Gen. Sławomir Petelicki rozmawia z Jarosławem Kaczyńskim ?

Obrazek użytkownika jwp
Blog

Jak GROM z jasnego nieba. Po raz kolejny zaskakują nas wydarzenia na scenie politycznej. A może jednak nie, może to nowe rozdanie ?

Zastrzeżenie.

Niniejsza notka jest próbą analizy sytuacji bieżącej i wynikającej z niej być może przyszłości naszego kraju. Nie jest próbą wpływania na nikogo i nic, choć nie jest to do końca możliwe. Należy oddzielić mój światopogląd od mojej oceny ostatnich wydarzeń.

Cytaty pochodzą z artykułu na www.wp.pl.

Hańba.

SMS brzmiał tak: "Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił". Jak zdradza gen. Petelicki, SMS o takiej treści pokazał mu, a następnie przesłał jeden z jego bliskich znajomych z Platformy. Nie poznał go jednak rok temu, ale dopiero w ostatnim czasie. - Mój kolega, który uczestniczył m.in. w powstawaniu expose premiera waha się, czy tego wszystkiego sam nie powinien powiedzieć. Jest rozgoryczony, tym, co się dzieje w Platformie: pozbyto się najlepszych ludzi, teraz robi się wszystko, by usunąć Grzegorza Schetynę, na którym spoczywa ciężar kierowania partią - wyjaśnia. Gen. Petelicki uważa, że ta instrukcja została wysłana "w strachu", a wyszła z trójkąta Donald Tusk -Tomasz Arabski-Paweł Graś.”

Raport ZEN-u.

Gdyby śledztwo toczyło się pod auspicjami NATO, raport końcowy byłby miażdżący dla rządu i MON-u. Doszłoby do dymisji rządu - chodziło o utrzymanie się na stołkach” - Gen. Sławomir Petelicki.

W ostatnich dniach uaktywnił się Gen. Sławomir Petelicki. Biorąc pod uwagę jego życiorys możemy być pewni, iż nie wykonuje żadnych nieprzemyślanych ruchów. Zarówno jego doświadczenia z PRL-u jak i jego działalność w III RP, choćby GROM, pokazuje człowieka o wybitnych uzdolnieniach i niezwykle efektywnym działaniu. Trudno podejrzewać go o tanie efekciarstwo. Już wcześniejsze wypowiedzi Generała Petelickiego, którego trudno podejrzewać o sympatie do PiS-u, były sygnałem, iż istnieje spora grupa wpływowych osób z kręgów wojskowych, której nie jest po drodze z PO, ani też z kolesiami z WSI.

Petelicki przypomina, że popierał PO w czasie rządów PiS i zaznacza, że ma wielu przyjaciół w tej partii. Uderza go jednak zakłamanie rządzących ws. katastrofy smoleńskiej. - Mówią Polakom: nic się nie stało, a przecież mieliśmy do czynienia z największą tragedią od II wojny światowej. Ta beztroska rządu świetnie wyraża się w słowach gen. Mieczysława Cieniucha, który Smoleńsk nazwał "przykrym incydentem" - mówi. - Obywatele mają prawo wiedzieć, jak było naprawdę. Państwo nie zdało egzaminu, a premier i minister obrony są za to odpowiedzialni - podkreśla.”

Wszystkie wypowiedzi i wydarzenia są starannie zaplanowane i nie są przedwcześnie nagłaśniane, to w końcu nie są amatorzy.

Wywiad dla portalu Wprost24.pl, w którym gen. Petelicki po raz pierwszy ujawnił sprawę SMS-ów został usunięty z sieci. - „Naciskał na to prawdopodobnie redaktor naczelny "Wprost" Tomasz Lis. Widać poszedł rozkaz, by takie informacje wyciszać, a pan redaktor okazał się dyspozycyjny” - mówi.”

Praca wre bez zbędnego rozgłosu, jak choćby praca ZEN-u ( niezła nazwa - warto choćby przywołać 3 filary Zen ). Wszystko jest odpowiednio dawkowane, by pacjent nie doznał wstrząsu. Weźmy choćby sprawę wywiadu na stronie www.wprost24.pl. Tylko naiwniak może sądzić, iż jest to przypadkowa sytuacja. W sobotę ma się ukazać w dodatku Plus Minus tzw. Raport ZEN, nie jest to wcześniej w Rzepie nagłaśniane. Akcja z wywiadem, który zniknął powoduje kontrowersje, czyli rodzi byt medialny Raportu ZEN. Mnożą się informacje w gazetach i w blogosferze, ci, którzy mają milczeć milczą. Można też założyć, iż raport ten miał się być może ukazać we Wprost lub innym tygodniku lub gazecie codziennej. Oczywiście można tak założyć, wyobrażacie sobie jednak by założyciel i były dowódca GROM-u zakładał tylko jeden lub góra dwa warianty rozegrania kartą smoleńską sytuacji w Polsce. Jeżeli tak, to żyjecie w płaskim świecie, a ten ma wiele wymiarów.

Rozmowy kontrolowane.

Zanim przejdziemy do celu działań Grupy ZEN warto się zastanowić na wariantami jej dialogu, czy może póki co monologu ze społeczeństwem i choćby Jarosławem Kaczyńskim.

1- Zeniści przekazują nam i J.K. wiadomość-komunikat o możliwości zmiany sytuacji w Polsce i gotowości do dialogu na ten temat i współpracy.

2- Jesteśmy informowani, iż taki dialog już trwa w sferze nieoficjalnej.

3- Dostajemy jasny komunikat, rozmowy Grupy ZEN przyniosły efekt w postaci porozumienia z Jarosławem Kaczyńskim i innymi osobami zainteresowanymi zmianą układu sił w Polsce.

Ja uważam, iż „ Jesteśmy informowani, iż taki dialog już trwa w sferze nieoficjalnej” oraz społeczeństwo jest sondowane za pomocą mediów czy poprze taki układ i czy zgodzi się na uczestnictwo w nim oraz czego gotowe jest się wyrzec i w zamian za jakie korzyści.

Wskazuje na to metodologia działania ludzi związanych ze służbami specjalnymi oraz wojskiem i nie jest to nic nowego. Przygotowuje się grunt, sieje ziarno i czeka na owoce, będą takie jak się oczekuje, to wtedy sad będzie otoczony troskliwą opieką.

Czas Idiotów.

Proszę o wskazanie mi państwa w dowolny okresie historycznym gdzie nie istniały grupy wpływu, tajne związki, służby i gdzie nie układano się i nie spiskowano by zdobyć władzę, która to daje oprócz wielu trosk, o wiele więcej korzyści w sferze zarówno materialnej jak i nazwijmy to może przesadnie „duchowej”. Musimy się pogodzić z tym, iż bez poparcia służb władzy nie da się utrzymać ani tym bardziej sprawować. I tu zaczynają się przysłowiowe schody dla nas i dla Jarosława Kaczyńskiego i jego partii oraz dla szeroko rozumianych środowisk prawicowych, katolickich, narodowych. Bracia Kaczyńscy nie są bynajmniej nieomylni, popełniali wiele błędów. Nikomu jednak, pomimo wielu prób nie udało się ich zdyskredytować udowadniając ich nieuczciwość lub też brak patriotyzmu. Nie przypominam sobie, oprócz PRL-owskiej nagonki na choćby żołnierzy AK, czy też Żołnierzy Wyklętych, większej i bardziej zajadłej kampanii wzniecania nienawiści do braci Kaczyńskich i PiS. Może popełniam nadużycie, było wiele strasznych ataków propagandy komunistycznej na pojedynczych ludzi jak i całe grupy społeczne, wyznaniowe, narodowe. Walczono z Kościołem ( jako Wspólnota Kościół się obronił, jako instytucja często nie ), Żydami i z kim sobie tylko życzycie. Wróg był wszędzie tam gdzie należało bronić do upadłego systemu i przykryć jego zbrodnie, klęski propagandowe, ekonomiczne, gospodarcze i ekonomiczne. Trudno się dziwić, iż Tow. Walter prześcignął wraz z importerem lizaków, Człowiekiem Wielu Paszportów, że prześcignęli, pobili o kilka długości aparat propagandy PRL-u, a nawet ZSRR. Mają tak nowoczesne środki techniczne, nauki społeczne i metody manipulacji poszły o lata świetlne do przodu, choć dalej czerpią z dobrych starych wzorców, iż trudno się dziwić, że przy wsparciu oddanych dziennikarzy, artystów i naukowców rodem z PRL-u wspieranych przez swoich wychowanków z Kuźni Młodych Talentów im. Jarusia Kuźniara, że przy takim wsparciu pogłębiają obszary zidiocenia w Polsce, nadążając za tendencjami obowiązującymi zarówno w Unii Europejskiej jak i na Świecie. Co z tego, że człowiek z odrobiną wiedzy, rozumu jak to widzi to nie wie czy śmiać się, czy płakać, walczyć, czy też się poddać. Jest nas jeszcze za mało. Tak wiele osób w sposób mniej lub bardziej świadomy, bez... lub interesownie przeszło na Ciemną Stronę Mocy, jest jednak szansa na zmiany, choć to też pojęcie względne.

Cena.

