APEL PATRIOTYCZNY

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

APEL PATRIOTYCZNY

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=14&nid=9985

Ukraiński prezydent Petro Poroszenko dał w twarz narodowi polskiemu, ustanawiając dzień powstania zbrodniczej UPA świętem państwowym.  Wierni mu propagandziści, także ci z Polski, próbują przy tym wmówić europejskiej opinii publicznej, że wybór daty 14 października to nie gloryfikacja morderców Polaków, Żydów, Ormian, Czechów i sprawiedliwych Ukraińców, ale - uwaga! - chęć oddania czci Matce Bożej. Tak jakby Europa była ślepa i nie widziała, że w tym dniu od lat ulicami ukraińskich miast przechodzą nie religijne procesje z ikonami, ale faszystowskie marsze z pochodniami i czerwono-czarnymi flagami oraz portretami Stepana Bandery, który organizował zabójstwo m.in. polskiego ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego.

Przeciwko takim działaniom Petro Poroszenki i jego popleczników Rodziny Pomordowanych przez UPA i SS Galizien, wsparte przez środowiska kresowe i patriotyczne,   rozpoczynają ogólnopolską akcję protestacyjną. Jej kulminacją będą protesty w czwartek 23 października o godz. 17.00, w ramach których m.in. pikietowane będą ukraińskie placówki dyplomatyczne.

Informacje będą systematycznie podawana na patriotycznych portalach internetowych oraz pod linkiem

https://www.facebook.com/events/793631067361156/?context=create&previousaction=create&source=49&sid_create=826349475#

Rozpowszechnij i przyjdź!

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:21)

Komentarze

ukrainskim ` obrzadkiem.

Prawie zawsze odbywalo sie to noca z dobrze zaplanowanym przebiegiem.

Inie mialo to znaczenia czy jest to wies czy miasteczko,bo naogol mamy wyobrazenie ze to we wsiach tylko mordowano Polakow.

UWAGA MOCNE !!

Rodzina do zamordowania i ich mieszkanie czy dobytek bylo dobrze rozpracowane i cala akcja dobrze zaplanowana.

Do wykonania najokrutnieszych czynnosci szukano osoby najblizej spokrewnionej z ta rodzina pochodzenia ukrainskiego.

mial przez to udowodnic swoja lojalnosc Ukrainie i zmyc z siebie pietno posiadania jakis konekcji rodzinnych.

Najpierw na oczach matki i ojca znecano sie nad dziecmi, przed smiercia przybijano je do drzwi, aby bylo wygodniej i wycinano im najpierw jezyki zeby nie krzyczaly, a nastepnie wydlubywano oczy, obcinano nosy, uszyrece i nogi  nastepnie  obdzierano ze skory jak krolika tak ze na drzwiach pozostawal zywy korpusik.

Ze starszymi dziewczynkami postepowano podobnie tyle ze je jeszcze gwalcno wczesniej.

Matke rozkaldano na stole i ja na oczach meza bito i gwalcono nastepnie lamano wszytko co sie dalo jednym z okrucienstw bylo wbijanie w pochwe rozbitej butelki.tak zeby nie miala dna i do niej nalewali samogonu i podpalali.....

Mezszczyzna mial miec jasnie panska smierc -z zawiazanym krawtem,wycinano dlugi pasek skory od samego dolu, az po szyje i go zawiazywano jak krawat.

Po zabiciu wpadala czekajaca na zewnatrz cholota ukrainska czesto tez zwiazana z mordowana rodzina jakimis wiezami byly to baby ,dzieci i starcy  .

Rabowali co sie dalo i ladowali na wczesniej przygotowane furmanki.

Po tym wszystkim dom byl podpalany.

To mi dzis opowiedzial moj znajomy z Kowla, ktorego kuzynow w Lubomlu  wlasnie tak zamordowano .

 

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4
#1445850

Co się z tobą stało , jeszcze nie tak dawno temu pisałeś , że mordy na Polakach na Wolyniu miały cel rabunkowy .

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1445852

komentator_3
">

Z rozmow z naocznymi swiadkami ktorzy przezyli pogromy

wilk na kacapy - 23 Kwietnia, 2014 - 11:21

wynikalo ze w wiekszosci mordowanie Polakow mialo podtekst typowo bandyckorabunkowy a nie polityczny.

