Putin żądny krwi?!

Obrazek użytkownika baltowcom
Świat

 

  

Znów Putinowi odbija korba i stał się żądny krwi,aby tylko zapewnić sobie najwyższy rosyjski stołek!

BIESŁAN

"..Pamiętając o ponad 1000 zabitych w czasie zamachu w Biesłanie, większości dzieciach, przypadkach, w sposób oczywisty, źle prowadzonych akcji przez rząd, jest to zrozumiałe i racjonalne, że aktywne grupy noszą w sobie nadmiar żalu i gniewu, że czasami stawiają prowokacyjne zarzuty (zwłaszcza, jeśli były ignorowane przez władze przez wiele lat). Jednak, o wiele więcej, niż tylko zwykłej krytyki prezydenta, Kreml nie jest w stanie tolerować tego, że rodziny boleśnie domagają się czegoś, czego państwo całkowicie nie może zapewnić: sprawiedliwości i funkcjonowania legalnego systemu.

Niezdolność do zapewnienia sprawiedliwości dla tych, którzy przeżyli tragedię w Biesłanie spowalnia tylko wrzenie na długi czas, prowadząc do bezpośredniej konfrontacji, jak ostatnio. Niektórzy mogą przywołać sceny z burdy w sali sądowej, kiedy grupy ofiar reagowały na wyrok orzekający amnestię trzech policjantów, oskarżonych o złe postępowanie w czasie kryzysu zakładników w maju. Nawet w trzecią rocznicę ataków, były już próby infiltracji i przyłączenia do tych grup rządowych agentów, zgodnie z tym, co mówi Kasajew, którego grupa została siłą zmuszona do zamknięcia pod koniec lata. Niewiarygodnie słabe relacje pomiędzy rodzinami ofiar i państwem miały miejsce od początku sytuacji z zakładnikami, kiedy zakazano relacji telewizyjnej, liczne kłamstwa i wprowadzanie w błąd, alarmujący brak koordynacji, kompetencji i przywództwa. Zdaniem wielu, można było uratować wiele istnień ludzkich..."

całość- http://www.robertamsterdam.com/polska/2008/01/rosja-ucisza-glosy-bieslanu.html

Politkowska

"...Podczas spotkania zorganizowanego przez Podkomisję Praw Człowieka Parlamentu Europejskiego zebrani rozmawiali o sytuacji w Rosji. Z wypowiedzi uczestników seminarium wyłania się obraz nie nastrajający do optymizmu. W Rosji coraz gorzej wygląda sytuacja w dziedzinie praw człowieka. Śmierć Politkowskiej jest sygnałem, że najbardziej zagrożone są wolne media. Niestety takich sygnałów jest więcej. Niezależni dziennikarze, krytyczni wobec władz spotykają się coraz częściej z groźbami i innymi formami bezpośredniego nacisku. Politkowska jest trzecią ofiarą w środowisku, której śmierć wiązana jest bezpośrednio z działalnością dziennikarską..."

całość - http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+IM-PRESS+20061123STO00262+0+DOC+XML+V0//PL

 

Dubrowka

"...Z dokumentu wynika rewelacyjna wręcz informacja, że prokuratorzy za podejrzanych uważają 52 osoby. Do tej pory mówiło się, że terrorystów w komandzie Mowsara Barajewa, które cztery i pół roku temu opanowali teatr, było 39. I wszyscy zostali albo zabici w czasie szturmu Dubrowki, albo rozstrzelani przez funkcjonariuszy oddziałów specjalnych tuż po zajęciu przez nich teatru..."

całość - http://wyborcza.pl/dziennikarze/1,84010,4195682.html

 

HOME - www.baltow.com

Brak głosów

Komentarze

 Rozgryźć Putina nie pomogą źródła podane przez Autora. Pierwsze - niepewne, drugie niewiarygodne, trzecie - płatna usługa GW:)

 W takim kraju jak Rosja, gdzie społeczeństwo samo nie rozumie co sie z nim dzieje, kto naprawdę rządzi i dokąd zmierza państwo, wszystko może byc tylko iluzją.

 Jak zrozumieć Rosję, skoro  nawet Rosjanie rozkładają bezradnie ręce...

Vote up!
0
Vote down!
0
#230519

Czastuska ruska

Baba ruska chciała tuska
nauczyć czastuszek.
Namawiała tusku tu skacz
daj chociaż paluszek.

Gdy dał palec to złapała
go za całą grabę.
Zakręciła tak jak chciała.
Tuski są za słabe.

Jak wyłuskać teraz tuska,
gdy poszedł w uściski?
Językiem chciał babę muskać,
a język ma śliski.

Ale baba jak to baba -
dawno wyślizgana.
Spodobała się zabawa -
tańczyli do rana.

Dopiero im o świtaniu
spadły z oczu łuski.
Baba to był chłop w przebraniu -
stary agent ruski.

Sprawdzaj babie muskuł tusku
zanim ruszysz w tany.
Baby dziś zmieniają w chłopów,
a tuski w barany.

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Gajowniczek

#230539