KOMOROWSKI I JARUZELSKI W CIENIU STANU WOJENNEGO

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

KOMOROWSKI I JARUZELSKI W CIENIU STANU WOJENNEGO

 

Wkrótce po ogłoszeniu kandydatury Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich 2010 r. były współpracownik komunistycznej bezpieki Andrzej Olechowski w programie telewizyjnym „Fakty po faktach” podzielił się z widzami intrygującą wiadomością:

„Kandydat Platformy Obywatelskiej nie ma kwalifikacji, żeby objąć urząd prezydenta państwa. Są rzeczy, których nie mogę powiedzieć, bo cały czas obowiązuje mnie tajemnica państwowa. Ale my wiemy niestety o nim rzeczy różne”.

To zaskakujące wyznanie jednego z ojców założycieli Platformy Obywatelskiej nie doczekało się wówczas żadnego rozwinięcia. Nikt z przedstawicieli reżimowych mediów nie miał odwagi zapytać, o jakich „my” mówił Olechowski i jakie „rzeczy różne” wiedział na temat przyszłego prezydenta dobrze poinformowany TW „Must”.

Zaciągnięta nad osobą Komorowskiego szczelna osłona medialna sprawia, że od czasu afery marszałkowej do opinii publicznej nie przedostają się żadne informacje mogące zmącić propagandowy wizerunek „spokojnego konserwatysty” i „męża stanu”.

Ujawniane niekiedy językowe lapsusy i gafy lokatora Belwederu nie przybliżają nas do prawdziwej wiedzy na jego temat. Podobnie jak rysunki satyryczne czy niewybredne żarty. Mają raczej uczynić z niego postać bardziej swojską i akceptowaną przez Polaków, a ludziom niewymagającym za wiele od strefy publicznej dać namiastkę wolności słowa. Prymat tego polityka w tzw. rankingach zaufania jest ponurym dowodem skuteczności ośrodków propagandy.

„GRUBA KRESKA” W MON

Nad polityczną karierą Bronisława Komorowskiego – od stanowiska dyrektora gabinetu Aleksandra Halla, poprzez funkcję wiceministra i ministra obrony narodowej, aż po rolę marszałka Sejmu i prezydenta RP – zalega cień wielu niewyjaśnionych spraw.

W „Raporcie z weryfikacji WSI”, mającym wagę dokumentu urzędowego, zawarto opis dziesiątek przestępstw i nieprawidłowości, jakie zaistniały w ciągu 15 lat istnienia służb wojskowych. Przedstawiono liczne przypadki korupcji, nadużywania władzy, przekraczania uprawnień i przestępstw gospodarczych.

Aż 26 razy dokument ten wymienia nazwisko Bronisława Komorowskiego – wskazując na jego odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem służb wojskowych. Pojawiają się pytania nie tylko o genezę i charakter kontaktów Komorowskiego ze środowiskiem WSI, z generałami po moskiewskich uczelniach i z esbekami prześladującymi Polaków, ale przede wszystkim o konsekwencje politycznej działalności w MON.

Od początku pracy w ministerstwie Komorowski prezentował negatywny stosunek do dekomunizacji w wojsku. Wtedy, gdy struktury postkomunistyczne były najsłabsze, a opinia publiczna pamiętała zbrodnie stanu wojennego, chronił aparat postsowiecki, tłumacząc np., że wywiad peerelowski nie pracował na rzecz Związku Sowieckiego.

O zainicjowanej przez Bronisława Komorowskiego i Janusza Onyszkiewicza „grubej kresce” w MON wielokrotnie mówił Krzysztof Wyszkowski, wspominając m.in., jak późniejszy prezydent odtajnił materiały archiwalne dotyczące marca 1968 r. po to, by – jak sam twierdził – „odbudować poparcie inteligencji dla wojska i obronności”. „To tak – pisał Wyszkowski – jakby ktoś zakładał, że poprzez poznanie wszelkich faktów związanych ze zbrodnią katyńską chciało się budować przyjaźń polsko-sowiecką czy kształtować dobry image polskich komunistów”.

O autentycznej postawie Komorowskiego, szczycącego się dziś swoją „kartą opozycyjną”, najpełniej świadczy jego fascynacja generalicją „ludowego” wojska, przyjaźnie z ludźmi wojskowej bezpieki czy awanse udzielane prześladowcom opozycji.

Postać tę trzeba oceniać w perspektywie szczególnego zaufania, jakim cieszył się nowy wiceminister MON ze strony komunistycznych służb wojskowych. Należy ją postrzegać poprzez krąg najbliższych znajomych i współpracowników, wśród których znajdziemy:

gen. Adama Tylusa, gen. Bogusława Smólskiego, płk. Henryka Demiańczuka, płk. Lucjana Jaworskiego, płk. Aleksandra Lichockiego, mjr. Jerzego Smolińskiego, gen. Pawła Nowaka czy gen. Józefa Buczyńskiego.