W masakrach braly udzial cale rodziny ukrainskie podjezdzano na furmankach pod polska osade na furmance byli bojowcy ich baby starsze dzieci i wmiare sprawni dziadkowie, najpierw mordowali najsilniesi a pozniej wkraczali do akcji ci co zostali na furmanakch oni tez czesto  dobijaly jeszce zywe ofiary,a pozniej je okradaly ze wszytkiego co mialy,domy byly pladrowane wynoszono nawet meble,inwentarz byl rozkradany a jak nie to tak samo zarzynanay.Zalezalo im na czasie zeby jak najszybciej rozkrasc dlatego robiono to w pospiechu i przy udziale calej rodziny banderowca.

Swiadkowie opowiadali ze pozniej na nogach banderowcow rozpoznawali porzadne buty czy inna odziez zamordowanych Polakow.

Moj znajomy Wolyniak mowi mi ze takich zbrodni to tylko moga sie dopuscic ludzie, ktorzy jadali mieso,ludzkie bo innego wytlumaczenia nie ma na takie zezwierzecenie - ponoc dostaje sie takiej wscieklizny  umyslowej od wlasnie miesa ludzkiego.Czy to prawda nie wiem,ale nie zdziwilbym sie ze tak bylo w tym przypadku.

Nie podoba mi się!

-4

#1423492

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1445853

na mnie.

Z rozmow z naocznymi swiadkami ktorzy przezyli pogromy

ja napisalem to co mi przekazali to nie znaczy ze sie z tym zgadzam.

Swiadkowie mogli to widziec jak widzieli i ty Romus im tego nie mozesz zarzucic a tymbardziej mnie

ktory przytacza i taka opinie oparta na wlasnie tych swiadkach.

Moze ci swiadkowie woleli tak widziec rzezie niz uwazac ze ich bracia ukrainscy przyszli ich tylko fizycznie eksterminowac?

Ale zeby do tego dojsc to trzeba miec umiejetnosc analityczna.No ale Romus jest tutajw sluzbie Satyra jeden mnie paluje drugi atakuje bez podstwanie jak widac.

Jetses tu aby tylko szczuc i manipulowac.

 

Do nie dawna Romus z USA wyzywal miz ze uwazam ze jego  czarnyzydokomuch prezydent Obama mial wplyw na zamach smolenski

minol ponad rok i Romus z USA zaczyna juz mniej kochac swojego Obame no coz lepiej pozno niz wcale.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1445916

bzdury i zmyślasz , bo tego nie moźna nazwać pisaniem . Co do szczucia to jest to twoja specjalność , praktykowana przez ciebie od dawna .

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1445928

To jest tak okrutnie przerażające, że aż nie do uwierzenia. Jakim bydlakiem, zwierzęciem trzeba być, żeby tak krzywdzić ludzi? Nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić. I pomyśleć, że Bóg jest miłosierny i wszystko wybacza..

 

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1445865

Wierz mi , ja też nie potrafię tego zrozumieć , tego a także wielu innych spraw . Jak Bóg do tego dopuszcza .

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1445927

.... oczywiście masz rację ! To jest okrutne, przerażające.

To jest zbrodnia, która wymyka się w każdej próbie zrozumienia.

To co tam się działo jest poza ludzkim wyobrażeniem.....alle,  nawet mając tę świadomość i wiedzę , nie można usprawiedliwiać jeszcze większego zbrodniarza  - Putina.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1445934

Polskimi mediami wstrząsnęła informacja – Poroszenko, w akcie uwielbienia dla UPA, Ukraińskiej Armii Powstańczej, ogłosił, by dzień jej powstania, 14 października, stał się narodowym świętem ukraińskim. Nic dziwnego, że wywołało to powszechne oburzenie. Podchwyciły to portale takie jak Kresy.pl i Kresy24.pl.

Czy Petro Poroszenko ustanowił 14 października narodowym świętem Ukrainy? Tak. Czy UPA samo świętowała ten dzień jako moment swojego powstania? Tak. Ale wystarczyło trochę poszukać by od razu znaleźć następujące informacje...

