eSBecy w me(n)diach

Obrazek użytkownika insurekcjapl
Kraj

Adam Słomka na forum KPN-u umieścił artykuł o byłych aparatczykach z PRL-u, którzy mają za zadanie rekomunizować obecną Polskę. Tekst nosi tytuł "Czym skorupka za młodu ... Rzecz o SB w „wolnych” mediach".

Oto cytaty:

14 kwietnia br. uczestniczyłem w katowickim marszu w obronie TV Trwam, który został dosyć tendencyjnie przedstawiony przez media publiczne jako manifestacja, z którą starły się lewackie bojówki ...

Niedawno minęło ponad 20 lat od czasu, gdy przewodniczyłem Komisji Środków Masowego Przekazu Sejmu RP I kadencji. Już wtedy moje środowisko stawiało postulaty dekomunizacji i lustracji środowiska dziennikarskiego – czego wobec oporu postkomunistów i ich „okrągłostołowych przyjaciół” nie udało się zrealizować.

Dziś poza sądownictwem, prokuraturą czy służbami mundurowymi to właśnie wśród dziennikarzy mamy wiele przykładów na stworzenie dla byłych funkcjonariuszy SB i wysokich funkcjonariuszy MSW PRL ciepłych posad, które umożliwiają im przy tym kreowanie poglądów sporej części Polaków. Ważna jest bowiem narracja. A ona jest dziś bardzo czytelna.

Ze zdumieniem odkryłem, że redaktorem naczelnym gazety „Super-Nowa” wydawanej w Bielsku – Białej do niedawna był Krzysztof Oremus.

Twórcą tej lokalnej gazety jest Marek Piotrowski, były członek Komisji Majątkowej - w czasach PRL wysoki funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa.
"Super-Nowa" to gazeta, którą założył Marek Piotrowski, główny podejrzany w "aferze Komisji Majątkowej", która przyznawała katolickim parafiom odszkodowania za zabrany przez komunistów majątek.

Wspomniany wyżej Krzysztof Oremus swoją „karierę” rozpoczynał w Stanie Wojennym w MO i ZOMO. Wynika to z akt osobowych IPN 140642 (sygn. IPN Ka /0 239/ 22). 1 lutego 1985 r. został przydzielony do zadań inwigilacji środowisk kościelnych i związków wyznaniowych nierzymsko-katolickich. Według opinii służbowej z 30 grudnia 1985 r. wykazywał się sumiennością i pozyskał 3 tajnych współpracowników (TW). W kwietniu 1988 r. wystąpił z wnioskiem o przyjęcie do PZPR. W MSW PRL pracował aż do 30 czerwca 1988 r.

Ze zdumieniem otwieram „Super Ekspress” z 30 marca 2012 r. Ten sam Krzysztof Oremus popełnia tekst „Boćki bronią Sowietów”. Wynika z niego, że pomnik ku czci armii ZSRR stojący w centrum Żywca ... stoi tam „pilnowany” przez bociany, które uwiły na nim gniazdo. To ma być zdaniem byłego podoficera MSW PRL argument za jego pozostaniem.

Całymi latami mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego czytają jego teksty. Teksty rozchodzące się w tysiącach egzemplarzy. I tak SB-ek po „przykurzeniu” swojej „kariery” z PRL staje się „poważnym” autorytetem lokalnego środowiska dziennikarskiego. Jego aspiracje są jednak szersze. Teksty są przecież czytane w całej Polsce w popularnym dzienniku o półmilionowym nakładzie.

Zainteresowanie byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa czy dygnitarzy PRL kształtowaniem poglądów szerokich rzesz czytelników jest znane. Biegnie od domniemanych związków zabójcy ks. Jerzego Popiełuszki Grzegorza Piotrowskiego z gazetą „Fakty i Mity” posła Ruchu Palikota, eksksiędza Romana Kotlińskiego przez „NIE” rzecznika rządów PRL Jerzego Urbana aż – jak widać na przykładzie Oremusa – do mediów lokalnych i tabloidów.

Właśnie dlatego walka o wolne media jest sensowna. Jest arcyważnym zadaniem, które musi wymusić oczyszczenie „czwartej władzy”. Inaczej tajni współpracownicy i funkcjonariusze SB czy WSI będą wpływali na poglądy nie tylko tych, którzy pamiętają „propagandę goebbelsów PRL” ale i młodego pokolenia Polaków.