Obnoszoną niczym moralną tarczę, „kartę opozycyjną” Komorowskiego warto oceniać w perspektywie „dialogów” z roku 1982, które w swoim artykule „Dialogi operacyjne Komorowskiego” przytoczyła Dorota Kania w „Gazecie Polskiej” z grudnia 2010 r. Na pytanie esbeka, jak widzi siebie w nowej sytuacji, w której znalazła się Polska, Komorowski odpowiedział: „Mam dość wszelkiej działalności. Nigdy nie byłem ideologiem, to wszystko przestało mieć sens”. W innej rozmowie, z maja 1982 r., Komorowski nazwał zasłużonego opozycjonistę Wojciecha Ziembińskiego „pajacem lubiącym się bawić w konspirację” i stwierdził: „Mam dość wszelkiej działalności w opozycji, jestem zdekonspirowany, wy wiecie o mnie wszystko. Jakakolwiek działalność opozycyjna moja czy innych jest po prostu zabawą w podchody”.

TAJNE UZASADNIENIE TYLKO DLA JARUZELSKIEGO

Gdy wspominaliśmy 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, reżimowe media niezwykle mocno nagłaśniały propagandowy gest Komorowskiego – zapalenia „symbolicznej świecy pamięci o ofiarach stanu wojennego oraz solidarności z Białorusią i innymi narodami walczącymi o wolność”.

Tymczasem to wydarzenie powinno nam przypominać, że lokator Belwederu darzy szczególną atencją sowieckiego agenta Wojciecha Jaruzelskiego – odpowiedzialnego za wojnę z narodem i cierpienia milionów Polaków.

Już w roku 1998, gdy prokuratura wojskowa wydała postanowienie o umorzeniu śledztwa w sprawie płk. Ryszarda Kuklińskiego, ówczesny szef sejmowej Komisji Obrony Narodowej Bronisław Komorowski, działając na wniosek grupy posłów SLD, wnioskował do ministra sprawiedliwości o udostępnienie utajnionego uzasadnienia tylko Wojciechowi Jaruzelskiemu i grupie generałów LWP.

Dla Polaków dokument ten pozostał do dziś tajny, ponieważ prokuratura tłumaczyła, że zawiera on „informacje stanowiące nadal tajemnicę państwową”. To Komorowski w 2005 r. usilnie sprzeciwiał się inicjatywie Jarosława Kaczyńskiego, gdy ten chciał pozbawić agenta „Wolskiego” stopnia generalskiego i przywilejów należnych byłemu prezydentowi.

„To zły pomysł – perorował polityk PO – Trzeba umieć oddzielić regulacje ustawowe dotyczące wszystkich byłych prezydentów od oceny ich działalności, nie można karać kogoś za błędne decyzje lub niewłaściwe zachowanie, odbierając uprawnienia”.

Rok później w wywiadzie dla Moniki Olejnik Komorowski twierdził: „Zabranie Jaruzelskiemu stopnia generalskiego oznaczałoby, że przekreślamy całą drogę żołnierską generała, a ta nie cała przecież była zła”.

Postać agenta zbrodniczej Informacji Wojskowej Komorowski nazwał „do pewnego stopnia tragiczną”, argumentując, że Jaruzelski wziął udział w demontowaniu własnego systemu, „za którym się opowiadał i którym żył przez całe życie”. Ówczesny marszałek Sejmu podkreślał przy tym, że „niewątpliwie gdzieś miały swoje istotne znaczenie jego korzenie rodzinne, tradycja, dla myślenia w kategoriach patriotyzmu”.

Nie mogło zatem dziwić, że tuż po objęciu prezydentury Komorowski zaprosił Jaruzelskiego na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, argumentując, iż uczynił to „na rzecz zgody narodowej, na rzecz zakończenia wojny polsko-polskiej”.

Kilka dni później sowiecki agent napisał do Komorowskiego: „Rozumiem, że cała ta wrzawa wokół posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego i mojego w nim udziału, stała się głównie okazją do realizacji głównego celu – podważenia prestiżu, zaufania, zdyskredytowania Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. (...) Przykro mi, iż naraziłem Pana Prezydenta na powstałą sytuację”.