- od lat w tym dniu na Ukrainie obchodzone są dwa inne święta. 14 października to święto Matki Boskiej Pokrowskiej oraz Dzień Ukraińskiego Kozactwa. Oba te święta są bez porównania bardziej popularne na Ukrainie niż święto powstania UPA i od lat są hucznie obchodzone przez całe masy Ukraińców, w żaden sposób nie konotujących ich z banderyzmem.

- Gdy przeczyta się oświadczenie Petra Poroszenki, okazuje się, że ani słowem nie odniósł się do UPA, ale do pozostałych obu tradycji.

 (świetnie to zresztą opisał Piotr Skwieciński w swoim tekście na wpolityce.pl)

 

Oczywiście o tych faktach nie wspomina nawet pierwotna wersja tej wiadomości.Dalej. 14 października usiłowano 8-krotnie (!) przegłosować ustawę uznającą UPA za stronę wojującą i reprezentującą uznawane państwo w trakcie drugiej wojny światowej. Projekt ustawy zgłosiła Swoboda a Tyahnybok był posłem sprawozdawcą. 8-krotnie została odrzucona.
Oczywiście o tym też nie wspomniano.
W ramach kolejnej ciekawostki. 14 października ulicami Kijowa przeszedł marsz Svobody i Prawego Sektora. Zamiast zapowiedzianych kilkudziesięciu tysięcy, zebrało się kilka tysięcy osób. Doszło do starć z policją (jak się okazało, państwo nie „poparło” tej inicjatywy). Sama zaś Svoboda i Prawy Sektor, zgodnie z sondażami, nie przekraczają w zbliżających się wyborach parlamentarnych progu wyborczego. O tym też się nie wspomina.

 

 

 

http://niezalezna.pl/60475-historia-antyukrainskiej-pomylki

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1445935

są nawet tu , na tym portalu , boją się atakować Pana osobiście ale plują wszystkim Polakom , komentatorom i blogerom w twarz . Jeden z nich niedawno napisal nawet , że nasze babcie straszyły nas rezunami . Pluje nam tu na „niepoprawnych„ w twarz i ma nawet obronców . Trudno byłoby mi uwierzyć , gdybym sam tego nie czytał . Przypominanie o pomordowanych rodakach , polskich dzieciach rzucanych do góry i łapanych na widły to według niektórych „niepoprawnych„ schizofrenia . Wg. nich tacy jak my to agenci Putina . Mam jedną radę i proźbę do nich , nie nie profanujcie grobów i pamięci Polaków pomordowanych na Wołyniu przez bandy okrutnych ukraińców .

 

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1445851

To taka mądrość etapu, że powtórzę za Michalkiewiczem. Kiedy potrzeba było wsparcia ten sam człowiek na M3C, że "niestety nasze narody oddziela skrwawiona szyba" radził tę szybę stłuc, a miedzy innymi na moje krytyczne uwagi napisał, że "później będzie można ją odbudować(sic!)". Dzisiaj juz im polska pomoc nie jest potrzebna i pozwalają sobie na plucie nam w twarz, vide ustalone wspomniane święto..

Polecałem tu kiedyś film "Było sobie miasteczko" oparte o wspomnienia rodziny Krzesimira Dębskiego, a w szczególności jego matki, jak to sąsiedzi Ukraińcy w Kisielinie mordowali Polaków w biały dzień. Zrobili ro w niedzielę i wymordowali masę osób w kościele. Już wtedy nie musieli wstydzić się i chować twarzy pod osłoną nocy.

Nie dziwota, ze najgorszymi wrogami dla ludzi tego autoramentu są ks. Isakowicz-Zaleski i piszącu ty pan Aleksander. Właśnie tu na NP spotkał go najbardziej chamski atak.

Atak atakiem i jakoś to mam wkalkulowane w myślenie o pisaniu w blogosferze, ale jeśli działa podświadomość w rodzaju "babcinych bajań o rezunach" to chodzą mi dreszcze po plecach, bo widzę, że to jest mocno wdrukowane w świadomość, a te wszystkie serdeczności i dygi to malunek na użytek dnia codziennego.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1445870

pochodzi z kresów , z opowiadań najbliższych mi osób i literatury wiem jak mordowani byli Polacy , przez ich sąsiadów . Pisałem już tu kiedyś o tym jak Ukrainka widząc niesamowite okrucieństwo swoich rodaków , powiedziała mojej matce , że naród , który w tak okrutny sposób morduje innych , nie zasługuje na swoją ojczyznę .

