „ułomną”.

Kilka cytatów na potwierdzenie:
„ znajduje się jednak w najlepszej w historii sytuacji, ale na razie wykonał dopiero połowę pracy, potrzebnej do maksymalnego wykorzystania potencjału kraju”„od czasu kiedy ekipa PO przejęła władzę, deficyt finansów publicznych zwiększył się czterokrotnie, a dług publiczny niebezpiecznie zbliża się do 55 proc. PKB (przekroczenia 60 proc. zabrania konstytucja). Powinno to działać jak alarmujące dzwonki ostrzegające przed poważnym gospodarczym kryzysem.” „Pod różową fasadą budynek pęka - oceniają jego eksperci” „rząd traci czas, zajmując się błahymi sprawami. - Ministrowie w rządzie Tuska wykazują niepokojącą tendencję do taplania się w drugoplanowych sprawach (...) zamiast skoncentrować się na poważnych reformach potrzebnych w administracji państwowej, finansach publicznych i na rynku pracy - twierdzi gazeta. Zauważa też, że mimo zwiększania wydatków państwa i obciążeń podatkowych, P o l a k o m w c a l e n i e ż y j e s i ę l e p i e j.”

Znaczy to chyba mniej więcej to samo co „ nic się nie zmieniło” za które PO właśnie pozwało PiS do sądu w trybie wyborczym. Jednoznacznie potwierdzają to, że „nic się nie zmieniło” najważniejsze światowe rankingi. Porównując raport, na który powoływał się The Economist „Doing business 2011” z raportem z roku 2008 otrzymujemy nie zmieniony obraz nędzy i rozpaczy.

Zbiorczo 2008 - 74 miejsce 2011 – 70 miejsce
min.
Rozpoczynanie Biznesu 2008-129 miejsce 2011 – 113 miejsce
Płacenie podatków 2008-125 miejsce 2011 – 121 miejsce
Otrzymanie pozwolenia budowlanego 2008-156 miejsce 2011 – 164 miejsce
Ochrona inwestorów 2008- 33 miejsce 2011 – 44 miejsce
Zamykanie Biznesu 2008-88 miejsce 2011 – 81 miejsce

Polska trzyma się nie dzięki ale wbrew temu rządowi, wbrew tragicznej jakości jego pracy. Niestety wielu Polaków ocenia rządy na podstawie ich telewizyjnego obrazu, emocji, narzucanych im schematów myślenia. Te niby nieciekawe cyferki powyżej określają szanse wysokiej jakości ich życia. One powinny być podstawą wyboru, nie to kto komu dokopał w debacie, kto lepiej coś tam powiedział czy więcej obiecał. Z tego chleba nie będzie.

http://www.doingbusiness.org/data/exploreeconomies/poland
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/economist-tuskowi-brakuje-ambicji_182914.html
http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/the-economist-prestizowy-brytyjski-tygodnik-rzad-tuska-niszczy-polska-gospodarke_166659.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Już nie mówiąc o tym, że opinia, iż w Polsce nic się nie zmieniło jest raczej oceną, a nie prawdą lub fałszem.

Chyba, że sędzia jest rozgrzany.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#178305

Sądzenie się o to, to paranoja ale musieli na szybko przykryć wpadkę z konferencją nowych lewicowców w PO, która była przed zgłoszeniem ich komitetu do PKW. PKW prosi teraz o wyjaśnienia w tej sprawie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#178306

Od 4 lat zajmuje się "przykrywaniem" takich właśnie informacji.
W potoku "sensacji" rodem z innych kontynentów, giną informacje dotykające Nas osobiście.
Przez znużenie potokiem informacji do pełnego zobojętnienia.
Potem jeszcze wszystkimi dostępnymi kanałami rzuci się ideę
"po co głosować, skoro to i tak ta sama banda" i parada oszustów ogłosi następne triumfalne zwycięstwo.
A banda wyborczych matołów znowu w połowie kadencji zacznie piszczeć że "one to takie łobuzy, bo oszukujom".
Trzeba chyba rozlepić na drzewach kartki z napisem
SPRÓBUJ POMYŚLEĆ. TO NAPRAWDĘ NIE BOLI.
A może nawet wejdzie w nawyk?
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#178308

Oglądam TVP Info od rana. Żadnych konkretów poza kilkuminutowym wystąpieniem Kaczyńskiego w którym powiedział o przerwanej budowie paru dróg. Dziennikarze pytali o debaty. PO robi kolejny cyrk z pozywaniem do sądu i wszystko się wokół kręci. Wyborca dostaje ogromną ilość niepotrzebnych mu do niczego informacji. W Anglii jest jednak bardziej konkretnie pod tym względem, rankingi, sondarze w konkretnych sprawach to stały element gry. Pamiętam rozmowę małżeństwa które miało różne poglądy polityczne. Oni rozmawiali tak: a szkolnicwo się pogorszyło, a to a tamto. Tak jakby mieli dokonać poważnej inwestycji. Nie a Konserwatyści to cacy a Partia Pracy to be.
Stosunek informacji PiS a reszta partii i rząd 10 do 90% a i to optymistyczne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#178314

W Polsce będą się ukazywać tylko zatwierdzone przez Radę Ministrów publikacje tej redakcji natomiast artykuły bądź ich części niezgodne z opinią rządu będę zastępowane ekspertyzami specjalnie powołanego Centrum Ekspertyz Ekonomicznych. W ten sposób zapewni się wolność słowa i dostęp informacji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#178321

Jak widzisz Tusk ma cwańszą metodę. Chwali się oceną Polski czasopisma, które jego samego ocenia negatywnie.
Odwracanie kota ogonem.

W telewizji i tak nie będzie żadnej ostrej krytyki Tuska.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#178325