Czy Balcerowicz umie zliczyć do 13??

Obrazek użytkownika Polon210
Blog

Zawsze zdumiewały mnie ochy i achy odnośnie Balcerowicza. Taaakie kwalifikacje jakoby (że był sekretarzem KC PZPR czy, że jest zdiagnozowanym cyklofrenikiem??), zbawienny "Plan B." (nazywany na pocz. 90-ych pl. Zachsa-B. później juz bardziej swojsko B.-Zachsa a po spłaceniu czosnkowego speca od aferalnych transformacji Jeffreya Zachsa finalnie i dumnie "Planem Balcerowicza").

Że jakoby zdusił hiperinflację - ok, to było konieczne ale czy pamietacie w jakim kryminogennym stylu?? zamrożono arbitralnie kurs $ na poziomie 9500zł na ok 1,5 roku - kacyki PZPRowskie, międzynarodowi spekulanci, KGB (tzw. "pożyczki moskiewskie" wożone w walizkach "dyplomatycznych")porobili miliardowe fortuny kosztem dolarowych ciułaczy, którzy utracili dorobki całego życia (jeżeli życiem nazwać zmywanie garów,zamiatanie trotuarów, azestową kontraktorke itp zajęcia emigracyjne).

No ale zduszono hiperinflację - wreszcie kwoty zaczęły się po denominacji mieścić na wyświetlaczach kalkulatorów. Czyli myśl strategiczna p. Balcerowicza jednak zatriumfowała? No nie bardzo...

Jak juz wyżej powiedziałem, nie poważałem tego pana, zawsze uważałem Balcerowicza za nadętego bufona służącemu być może wiernie komuś, ale na pewno nie polskiemu społeczeństwu. Ale co z tym liczeniem do 13?

Ten pan firmuje obecnie przedsięwzięcie "uświadamianie społeczeństwu skali długu publicznego" (jakbyśmy to conajmniej my mieli się czuć winni za katastrofalne straty generowane przez rząd PO/WSI)

http://biznes.onet.pl/masz-19-tys-zl-kredytu-a-nawet-o-tym-nie-wiesz,18490,3704946,1,news-detal

artykuł ze światłymi radami "miszcza" np: "Prof. Balcerowicz podczas konferencji prasowej zaznaczał, że ostateczną gwarancję rozwoju finansów publicznych i ograniczenia deficytu da tylko wykształcenie ludzi tak, aby nie byli podatni na populistyczną propagandę" (ha ha ha, do Tuska i Nowaka z tymi tekstami!!) zdobi fotka przedstawiajaca 12-pozycyjny display postawiony w centrum Stolycy.

Na nim wyświetlana jest kwota ok 724mld inkrementowana w tempie ok 150mln/dobę. Przy obecnym tempie zadłużania powinien się on przepełnić po ponad 4 latach, ale zwracam uwagę że w.w. wartość początkowa jest zaniżona na skutek kreatywnej księgowości p. Vincenta bez NIPu!

Specjaliści wskazują na rzeczywiste rozmiary długu jak i na przyspieszone tempo zadłużania przez rząd Tuska, przewidziane na 330mld w najbliższych 3 latach http://www.rybinski.eu/?p=1722&lang=pl Czyli Balcerowicz zrobił głupi bład techniczny, i po JAKIMŚ CZASIE 3a będzie przepełniony licznik wywalić. Po jakim czasie? no może być że już dzisiaj!!