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1445925

ci wszyscy "majdaniarze", którzy tak ochoczo jeździli na Ukrainę wspierać Ukraińców  dążąc z całych sił do przyjęcia Ukrainy do UE? Jakoś zamilkli.  Tak to jest gdy zapomina się o  historii własnego narodu i wykonuje polecenia innych, dla których zaszłości polsko-ukrańskie nie mają żadnego znaczenia. Taką mamy klasę polityczną która, jak bedą kazali, padnie na kolana i będzie jeszcze przepraszać, że żyje, co napisałam już w innym miejscu chyba wczoraj. Żadnego honoru, żadnej dbałości o interesy narodu polskiego.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Szpilka

#1445901

kto Polakom wyrządził większą krzywdę.

Sprawcy i oprawcy z wszystkich stron geograficznych są znani.

Sednem sprawy jest tak pisać, by nie zastępować jednego okrucieństwa innym.

Stąd pokaźna grupa blogerów, która dla zachowania równowagi wypowiedzi i prawdy historycznej, poświęcała ostatnio dużo

własnego czasu pisząc rzetelnie o Ukrainie, bez lukru i pudru wykładając mroczne strony tej nacji.

Dowodem na słuszność naszych postów i komentarzy jest dzień hańby-wprowadzony przez Poroszenkę jako święto.

Budowanie czegokolwiek na grobach przodków jest niedopuszczalne.

Nigdy nie będzie na to przyzwolenia.

I dotyczy to każdej nacji nie wyłączając Ukrainy czy Rosji.

Wybaczenie następuje wyłącznie po poznaniu prawdy.

Pozdrawiam.

 

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1445917

http://wpolityce.pl/swiat/218187-piotr-skwiecinski-klapki-na-oczach-czyli-patriotyczne-reakcje-na-nowe-ukrainskie-swieto

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-10

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1445930

http://niezalezna.pl/60475-historia-antyukrainskiej-pomylki

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-10

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1445931

   

Myślę, że wielki już czas zakończyć licytację:

 kto Polakom wyrządził większą krzywdę.

odp:

Ten wpis powinien się ukazać już rok temu

nie byłoby takiej idiotycznej portalowej wojenki

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1445933

wydaje mi się , ze tu nie chodzi o licytowanie się . Niektórzy blogerzy i komentatorzy (całe szczęście jest ich niewielu) nie chcą by wogóle pisać cokolwiek na temat zbrodni popelnianych przez „rezunów„ na Wołyniu . Można pisać o szwabach , ruskich ale nie podoba im się , gdy przypomina się ukraińskie zbrodnie na kresach , zbrodnie przemilczane przez większość masowych przekaziorów . Nie ulega wątpliwości , że dużo wiecej Polaków zginęło z rąk szwabów i ruskich ale nie w tym rzecz . Należy brać pod uwagę to , że ukraińcy nie mieli takich możliwosci , że tak się wyrażę technicznych jak dwaj pozostali sąsiedzi . Blogerzy o których wspomniałem nigdy nie ustosunkowali się do moich uwag na temat niesamowitych okrucienstw banderowców . Nie zauważają tego w jak długich męczarniach umierały tysiące polskich dzieci , jak wielu ciężarnym kobietom rozpruto brzuchy lub obcięto piersi . Ilu Polakom powoli odpiłowano kończyny i robili to sąsiedzi z którymi żyli od wielu pokoleń . Gdy o tym się pisze to ten z Gdyni odpowiada , że „babcie straszyły nas rezunami„ a Józio przychodzi jemu w sukurs nazywając tych , którzy nie pozwalają zapomnieć tych okrutnych mordów , schizofrenikami . Oczywiście masz rację , że przyszlość można budować jedynie na prawdzie ale najgroźniejsze jest to , że o tej prawdzie ukraińcy nie chcą nawet słyszeć a co dopiero o przeproszeniu . To co widzę tu , to nie jest licytowanie się , to jest coś gorszego , coś co jest dla mnie zagadką .

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-7

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1445936

Romanie  jesli pokażesz mi wpis mój o tym jakobym nazwał kogoś schizofrenikami dyskutując o Wołyniu

byłbym Ci bardzo,bardzo wdzieczny.