Za wolność, w obronie ojczyzny, wspólnoty, rodziny przez pokolenia płaciliśmy krwią naszą i naszych przodków, za walkę o wolność płaciliśmy cenę zniewolenia, upodlenia, eksterminacji narodu. Próbowaliśmy też bronić Polski poprzez mniej lub bardziej udane sojusze, a to już bliższe jest układaniu się, negocjowaniu ceny za nasze aspiracje, marzenia, dążenie do wolności, niepodległości, zwykłą potrzebę godnego życia na swoim. Nie chcieliśmy iść na kompromisy, na układy, często jednak życie wymuszało na nas przyzwolenie na działania nie zawsze zgodne z naszym sumieniem, wiarą, moralności, skłanialiśmy się ku zdrowemu rozsądkowi. Wejdą , nie wejdą, oddadzą władzę, czy też krwawo spacyfikują. Jak się okazuje zawsze wyprzedzali nas Ci, którym bardziej zależy na władzy i korzyściach z niej płynących, mamonie, zaspokojeniu swoich chorych ambicji, stłumieniu lęków i kompleksów. Mieliśmy też wielu Twardowskich, którzy byli przekonani, iż wszystkich łącznie z Diabłem wystrychną na Dudka. Bardzo trudno znaleźć „Złoty Środek” bez wewnętrznego konfliktu sumienia z rozumem. Nie mamy jednak zbyt wiele czasu, choć nie w pośpiechu powinniśmy działać i podejmować tak ważne dla Polski i dla nas, naszych dzieci decyzje. Jedno jest pewne, musimy przejąć inicjatywę.

Plan jest następujący: będą odwlekać publikację raportu Millera jak długo się da, a wszystko zależy od słupków sondażowych. Jeżeli będzie źle z poparciem, poświęcą ministra obrony Klicha, a minister Miller, mimo groźnej miny, będzie dyspozycyjny, co udowodnił wmawiając Polakom, że samolot był cywilny i że lotniska zapasowe były przygotowane, wbrew stanowi faktycznemu - Gen. Sławomir Petelicki.”

Bardzo trudno przychodzi mi to powiedzieć - napisać, jeżeli już dziś nie zasiądziemy przy stoliku, to dalsza gra, a nią jest życie, potoczy się bez nas. Nie możemy jednak uznać, iż Bóg nas opuścił, a do paktowania został nam tylko diabeł. Nie ma mowy o zawieraniu paktu ze Złem. Choć i tak można o tym sądzić. Mamy prosty, lecz bolesny wybór. Cena się zmieniła, nikt nie chce naszej krwi i poświęcenia. Tu chodzi o zwykły interes. Pomożemy wam, jeżeli zgodzicie się z nami współdziałać, współrządzić.

Korzyści.

To w kontekście Ojczyzny, Narodu, Rodziny słowo korzyść jest nie na miejscu. Jednak gra toczy się o zbyt wysoką stawkę, by obrażać się na słowa. Nie wierzę w to by GRUPA ZEN to grono idealistów i bezinteresownych patriotów. Nie odbieram im jednak prawa do Polskości i Patriotyzmu.

Krytycznie wypowiada się także na temat usuwania zniczy i "atakowania staruszków" na Krakowskim Przedmieściu. - To wstyd i tchórzostwo - ocenia. I zwraca uwagę, że po śmierci księżnej Diany składano znicze pod Pałacem Buckingham, w którym urzędowała przecież nie księżna, ale królowa brytyjska. - Tam nikomu to nie przeszkadzało - zauważa.”

Mogą nam pokazać o ile już nie próbują, iż mają podobne marzenia i cele jak my, natomiast są z powodu swojego doświadczenia życiowego, zawodowego bardziej pragmatyczni. Nie chcę tu wchodzić w szczegóły, po pierwsze mogę się mylić, po drugie mogę chlapnąć coś czego oficjalnie nie powinno się mówić lub coś czego nie ma - taka wersja. Musimy zważyć w sumieniu i w rozumie jakie korzyści i jakie zagrożenia płyną ze oferty współpracy złożonej jak mi się wydaje mniej lub bardziej wprost. Cena może przewyższać doraźne korzyści, które mogą być odroczone w czasie. Sądzę, iż jest odwrotnie, cena jest niewygórowana, korzyści znaczne, w przyszłości jednak dojdą odsetki.

Główną korzyścią jest zahamowanie rozwoju raka jaki toczy Polskę, może być to opłacone olbrzymim wstrząsem dla naszego organizmu narodowego, jeżeli jednak nie zaryzykujemy, to czy za chwilę przerzuty uniemożliwią jakiekolwiek próby ratowania Polski. Jest jeszcze jednak ważna korzyść, powinno obyć się bez negatywnych scenariuszy, bez bratobójczej walki w przenośni i dosłownie.

Ważny komunikat płynie też ze słów Gen. Petelickiego - komunikat, iż winni zostaną osądzenie i ukarani, a jak sądzę nie Rosja i Niemcy w tym pomogą, a jedynie Ameryka jako interesariusz w Europie.

Innym zarzutem wysuwanym przez gen. Petelickiego jest to, że Polska przy wyjaśnianiu przyczyn katastrofy nie zwróciła się z prośbą o pomoc do NATO. Dopiero teraz, rok po tragedii są podejmowane takie kroki. - Nasz kraj jest członkiem Sojuszu od 12 lat, więc powinniśmy byli zrobić tak, jak potężne USA po 11 września. Przecież nie wiedzieliśmy wtedy, czy to nie był zamach terrorystyczny. Natychmiastową reakcją powinno być zapytane NATO o to, jaką konwencję należy zastosować, czy mogą przysłać ekspertów oraz zabezpieczyć wszystkie zdjęcia satelitarne - wymienia. A tymczasem, jak mówi, "oddaliśmy wszystko Rosjanom, staliśmy się petentem".

Więcej na ten temat w notce - Wyjście z "Mgły" - wyrok na Tuska i jego ferajnę - Raport ZEN.

Rzeczą wiadomą jest, iż GRUPA ZEN posiada większą wiedzę niż nam przekazuje, wystrzelili zaledwie kilka kul ze sporego magazynka, a i inna broń w zanadrzu. To dobrze, że w grze biorą udział zawodowcy, to dobrze, że być może są po naszej stronie. Ciągle jednak pozostaje to „być może”.

Nie gram w ciemno, ale czy mam inne wyjście.

Sam już nie wiem co lepsze, czy Ci z rodowodem Solidarnościowym, wolnościowym, którzy stoją murem za PO, SLD i PSL-em, Uwole, pupilki PRL-u w postaci dziennikarzy i artystów p twórców, a za którymi stoją tłumy z MSP, UB, S B, PZPR, WSI, czy też osoby, które w przeszłości były przeciwko nam, a obecnie tak naprawdę nie wiadomo czy są z nami, przy okazji ugrywając swoje interesy, czy też tylko tylko chodzi o władzę i kasę.

Gen. Petelickiego oburzają próby obarczania odpowiedzialnością za tragedię śp. Lecha Kaczyńskiego. - Nigdy nie byłem jego zwolennikiem, ani w żaden sposób nie jestem związany z PiS-em, ale nie mogę patrzeć na to, jak się kłamie. Gdyby raport przygotowało NATO nie można by było zwalać winy na Rosjan, gen. Błasika czy zmarłego prezydenta - podkreśla.

Czy są tam nawróceni, szczerze, czy tylko koniunkturaliści z większą niżmy wiedzą, wiedzą dającą im mocne karty do gry. Do gry w której jednak jesteśmy im potrzebni. Jako partnerzy, czy tylko jako mięso armatnie. Decyzja jest trudna, bez względu na to jaką podejmiemy my czy też w naszym imieniu np. Jarosław Kaczyński, cenę i tak zapłacimy. Czy będzie to rysa na honorze, złamanie kręgosłupa moralnego, czy też może kolejne lata poniewierki i destrukcji Polski, będziemy się czuli źle. Nie to chyba jednak jest najważniejsze. Musimy zrozumieć, iż nie do końca dowiemy się jaka jest cena i o co toczy się gra. Możemy nie darzyć sympatią dozorcy w naszej kamienicy, ciężko jednak funkcjonować żyjąc z nim w konflikcie. Taki jest ten poukładany, a zarazem pokręcony świat. Musimy tylko wierzyć i ufać, iż w naszym imieniu przy stole zasiądą uczciwi ludzie i będą reprezentować nas, a właściwie cały Naród, również nasze siostry i braci, którzy nas nie lubią, często nienawidzą, a najczęściej nie rozumieją, bo tak czasem wygodniej. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wyobraża bowiem sobie, iż zamiana ról, ciągła gra w opozycję i władzę cokolwiek zmieni.

Skoro nie potrafimy wykorzystać dziedzictwa Papieża Jana Pawła II, symbolicznej wymowy Tragedii Smoleńskiej, to widać, że pozostał nam tylko zdrowy rozsądek i pewnego rodzaju wyrachowanie, bo jak widać nawet Krakowskie Przedmieście jest dobrymi chęciami wybrukowane.

Czy ktoś mi powie co robić ?

Wywiad red. Skowrońskiego z gen. Petelickim.
Zebe - Dzięki za link.

Brak głosów

Komentarze

NIE wolno ufać gen. Petelickiemu!. To stary wyjadacz, który nigdy nie kierował się, takim bzdetem jak odruch serca czy patriotyzm!. Tylko koniunktura i korzyść, no i podległość służbowa. Jaka?, komu?, czas pokaże....Temat ważny i niosący pewne nadzieje. Pozdrawiam za 10 punktów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#152004

Zasada ograniczonego zaufania jest niezbędna. Czy mamy jednak dalej drobić w miejscu. A czas pokaże, byle nie bez nas.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152021

Dziwne,że to wszystko zgrane z protestem Solidarnych2010 na Krakowskim Przedmieściu. Przekaz identyczny- Trybunał Stanu.

Ja jestem za Ewą Stankiewicz, Petelicki to dodatek i zobaczymy jaki.

Do trzech razy sztuka!

Dudek1 "To be or not to be"

Vote up!
0
Vote down!
0

Dudek1 "To be or not to be"

#152211

Idealnych ludzi nie ma. Wszystko to kwestia proporcji.

