Petycja do PE w sprawie cenzury wystawy

Obrazek użytkownika AdamDee
Ogłoszenie

Przepraszam, że nie w polecankach ale rzecz jest wyjątkowo interesująca - warto zadziałać i dać towarzyszom z PE poczucie, że ciężko pracują na każde swoje euro.

Cytuję w całości.

Za W Polityce ""Zasypmy ich petycjami w odpowiedzi na tą haniebną cenzurę". Ciekawa propozycja naszego czytelnika w odpowiedzi na skandal w PE "

Jeden z czytelników podesłał nam ciekawy pomysł. Pan Łukasz pisze:

Opublikujcie apel do czytelników o wysyłanie petycji do Parlamentu Europejskiego. PE ma obowiązek petycje rozpatrzyć. Zasypmy ich petycjami w odpowiedzi na tą haniebną cenzurę.

Pan Łukasz dodaje, że petycje można składać online pod adresem:

https://www.secure.europarl.europa.eu/parliament/public/petition/secured/submit.do?language=PL

Nasz czytelnik podaje też przykładową treść petycji:

Szanowni Państwo

Zwracam się do Państwa z petycją o natychmiastowe zaprzestanie cenzurowania opisów zdjęć wystawy dotyczącej katastrofy samolotu ś.p. prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego w siedzibie Parlamentu Europejskiego.

Petycję tą kieruję w związku z szokującymi doniesieniami prasowymi o ocenzurowaniu opisów zdjęć pod zdjęciami na wystawie pokazywanej w gmachu Parlamentu Europejskiego. Widok zdjęć z naklejonymi paskami i zasłoniętymi taśmą klejąca napisami dotknął mnie i przywiódł natychmiastowe skojarzenie z cenzurowaniem przekazu. Tym bardziej szokujące jest, że cenzura ta ma miejsce w ciele prawodawczym instytucji, która szczyci się reprezentowaniem i poszanowaniem dla wartości demokratycznych i praw człowieka.

Czuję się w obowiązku podkreślić, że działanie to godzi bezpośrednio w prawo swobody wypowiedzi sformułowane w art. 11 ust 1 Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej, w myśl którego:

Każdy ma prawo do wolności wypowiedzi. Prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei bez ingerencji władz publicznych i bez względu na granice państwowe.

Opisane działanie uderza w prawo swobodę wypowiedzi moją, parlamentarzystów, osób zwiedzających i mających dostęp do treści prezentowanych na wystawie za pośrednictwem mediów.

Przypominam Państwo, że prawa sformułowane w Karcie Praw Podstawowych mają charakter wiążący dla instytucji UE.

Pomysł z pewnością wart propagowania.

Sil

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Złożyłam, pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#151677