Liczę na odpowiedż

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1445941

Moje wpisy o Wołyniu a było ich 5 razy wiecej niż Twoich

http://niepoprawni.pl/comment/421075#comment-421075

http://niepoprawni.pl/comment/421075#comment-421075

http://niepoprawni.pl/comment/421075#comment-421075

http://niepoprawni.pl/comment/421206#comment-421206

Nie chce mi się wiecej wklejać bo bym Ci wstydu narobił

Pozdrawiam

Proszę nie atakuj ad personam jak nie masz na to dowodów

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1445944

... no muszę poczynić pewne zastrzeżenie.\

Naprawdę nie szukam zwady, nawet z najbardziej tępym adwersarzem.

Odór i swąd , tej potwornej zbrodni,  roznosi się po świecie od 1943 roku.

Zapytam nieśmiało.... gdzie byli ci polityczni analitycy - pożal się Boże -  wcześniej ??.  Dlaczego nic nie pisali żyjąc w PRL-u.?

Nawet ci co wybrali wolność w USA, zamiast udać się  na Kubę.

....Nagle przebudzili się i walą w  "bęben" kołtunerii,  obrażając inaczej postrzegających aktualne realia .

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1445951

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1445953

Przede wszystkim , jeżeli odpowiadasz na mój komentarz to dlaczego zwracasz się do mnie w liczbie mnogiej ? O jakich politycznych analitykach piszesz , czy to też do mnie ? Jeżeli tak to odpowiadam , że w czasach PRL-u nie było takich  możliwości pisania jak obecnie a do tego moje pisanie za czasów komuny ograniczało się do pisania w szkolnych zeszytach , uciekłem z Polski jako bardzo młody człowiek . Zauważyłem jednak , że pomimo upływu tak długiego czasu od mojej ucieczki z Polski , tak ucieczki , piszę lepiej aniżeli niejeden na niepoprawnych . Polskiego paszportu nigdy nie miałem , przeszedlem przez dwie granice „nielegalnie„ , jeżeli to tak można nazwać , ponieważ uważam , że nielegalnym było otoczenie tylu państw drutem kolczastym i drutami pod napieciem . Przez takie granice przeszedlem . Kilka dni temu jeden z blogerów przypisał mi tęsknotę za PRL-em , pomimo tego , że nie dałem nikomu najmniejszych podstaw ku temu by być tak ocenionym . Ty natomiast wysyłasz mnie na Kubę (tak to odebrałem) . Twoje aluzje do mojej tępoty , są bardzo delikatnie mówiąc , nieprzyzwoite . Być może mógłbyś być moim synem a nawet wnukiem a jednak nie wiedząc nic o mnie piszesz , że walę w bęben „kołtunerii„ . Jeden z moich przyjaciół po przeczytaniu komentarzy pod tym wpisem zadzwonił do mnie i powiedział mi , Roman po co tobie to , oni tam są tacy mądrzy , wszystko wiedzą najlepiej , mają najlepsze rozeznanie a nie potrafili wykorzystać sytuacji po 1989 roku aby stać się wolnymi . Ilu Polaków zagłosowało na Jana Olszewskiego ? Przez długie lata pobytu na obczyźnie nie zapominałem o Polsce , poświęcałem Jej sporo czasu . Nic z tego nie mam i na nic nie liczyłem ale nie spodziewałem się , że za pisanie tego co czuję i ostrzeganie rodaków , że ślepe popieranie Ukrainy może się źle skończyć dla Polski , zostanę zaliczony do tępaków . Przecież zwracałeś się do mnie i użyłeś właśnie tego słowa , na pewno nie bez przemyślenia . Nie trzeba było długo czekać aby przekonać się , że to co dzieje się za wschodnią granicą Polski zaczęło odbijać się wielu Polakom nieprzyjemną czkawką .

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1446029

… od dnia, w którym poczyniłeś zastrzeżenia do komentarza Romka z USA. Ale nie jest to przeszkoda, bym zabrał tu głos. I wcale nie chcę tu pełnić roli adwokata Romka.