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#152008

Tak jak piszesz, dobrze byłoby zachować proporcje. Bez służb
nie ma i nie będzie żadnej władzy.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152023

> Bez służb nie ma i nie będzie żadnej władzy.

No, no. Coś te służby wydają się słabe skoro potrzebują pomocy PiS... Skoro są tak słabe, to po co się z nimi układać?

Na moje oko to wygląda tak: Ekipa Petelickiego jest rzezana z mafijnych biznesów przez inne ekipy i potrzebuje wzmocnienia, żeby wynegocjować warunki rozejmu. Ceną rozejmu będzie wrobienie PiS. I tak oto owieczki mają być zagonione przez owczarka w zamian za wstąpienie do wilczej zgrai.

Gdyby było inaczej, to zamiast "dobrego słowa" gen. Petelicki przyszedł by z jakimś konkretem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#152043

Ciepło, coraz cieplej.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152047

> Ciepło, coraz cieplej.

Jak gen. Petelickiemu będzie już bardzo gorąco, to napisz coś jeszcze. Wszyscy lubimy blogi akcji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#152050

Jak widać nie stać Cię lub nie masz zamiaru prowadzić merytorycznej dyskusji. Czekam na Twoją jedynie słuszną analizę.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152062

Moja jedynie słuszna analiza jest taka:

Ekipa generała szykuje ruch bardziej radykalny od PiS i chce przejąć jego zwolenników. To będzie się nazywało "Jesteśmy wkurwieni" albo "Mamy już dosyć!" Chce się zbliżyć do PiS, żeby się uwiarygodnić. Jednocześnie będzie uczestniczyć w pacyfikacji PiS. W zamian za to zabezpieczy swoją dolę w przekrętach na koszt Polaków.

Ciekawe, że ekipa sonduje możliwość uzyskania poparcia za friko, kiedy gdzie indziej dają 200 zł. Może tu ludzie są większymi altruistami. No ale jestem ciekawy jak się sytuacja rozwinie. Pisz dalej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#152073

Nie będzie odpowiedzi. Bo nie ma na co odpowiadać. To tylko świat iluzji. Złuda. Czy pan Petelicki jest patriotą? Z pewnością jest graczem. Iluzjonistą. Szulerem. Liczy się tylko gra. Każda zasada jest do złamania. Jeśli wychodzi z ofertą to jest słaby. Przegrywa. Jak przykro. Ale niech próbuje. A my blogerzy sobie popatrzymy. Nie mamy nic innego do roboty :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#152124

No cóż, pozostaje Ci tylko samotnie przemierzać net.
Dokładnie "Świat Iluzji", Twojej i mojej.
Petelicki nie jest patriotą, jest istotnym graczem, czy chcesz, czy też nie. Jeśli wrzuca kartę do gry to jest rozgrywającym. Nie wiesz, ani Ty, ani też ja, jakie ma karty. Nie patrzmy, obserwujmy i wyciągajmy wnioski na przyszłość.
Więcej nadziei.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152130

Gościu co Ty piszesz, jesli ktoś wchodzi w układy ze służbami postsowieckimi to jest nic niewart. Myślę że Jarek jest na tyle roztropny że skapnie się iż jest to próba przeprowadzenia kolejnego "kryzysu kontrolowanego" i wprowadzenia ludzi sowieckich specsłużb do nowego rządu. Myślę że PiS tego nie kupi (chodzi mi o patriotów w PiSiebo są też oportuniści i "krety" - Adam Lipiński, A. Hofman, Mariusz Kamiński (młody, nie ten z CBA) i Dawid Jackiewicz.
To ludzie którzy prą aby po wygraniu przez PiS wyborów zawrzeć koalicję z SLD.

Na razie wszystko idzie jak po sznurku jak przepowiedział Grzegorz Braun w "Rozmowach niedok." o "Układzie Wrocławskim" jakieś 2 miesciące temu w Tv TRWAM.

Zwróćcied uwagę drodzy blogerzy jak lansowany jest Grzegorz Schetyna jako "polityk niezależny" Możnaby pomyśleć że nic nie ma wspołnego z PO. A schetyna to najprawdopodobniej człowiek rosyjskiego GRU.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#152187

Schetyna to wyjątkowa Gnida i niebezpieczny osobnik.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152341

i

Vote up!
0
Vote down!
0
#152013

Nie ufać wcale nie oznacza nie współpracować. Historia zna wiele takich mariaży. Moze i teraz będzie taki konieczny.
Po prostu wybór mniejszego zła?
Osobiście jeszcze sam nie wiem co o tym sądzić, ale jedno jest pewne: 10pkt.

Vote up!
0
Vote down!
0
#152012

> Nie ufać wcale nie oznacza nie współpracować.

I niby jak my mielibyśmy ze sobą współpracować? Co? Mamy skandować: Pe-Te-Lic-Ki! Pe-Te-Lic-Ki! :-))))) No proszę cie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#152015

Jeżeli współpraca i działanie to dla Ciebie tylko wiece, to wiecuj. Ja niczego nie proponuje, za wyjątkiem mojej analizy sytuacji wynikającej z obserwacji, wiedzy, przemyśleń i rozmów z mądrzejszymi od siebie. Może nazwiska dałyby Ci do myślenia. Dyskrecja jednak obowiązuje.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152029

I to jest ten wybór za którym nie przepadam, czy jest mniejsze zło ? Pewnie tak, jak i małe dobro. Małżeństwo z rozsądku ?

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152025

Nie ufaj Grekom nawet gdy przynoszą dary.
A tu nawet darów ni ma. Z czym do ludu?

Vote up!
0
Vote down!
0
#152014

Przysłowie jest dobre na wszystko. Co do darów nic nie wiemy. Oferta jest. Czy mamy zaufać tym, którzy nas reprezentują ? Tak, ale sprawdzajmy. Do ludu to wychodzi PO i Komuna. Tu nie czas na dyskusje na poziomie emocjonalnym, trzeba twardo grać.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152027

Przepraszam, że się wcinam w dyskusję, ale śledzę ten wątek z wielkim zaciekawieniem, zatem dodam od siebie tylko trzy grosze.
"nie ufaj Grekom ZWŁASZCZA WTEDY, gdy niosą dary"

nie znaczy to jednak, że nie należy wykorzystać każdej nadarzającej się okazji dla wyższego dobra (czytaj - Kraju).

Kłopot polega na tym, aby - kiedy już wejdziemy na tę drogę i rozpoczniemy rozgrywki - zachować czujność i widzieć przed sobą granice, których nie można w żadnym wypadku przekroczyć. Absolutnie właściwie zrozumieć znany slogan Machiavellego "cel uświęca środki" i ponad to nic dalej, bo każdy krok w kierunku własnego (a nie publicznego) interesu zrodzi z dobrego tylko zło.
Krótko mówiąc; każdym Petelickim się posłużyć/wykorzystać maksymalnie pro publico bono i bez żalu rozstać się, kiedy nie będzie nam "po drodze".

Jestem pewna, że tacy ludzie, jak JKaczyński czy A.Macierewicz jeśli już podjęliby jakąś, nazwijmy to współpracę z "Petelickimi", najpierw dobrze rozważyliby ew. związane z nią niebezpieczeństwa.

Bardzo ciekawy dyskurs (+10)
Z pozdrowieniami. Ursa Minor

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#152207

dał radę się z tego wymigać z umiarkowanie zadowalającym skutkiem.
Zobacz, Urso, jak skończył się romans pana P. z PO - ujawnieniem pokazanego mu w zaufaniu SMSu. O ile ten SMS w ogóle istnieje, bo na razie nie ma na to żadnego dowodu, na co nikt nie zwrócił uwagi.
Jakoś nie mogę się przekonać, że w kolejnym układzie, po n-tej zmianie frontu, bądzie można tej ferajnie zaufać (bo nie wierzę, by P. działał sam).

Iranda

Vote up!
0
Vote down!
0

Iranda

#152210

"Cyrograf z diabłem podpisuje się krwią i tylko Twardowski"

Racja, Irando. Dlatego piszę "wykorzystać maksymalnie" dopóki będzie nam po drodze i rozejść się, kiedy pokażą się pierwsze symptomy odstępstwa ze strony Petelickich. Trochę to cyniczne, co piszę, ale tak jak Ty i większość tutaj nie mam złudzeń, co do altruizmu tych osobników, a więc także i większych skrupułów przy ew. rozstaniu. Z tymi ludźmi nie ma się co cackać.

Oczywiście takie współdziałanie jest tzw. mniejszym złem, ale sami jesteśmy zbyt słabi na samodzielne wygranie suwerenności, dlatego musimy szukać sojuszników, bo inaczej będziemy czekać całe wieki, aż zmini się koniunktura i to bez gwarancji, że się w ogóle zmieni.

Mój znajomy nazywa to "pragmatyzmem politycznym". Ryzykowne działanie, ale walczyć trzeba.

Powtarzam, ufam JKaczyńskiemu i A.Macierewiczowi, bo wiem, że nie zrobią niczego przeciwko Polsce.