NIE TYLKO FASCYNACJA ROSJĄ

Wydaje się, że autora stanu wojennego i lokatora Belwederu łączy nie tylko fascynacja Rosją czy stosunek do „ludowego” wojska. Życiowym „spełnieniem” Jaruzelskiego było wprowadzenie stanu wojennego – wymierzonego przeciwko Polakom i ogłoszonego w interesie sowieckiego okupanta. Jedną z pierwszych inicjatyw ustawodawczych Komorowskiego była nowelizacja ustawy o stanie wojennym, uchwalona w ekspresowym tempie, tuż przed wyborami parlamentarnymi 2011 r.

Pozwala ona Komorowskiemu wprowadzić stan wojenny lub stan wyjątkowy „w sytuacji szczególnego zagrożenia konstytucyjnego ustroju państwa, bezpieczeństwa obywateli lub porządku publicznego, w tym spowodowanego działaniami o charakterze terrorystycznym lub działaniami w cyberprzestrzeni, które nie może być usunięte poprzez użycie zwykłych środków konstytucyjnych”. Za pomocą tej ustawy można podważyć każdy niekorzystny werdykt wyborczy lub zablokować zmiany groźne dla rządzących.

Znając prawdę o Komorowskim, jego prorosyjskich admiracjach i poglądach na działania opozycji, można się obawiać, że to narzędzie może zostać użyte ponownie przeciwko dążeniom milionów Polaków.

NA ZAŁĄCZONYM ZDJĘCIU WIDOCZNY PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ BRONISŁAW KOMOROWSKI W UKŁONIE I UCAŁOWANIU RĘKI ZBRODNIARZA WOJCIECHA JARUZELSKIEGO W TOWARZYSTWIE ALKA I MILLERA.

Dokumenty, źródła, cytaty:

http://niezalezna.pl/36449-komorowski-i-jaruzelski-w-cieniu-stanu-wojennego

http://aleksanderszumanski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1036&Itemid=2

http://neon24.pl/#postsaved

http://aleszuma.neon24.pl/post/110228,polska-i-kosciol-przedmiotem-ataku-swiatowej-masonerii

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:11)

Komentarze

gorzkie żale

 

po śmierci patrona

prezydent nie może

odnaleźć się wcale

 

stąd w Ruskiej Budzie

z WSIowym ludem

śpiewa gorzkie żale

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1428819

Dopóki prawdziwa historia tej rodziny, będzie tematem tabu, dopóty nie dowiemy się roli jaką dostał Komorowski, prezydent? Bo, pytań do tego tematu jest setki? Czy po wojnie, do Polski z Kowaliszek przyjechała ta rodzina Komorowskich a przede wszystkim dlaczego zastawiła majątek Kowaliszki? Kto może potwierdzić ich tożsamość, gdyż pan prezydent odwiedził "ojcowiznę" po 70-latach, jako prezydent, jacyś starcy pomiętali Komorowskich, ale czy tych? Ojciec Komorowskiego, któremu legendę produkował sam Bronisław na swojej stronie internetowej, że w czasie wojny, jako nastolatek, przeszedł niemal przez wszystkie organizacje patriotyczne od AK do oddziału Łupaszki, złapany przez sowietów został wykupiony za ostatni pierścionek babuni jak twierdził? Łupaszka, największy wróg sowietów, nie słyszałem, by komukolwiek z tego oddziału udało się przeżyć niewolę? Potem nagle jest w LWP i w kilka miesięcy służby do końca wojny zostaje podporucznikiem i z takim stopniem kończy służbę? Matury nie miał, ale jak powiedział sam prezydent w przemówieniu do młodzieży, że poszedł studiować na fałszywej maturze i nazwisku, nie powiedział dlaczego studia skończył jako Komorowski? Dlaczego jedną z pierwszych wizyt prezydenta, była jednostka wojskowa w której była dokumentacja służby wojskowej jego ojca i tam poprosił wgląd do tej dokumentacji? Myślę, że gdyby ktoś się uparł i zajął się szczegółowo tą rodziną, to byłoby dużo niespodzianek? Pamiętajmy z kim się ożenił, teściowie pracownicy MBP i SB, zwolnieni w 1968r. ze służby? To, były zbrodnicze organizacje mordujące Polaków po wojnie, wprowadzające socjalizm lufami karabinów, później wyrzuceni na bruk, knuli? To są te typy, które zmieniali nazwiska na bardziej polskie, szukali konotacji? Komorowski chwalił się, że pracę magisterską napisał w 11dni a pomagał mu teść? Czy to przypadek, że nikomu nieznany Komorowski, nagle w 1979r. znalazł się 11 listopada wśród działaczy niepodległościowych i został aresztowany? Czyżby nie było to legendowanie przyszłego prezydenta? Internowanie w ośrodku wypoczynkowym MSW razem z dzisiejszymi elitami IIIRP? Tylko pytam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1428834