Otóż Maruś, – uważam, że Ty pisząc do Romka, cyt.: Naprawdę nie szukam zwady, nawet z najbardziej tępym adwersarzem” – po prostu zachowałeś się wobec Romka co najmniej niestosownie, by nie powiedzieć wprost… po chamsku. Takie określenie Romkowi się absolutnie nie należało. Bo niby z jakiej racji? – pytam. Że jako potomek Kresowian ma pewien zasób wiadomości na temat Ukraińców, które przekazywano sobie w rodzinie „z ust do ust”? Romek ma swoje zdanie i ma do tego prawo, ale Ty już nie masz prawa z tego powodu nazwać jego „tępym adwersarzem”.

Dalej zapytałeś, cyt.: „… gdzie byli ci polityczni analitycy – pożal się Boże – wcześniej??  Dlaczego nic nie pisali żyjąc w PRL-u?”. Nie sądzę, aby istniały jakieś przesłanki, byś Romka nazwał „politycznym analitykiem”. O wiele trafniejsze byłoby tu określenie „komentator wydarzeń społeczno-politycznych”. Drugie pytanie – także kierowane do Romka – jest nietrafne, ponieważ Romek opuścił Polskę (przez zieloną granicę) mając zaledwie 20 lat. Tak więc nie żyjąc w PRL-u, a w Austrii, potem w Skandynawii, by na stałe osiąść w Stanach Zjednoczonych, – nie mógł pisać z terenu PRL-u. Ale za to pisze z USA i chwała jemu za to, że interesuje się Polską i Polakami i… jak niektórzy – nie „zapomniał” języka ojczystego i świetnie się nim posługuje.

Twoją sugestię, że Romek powinien udać się na Kubę – zamiast do USA, uważam za bezczelną. Jak byś się poczuł, gdyby Romek zasugerował Tobie, że nie powinieneś mieszkać w tej… „słoikowej” sasr**ej Warszawce, a na przykład w... Korei Północnej? Pisząc o udaniu się na Kubę – napisałeś między wierszami, że Romek ma poglądy komunistyczne (tak to odebrałem), co jest oczywiście totalną bzdurą i bardzo obraźliwe dla Twojego adwersarza! 

Na zakończenie – w swoim komentarzu wyrażasz pretensję do Romka, że cyt.: „....Nagle przebudzili się i walą w "bęben" kołtunerii, obrażając inaczej postrzegających aktualne realia”Otóż drogi Marusiu! – Podzielenie się na forum swoja opinią na temat stosunków na linii Polska–Ukraina oraz wyrażenie własnego zdania na temat poglądów adwersarzy przez Romka, - nie miało nic wspólnego z obrażaniem kogokolwiek z nich.

Konkludując: przypuszczam, że kiedy pisałeś komentarz adresowany do Romka, – poniosły Cię z lekka emocje. Poza tym, – również domniemywam, że traktujesz Romka-Polaka na emigracji jako tego, który jest „ciemny” edukacyjnie i prymitywny w myśleniu. Taka opinia o Polonii panowała w Polsce za czasów PRL-u, by zohydzić pozostającym w kraju obywatelom naszą zacną Polonię. I to tylko za to, że ich serca pełne były patriotyzmu i zarazem nienawiści do komunistycznych rządów podporządkowanych Moskalom, których po prostu nie "trawili", stąd opuścili granice Ojczyzny.

Zatem kończąc, zapytuję: – czy nie uważasz, że Romkowi należą się od Ciebie słowa przeprosin?

 

Pozdrawiam bez urazy,

   

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1450238

... no oczywiście - też uważam , że nawet po czasie , powinno stanąć się w obronie honoru kolegi.

Tylko ,... wolałbym abyś zechciał przeczytać jeszcze raz mój komentarz :

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

.. no muszę poczynić pewne zastrzeżenie.\

Naprawdę nie szukam zwady, nawet z najbardziej tępym adwersarzem.

Odór i swąd , tej potwornej zbrodni,  roznosi się po świecie od 1943 roku.

Zapytam nieśmiało.... gdzie byli ci polityczni analitycy - pożal się Boże -  wcześniej ??.  Dlaczego nic nie pisali żyjąc w PRL-u.?

Nawet ci co wybrali wolność w USA, zamiast udać się  na Kubę.

....Nagle przebudzili się i walą w  "bęben" kołtunerii,  obrażając inaczej postrzegających aktualne realia

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Satyrze... coś mi się wydaje, że semantyka... jest Ci mało znaną ...albo za mocno uderzyłem w stół ? !! :-)))

To pierwsze zdanie- przyznam dość mocne - było tylko informacją o mojej intencji .