Serdeczności. Ursa Minor

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#152240

Rozumiem Twój punkt widzenia (:-))) ale go nie podzielam (:-(). Zważywszy jednak, że ten pan i jemu podobni obsiedli niczym pluskwy wszystko, co w tym kraju było do obsadzenia przez ostatnich 20 lat i pociągali za wszystkie możliwe sznurki, za lepsze rozwiązanie (jeżeli lustracja jest już sprawą przegraną) uważam umożliwienie im przejścia na emeryturę i przez to naturalne odpluskwienie wszystkich sfer życia naszej pięknej Polski.
Nie widzę natomiast powodu, by pomagać im w kontynuowaniu tego, co spaskudzili przez ostatnich 20 lat. Ani w okazywaniu im za to szacunku.
Niech sobie kontynuują swoje gierki we własnym gronie, jeżeli mają ochotę, wyciągają sobie haki i haczki tudzież asy z rękawów. A my moglibyśmy wreszcie pożyć w normalnym kraju.
Iranda

Vote up!
0
Vote down!
0

Iranda

#152253

Dzięki za głos w dyskusji, należysz do tych co chcą i wiedzą, że warto rozmawiać i nie myślę tu o żadnym układaniu się.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152339

Dziękuję, ale to nie ja wymyśliłam :-)

Jak świat światem prowadziło się politykę na zasadach sojuszy z ograniczonym zaufaniem.
Najważniejsze ma być dobro wspólne. Jednak takie postrzeganie działań politycznych, taka optyka wewnątrz i zewnątrz, czyli w skali mikro i makro (bardzo propaństwowa) jest dziś w Polsce cechą zanikającą.
Najlepszym i nieodżałowanym przykładem kogoś, kto w ten sposób widział i definiował swoją działalność był Marszałek Józef Piłsudski.
Do takich wizjonerów należeli również śp. prezydent Lech Kaczyński oraz minister Władysław Stasiak, żeby wymienić tylko tych dwóch, którzy dopiero co i w strasznych, tragicznych okolicznościach przeszli do Historii. O W.Stasiaku nawet czerwoni i różowi antagoniści wyrażali się z niekłamanym uznaniem. Niestety, zabrakło tej sympatii i szacunku dla nieżyjącego Prezydenta...

Rozumiem wątpliwości Irandy i podzielam je. Sama do niedawna byłam nieprzejednana. Jednakże teraz, po smoleńskiej tragedii uważam, że najwłaściwiej byłoby połączyć obie postawy; romantyczną i pozytywistyczną - ideę w porywającej teorii oraz w twardej praktyce. Jedna wcale nie musi wykluczać drugiej. Taki splot postaw wydaje mi się najkorzystniejszy.
Nie umiem sobie wyobrazić, abym mogła współpracować np. z Niesiołowskim czy innym Urbanem, bo to są nieprzydatne, śmierdzące śmiecie. Ale wydaje mi się, że najemnicy, gracze pokerowi, tacy właśnie "Peteliccy" mogliby się nam przydać.

Może ci osobnicy treści mają te same, jednak co do formy, to jednak się widocznie różnią. Choćby dlatego, że co by nie powiedzieć, to "Peteliccy" grają wysoko, nie grzebią po śmietnikach, a więc nie są splugawieni nienawiścią tak, jak tamte obszczymurki.
Sprzedawczyk zawsze będzie sprzedawczykiem, ale nawet zdrajcy bywają różnego sortu. Niektórym może warto dać szansę...?

Pozdrawiam.Ursa Minor

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#152514

Dobrze, że wspomniałaś o Ś.P. Panu Władysławie Stasiaku, Wspaniały Człowiek i kandydat na przyszłego Prezydenta, Ś.P. Pan Aleksander Szczygło i wielu innych.
Popełniliśmy wiele błędów, zwracasz na nie uwagę. A konkluzja jest tak, iż ułan na koniu z szablą to nie jest przeżytek, odwaga, honor i czasem szarża są potrzebne, jednak bez zaplecza i wsparcie klęska pewna. A z dobrym zapleczem, niestety również służbami można i na czołgi iść. Dywersji nam brakuje, wyrachowania, Niesioł, Urban i jemu podobni na śmietnik historii lub do ancla. A najemnicy, zaciężni, bez nich się nie obejdziemy.

Pozdrawiam Serdecznie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152568

Tak, a jeszcze śp.Anna Walentynowicz, Janusz Kurtyka, Sławomir Skrzypek i jego słowa:
"Czuję przede wszystkim ogromną odpowiedzialność, jaka mnie czeka jako szefa NBP. Zrobię wszystko, żeby ci, którzy nie chcieli mnie poprzeć, w przyszłości uznali, że właściwie spełniam swoją funkcję - mówił 10 stycznia 2007 Sławomir Skrzypek, chwilę po wybraniu go przez Sejm na prezesa NBP"

Tym, co wyniosło tych nietuzinkowych, wspaniałych ludzi ponad przeciętność, są (oprócz wszelkich innych zalet) jeszcze dwie, dla mnie niezwykle ważne - skromność i pokora, które zwykle chodzą w parze.
Jeśli ich braknie, to od wzniosłości do śmieszności tylko jeden krok. A czasem niechlubny koniec, jakim kompromituje nasz Kraj i Polaków niejaki TW Bolek.

Pozdrowienia serdeczne.Ursa Minor

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#152763

Obejrzałem 'Listę pasażerów' i dosłownie zszokowany byłem wystąpieniem żony Śławomira Skrzypka, bo to wprost nie do pomyślenia, że są jeszcze tacy ludzie zajmujący tak wysokie stanowiska. Pamiętam jak przodujące tytuły skrywały kroki przedsiębrane i dorobek byłego Prezesa NBP, by to stanowisko należycie sprawować. Podkreślić tu należy sprawczą rolę Lecha Kaczyńskiego na etapie prezesowania NIK-owi. Pani Skrzypek nie tylko wyróżnia się urodą fizyczną, ale także urodą słowa i urodą postawy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#152921

"Pani Skrzypek nie tylko wyróżnia się urodą fizyczną, ale także urodą słowa i urodą postawy"

Zauważ, to znamienne, że każdy z tych niezwykłych ludzi, bo i śp. Lech i Maria Kaczyńscy i J.Kurtyka, S.Skrzypek, W.Stasiak, Z.Wassermann, T.Merta, A.Błasik (i inni) osierocili wspaniałe żony, córki, synów, rodziny. Wymieniam tylko te panie, które poznaliśmy, bo zabrały publicznie głos w obronie dobrego imienia swoich mężów i ojców (w przypadku pań Marty Kaczyńskiej i Małgorzaty Wassermann).

Nie chcę innych deprecjonować, ale wypowiedzi np. p. Deresza, p.Komorowskiej czy Saryusz-Skąpskiej nie najlepiej świadczą o ich dążeniu do poznania prawdy i to delikatnie mówiąc.

Cóż, straciliśmy naprawdę elitę. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale w tym wypadku to kompletna nieprawda. Państwo Polskie dotknęła tragedia, a my, obywatele RP ogromnie zubożeliśmy, tracąc wielki potencjał, jaki tkwił w tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem. Tymbardziej nie wolno nam stać z bronią u nogi, kiedy wrogowie zagrażają najświętszym dla nas wartościom. To już nasza determinacja. Stanęliśmy pod murem, dalej nie ma się gdzie cofnąć. Musimy mądrze wykorzystać każdą okazję, która pozwoli nam odzyskać jak najwięcej zagrabionych obszarów naszego życia. Ale musi to być działanie przemyślane, dalekowzroczne i nastawione wyłącznie na korzyść pro patria semper et pro patriae gloria.
Wydaje się, że Tuski też to rozumieją i stąd tyle w nich strachu, a w ich działaniu agresji.

Pozdrowienia.Ursa Minor

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#152934

To co zrobili zjednoczeni kibice Lecha i Legii podrażnieni nagonką gazówy, to może już wystartowało coś by "odzyskać jak najwięcej zagrabionych obszarów naszego życia"
A oto urywek z oprawy meczu Lecha z Legią. Gazówa może tylko zamilczać.
http://www.youtube.com/watch?v=l9tnyiTLP2k&feature=channel_video_title

Vote up!
0
Vote down!
0
#152937

arcopolo Panie Premierze Jaroslawie Kaczynski!
Prosze o wyjasnienie w jaki sposob
i przez kogo byl przedstawiony Panu ,Pan Sikorski,nikomu nie znany w polityce polskiej facet bez CV!!
i dlaczego od razu na stanowisko Ministra,czy Pan wie
kim byl i jest Sikorskii jak zdobyl wyksztalcenie i kto to finansowal,i dlaczego kiedy Pana zdradzil przechodzac
do PO,dostal rowniez wysokie stanowisko-Ministra d/s zagranicznych.Dlaczego PiS nie przedstawia w TV slow bylych swoich czlonkow,na wysokich stanowiskach jak bardzo im sie dobrze zylo sie za PiS-u(Kaczymarczyk,wlasnie Sikorski i inni, czemu Pan kryje
ludzi ,ktorzy nie sa nam przyjazni?

Vote up!
0
Vote down!
0

marcopolo

#152018

Dobre pytania, mam pewną wiedzę na ten temat, J. Kaczyński wie więcej. Nie czas jednak i trzeba pewne sprawy połączyć by pokazać Radka i inne persony w nowym świetle. Cierpliwości. Nie odpalajmy wszystkich rakiet.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152030

Dary zapewne przyniesiono i być może są to dary bardzo przydatne.
Ale nie ufam i nie zaufam temu panu.
Kamaryla po prostu stwierdziła, że stary układ się przeżył i trzeba stworzyć nowy.
Pozdrawiam
Iranda

Vote up!
0
Vote down!
0

Iranda

#152024

Dokładnie o tym piszę. Pozostaje jednak pytanie co z tym zrobić. Bo kolejnej okazji może nie być, jak i Polski.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152031

Mam swoje zdanie, niestety tylko dla siebie.
Poczekamy, zobaczymy. Ale o skuteczności paktowania z diabłem już przekonał się na własnej skórze Tusk. Lepiej uważać.
Iranda

Vote up!
0
Vote down!
0

Iranda

#152174

Bardzo ciekawe spojrzenie. Na ile słuszne i bliskie stanowi faktycznemu tego nie wiem ale dorzucę swoje trzy grosze.

