bić komunę

Obrazek użytkownika StefanDetko
Idee

"Idea Polski w Myśli konserwatywnej" to traktat polityczny o powrocie do Rzeczypospolitej, jako państwa Cywilizacji Łacińskiej.

Data 17. września posiada dla mnie - osobiście - podwójne znaczenie, ze względu na przypadające w tym dniu dwie rocznice: pierwszą tragiczną - 19 września 1939 roku Sowiety napadły na - będącą ofiarą agresji III Rzeszy - Rzeczpospolitą Polską; drugą: przynoszącą nadzieję...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika StefanDetko
Kraj

Głośne spory medialne, którymi żyje naiwna część naszego społeczeństwa, o sprawy nieistotne, przesłaniają rzeczywiste, szkodliwe, działania państwa prawa, z których najniebezpieczniejszym jest wprowadzanie – jak zwykle w imię „postępu” - tak zwanej reformy edukacyjnej, będącej w rzeczywistości oderwaniem dzieci od rodziny i zawłaszczenie ich przez państwo.

W słowie „postępu” celowo użyłem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika StefanDetko
Kraj

Konserwatyzm etyczny jest filozofią polityczną, opierającą się na etyce Cywilizacji Łacińskiej, z niej właśnie czerpiącą zasady funkcjonowania państwa i z tej perspektywy omówię - poniżej - mój stosunek do Euro 2012.

Na pierwszy rzut oka, można zapytać, czy ktokolwiek o zdrowym podejściu do rzeczywistości, może mieć jakiekolwiek obiekcje do tak wspaniałej imprezy, jaką ma być festiwal piłkarski...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika StefanDetko
Kraj

Od pewnego czasu, powtarzają się wiadomości o bardzo złym stanie zdrowia Wojciecha Jaruzelskiego, co skłania mnie do refleksji na temat postaw urzędników publicznych, obciążanych winą za decyzje polityczno-administracyjne, których skutkiem była śmierć osób - dobrowolnie, lub pod przymusem - zależnych od ich władzy.

Wojciechowi Jaruzelskiemu zarzucane są (oczywiście nie przez prokuraturę i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika StefanDetko
Kraj

(tekst mówiony na konferencję w dniu 18.02.2012 zorganizowaną przez Fundację imienia Świętego Kazimierza Królewicza http://fundacjaswkazimierza.pl/)

Szanowni Państwo,

Po pierwsze: pozwolę sobie się przedstawić: nazywam się Marek Stefan Szmidt i rozpocznę od podziękowania Organizatorom za umożliwienie zabrania mi głosu w tej debacie.

Po drugie: pragnę prosić o wyrozumiałość za przyniesione...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika StefanDetko
Kraj

W Polsce znów zima, mrozy i pęknięte rury ciepłownicze, o których pełno w publikatorach. Po raz kolejny marzną lokatorzy mieszkań ogrzewanych zdalnie, a i ci którzy posiadają własne kotłownie gazowe nie mogą spać spokojnie, gdyż nie wiadomo, czy gazu ziemnego dla nich wystarczy, albowiem cała okolica grzeje „kuchenkami”.

Stan tej niepewności i okresowego braku ogrzewania Obywatele...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika StefanDetko
Idee

Europejska myśl konserwatywna wywodzi się z połączenia trzech nurtów: kultury antycznej Grecji i prawodawstwa Rzymu wspólnie opartych o fundament etyki judeochrześcijańskiej, tworząc nawzajem się przeplatający i przenikający model cywilizacyjny, zwany Łacińskim.

To właśnie Cywilizacji Łacińskiej zawdzięcza Europa niespotykany w dziejach świata rozwój materialny i duchowy, wyprzedzając znacznie i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika StefanDetko
Blog

Śmierć Artura Zirajewskiego, kolejnego pilnie strzeżonego świadka, to zdecydowany przejaw nowej, świeckiej tradycji, która na dobre zagościła pomiędzy Bugiem a Odrą, pokazując nielicznym i nie do końca jeszcze otumanionym, kto i jakimi metodami rządzi w kraju pozornej demokracji jakim jest Polska PRTA.

Polish Round Table Agreement to forma władzy stwarzająca pozory ustroju demokratycznego,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika StefanDetko
Blog

Idą Święta, święci różnych konfesji rozdają prezenty, więc i kanonizowany nie tak dawno, przez mającą biblijne korzenie gazetę, św. Judasz Od Polityki rozwiązał worek z prezentami, i z wdzięczności za dopływ argentum do kasy promującego go wydawnictwa, ukazał Polakom swój wybór kandydatów na prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

Wiadomym jest, że znaleźć się w worku tak znaczącego świętego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika StefanDetko
Blog

Bezczelna kradzież zabytkowej tablicy, umieszczonej nad bramą główną niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz, stała się nie tylko skandalem na skalę międzynarodową, ale i okazją do pokazania na arenie światowej, jaka jest pozycja Polski i jej premiera, a także gdzie znajduje się  nasze miejsce w szeregu.

W polityce, tak jak i w innych aspektach życia społecznego gatunku Homo Sapiens Sapiens,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika StefanDetko
Blog

Jeżeli ktoś przypuszczał, że szantaż jakiego padł ostatnio ofiarą pewien frywolny senator to przypadek odosobniony, został szybko wyprowadzony z błędu wczorajszą wypowiedzią posła Gowina, o otwarciu się istnego rogu obfitości z kolejnymi sensacjami i prowokacjami, w których role główne odegrać mają  posłowie Platformy.

Co prawda, powody tych prowokacji są – według posła Gowina – „błahe”, gdyż PO...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika StefanDetko
Blog

W ostatnich dniach, bliskość wejścia w życie tak zwanej ustawy deubekizacyjnej wywołała falę emocji, komentarzy i sporów. Część społeczeństwa sądzi, iż dokonał się wreszcie, długo wyczekiwany, akt sprawiedliwości; w naiwności swojej nie widzą, iż zostali – jak zwykle w rzeczywistości post-Magdalenkowej – zmanipulowani, a ubolom, wsiunom i wroniarzom grosz z portmonetki nie wypadnie.

Podstawą...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika StefanDetko
Blog

Wchodzi w życie tak zwana ustawa deubekizacyjna, obniżająca emerytury oficerom służb specjalnych PRL oraz członkom Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego.

W związku z opublikowaniem tej wiadomości, niektóre fora internetowe pełne są  zachwytów z dokopania Jaruzelskiemu i spółce. To radosne, acz niesmaczne widowisko nie przykryje jednak faktu, iż po raz kolejny pogwałcony został pozór państwa prawa,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika StefanDetko
Blog

Minęło właśnie ponad dwa tygodnie od wejścia w życie Traktatu Lizbońskiego, a polskie elity wojskowe, polityczne, naukowe i dziennikarskie nie raczyły zareagować na fakt, iż w dniu 1-go grudnia AD 2009 Państwo Polskie straciło swój byt niepodległy, na korzyść obcego ośrodka władzy.

Pomijając słuszną reakcję JKM i Jego otoczenia politycznego oraz działalność publicystyczną Pana Stanisława...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika StefanDetko
Blog

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie, kończący serię procesów w sprawie zabójstwa Grzegorza Przemyka, po raz kolejny obnażył stan faktyczny naszej państwowości, a spod atrapy państwa prawa, wolnego rynku i demokracji, po raz kolejny wyjrzał tryumfujący pysk czerwonoarmiejca.

Co gorsza, całkowita obojętność społeczeństwa na to, zdawkowo przedstawione w mediach, wydarzenie pokazuje stan rozprężenia...

0
Brak głosów