KS. DR HAB PIOTR NATANEK I JEGO PRAWDZIWA HISTORIA CZ. II

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

KS. DR HAB. PIOTR NATANEK I JEGO PRAWDZIWA HISTORIA CZ.II.
Ewa Łosińska („Uważam Rze” nr 26 3-7 VIII 2011) „Samozwańczy prorok”:
"[…]zna telefon do nieba. Twierdzi, że biskupi służą masonerii. Czy spróbuje dokonać rozłamu w polskim Kościele? Duchowny, który z niewielkiej Pustelni Niepokalanów chce ratować Polskę i Europę od wpływów szatana nie przyjmuje kary nałożonej na niego przez przełożonych. Dla zwolenników jest gwiazdą Internetu, która w kazaniach tropi masonerię w polskim episkopacie i gromi polityków różnych opcji za „szkodzenie narodowi”. Jego poglądy trudno uznać za zgodne z nauką Kościoła, a jest wśród nich plan intronizacji Chrystusa na Króla Polski. Poszkodowanym przez trąbę powietrzną radził – piszcie do kurii krakowskiej o odszkodowanie – jak nie chcą wam dać Boga – to niech dadzą kasę. W dekrecie kurii czytamy, iż ksiądz Natanek publicznie podważa autorytet pasterzy Kościoła i głosi niezgodnie z nauką Kościoła poglądy dotyczące królowania Jezusa Chrystusa, oparte na prywatnych objawieniach, co prowadzi do ośmieszania Kościoła uznał też kardynał Dziwisz. Telewizję Christus Vincit wspiera Społeczny Ruch Zapotrzebowania Wiary z Norwegii. Kiedy słucham jego kazań w Internecie mam wątpliwości co do tego, czy jest całkiem zdrowy. Ale Natanek mówi też o rzeczach które naprawdę ludzi bolą, Choćby o tym, że nasi politycy nie wiele robią, by setki tysięcy młodych nie wyjeżdżały z Polski za chlebem – mówi kapłan z Krakowa, który nie chce podać nazwiska, skoro Natanka nie potępia. „Twierdza” ks. Natanka była kiedyś miejscem otwartym. Tu lubiany przez młodzież kapłan organizował m.in. wakacyjne obozy. Nie słyszałem wtedy o kontrowersjach. Nie chcę oceniać księdza, ale po komunikacie kurii poczuł się osaczony – mówi burmistrz, zaraz po tym, gdy ksiądz Natanek rzucił klątwę(?) na próbująca sfilmować jego pustelnię ekipę TVN 24. Ludzie zawsze chętnie słuchali jego kazań, był pełnym zapału duszpasterzem młodzieży. Organizował wyjazdy do Grzechyni, czy do Radia Maryja – wspomina także ksiądz Leopold Witek z parafii św. Antoniego w krakowskich Bronowicach. Teraz w pustelni mieszkają z nim tylko osoby najbliższe, w tym rodzina. A z dziennikarzami płomienny kaznodzieja nie rozmawia. Według niego są nieuczciwi.
Reakcja kurii jest spóźniona; ksiądz Natanek znakomicie wykorzystał Internet – twierdzi ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski. – Nie zgadzam się z jego poglądami, ale dekret kurii nie jest wyjściem.
Kapłan z Grzechyni kojarzy się trochę z Savonarolą mnichem z Florencji, który w XV wieku piętnował grzechy duchowieństwa.
[…]Girolamo Savonarola męczennik, bohater wiary, florencki reformator religijno-polityczny, dominikanin, bohater wiary wielu kościołów protestanckich, święty Kościoła anglikańskiego i mariawickiego[…].
Ale w to , że to ksiądz Natanek ma rację, kiedy zarzuca politykom sprzedaż Polski przy okazji prywatyzacji, a duchowieństwu - służenie masonerii, wierzą pasowani przez niego Rycerze Chrystusa Króla…trzymali napisy, by komunii udzielać tylko do ust i wyłącznie na kolanach. Dlaczego Chrystus ma zostać królem Polski? To szansa na powstrzymanie czekających Europę kataklizmów – powtarza ks. Natanek za Rozalią Celakówną, mistyczką, której proces beatyfikacyjny rozpoczęto w Krakowie w 1996 roku.