Od dawna z uwagą śledzę wystąpienia gen. Petelickiego, którego na swój własny użytek nazwałem MEDIALNYM RYJEM SBECJI. Jego pojawienie się czy to na ekranie czy to w prasie zawsze ma jakiś cel. Jest jeszcze Czempiński ale to trochę inna bajka.
Dla mnie dość symptomatyczna była wizyta Petelickiego w TV TRWAM. Nawiasem mówiąc jak się dowiedziałem od znajomego, że będzie on gościem Polskiego Punku Widzenia nie uwierzyłem. Ale powiedział tam Petelicki coś istotnego na koniec. Zapytany na kogo zagłosuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych ze sztucznym wahaniem wskazał PJN. Póki co sondaże wskazują, że PJN-owcy dużych szans nie mają ale i Bul Komorowski startował z kilkuprocentowego poparcia a mamy co mamy. Dlatego ja nie liczę na szorstką przyjaźń Petelickiego z Kaczyńskim. Jedynym ich wspólnym interesem może być odsunięcie ekipy Tuska od władzy (żeby to osiągnąć współpracować nie muszą, wystarczy za bardzo się nie kopać) ale na tym koniec potem dalej każdy swoją drogą a SBecji po drodze z PiSem to tak średnio jest. Z PJNem owszem. Celowo napisałem ekipy Tuska bo o wycięciu całej PO mowy nie ma. Pamiętajmy o Grzesiu ZNISZCZĘ CIĘ Schetynie. I układanka się składa. PJN z Grzesiem rozmawiał. A Petelicki PJN delikatnie pogłaskał:) Tyle ode mnie. No i 10 pkt. dla Pana :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#152033

Słusznie pan wskazuje kolejne aspekty problemu.

Petelicki jednak już nie jest "MEDIALNYM RYJEM SBECJI".

Raczej jest biznesmenem - proszę przeczytać

Wyjście z "Mgły" - wyrok na Tuska i jego ferajnę - Raport ZEN.

 

Co do Pańskiego komentarza - zgoda.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?

Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152035

Kochani bez wielkich dociekan; wezcie dwa kontury map z kontynentami, zaznaczcie na jednym zrodla gazu i ropy, a na drugim wybuchajace wojny, zobaczycie ze sie pokrywaja prawie w stopniu fotograficznym. A wiec co do Polski; szum medialny do tej pory szedl - a PIS, a Kaczynski, a Smolensk, Tusk i jego banda ciela glupa co do gospodarki, natomiast pod stolem idzie boj na smierc i zycie o gaz lupkowy, bo sytuacja w Afryce i Azji jest bardziej mglista dla Europy jak 10 kwietnia 2010r. w Smolensku. My i nasza Ojczyzna jest przedmiotem gry a nie podmiotem. Tu sie zaczynaja naparzc Amerykanie z Moskalami. Jest dobry moment by sie urwac z lancucha Moskali, tak z dala od Polski mysle. Kochani lepiej w amerykanskiej niewoli zyc w biedzie, jak pod moskalskim butem na wolnosci. Popatrzcie jak Wlosi w ich niewoli stracili, az przez to doszli do G8. PJN nielubie jak WRONA, ale jak sie cos godnego wykluje to te damy z nieukiem Pinceliuszem zgasna jak kanalia z Bilgoraja. Pisze co mysle a rzadko sie myle. Nawet taki Petelicki wie ze narod zaglodzony powie dosc, a jak przepadna LUPKI, to co ludziom zaoferuja jak caly przemysl i rolnictwo zdewastowane, Tak mysle a jak jest, wie JEDEN BOG i w nim nadzieja!

Vote up!
0
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#152041

Witam, miło mi, że ktoś myśli podobnie jak ja.

Napisałem o tym w notce

Wyjście z "Mgły" - wyrok na Tuska i jego ferajnę - Raport ZEN.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?

Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152042

http://www.rp.pl/

jest mocny w słowach ale czy "ten" Sejm, Senat, całe Zgromadzenie Narodowe jest w stanie go poprzeć? Wątpię.
Do odważnego Generała Petelickiego miałabym tylko jedno pytanie czy zgadza się na wymazanie grubej kreski i przeprowadzenie lustracji we wszystkich władzach, wojsku, prokuraturach, sądownictwie i mediach.
Myślę, że od tego trzeba zacząć. Jeśli wyrazi zgodę, to tylko może być lepiej.
Bardzo rzeczowy wpis, 10 to za mało. _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#152048

Witaj, jak sądzę odpowiedź na Twoje pytanie brzmi NIE i to jest problem, ale nie Petelickiego ale poprzednich nierządów i nas. Nie daliśmy rady.

Pozdrawiam Serdecznie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152065

mości hrabio, do dzieła ... _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#152083

A cóż innego czynię. Za słowami pójdą czyny.

Pozdrawiam i Wicie roznoszę.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152169

na zbawce narodu jest co najmniej smieszne. Widok starego ubeka paradujacego w mundurze przedwojennego generala byl co najmniej zalosny i duzo mowi o czlowieku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#152084

I ja tak sądzę. Za gaz łupkowy, za Gruzję i za kilka innych inicjatyw zginął Nasz Prezydent. Na marginesie wysnułem kiedyś teorię, że cały ten INCYDENT gruziński to był początek przygotowań do zgładzenia prezydenta. To tak in margine.
Ale jak słusznie zauważa HOPCIO w grze o energię my jesteśmy jedynie pionkiem na szachownicy światowych mocarstw i nasz wpływ na wynik tych ścierań jest póki co żaden.
Sowiety walczą de facto o swój byt dlatego nie cofną się przed niczym. Wspomnę tylko, że przewodniczącym rady nadzorczej EuroPolGazu (spółki odpowiedzialnej za tranzyt gazu przez Polskę) jest nie kto inny jak... Aleksander Miedwiediew. Został nim w kilka dni po Katastrofie. Właśnie Smoleńsk jest obecnie kartą przetargową. I to nie czarujmy się Zarówno ruskich jak i Amerykanów. Bo naiwnością jest sądzić, że Amerykanie nie wiedzą co tam się wydarzyło...

Vote up!
0
Vote down!
0
#152358

Jest zapewne tak jak piszesz. Wątek Gruzji i przygotowań do zamachu poruszam w notce

Smoleński Gambit - Uśpieni...

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?

Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152369

Jesteśmy zbyt dumni, by żyć w niewoli nawet pod rządami Amerykanów. USA jest zdominowane przez żydostwo i nic oni dla Polski nie znaczą. Polska powinna być suwerenna, niepodległa i wolna od wszelkich "nie Polaków", co to tylko nazwiska mają polsko brzmiące.

Vote up!
0
Vote down!
0
#152112

Jest coś na rzeczy, ale po co tak jednoznacznie. Nie wystawiajmy się na odstrzał.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152137

Z tym "Żydostwem" to argument i "słuszny" i nie trafiony. Nie dostarczajmy Grossom amunicji. Duma jest ważna, czy nią nakarmimy Dzieci i obronimy Polskę. Ja zadaję inne pytania, szanuję Twoją opinię. Natomiast przeczytaj raz jeszcze i odpowiedz mi na moje końcowe pytanie.

Z Wielkim Szacunkiem

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152370

Petelicki prawdopodobnie został przewerbowany przez Amerykanów, kiedy w 1991 r. czasie operacji "Pustynna Burza" uratował agentów CIA i wywiózł ich z Iraku.
Potem Amerykanie odwdzięczyli się mu pozwalając i wsperając logistycznie GROM.
Moim zdaniem, dzięki Petelickiemu KaczJar bardzo realnie może uzyskać dostęp do pewnych ludzi w USA, którzy mogą pomóc w logistycznym opracowaniu kampanii wyborczej.
___________________________________________
Olszewik, Kaczysta, NadUBowiec, brakujący typ Michnika

Vote up!
0
Vote down!
0

Olszewik, Kaczysta, NadUBowiec, brakujący typ Michnika

#152079

To jest jasne jak słońce. Tylko co z tego dla nas wynika. Jaki mamy wybór. Moralny, emocjonalny, czy też mamy zacząć grać.

Pozdrawiam i dziękuję za komentarz.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152140

Xenia
Widać, że naprawdę jest bardzo żle w naszym państwie. Odsłuchałam na radioWNET raport ZEN Gen Sławomira Petelickiego. Proszę posłuchać.Dowiadujemy się ciekawych informacji o stanie bezpieczeństwa naszego Państwa i przekrętach rządu. Przełom w sprawie Smoleńska.

Vote up!
0
Vote down!
0

Xenia

#152081

Armia jak zwykle czeka, a i tak ugrają swoje.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152143

Sławomir Petelicki, nie Czesław!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#152099

pytanie tylko co robi dziś Sławomir (ten sam co to jak powiadał o sobie "wstąpił do UB aby spełniać dobre uczynki", dla kogo pracuje, kogo prowadzi a kto prowadzi jego.
Pewno parę tygodni, góra miesięcy przyjdzie nam na odpowiedzi poczekać. Na dziś obowiązuje stara zasada od tow. Berii "ufajcie i kontrolujcie".

Vote up!
0
Vote down!
0
#152114

gość z drogi

dycha..........

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#152121

Nie Marsjanie, nie Trójkąt Bermudzki, nie UFO, a niestety ONI, z "Całej Polski".

Pozdrowienia

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152173

Dziękuję za czujność. To był przekaz podprogowy.
Chodziło o to, że "Czesław Śpiewa".