http://biznes.onet.pl/mamy-3-000-000-000-000-zl-dlugu,18543,3319107,1,prasa-detal Eeech "strategu" Balcerowiczu - mądrzysz się i puszysz od 20lat a nie wpadłeś żeby 13 cyfre do licznika dodać- żenua jak i cały ten nierząd Tuska i POPSLD/WSI/KGB ;/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

w odróżnieniu np. od Lecha Kaczyńskiego, którego nazwiska nigdy nie poprzedzano tym tytułem.
Sprzedał polskie banki za bezcen - tzn. polskie państwo nie dostało za nie ceny rynkowej, on sam pewnie dostał sowitą nagrodę na łatwą zgodę na każdą prywatyzację. A kiedy już bliskie było rozliczenie jego działań pod tym względem, kiedy powstała komisja śledcza ds. prywatyzacji banków, GW, TVN i reszta mediów oburzyła się: jak to możliwe, żeby jakiś tam Artur Zawisza przesłuchiwał Wielkiego Profesora Cudotwórcę Balcerowicza! No i komisję śledczą rozwiązano. Balcerowicz jest bezpieczny, nikt go nie rozliczy.
I teraz też nie ustaje w wysiłkach, żeby resztę strategicznych spółek oddać w OBCE ręce. Nawet swoich własnych koleżków odważył się zaatakować, byle tylko powstrzymać przejęcie jednej z firm energetycznych przez inny państwowy koncern.
W jednym zawsze zgodzę się z Lepperem, choć go nie cierpię: Balcerowicz musi odejść.
Tyle złego zrobił Polsce, że nie mogę na niego patrzeć. I nie zyskał mojej sympatii nawet po tym, jak Rostowski stłukł mu okulary.

444Polska.bloog.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#89582

trafiłes w sedno!! tu juz nie chodzi o samo wyprzedawanie przedsiębiorstw za grosze- to nie tylko głupota i szkoda dla budżetu, ale sprzedawanie firm strategicznego znaczenia w tym banków to zdradziecka dywersja- to pozbawianie Państwa instrumentów regulujacych i stymulujacych gospodarkę- jak np. zmusić PRYWATNY KAPITAŁ na Kajmanach czy Belize do wspierania inwestycji w Polsce?? Z "genialnych" pociągnięć pana B. wymieniłbym również zbycie gdy był prezesem NBP zasobów złota RP dokładnie w rynkowym dołku notowań giełdowych- skąd ten pan wpadł na taki pomysł - miał akurat cykl swojej umysłowej dewiacji, czy ktoś mu to zlecił?? już co prawda "po ptakach", ale sprawa wymaga rzetelnego śledztwa przed Trybunałem Stanu.

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#89632

A-ka-pi-ty!
Poza tym fajnie, z werwą. ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#89674

http://www.gazetakrakowska.pl/pieniadze/313567,gwiazdowski-kazdy-polak-rodzi-sie-z-19-tys-zl-dlugu,id,t.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#89676

Rząd prowadzi politykę "Jak nam brakuje, to wejdziemy do pokoju dzieci i zabierzemy im ze skarbonki"... Każde dziecko, które się rodzi dostaje swoiste becikowe. Nie czek, ale weksel na kwotę 19 tys. zł.

Tyle cytatów, jednak ludziska, czytajcie teksty sami ;p

Ja tylko dam własne porównanie- rzad Tuska zachowuje się jak pijak co wynosi z domu ostatnie sprzęty by sie uchlać jeszcze ten jeden raz, a dzieci to niech idą do bidula albo wynocha na Madagaskar!!

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#89773

a "one" i tak robią swoje,czyli wynoszą juz nawet łóżka i POsciel z domu....

Wszak Cicia i wujcio,przygarna "biedne sieroty" jak juz nawet okien na opał zabraknie.....

ciocia da cukierka i kolejny wieniec na miedziane czoło,Wujcio namietnie przytuli.....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#89781

a poniewaz uskierały go jego zapisy o rzetelnej sumienności Kupca,to....

go zamienił....na ......?

Polon 210 dycha..bez 13......bo mimo,wszystko jestem przesądna..:)

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#89783

kolejna dycha,brak mi tylko POlisy i Big Banku Gdanskiego

pozdr :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#89785

nigdy mistrzem nie był i nie będzie.Może dla "wykształconych" z wielkich miast.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#166500