Czy PIS boi się ... Cioska??!!

Obrazek użytkownika baltowcom
Kraj

     Na początek podziekuję za głosy poparcia,które wieloma kanałami docierają do mnie i obiecuję,że w miarę swych bardzo skromnych możliwości będę starał się swą obecność w internecie kontynuować.Dzięki!A tym,którym to co piszę nie podoba się ,to... nie ma żadnego obowiązku czytania,a tym którym jest to zupełnie nie na rękę,to... droga do sądu otwarta-proszę bardzo.Wszystkie moje wpisy są prawdziwe i mają poparcie w faktach!
      Wielu pyta mnie-"Co słychać w sprawie Protestu wyborczego?Co odpowiedziały Kielce?",a ja... moge jedynie wzruszyć ramionami,bo moja wiedza na ten temat jest... żadna.Wcześniej wierząc w wyjatkowość ugrupowania za jaki uważałem PIS zapewniałem,że kompetentni ludzie pilnują tej sprawy i nie powtórzy sie sytuacja z przed trzech lat kiedy podeptano tu naszą raczkującą demokrację poprzez przyzwolenie na dyktat wyborczy!Tym razem miało byc inaczej,bo w sprawę Bałtowskich wyborów zaangażował się Powiatowy Ostrowiecki PIS,bo to przecież jego pełnomocnik wyborczy złożył protest który do dziś niestety nie został rozpatrzony.Gdyby widać było jakiekolwiek działania instytucji powołanych do wyjaśnienia tej sprawy można by cierpliwie czekać,lecz brak jakich kolwiek działań wskazuje według mnie i wielu innych na próbę zamiecienia tematu pod dywan!A do tego dopuścić nie wolno!Tym bardziej,że...

     dwa tygodnie temu brałem udział w pewnym spotkaniu podczas którego osoba bedąca w środku naszych lokalnych,urzędniczych spraw bez ogródek i jakichkolwiek niedomówień wyraziła się,że... "niedozwolone,dodatkowe spisy wyborców przed wyborami są faktem i za ich wydruk były w-ce wójt p.Dasios musiał pożegnać się ze swoim stanowiskiem!!!Wójt p.Jabłoński prawdopodobnie pomyślał że wystarczy "rzucić na pożarcie" swojego zastępcę,a to zadowoli oponentów i... sprawa przycichnie-będzie po temacie!"Nic bardziej błędnego,bo nie chodzi tu o nikogo personalnie,lecz o... zasady!Może to nieco patetyczne,ale tym tylko i wyłącznie się kieruję.
      Uporządkujmy więc ten wątek.Z informacji z kilku żródeł wynika,że dodatkowe listy wyborców wydrukowane w tutejszym urzędzie gminy są niezaprzeczalnym faktem,bo sa ludzie którzy widzieli je w rękach "namaszczonych"kandydatów na radnych,ówczesny w-ce Wójt p.Dasios zlecił ich wydruk,a wójt p.Jabłoński po piśmie od komisarza wyborczego z Kielc w związku z protestem wyborczym-wraz z informatykiem obsługującym tutejszy urząd potwierdził ten wydruk i zwolnił za to swojego zastępcę.Tak to wynika z zebranych informacji.

Dodatkowa lista to przestępstwo przeciwko wyborom oraz ustawie o ochronie danych osobowych!!!W związku z tym rodzą się takie oto pytania:

 

1-Dlaczego p.Jabłoński ustalając fakt popełnienia przestępstwa w podległym sobie urzędzie gminy nie powiadomił organów państwowych,które powinien był powiadomić??!!

 

2-Czy p.Jabłoński zatajając fakt popełnienia w/w przestępstwa nie staje się w ten sposób współwinnym??!!

 

3-Czy kompetentny organ państwa nie powinien wyciągnąć kosekwencji wobec p.Jabłońskiego za taką postawę??!!