Czuj Duch.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152145

gienierałem - Kiszczakiem i zastanawiałam sie, czy to zamierzone?_________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#152196

A to ciekawe, muszę to przemyśleć.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152332

że to nie władza rządzi lecz służby specjalne. To one ustawiają władzę aby nie zrobić sobie kuku w paluszek. Jeżeli życie gospodarcze jest opanowane przez służby specjalne, to kto jest władzą? W tej sytuacji uważam, że rozmawiać należy, bo trudno mi posądzać aby nagle Petelicki okazał się wielkim polskim patriotą. Tego typu ludzie kierują się koniunkturalizmem i w tym duchu trzeba z nimi paktować. A na co można się zgodzić, na co nie, to już odrębna sprawa i tego J.Kaczyńskiemu mówić nie trzeba. On lepiej zna układy i lepiej wie, o co może chodzić. W każdym razie nie można niczego od razu skreślać nie znając uwarunkowań.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#152168

To "Szpilka" prosto w "Serce". Bo jaki mamy wybór ? Żadny, czy trudny ? Chcę rozmawiać, tylko nigdy nie myślałem, że znowu z nimi. I tym razem nie odmówię ? A zawsze nie miałem wątpliwości.
W tej i tamtej godzinie będę sam w swoim wyborze.

Pozdrawiam pełen wątpliwości.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152176

musi byc wybór, ciężko, że trudny. Opcja żaden - odpada. _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#152198

Ludzie ale Wy jesteście naiwni. Żadnych układów z postkomuną, żadnych układów z ludźmi WSI. Wchodzenie w kompromisy z tą agenturą jest zdradą narodową!!!!!

Właśnie teraz uaktywniają się aby wstawić swoich ludzi do nowej ekipy rządzącej, bo wiedzą że Tusk i jego ferajna to trup polityczny.

Czy jesteście tacy głupi że nic Was historia nie nauczyła ?

Jak skończyło się wchodzenie w układ z PRL-em = Okrągłym Stolem a co to oznacza to chyba wszyscy wiemy.

Jak skończyło się wchodzenie w kontakty z czekistami w 1944 r. i przeprowadzanie Akcji "Burza" przez Polaków w AK = wymordowaniem tychże patriotów przez Rusów.

Jak skończyło się dobieranie ludzi z drugiej strony układu do rządu Jarosława Kaczyńskiego? = np. zastepcę Ziobry - Kryżego - kompromitacja (człowiek który wydawał surowe wyroki na Solidarnościowców został wiceministrem sprawiedliwości) albo Zdradka Sikorskiego - druga kompromitacja i klapa.

Jak zakończył się "sojusz pod dywanem" z komuchami w mediach publicznych (inspirowany zresztą przez niecnego Adama Lipińskigo z Legnicy) = wywaleniem po paru miesiącach niezależnych dziennikarzy takich jak Wildstein czy Anita Gargas i przejęciem TVP przez PO do spółki z SLD. Nic na tym nie zyskali

NIE WOLNO wchodzić z nimi w układy szczególnie w takiej sytuacji gdy Naród budzi się i można będzie jeśli nie w tej kadencji to w przyszłej powołać patriotyczny narodowy rząd niezależny od żadnej kliki czy salonu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#152199

Ten jeden procent dotyczy WSI - Petelicki nie jest i nigdy nie był w WSI! To stary, doświadczony SB-ek, który ponad dwadzieścia lat służył w wywiadzie MSW.
Mam wrażenie, że bardzo wiele energii poświęca się na przypisywanie "zasług" SB (czyli MSW) wywiadowi wojskowemu, który do tego przestał istnieć w 1989 roku po utworzeniu WSI przez połączenie Zarządu II WP z WSW.
Ale to już całkiem inna historia.
Oczywiście, że nie wolno z nimi wchodzić w jakiekolwiek układy! Gdyby w Polsce przeprowadzono w porę lustrację, to może takie układy byłyby możliwe, na zasadach otwartości, ale bez lustracji, bez wiedzy o tym, kto się naprawdę kryje za takim akcjami, jak daleko sięga ta ośmiornica, jest to zdecydowanie zły pomysł.
Iranda

Vote up!
0
Vote down!
0

Iranda

#152213

Pisząc o WSI miałem na mysli to, iż facet ma powiązania z ludźmi działającymi w WSI takimi jak Czempiński Gromek :-) czy Ryszard Sobiesiak. Nie chodzi mi o to że musiał konkretnie należeć do WSI tak jak Komorrus nie należał do WSI a mówi się o nim że to cżłowiek WSI.

Pozdrawiam

szentelik=poświęcenie (węg)

Vote up!
0
Vote down!
0
#152214

A oni się z wojskowymi raczej nie lubią.....
Iranda

Vote up!
0
Vote down!
0

Iranda

#152223

Zasada pierwsza, kiedy sypie się ekonomia, ludek historycznie jest skłonny do buntu. Dlatego takie inicjatywy, przypominające Magdalenkę. Petelicki to z jednej strony papierek lakmusowy, a z drugiej koło ratunkowe rzucone w stronę głodnych naiwnych. Wiem, że można pospiesznie wytoczyć działa i strzelać o odpowiedzialnosci za kraj itd., ale to już przerabialismy w 1989 i wczesniej.

Może tu chodzi o nieudany projekt przeciekającej arki PJN, mogłoby to dotyczyć jakiejs poprawki nieudanej wersji. Możemy smiało przjąć, że to są ci sami stolarze od okrągłego stołu, ale z tym Schetynesku to bardzo bezwstydny ruch.

Faktycznie może chodzić o łupki i dlatego chcieliby pozamiatać międzynarodowo (zawsze chodzi o pieniądze).

Pospiech jest wskazany przy łapaniu pcheł. Taki ruch ze Sławciem to naturalne wędkowanie, sondowanie nowych przyczółków dla odbudowania nowego FJN.
Trzeba to rozpisać, przeswietlać i jak w tym miejscu dyskutować,ale nie chcemy chyba zatrzymywać każdego zwalniającego pojazdu tak chętnie jak tirówka, bo skończymy podobnie.
Dobry i potrzebny tekst.Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#152243

Witam, dzięki za zrozumienie intencji. Niestety są tacy co wolą dyskusję na poziomie emocjonalnym. Nie milczmy, bo wtedy mówią za nas inni.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152327

Dzięki za komentarz. Masz niewątpliwie rację. Trudno jednak się obrażać na rzeczywistość i fakty. Ja nie nawołuję do paktowania. Pytam się tylko co zrobić z tym fantem. Oczywiście, że najlepiej narodowy i niezależny, tylko takiego jeszcze w historii świata nie było. A nawet jakbyśmy stworzyli to musimy mieć za sobą wojsko i niestety służby. Taka jest rzeczywistość, skrzeczy, ale od niej nie uciekniemy. Zamiast jarać się sytuacją zacznijmy myśleć konstruktywnie, licho nie śpi. A z przebudzeniem Narodu bym uważał, większość to Idioci i chcą śnić ten sen.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152331

A czy ja mówię, że trzeba wchodzić w układy? Ja mówię, że trzeba rozmawiać aby nie być posądzonym o brak możliwości dialogu i wytrącić ten argument z ewentualnych medialnych zagrywek. Tego wymaga dyplomacja, bo przy takich okazjach można również wysondować wiele rzeczy. Tylko tyle bo każdy dobrze wie, że ze zdrajcami nie wchodzi się w układy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#152497

Szanowny i Zacny *jwp*, powiedz proszę czy jesteś zwolennikiem : "Podstawowych Problemów" ? bo ja myślę,że my Polacy, powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie : jak to się stało,że mamay tylko taki wybór ?? Dlaczego tak mało naszych Rodaków wspierało idę śp. Lecha Kaczyńskiego , dotyczącego silnej, nowoczesnej Polski.Komu / nie mam na myśli Rosjan /,zależało aby nie doszło szerokiej współpracy Naszego Kraju z : Gruzją, Ukrainą,Czechami Węgrami , Turcją ?? to był problem, aby wypunktować ludzi w otoczeniu Tuska, którzy to torpedowali !! Kim tak naprawdę jest np. Radzio Sikorski... ten od Jabłuszka, to amerykanie powiedzą nam ...może za 70 lat ?? jak dobrze pójdzie .
I tak, pozwolisz dochodzę do pewnego momentu ,jak pod Twoim ,pewnym artykułem, Gość o nicku ... ? ODW40 napisał komentarz,że ja stary baran, uznałem ,że kurczę On ma rację.
*jwp*, Bolki, Sikorki, Zegarki, i reszta tej swołoczy powstało, na naszych oczach... chyba przymrużonych...
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#152288

Krótko.
Daliśmy się zrobić w buca, zaniechaliśmy wielu działań w pogoni za złudnym szczęściem konsumenta globalnego i dlatego jesteśmy właśnie w takiej sytuacji. Możemy winić władzę, ale zapytajmy o nasze zaniechania. ODW40 nie będę komentował. on obraża Polskę i Polaków, można krytykować w innym, merytoryczny stylu, a on jedzie językiem Biura Propagandy PZPR i nawet KC PZPR.
Byliśmy we mgle i musimy z niej wyjść, ostrożnie po przed nami bagno, uczmy się od poczciwych łosi.

