Komu tyka polski zegar?!

Obrazek użytkownika baltowcom
Kraj

 

ZEGAR DŁUGU NARODOWEGO

"....– Bankrut musi być gotów na radykalne kroki, nie wyłączając sprzedaży udziałów państwowych w gospodarce oraz nieruchomości – uważa Frank Schäfleer z FDP. Jego zdaniem grecki budżet mogłaby podreperować masowa wyprzedaż niezamieszkanych wysp na Morzu Egejskim. Dziennik „Bild” ujmuje takie propozycje w prosty sposób: dostajecie szmal, ale dajecie nam Korfu...."

całość - "RP"  . . . . . . . . . .INNE

"Notowany.pl" . . . "TVN24" . . . . "Wyborcza"

 

i moja wcześniej napisana króciutko napisana ocena :

"...ale.... ile w tym jest bezsensownych wydatków?Szkolenia z których nic nie wynika,bo odsetek zatrudnienia jest po nich znikomy,ile kasy wydanej na bezsensowne kampanie,promocje,wystawki,które nie generują trwałego majątku narodowego?Zasada jaka przyświeca rządzącym,to brać ile wlezie,niech lud się bawi,a co będzie potem...."

 Całość -"Wstydź się Pan,Panie Tusk!"

Czy zegar będziemy regulować,co do sekundy to raczej nie ma ,aż tak wielkiego znaczenia kiedy nawet z dokładnością chocby do godziny kwota jaką on wskazuje jest przytłaczająca!My nie mamy,co sprzedać,aby spłacić ten narodowy dług(zostały tylko ziemia i lasy)!
Brać kredyty po to,aby je trwonić na fiu-bździu typu:konferencyjki,wystawki i nic niewnoszące do krajowej gospodarki szkolenia???Profity takiej pseudorozwojowej ekonomii czerpią w znacznej wiekszości tylko firmy te "wnioski UE" realizujące.Nie jesteśmy w tej logice odosobnieni,bo taka właśnie polityka doprowadziła Greków w miejsce jakim dziś się znaleźli.i nie tylko oni,bo Hiszpanie,Portugalczycy,....
Nie musimy wcale za nimi akurat w tym kierunku podążać!
 

 

Przy okazji moich "wspominek" z czasów PRL skojarzyło mi się po chwili zastanowienia faktów i wydaje mi się,że koło historii jakby zatoczyło 360 stopni i zbliżamy się ponownie do roku 1980.Tak jak wtedy w społeczeństwem zaczyna targać bunt przed obecną propagandą rządzących iście kopiującą tamtą propagandę socjalistycznego sukcesu.Problem jest w tym,że nie pojawi się żaden trybun ludowy na wzór Lecha W,.bo ten okazał się Bolkiem i poprowadził przemiany w kraju zgodnie z wytycznymi PZPRowskich towarzyszy.Andzrzeja L.(poznałem go na jednej z jego pierwszych blokad pod Mławą) stworzyło WSI,aby wczesno-kapitalistyczny bunt społeczny,który był oczywistością gdy będziemy odrabiać zapóźnienia goniąc Europę nie poziomem życia,lecz kosztami z życiem związanymi.Lepper miał wyprowadzić naród w "krzaki" i to zrobił!(w 2005 pozwoliłem sobie na e-mail do Prezesa J.K. przestrzegając przed koalicjją z Andrzejem L i jak pokazała historia miałem rację)

 

 

"Raport z Europola" . . . . . ."Kolaborant,czyli...wspominki PISka cz.1" . . . ."IV Droga"
 

 

HOME  - Bałtów . . . . .  . baltow.cba.pl 

 

Brak głosów