     Państwo nie może być normalne,jeśli o tym kto zasiada w"fotelu"Wójta,Prezydenta lub Starosty,czy też kto zajmie jakieś inne stanowisko decyduje lokalny "kacyk" wzorem krajów,którym zupełnie obce jest słowo demokracja.Dla przypomnienia-nasz kraj leży w Europie,w tym roku mamy przewodniczyć UE więc nie możemy tolerować zachowań rodem
z Białorusi,czy też jakiejś Kolumbii,gdzie ludzie uprawiający krzewy koki dla "patronów" swej plantacji zrobią zupełnie wszystko!Szanuję i cenię osoby które tworząc miejsca pracy dają ludziom szansę na w miarę spokojny byt,ale... praca niech pozostanie pracą a człowiek niech będzie wolnym!Nie można pozwolić na zepchnięcie nas z powrotem w czasy mrocznego średniowiecza,a takie zakusy co niektórzy niestety mają.Żyjemy już w XXI wieku i wszyscy powinni miec tego świadomość!Nie tędy droga!!!
     Wiem co pisze,bo na własnej skórze miałem kiedyś okazję poznać... poglądy osoby zaliczanej do grona naszych miejscowych elit.Nie wymienię tu nazwiska,bo już dawno słowa,jakie usłyszałem osobiście zdołałem wybaczyć,lecz pamięć tamtej rozmowy pozostała.Nadal boli,bo... "NIEoTAKE Polske chodziło!".Usłyszałem wtedy cos takiego:"Wójt rządzi w gminie,ksiądz w kościele,a reszta...MA SIEDZIEĆ CICHO!Ludzie widzą,gdzie ..... chodzi,przy kim zatrzymuje się i z kim rozmawia.Siedź cicho!!!".A była to reakcja na moją próbę zaangażowania się w lokalne życie społeczne w czasach,gdy prowadziłem dobrze prosperujący w tamtym czasie sklep.Nie posłuchałem tej "rady" i dziś... nędza.Pocieszam się tym,że nie jestem sam,bo podczas swojego krótkiego epizodu na emigracji dane mi było poznać innych podobnych sobie.Wielu takich,którzy na początku naszych ustrojowych przemian posłuchali i podchwycili hasło-
"Bierzcie sprawy w swoje ręce" i próbowali budować wczesny,uczciwy kapitalizm!Lecz niebawem okazało się,że... na uczciwość nie ma miejsca,a liczy się tylko kto z kim trzyma i kto za kim stoi.Wielu inteligentnych,wykształconych
i uczciwych ludzi zostało zmuszonych do wyjazdu,bo tu -w takiej Polsce- musi się należeć do jakiejś ponadpartyjnej kliki,albo pozwolić sobie na przetrącenie karku i zejść do parteru,aby lizać czyjeś buty by zarobić na chleb.
Za granicą właśnie zrozumiałem na czym polega nasz polski,po "okrągło-stołowy" przepis na budowę "wolnego i demokratycznego kraju",a mianowicie- przystępujesz do bandy albo na kolana,a jak nie to wypier.... z tąd!!!

Osobiście nie skorzystam z żadnej z tych dróg-nie przystąpię do żadnej"GTW",nie zadowolę się "grilowaną kaszanką",ani żadną chwilową"błyskotką",bo mam dzieci i myśląc o kraju w jakim mają One żyć będę szukał.....czwartej drogi.... NORMALNOŚCI!!!

p.s.Nie czepiaj sie Drogi czytelniku moich niedociągnięć stylistycznych,ani błędów gramatycznych,bo mając w swoim lokalnym otoczeniu wiele osób wykształconych(z jakimiś dyplomami i tytułami) i zaliczających się do grona środowiskowych "elit"-nie przygotowałem się należycie do roli,jaką los zesłał mi odgrywać.Ciągle czekałem na to,że pojawi się ktoś bardziej kompetentny odemnie,co "odbarwi bałwochwalczy wizerunek"mojej okolicy,lecz.... nie będę sie powtarzał co myślę o przedstawicielach lokalnych mediów,bo we wcześniejszych wpisach o nich wspomniałem.  -"trzęsą portkami" prawdopodobnie przed... p.Cioskiem,a czy PIS też??!! To się niebawem okaże.  

HOME - www.baltow.cba.pl www.baltow.salon24.pl www.niepoprawni.pl


czytaj:

"Zarzut 1-Brakujące karty"

"Zarzut 2-Tajność wyborów"

"Zaplanowany chaos"

"Protest wyborczy w Bałtowie"

"Potwierdzony zarzut?!"

"Protest w Bałtowie-ciąg dalszy"

"Jerzy Bahr poszukiwany..."

"Tylko jeden telefon Arabskiego?!"

 

Bałtów 2008 -

Artykuły prasowe -   moje coniektóre ówczesne wpisy

 

Brak głosów

Komentarze

Dziękuję za kolejny ważny tekst. To jest droga do zbudowania normalnej Polski. Jeżeli w gminach zdobędziemy się na taką siłę, że obalimy lokalne układy to będziemy mieć wolną Polskę. Proszę nie odbierać mnie jako adwokata PIS, ale nawet ta partia za nas tego nie zrobi. To zależy od naszych zdolności zmobilizowania lokalnych społeczności. W tym przypadku widzę, że zwodzą organy władzy publicznej. I nie ma się co dziwić. Wiemy, kto rządzi. Obowiązkiem PIS jest wspieranie takich aspiracji do wolności. Ale PIS to nie jacyś mityczni herosi. To ludzie, którzy podjęli działalność publiczną. Wspierajmy ich. Jeżeli widzimy, że są nie skuteczni to podejmujmy własne inicjatywy. Siła lokalnych układów jest wielka. Stąd wzywam blogerów i internautów, poprzyjmy Bałtów! Piszmy o tym na innych forach, umieszczajmy tę informację gdzie się tylko da! Te informacje muszą przebić się do powszechnej świadomości! Presja społeczna i medialna może pomóc lokalnej społeczności!
Pozdrawiam
MD

Vote up!
0
Vote down!
-1
#141574

"Basków".
Bałtów - tak. Ale Basków też. No, bo czy jest jakieś wyjście?