Pozdrawiam Serdecznie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152325

Przeczytałam tekst i musiałam wyjść na krótki spacer by ochłonąć.Mam świadomość,że żadne państwo nie istnieje bez służb specjalnych.Tylko tak naprawdę,to którzy z nich są ci dobrzy,pro-ojczyźniani? Jak oddzielić plewy od ziarna?.Patrząc na naszą bardzo dawną historię i historię współczesną -ciągle jesteśmy ogrywani.Za nasze dążenia do niepodległej Polski,dostawaliśmy baty.Jesteśmy Narodem ufnym a tym samym naiwnym.Naiwnie cieszyliśmy się,że bez wojny domowej,Polska stała się wreszcie samodzielna.Niestety,mitem okazało się "zwycięstwo 'przy okrągłym stole.Karty rozdano pod stołem a nam wmówiono,że wreszcie "...skończył się komunizm..." Po roku 89,tzw.czerwona pajęczyna oplatała nasz kraj co raz mocniejszą nicią.Rok 2005 był maleńkim zaczątkiem prostowania tych wszystkich wypaczeń,ale było wiadomo,że przy tak zmasowanym ataku czerowonych pająków-nie mogło się udać.Rok 2007-dla prawie 50% społeczeństwa,był koszmarem.Choć do głowy nam nie przychodziło,że okaże się aż takim koszmarem.Pytanie: co robić? Jestem tylko skromnym zjadaczem chleba i moje zdanie nie ma większego znaczenia.Wiem tylko jedno,że jeśli już,to warto mieć wroga w walce przed sobą-nigdy z tyłu.USA w cięzkich chwilach też nas zawodził.Były jednak też takie okresy,kiedy nas wspomagały.Wschód zaś, tylko raz nam "pomógł".Przepędził Niemca,by zająć nasz kraj jak zdobycz wojenną.Jeśli chodzi o gen.Petelickiego-znam jego przeszłość tylko z przekazów prasowych i internetowych.Trzeba dogłębnie przeanalizować całą jego biografię i wyważyć co było pozytywne dla Polski,a co nam na skutek jego działań przyniosło straty.Pytaniem otwartym też jest:kto za nim tak naprawdę stoi?to muszą być konkretne nazwiska,bądź organizacje,by wiedzieć jak najwięcej.Rozumiem,że tego typu rozmowy muszą toczyć się przy zamkniętych drzwiach.Nalezało by też postawic kilka warunków,bez których nie mogło by być mowy o "wzajemnej" współpracy.1/ dokonać bezwzględnej weryfikacji we wszystkich resortach jakie istnieją,a więc w Sądownictwie,Prokuraturze,Trybunale Konstytucyjnym,IPN-e w samych służbach,w Ministerstwie Spraw Zagranicznych,Dziennikarzy,w TV,w resortach związanych z naszą gospodarką , w szelkich Fundacjach i w wielu innych komórkach ,których nie wymieniłam.Odpowiedzialnych za to co zrobiono z naszą Ojczyzną-ukarać.Dotkliwie,by była ona/kara/,przestrogą dla innych-jak kończą zdrajcy.Czy gen.Petelicki na taki wariant pójdzie?.Czy zgodzi się wraz ze swoim zapleczem na taką rewolucję moralną,która tak naprawdę winna się dokonać w roku 89?.Być moze sugestie gen.są uczciwe.Jeśli chodzi m.inn.o jego dorobek finansowy-myślę,że tak jak wielu -jest zabezpieczony na kilka pokoleń .Więc chyba ,nie jest to ten główny argument.dla którego sugeruje nam takie ,czy inne rozwiązania.Możemy sobie zadać więc pytanie;na czym mu zależy?Wiem ,jestem naiwna .Jest jednak tyle pytan i na wiele z nich nie ma odpowiedzi.Bo co się stanie,jeśli znowu nas ktoś oszuka?,znowu uwierzymy jak w 89 roku ,by się boleśnie rozczarować?.Mam świadomość,że nawet jeśli uda nam się wygrać wybory jesienne,to po wyborach nastanie prawdziwa droga przez mękę.Sam J.K. sobie nie poradzi.A my możemy tylko duchowo go wspierać i krzyczeć za pomocą internetu Jeśli w gronie gen.jest również Schetyna albo nie daj Boże PJN ?-to byłby policzek dla J.k.Czy bez kluzików gen.jest gotowy zaakceptować nasze warunki?.

Vote up!
0
Vote down!
0
#152230

Przeczytałem z uwagą Twój komentarz. Ja też się niezbyt dobrze czuję z taką dziwną sytuacją. Jarosław Kaczyński nie paktuje ze służbami, tego jestem pewien. Bardziej piszę o tym co druga strona robi. Schetyna i PJN nie do zaakceptowania. Będzie dobrze, cierpliwości i nie ustawajmy w działaniach.

Pozdrawia Serdecznie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152320

Fajna spekulacja, a kolejnego kopa wysyłającego na orbitę daje ta wiadomość, która przedstawia 'ekspertów' szlajających się w przekaziorach jako agentów wpływu wiadomych kół
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110415&typ=po&id=po02.txt

Vote up!
0
Vote down!
0
#152242

Dzięki za link, czytam. Normalnie Nasz Dzienni czytam w necie luba papierowo, ale z opóźnieniem. Spekulacja nie jest zbyt fajna. Uwierz mi, może nie ten scenariusz, ale bez zaplecza w wojsku i służbach nie damy rady. Oby tylko to byli prawi ludzie.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152323

Raport grupy Petelickiego potraktowano jako wist do impasowania Tuska być może razem z PO, więc dodałem informację NDz, która wpisuje się w ten sam nurt i stanowi jakby pociągnięcie tej sprawy. Czy mniemam słusznie pewnie się przekonamy niebawem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#152355

Wydaje mi się, że Jarosław sobie w rozmowach może nie poradzić. Przecież żeby sobie w tym poradzić, całkiem inne "walory" moralne i kwalifikacje są potrzebne, J K jest  przyzwoitym człowiekiem, a tu sk....lem być trzeba. Może więc bezpieczniej ...  nie?

Vote up!
0
Vote down!
0

Niueste

#152503

Antoni Maciarewicz jest porządnym człowiekiem, nie lubi chłopaków ze służb, ma doświadczenie z likwidacji WSI, zna się na służbach i jest jednym z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Lepiej nie, ale nie wiemy czy nie będzie trzeba. Śledząc "media" widzę, że jest bardzo źle. Chcą PiS i jego zwolenników wykluczyć ze społeczeństwa.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#152504

przecież to wykluczanie na wielu płaszcyznach już się dzieje, a może być jeszcze gorzej, wykluczenie - fizyczne..., do tego mogą się posunąć.

Ja może naiwnie, ale powiedzieć chciałam, że uczciwym ludziom trudno bardzo wyjść z takich układów z diabłem, jak napisała Inka, z  zadowalającymi wynikami i się nie dać zniszczyć lub choćby tylko uszkodzić moralnie, bo tu reguły żadne nie są zachowywane. :(( 

Vote up!
0
Vote down!
0

Niueste

#152513

Nie tylko chcą,

Niueste, 15 kwietnia, 2011 - 23:39

przecież to wykluczanie na wielu płaszcyznach już się dzieje, a może być jeszcze gorzej, wykluczenie - fizyczne..., do tego mogą się posunąć.

 

Funkcja matematyczna wypływająca z naszej historii

tadman, 1 grudnia, 2010 - 19:32

n = f(zaangażowanie Rosji w Polsce)

gdzie: n = ilość mordów politycznych

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#152528

Najwyrażniej funkcja rosnąca, nieciągła. Tylko że na złożoną wygląda, ale nie pokusiłabym się o zbudowanie choćby warunków brzegowych. Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Niueste

#152688

Tak to niestety wygląda, ze generał był TWARDZIELEM i on się tak postrzelił jak Lepper sie powiesił.....
- czyli za dużo tu psychologiczno-politycznych wątpliwości, niestety !
Dziwnym trafem nie wiesza się ani nie strzela nasz "targowica"...........

Vote up!
0
Vote down!
0
#266293

Tak to niestety wygląda, ze generał był TWARDZIELEM i on się tak postrzelił jak Lepper sie powiesił.....
- czyli za dużo tu psychologiczno-politycznych wątpliwości, niestety !
Dziwnym trafem nie wiesza się ani nie strzela nasza "targowica"...........

Vote up!
0
Vote down!
0
#266295

gość z drogi

szkoda tylko,ze tak smutny Prolog

przegrane "igrzyska" i śmierć "samobójcza " twardziele, Generała

coś się donkowi nie udało....nie będzie fanfar zwycięstwa...nie będzie wiary w samobójstwo...

będzie za TO bieda,więzienia i głod....

a moze STAN WYJATKOWY,wszak Nocna Zmiana ma dobre korzenie 

serd pozdr 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#266321

Nocna zmiana ma nie tylko  dobre korzenie.

W kraju panuje klimat dla tej rosliny perzo i ostopodobnej ;)

pozdro od bacy.

* i zobacz, jak sie teraz rozrosla Nocna Zmiana. Jest nie do wyplewienia !

 

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#266357

Pozdrawiam jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#266382

Pulkowniku, a co bedzie teraz z naszymi autostradami ?

Bedziemy je teraz zwijali ?

pozdro resortowe, nocne.

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#266393

Nie wiem, czy wiesz, ze ta roslina byla prezentem od 'towarzyszy radzieckich'.

pozniej zwano ja 'przeklenstwem Stalina' :

/.../w 1948 roku trafił na Łotwę[3]. Hodowano rośliny pozyskane z Dagestanu i Kabardo-Bałkarii (północny Kaukaz) i w trakcie zabiegów hodowlanych zabiegano o stworzenie odmian uprawnych o możliwie dużej produkcji biomasy i niskiej zawartości furanokumaryn[21]. W 1956 barszcz został uznany za atrakcyjną roślinę pastewną i zaczął być szeroko rozpowszechniany[3]. Gatunek trafił do Polski w latach 50. XX wieku jako dar radzieckich uczonych z Wszechzwiązkowego Instytutu Uprawy Roślin w Leningradzie[4]. Zaczęto go uprawiać jako roślinę paszową w latach 70. XX wieku. Najchętniej uprawiany był na PodhaluPodkarpaciu i Przedgórzu Sudeckim

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#266416

nie boja sie zabic/unicestwic NIKOGO,
NAWET SZEFA GROMU
wzieni do grobu

Vote up!
0
Vote down!
0
#266385

Bo chłop, czytaj Naród, śpi i nie wie co mu rośnie.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#266391

gość z drogi

Ogień

a popiół rozsypać nad wodą....by sie nie zalęgły POnownie...

bo korzenie ma faktycznie ,niezniszczalne ....

pozdr 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#266387

Zyto jest tak mocna ze dławi na polu nawet perz !
i w przeciwieństwie do perzu z Zyta jest korzyść.