Potencjalny adwerszarz wcale nie musiał przyjmować tego do siebie.

Ale mimo wszystko, jeśli Romek poczuł się obrażony.... to tak, oczywiście serdecznie Go przepraszam .

Natomiast jeśli chodzi o meritum , to proszę wybacz mi, że tak lakonicznie, ale odpowiem tak :

Każdy Polak, który zna najnowszą historię Polski , w tej rzeczywistości geopolitycznej , nie powinien atakować Ukrainy.

Czy  tak trudno to zrozumieć , kim jest i jakie ma zamiary Putin ?

Moja rodzina w 1/2 pochodzi z Kresów ze Stanisławowa,  mord Wołyński znam z opowiadań najbliższych.

Niejednokrotnie pisałem na tym forum, że tego się nie da wybaczyć, zapomnić .... ale mimo wszystko  - nigdy nie poprę ani Putina ani kacapską bolszewię !!

Już raz pokazali na co ich stać.

Oczywiście, że bez urazy. !!

Acha, Satyrze proszę nie rób z Romka takiego *cierpiętnika* z powodu pobytu w USA.

Ja też byłem na emigracji i jakoś potrafiłem wrócić  do tej "słoikowej" Warszawy... bo tutaj są groby moich bliskich.

ps.

Należysz do bacznych obserwatorów .... czy nie odnosisz wrażenia, że ten wściekły atak na Ukraińców, zaczął się po inwazji Putina na ten kraj ?.... wcześniej jakoś było cicho.... czy nie ?

Gdyby Romek był moim kumplem..... ? to bym mu doradzał - rzuć ten Usarel i wracaj !

To tyle   z szacunkiem - pozdrawiam

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1450249

do takiej wymiany zdań nigdy by nie doszło , gdybyś inaczej zareagował na komentarze Jazgdyni , kpiącego , sobie z ofiar tego ludobójstwa . Pisanie o babciach straszących rezunami jest pluciem Polakom w twarz . Różnica miedzy nami jest taka , że ja to tak odebrałem inaczej a Ty inaczej , Tobie to nie przeszkadzało . Nie musisz mnie zawstydzać , wierzę , że na temat Wołynia napisałeś tu więcej aniżeli ja .

Pozdrawiam .

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1446027

Nie pamiętam tej sytuacji i trudno bym komentował kazdy wpis,każdego blogera

Ja odniosłem się tylko do zarzutów jakie mi przypisałeś

czy słusznie sam to oceń.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1446033

tu jest komentarz „Jazgdyni„ , jazgdyni - 13 Września, 2014 - 00:24

być może został przez Ciebie przeoczony .

Witam

Kawał solidnej roboty. Choć to takie przerażające...

 

Czy znowu pojawią sie tutaj dyszący nienawiścią do Ukrainy? Bo babcie straszyły ich krwawymi rezunami?

Cóż mnie zawsze bardziej niż azjatycka dzicz w amoku, która ujawniła się na Wołyniu, bardziej przerażał kurdupel Jeżow, czy doktor Mengele, którzy naukowo i zgdonie z paragrafem, na zimno mordowali tysiące.

Co jest gorsze - planowana urzędowo zbrodnia, Katyń, lub Aushwitz, czy dzikusy mordujące wszystko co popadnie?

Trzeba odrzucić emocje i na zimno się zastanowić.

Przemysł zbrodni, to coś najgorszego, co człowiek mógł drugiemu człowiekowi uczynić.

 

Pozdrawiam i dziękuję

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1446037

Jakkolwiek by czytać tą wypowiedz JzG i intencje jakie mu przyświecały,z tego co pamietam, nigdy w swoich komentarzach

Janusz  nigdy nie negował tego ludobójstwa, i kto tego dokonał.

Zarówno JzG ,jak i ja zwracaliśmy uwage na fakt iż od rozpoczęcia konfliktu na Ukrainie tzw. dyżurnym (codziennym)tematem

jest Wołyn i to co tam sie działo ponad 70 lat temu.Ważne to i trzeba o tym pamietać, ale czy czytając wpisy o tym codziennie

nie przynosi to skutek odwrotny od pierwotnie zamierzonego.

pozdrawiam

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1446039

Cytuję: "Ważne to i trzeba o tym pamietać, ale czy czytając wpisy o tym codziennie

nie przynosi to skutek odwrotny od pierwotnie zamierzonego."