Adam Słomka

http://slomka.bloog.pl/id,331045461,title,Czym-skorupka-za-mlodu-Rzecz-o-SB-w-wolnych-mediach,index.html

Brak głosów

Komentarze

Znów mam powtarzać, że nasz portal nie jest słupem ogłoszeniowym ani dla wielkich partii, ani dla kanapowców (finansowanych przez agenturę i postsowiecką generalicję)? Polecam NE. Opara pewnie będzie łaskawszy:):):)
Mam dziś noc zgłaszania pogwałceń regulaminu NP, wiec zgłaszam:):):)
------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#249217

Słomka? Temat? Odnośnik do partyjnej strony KPN-u?
Zajrzyj na moje wpisy, to zobaczysz, że daję materiały swoje, ale też robię mini-recenzje, gdy wydaje mi się coś godne uwagi.
Sprawa lustracji dziennikarzy opisana przez A.Słomkę, który ma faktycznie za uszami przy "puczu na Olszewskiego", oparta na podaniu faktów o konkretnych draniach z Bielska, to pod żadnym względem nie zamulająca wrzuta na słup ogłoszeniowy... Zlitujże się!

Słomka przecież od czasu do czasu pojawia się w Sferze Wolnego Słowa (niedawne "spotkanie autorskie" w klubie "GP" w Krakowie, artykuł o Nim Sakiewicza itp), a nie ma wszakże zaciętszych wojowników ze sprawcami i mocodawcami "Nocy Czerwcowej" aniżeli środowiska "Gazety Polskiej".

Co z tym AS zrobić?
Sam mam problem, ale staram się zrozumieć Jego gry politykierskie, szukanie sojuszników, oceniać fakty, doceniać działania, odwagę, klarowność wywodu, podziwiać oratorstwo w sądach ...

Mój post nie jest ze źródeł o cechach spiskowej teorii, którą mi imputujesz: krąg czytelników tego portalu to nieco inny zasięg informacyjny aniżeli partyjni KPN-owcy skupieni wokół Adama Słomki - więc pomyślałem, że przytoczę spore fragmenty trafnego tekstu w oryginale i dam odnośnik - niech inni też wiedzą, co w trawie piszczy na Śląsku.

Sądząc po paru komentarzach tutaj to nie sprzeniewierzyłem się regulaminowi naszego forum.
A tak poza wszystkim często korzystam z omówień innych, bo po prostu nie mam czasu na prywatne prasówki.

Vote up!
0
Vote down!
0

insurekcjapl

#249474

Nie podoba mi się psucie zarówno Niepoprawnych, jak blogosfery w ogóle. Politycy i tak zwani "profesjonalni dziennikarze" zauważyli korzyści płynące z obecności w Sieci, ale pozwalają sobie traktować blogosferę jak serwis informacyjny lub, co gorsza, dział reklam i ogłoszeń. Tymczasem blogi są miejscem wypowiedzi, jeśli już nie prywatnej, to przynajmniej osobistej. Mam chyba prawo bronić, jako bloger, swojego środowiska naturalnego?:):):).
Z ciekawością przeczytam Twoje posty. P o s t y nie cytaty, których miejsce jest w "polecankach". T w o j e , więc nie podpisane "Słomka":):):)
Tak samo zareagowałem na inną "wrzutkę", podpisaną dla odmiany "Ziobro". Przyznaj więc, że traktuję wszystkich równo.
Owszem. Uważam, że Słomka, jako wspólnik puczu zwanego "nocną zmianą", a przeprowadzonego w obronie agentury, nie ma moralnego prawa wypowiadać się na temat lustracji inaczej, niż rozpoczynając od zdania:" Serdecznie przepraszam...", choć powinien raczej milczeć (to jednak wymaga minimum przyzwoitości, więc - poczucia wstydu). Gdybyś napisał post, a nie tylko cytował to marne indywiduum (kręcące się wokół generałów po szkołach NKWD i GRU oraz szemranych "biznesmenów"), taki komentarz bym pod nim zamieścił w ramach polemiki.
Witam na Niepoprawnych!:):):)

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#249505

moim skromnym zdaniem komuna w Polsce nigdy nie upadła, zawdzięczamy to starszym i "mądrzejszym", no moze madrzejszym nie , ale lepiej zorganizowanym, bardziej podstępnym, cynicznym braciom, których to pod swoje skrzydła przygarnęła Polska za czasów Kazimierza Wielkiego, kiedy to goniła ich cała Europa. To oni teraz są rzecznikami Polski w Europie i w Świecie odgrywają rolę Polaków, tak naprawdę nie mając nic w swoim jestestwie z Polaka. To oni wciągneli Polskę do swojej UE, to oni likwidują nasz kraj, wijąc sobie gnazdo szczęścia dla siebie. Bo to 90% UB, SB i innych służb starego i nowego PRL-u oni stanowią.