Vote up!
0
Vote down!
0
#266408

gość z drogi

Ogień

a popiół rozsypać nad wodą....by sie nie zalęgły POnownie...

bo korzenie ma faktycznie ,niezniszczalne ....

pozdr 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#266389

Wiesz co, znam pewna wrazliwa osobe, 

sympatyczna  dziewczyne (poetke na dodatek),

ktora skonczyla polonistyke na Uniwersytecie Wroclawskim.

W 100 % wyplewila perz na swojej...  jednohektarowej dzialce.

Uwziela sie i wyplewla !

Powiedzialem jej... a jednak mozna ;)

Napisala nawet wiersz o perzu, ale, niestety,  nie mam go w swoich 'zasobach' ;)

pozdro.

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#266396

gość z drogi

a był przedwojenny,solidny i rozrosnięty....

własnie Ogniem go traktując,wcześniej wyrwawszy co do korzonka....:)

a jak by TAK teraz PODOBNIE postąpić :)

pozdr i Dobrej Nocy

Dobrej Nocy Polsko :)

a Generałowi

"wieczne odpoczywanie racz dać Panie " 

jestem panstwowcem i wiem,że muszą być  generałowie,by Polski do cna nie oddali za psi grosz...

Obcym

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#266397

Gosciu, znalazlem ciekawy glos w dyskusji na temat smierci generala.

Vistulanin, na lamach Wirtualnej Polski.

Pozdrowienia od bacy. ;)

/.../ Petelicki się zabił. Lepper się zabił. Jest tych politycznych samobójstw coraz więcej. Mafia tworzy zasłonę dymną. Żyjemy w obozie koncentracyjnym bez drutów, w którym ludzi dobija się bezrobociem i okrada z emerytur. Polska mafia buduje demokrację zero-jedynkową, w której PO albo PiS przy współudziale ich satelitów oraz PSL i SLD będą mogły kontynuować okrągłostołowy plan wytrzebienia narodu w ciągu 5-6 pokoleń. Głównym narzędziem eksterminacji jest bezrobocie (topór) w połączeniu z konsumpcjonizmem typu amerykańskiego (pniaczek). Mimo nieustannej emigracji młodzieży bezrobocie wśród młodych Polek i Polaków ciągle rośnie, przy czym starszym też się nie przelewa i też są niemniej okrutnie upadlani i zniewalani. Młodzi bezrobotni! Mieszkańcy wyludnianych gmin! Pozostaje wam tylko jedno: zorganizowany oddolnie ruch oporu wobec reżimu albo emigracja. Co piąty Polak nie ma pracy, a wśród młodych jest ich jest dwa razy więcej. Vistulastan to państwo fikcji prawnej, nędzy, obłudy, nierówności, nieprawości urzędniczej, prokuratorskiej i sądowej. Nowe prawo mierzy się tu na kilogramy, a nie na jakość i służebność wobec narodu. Rząd Tuska nie tylko okrada naród i dobija pokolenie najstarsze, ale jednocześnie zniewala bezrobociem pokolenie najmłodsze. Stąd stałe wzmacnianie układów, stąd przywileje dla firm ponadnarodowych oraz rosnące ograniczenia dla podatnika i obywatela. Na tym polega okrucieństwo i sadyzm narzuconego nam reżimu. Tak funkcjonuje kryptokanibalizm. Wolnorynkowa demokracja Najjaśniejszej skutecznie degeneruje, sterylizuje i eksterminuje Polaków. Odrzucono nawet prostą reprodukcję ludności. Istnienie ogromnej rezerwowej armii pracy służy depopulacji i wzmacnianiu wyzysku. W rezultacie młodzi ludzie od lat masowo emigrują, ale i tak około 40% absolwentów nie ma pracy. Wielu młodych nie może założyć rodzin, podczas gdy rodziny wielodzietne cierpią nędzę, otaczane są społeczną i medialną pogardą oraz określane jako patologiczne. Starsze pokolenie jest wypychane na bezrobocie i pozbawiane opieki lekarskiej. Po Balcerowiczowskiej transformacji wzrasta śmiertelność z powodu wypadków drogowych i samobójstw. Wszystko to sprawia, że zgony przeważają nad urodzeniami, podczas gdy dane dotyczące emigracji są brane z sufitu i świadomie zaniżane, aby tworzyć pozory, że wyludniane jest powolne i nie szkodzi narodowi. Z tej racji nigdy poznamy prawdy o spisie powszechnym z czerwca 2011 roku. Polska wymiera i czas już zmienić słowa naszego hymnu, aby nie ośmieszać bezzębnych starców, którzy umierać będą za jakieś 100-150 lat jako ostatni Polacy w euroregionie zwanym Polską. Emigracja wiąże się z wynarodowieniem. W przeszłości Polacy walczyli z germanizacją czy rusyfikacją. Teraz to nie martwi, bo wynarodowienie zachodzi poza granicami kraju, a emigracja postrzegana jest przez polską klasę próżniaczą jako zjawisko pozytywne. W Niemczech kursy języka niemieckiego dla zatrudnianych tam Polaków są dotowane przez państwo i pracodawców. Podobną pomoc dla imigrantów oferuje się w Anglii i krajach skandynawskich. Młodzi Polacy, pozbądźcie się więc złudzeń na lepsze życie w kraju, nie czekajcie na kolejne reformy, lecz czym prędzej wyjeżdżajcie do Niemiec, na Wyspy lub do krajów skandynawskich, aby tam się rozmnażać i żyć lepiej, skoro ojczyzna jest dla was macochą i robi z was wykastrowanych niewolników. Życzę Wam hartu ducha na obczyźnie. Pamiętajcie, że w Polsce uważają Was za nierobów i nędzarzy, którzy chcą żyć kosztem zdrowej moralnie, bogatej i pracowitej części społeczeństwa. Choć żal wam ojców i matek, nie oglądajcie się za siebie, jeśli chcecie przetrwać w potomstwie. Pocieszcie się tym, że prędzej czy później polska klasa próżniacza sama się wyniszczy metodą salami (rozwarstwienia) albo padnie z rąk importowanej siły roboczej.

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#266402

Żeby było weselej, to wtedy ( w kwietniu 2011 r. ) ktoś pomyślał, może przeczuwał, wiedział, a dzisiaj mi powiedział, że wtenczas Petelicki niejako sam się w kolejce ustawił i numerek dostał.

To jest jednak kolejny po Smoleńsku komunikat.

Tak, to my i co nam zrobicie. Nie fikajcie. Nie macie nic. Ziemi, majątku, gospodarki, banków, władzy. Nawet już ulic, ni powietrza. I tożsamość Waszą osłabiamy z każdym dniem.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#266379

gość z drogi

ktoś ostrzegał na podstawie doniesień z ichnej prasy,że jadą do nas poprzebierani

super fachowcy...i PRZYJECHALI....

pozdrowienia Nocne

10

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#266386

Cenna uwaga.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#266390

gość z drogi

ktoś to przewidział,nie dziwię się ...właśnie posłuchałam pewnej wypowiedzi generała 

zanotowanej 05.o2.2011...Polski Punkt Widzenia,TV TRWAM

sam się wystawił na odstrzał,ale chyba liczył sie z tym...zarządzanie Ryzykiem...

to nie bajki o kopciuszku i złej macosze....

Martwi mnie,że jutro dowiemy się jaki to z niego był super byznesmen i jakie kręcił lody,miast pytać DLACZEGO nie żyje...

 natomiast cicho jakoś w meRdiach o tych  co z kluczykiem "kręcili lody."

/POdobno ..../  

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#266395

Czysty to On nie był, jednak jest tak jak piszesz.

Nie o to teraz chodzi.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#266413

gość z drogi

przybył następny,co to z Pociągiem sie spotkał....

sprzedaż biletów na ERO 2012

Autostrady

i majowa  "przedsprzedaż "Polskiej Żeglugi Bałtyckiej"w  a tle

wspomnienia z wakacji ,był kiedyś taki tytuł gazetowy 

"Wakacje ze szpiegiem" i pomyśleć ,ze pisał go ktoś,kto dzisiaj nie jest z nami

Jest taka skromna gazeta,ktorą od lat odbieram w moim kiosku,a jest TO

"Nasza Polska"i to z niej dowiedziałam się o przyszłych ...ewentualnych właścicielach

P.Ż.B

miedzy innymi panu zapamiętanym z dawnych wakacji,wakacji ze szpiegiem....

Jan Niezawistny....

na portalu Rynek Infrastruktury jest dużo więcej o Konsorcjum żywcem wyjetym z lat niedawnych,lat kupowania spółek za ich własne pieniądze....

a Teraz mała zmiana ,czyli Konsorcja składające się z wydmuszek....

 i  niech nikogo nie dziwi TO, bo wszak rządzą nami wciąż ci sami ludzi....

od czasów Nocnej Zmiany i troche wcześniej ,też....

chleba i igrzysk...

igrzyska się konczą,a o chleb bedziemy prosic

serd pozdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#267958