 

Właśnie o tym zapomnieliście i Wasze codzienne pisanie o Majdanie przyniosło skutek odwrotny od zamierzonego, a mianowicie obudziło czujność. :)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1446040

Wracając raz jeszcze do wpisów blogera Aleszumm pragnę zaznaczyć,że jak każdy bloger tak i jego wpisy są komentowane i oceniane.Ja od "zawsze" niemal obligatoryjnie stawiałem i stawiam najwyższe oceny jakie mogę dać,bo na to zasługuje.Niemniej jednak ostatnio wpisy blogera Aleszumm zostają poddane lekkiej krytyce, nie za temat,ale właśnie za ich częstotliwość i powtarzalność.Często są dublowane,na co zwracają uwage komentatorzy wpisów Aleszumm-a na innych portalach gdzie zamieszcza swoje posty,a jest ich sporo.Raz jeszcze podkreślam, ja nie krytykuje blogera bo nie mam do tego żadnego powodu,ale mam prawo swoje uwagi zamieszczać jak każdy.

Poniżej Romanie link do jednego zportali ,gdzie również komentatorzy zwracają na to uwage.

http://blogpress.pl/node/20022

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1446041

komentator_4
">

Wal się Robercie

jazgdyni - 14 Października, 2014 - 13:07

Jesteś obłakany.

Zaczadzony jednym tematem.

 

Poproś egzorcystę.

Nie podoba mi się!

-13

#1445634

@JzG

Jozio z Londynu - 14 Października, 2014 - 13:23

TO JUŻ NIE JEST PARANOJA,ANI ALERGIA...TO JEST SCHIZOFRENIA!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1445961

Kogo nazwałem SCHIZOFRENIKIEM ?

Ja odniosłem sie do twierdzenia JzG że wszyscy już mamy dość tego

CODZIENNEGO tematu i tyle

Nie adresowałem ad personam tego komentarza i tyle

czy mam prawo wyrazić swoją opinie ?

Pozdrawiam

A gdybyś potrzebował ze 100 moich komentarzy (tylko w ostatnich m-cach) odnoszących się do ogromu tej 

tragedi  i kto tego ludobójstwa dokonał to daj mi czas a prześle Ci linkiem

A na dziś to choć jeden dzien dajmy sobie spokój z tym tematem

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1445964

3, a w porywach 4 ujemnych ocen, a będzie komplet majdaniarzy.

Dla mnie całowanie dłoni wnuczki Lecha Kaczyńskiego na Wawelu przez Juszczenkę to swoisty wist i zachęta do podtrzymania polityki zaczętej przez jej dziadka, który unikał nawet 65 rocznicy Mordu Wołyńskiego i choć był zaproszony do Olsztyna to wolał z Juszczenką pojechać do Sopotu na Dni Kultury Ukraińskiej. Te sprawy toczą się tą drogą już od wielu lat i stąd podnoszenie głowy przez Ukraińców, Najnormalniej w świecie odczytują prawidłowo koniunkturę. Mniejszość niemiecka w Opolu bardzo ładnie antagonizuje te dwie nacje, zapewniając korzystniejsze warunki finansowe studentom z Ukrainy.

To prowokacja, by u siebie w domu nasi studenci byli studentami pośledniejszego sorta.

Żeby było jaśniej to wnuczka w tym przypadku znaczy przyszłość, a takie dziecko jesteśmy przyzwyczajeni tulić w ramionach, a nie całować po rękach. To tyle tytułem wyjaśnienia.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1445984

Jeszcze nigdy nie otrzymałem za komentarz tyle pałek i ani jednego uzasadnienia , dlaczego , zaś osoba , której odpowiedziałem też nie raczyła odpowiedzieć nawet jednym słowem np. pieprzysz lub spie...... .

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1446176

Panie Romanie  bo tu jest pełna kultura.

A czy minusy są powodem Pana frustracji ? nie sądze

Są też pod Pana wpisami plusy i to jest ważne że ktoś się z Panem zgadza

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1446180