Czy coś możemy z tym zrobić?

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Blog

Zainspirował mnie wpis z tego adresu:

(http://perlyprzedwieprze.salon24.pl/)
Tad9, autor tego opracowania, jest znanym blogerem. Tym jednym tekstem pokazał tym wszystkim, którzy uważają blogosferę za "magiel" że są w błędzie.
Przysiadł trochę fałdów, poszperał tu i ówdzie coś doczytał i powstał całkiem niezły analityczny artykuł, a w każdym razie jego pierwsza część. Ciekawe dlaczego w żadnym innym medium coś podobnego nigdy nie powstało? To, że coś takiego nie powstało w GW albo "Polityce" czy "Przekroju", to jest to oczywiste, ale istnieje kilka tytułów prasowych, które nie są związane ideowo z tym środowiskiem, a jednak coś takiego tam nie powstało. Tyle tytułem uwag na temat publikatorów w odniesieniu do tego artykułu. Ważniejsze jest według mnie coś innego.
Co może społeczeństwo?
Co społeczeństwo może zrobić z takim fantem. Ostatecznie wszyscy lub prawie wszyscy zdają sobie sprawę z tych "nieprawidłowości". Umyślnie to słowo zostawiłem w cudzysłowie, bo cóż to jest za "nieprawidłowość" jeżeli praktycznie większość dużych biznesów jest umoczona w służbach specjalnych. To przestaje być "nieprawidłowością" a staje się "normą". To zaczyna wyglądać jak sławetne "socjalizm tak - wypaczenia nie". Napisałem wyżej, że wszyscy zdają sobie sprawę z takich realiów, no oczywiście nie wszyscy i na pewno nie w życiu codziennym. Na co dzień się po prostu o tym zapomina. Włączamy TVN i nie myślimy przecież od razu o tym, że Wejchert i Walter to funkcjonariusze a i jeszcze Subotic. Ilu tam jest jeszcze innych to też nikt nie ma bladego pojęcia. Czytając taki test człowiek sobie zaczyna uświadamiać, że społeczeństwo jao całość powinno coś z tym fantem zrobić.
Jestem więc ciekaw niezmiernie czy społeczeństwo jest w stanie wytworzyć "drugi obieg", dokładnie taki sam jak za komuny. Tyle tylko, że obejmujący swym zasięgiem nie tylko literaturę ale również inne sfery życia, tak aby firmy, które są ewidentnymi ekspozyturami służb specjalnych PRL-u zostały z życia gospodarczego wypchnięte.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Reszta to nieprawidlowości. Nie rozumiem tylko jednego dlaczego masz jakiekolwiek złudzenia.
A jesli np wyborcy w USa zafundują temu krajowi barrac'k wg Obamy, to wolny świat chyba sie walnie do końca!!!
pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#2730

Ja tam wątpliwości nie mam, interesuje mnie, czy społeczeństwo jest w stanie wytworzyć drugi obieg wszystkiego. Taki zupełnie niezależny od tych wszystkich Solorzy, Walterów, Michników i innych. Jestem wręcz tym żywotnie zainteresowany, wszak jestem częścią tego społeczeństwa. Bo tylko coś takiego może coś zmienić. Oczywiście możliwe jest również, że zmiana dokona się poprzez rozwiązanie siłowe.
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#2731