 

 

'

Vote up!
0
Vote down!
0
#249227

Faktycznie przydałoby się choć parę słów od siebie, ale mimo to dziękuję za ciekawy artykuł Słomki.
Dodam, że jest poza dziennikarzami jeszcze jedno środowisko niewymienione przez p. Słomkę, które przetrwało nienaruszone od czasów PRL - to kadra wyższych uczelni. I taka kadra kształtuje umysły młodych Polaków...
Pasiu

Vote up!
0
Vote down!
0

Pasiu

#249229

Wiosna w tym roku jakaś dziwna.Opóźniona,leniwa.Mimo siarczystych mrozów w styczniu i lutym bez pokrywy śnieżnej tylko rzepaki i oziminy powymarzały.Robactwo trzyma się dobrze.

Tak wygląda wiosną nasza Ojczyzna-  nic nie zaszkodziły mrozy szkodnikom,dla których niektóre nazwiska czy nicki są już pretekstem  do pienienia się i "świętego" oburzenia.Ma racje pan Słomka,niezależnie od tego,czy jakiś domorosły "ałtorytet" uznaje go za mało znaczącą figurę. Polska jest opanowana przez nietkniętą latami szumowinę,która kształtuje świadomość narodu.

Z czystym sumieniem daję Autorowi 10 pkt. 

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#249259

Podzielam Pana poglad jak i zarowno autora i daje takze 10 pkt.
Wg. mnie zrobie mala korekta i zamiast "nazwiska czy nika",smialo wstawie smarkacz.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

someone

#249296

Wspaniały materiał! Radzę przeczytać dwa ostatnie moje artykuły — temat bardzo podobny!!!

Szczęść Boże!
redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#249326

...witaj Autorze. Mnie się podoba Twój post. Napisany prostym przejrzystym piórem.
Właściwie każdą informację, można zweryfikować .
Tylko na Miły Bóg, czy jest szansa,że wyjaśnisz swoim respondentom, dlaczego jako poseł RP , głosowałeś przeciw lustracji i za odwołaniem Premiera Olszewskiego ??
pozdrawiam,
Marek Sosabowski
ps.
... oczywiście ja osobiście cieszę się ,że zechciałeś "zaokrętować" na NPPL.
Do powitania, dodaję 10*.....

Vote up!
0
Vote down!
0
#249336

pod tym pytaniem: udostępnię swój nick, gdyby taki materiał Pan Adam Słomka chciał nam przedstawić. KPN-owcy - zachęćcie szefa: niechże się wreszcie wyspowiada z grzechów młodości!

Vote up!
0
Vote down!
0

insurekcjapl

#249475

Adam Słomka wypowiadał się n.t. rządu Jana Olszewskiego.

Obejrzyj na yotube.pl

http://www.youtube.com/watch?v=yKPDfeCmNwo

Biuro Prasowe KPN-OP

Vote up!
0
Vote down!
0
#249495

Szkoda, że jakiś facecik psuje przyjemność słuchania:):):)
Czekam następne odcinki sensacyjnego serialu szpiegowskiego. Najpierw może coś o Wałęsie, potem o Oparze, lub odwrotnie?
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#249509

od AS parę razy; nawet ostrzejsze, że nie żałuje zreferowania stanowiska KPN-u z mównicy sejmowej wówczas, i że największym psujem polskiej polityki jest JK.
Tutaj, czyli ostatnio w Krakowie, słychać (choć z trudem, bo muzyka zagłusza i wqu...a), że ze względów taktycznych można było zrobić lepiej i dać jeszcze na jakiś czas kredyt zaufania premierowi Olszewskiemu...
I o to biega: cały czas ludziom chodzi - stosując ostracyzm wobec AS - że KPN wtedy nie zrobił tego, tylko stanął po stronie czarnych mocy... Dziś już znamy fakty: o głębokiej agenturze L. Moczulskiego (uczestnika puczu, wraz Pawlakiem, Niesiołowskim i Tuskiem) i działaniach ministra niby-sprawiedliwości przy wspomnienej szajce PO-srańców, A. Czumy.
Dlaczego AS nie bierze tej wiedzy pod uwagę i nie przeprasza za swoje błędy młodości?(choćby za wyprowadzenie go w pole) - nie pojmuję.

Vote up!
0
Vote down!
0

insurekcjapl

#249640

... witam, no słuchałem i z BULEM muszę przywołać innego Klasyka :
" ściemnienie jasne "....
Naprawdę w tym Biurze są ludzie którzy nie pamiętają tego okresu ??
Adam Słomka popełnia koronny błąd BOLKA... idzie w zaparte .
Wystarczy, gdyby powiedział :
"tak qurwa, to był nasz / KPN-u / błąd > koniec kropka,
I facet mógłby , face a fix !!
muzyczka naprawdę mocna :-))
pozdr,
Rogers

Vote up!
0
Vote down!
0
#249523