Vote up!
0
Vote down!
-1
#141584

'To ludzie, którzy podjęli działalność publiczną. Wspierajmy ich.
Jeżeli widzimy, że są nie skuteczni to podejmujmy własne inicjatywy.
Siła lokalnych układów jest wielka.'

No to zacznijmy od własnego ogródka.

Jeśli przez 4 lata nie sprawdziłęś się w strukturach - aut.
Jeśli się sprawdzasz - wspieramy!

Układ nie jedno ma imię -
Niestety struktury PIS w wielu okręgch przepoczwarczyły się - ich działalność "publiczna" ogranicza się do "załatwiania' prywaty .

Mityczni cherosi - oj, ci mieli problemy z ego.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#141596

http://www.baltow.comWystarczy,że w każdej gminie będzie choć jeden "prawdziwy PISek",a... będzie lepiej.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#141917

Tytuł jaki nadałem notce jest"swoistym" apelem do ludzi PISu,aby dbali o należyty wizerunek swojego ugrupowania i pamiętali... że kampania trwa przez całą kadencję!
Od samego początku istnienia PIS(a nawet jeszcze PC) jestem stronnikiem braci Kaczyńskich widząc w nich jedyną na naszej scenie politycznej siłę,która dba o nasz interes narodowy.Tearaz mamy już tylko jednego-Jarka i dlatego należy mu się silne,także nasze oddolne wsparcie!Nie możemy być obojętni-szczególnie po 10kwietnia!
Nosze się z obszerniejszym tekstem o PISie widzianym z... "dołu"
tymczasem... Dzięki za dobre słowo i wsparcie!

Vote up!
0
Vote down!
-1
#141916

Kochani Niepoprawni, zgadzam sie w 100% z baltowcom, dlaczego; poniewaz to jest odbicie lustrzane sytuacji w calej POLSCE. Nie trzeba mieszkac w Polsce zeby to potwirdzic! Rozmawiamy z ludzmi przyjezdzajacymi w celach zarobkowych i 90% to ludzie w sile wieku i mlodzi po studiach. Mezczyzni moga zdobyc prace; murarz, kieerowca, lub mycie dup w domach starcow. Kobiety w domach prywatnych; sluzace, opiekunki do starcow kiedy rodzina z wrednym starcem nie daje rady, to - to niebo czego polski narod sie doczekal w ciagu 20 lat swietlanej przyszlosci pod wodza towarzyszy z Magdalenki jak kapus Walesa ktory nigdy sie nie rozliczyl z pieniedzy SOLIDARNOSCI, a moze sie nimi podzielil z "swietym Jaruzelskim i Kiszczakiem", kto to wie? TW Boni trzesie ze zlodziejami i oprawcami polskim nierzadem! Cwaniak Pawlak ze sluzbami specjalnymi kreci wianki na gazie i ropie. 2 miliony polskiego kwiatu narodu wyjechalo na poniewierke i tworza dobrobyt innych narodow. Nikt nie pisze z Was ekonomistow o cenach obecnych, koszyku wydatkow nedznych i jaka ilosc narodu ma jaki dochod miesieczny netto. Kochani ja nie moge dlugo uzywac komputera ze wzgledu na wzrok, prosze robcie to i kolportujcie, Na przyklad ten artykul powinien byc powielony i rozpropagowany w calym kraju, nie jeden powie, to tez jest u mnie. Bez telewizji, radia czyli wolnych i niezaleznych dziennikarzy i mediow tej bitwy narod nie wygra, wiec tylko informacja ulotkowa i bezposredni kontakt z wyborca i po spotkaniu rozdawac ulotki i CD. CD wypowiedzi bylej narzeczonej o Niesiolowskim, koledzy o Czumie w Ameryce, Turowski jako szpieg Ojca Swietego i co robil w czasie zamachu w 1981 roku na placu sw.Piotra w Rzymie, KAPUS Boni i jego zona plujaca na Polakow jadem nienawisci, dlaczego Zydzi po wojnie wyrzekali sie swych prawdziwych nazwisk itd............ Chcecie to posluchajcie, a nie to tez dobrze. Ja nie mam mozliwosci fizycznych - odleglosc!

Vote up!
0
Vote down!
-1

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#141590

http://www.baltow.comCi co służyli wiernie Moskwie,teraz na usługach Brukseli nadal dzielnie walczą-poprzednio w obronie socjalizmu,a teraz kapitalizmu-"dzikiego"zresztą!a masy w imieniu których występują.... w pozycji horyzontalnej,lub na zagranicznej poniewierce.Taki jest efekt "po-okrągłowego" porządku,"grubej kreski" i "nocy teczek" w wykonaniu naszego... "Bolka"!

Vote up!
0
Vote down!
0
#141918