Aby ocalić grzeszny kontynent kapłan pojechał nawet ze swoimi zwolennikami w 2009 roku do Brukseli. Zaproponował zmianę symbolu Unii Europejskiej. W wieńcu jej gwiazd miałaby pojawić się Matka Boska, a gwiazdki powinny mieć po osiem a nie pięć ramion(sic). Bo gwiazda pięcioramienna to symbol satanistów-twierdzi. Do Rzymu także rycerze w czerwonych płaszczach pojechali z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. Teraz ks. Natanek zapowiada wspólny wyjazd do Berlina i Medjugorje. Spektakl jaki z okazji takiego wyjazdu się rodzi działa na ludzi – twierdzi Krzysztof, który kiedyś studiował na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i słuchał wykładów księdza Natanka.- Mówił z zapałem, prostym językiem, podobało mi się – nie kryje. Samym Rycerzom Chrystusa Króla bardzo podobało się zaś uroczyste pasowanie pod Grunwaldem, w 600 rocznicę słynnej bitwy. W dodatku do rycerstwa które ma bronić wiary, można zgłosić akces przez Internet. 35-letnia Krystyna, nauczycielka z Tarnowa zamierza do niego przystąpić.- Słucham kazań księdza przez Internet. Ma sporo racji. Kraj jest źle rządzony. Na internetowej stronie rycerstwa widać mapę Polski, a na niej informacje, jak liczne są jego szeregi w każdym województwie. Według danych czerwone płaszcze z krzyżem nosi ok. 3 tys. osób w kraju i 368 spoza Polski. W 1999 roku jezuici usunęli za nieposłuszeństwo Tadeusza Kiersztyna, który także chciał intronizacji Chrystusa na króla Polski. To on długo zajmował się w Krakowie procesem beatyfikacyjnym Rozalii Celakównej. O karze jako go spotkała pisze w Internecie jak „ o postawieniu go przez władze duchowne przed plutonem egzekucyjnym”. Ksiądz Natanek w jednym z najnowszych kazań obiecuje wyzwolić ojczyznę. Daje też jednak szanse politykom. Prezydent i premier mogą się nawrócić – mówi – zacznijcie mówić po polsku.. Pokażcie że chcecie Chrystusa króla – apeluje. I zapewnia, że modli się za rządzących od lat. Za kardynała Dziwisza także. Czy nawet ekskomunika zrobiłaby na ks. Natanku wrażenie?- Savonarolę jako heretyka spalono na stosie. To jednak nie było dobre rozwiązanie – wskazuje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski[...]".
cdn.

Brak głosów

Komentarze

poznalibysmy wtedy kto jest u nas Polakiem kto bolszewickim pacholkiem kto wnukiem voksdojcza a kto zydokomuchem jazgot jaki by nam zgotowali za to bylby czytelny smierc bolszewi  smierc voksdojczom smiec zydokomuchom ,szechterom stolzmanom i reszcie zaprzanstwa

Vote up!
0
Vote down!
0
#242652

Zabijajcie, mordujcie, niech poleją się rzeki krwi... Niech króluje śmierć.. 
Tego chcecie wysłannicy szatana, mordercy i wskazujecie jeszcze, ze to wy jesteście nadzieją chrześcijaństwa. Przyjdzie na was kara.

Vote up!
0
Vote down!
0
#242795

Jakże wielkiej modlitwy wymagają istoty"ludzkie" ,nie umiejące milczeć w skupieniu w Dniu Męki Pańskiej.Szatan wyje!

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#242808

Przeczytaj coś napisał i zastanów się dlaczego w tym dniu nie umiesz milczeć w skupieniu tylko wyjesz..

Vote up!
0
Vote down!
0
#242817