Sellin: Mamy do czynienia z układem

Obrazek użytkownika contessa
Nazwa serwisu: 
stefczyk.info
Cytat: 

Stefczyk.info: Czy dotowanie mediów lewicowo-liberalnych przez rząd i instytucje mu podległe to problem o którym powinno się coraz głośniej mówić?

Jarosław Sellin: Mamy do czynienia z bardzo poważnym problemem, który można nazwać układem rządowym, bądź – jak określa to premier Jarosław Kaczyński: układem panującym. To jest zjawisko szersze, wykraczające poza politykę.

Można mówić o układzie?

Oczywiście. To typowy układ na styku świata polityki i biznesu polegający na wzajemnym wsparciu. Idea jest prosta – nie może się zdarzyć, że obecna ekipa rządząca Polską straci władze, ponieważ obecnie prowadzone interesy będą zagrożone. To polityka antydemokratyczna.

Jak można ocenić obecny stan polskich mediów?

Problem polega na zanikającym systemie mediów obiektywnych. Mamy do czynienia z mediami tożsamościowymi, które się wyraźnie dookreślają w konkretnym kierunku. Władza, która ma dbać o interesy wszystkich Polaków, powinna docierać do wszystkich segmentów opinii publicznej. Jednak obecna ekipa wspiera tylko media lewicowo-liberalne, co jest zwykłą dyskryminacją.

Czyli większa połowa polskiego społeczeństwa jest dyskryminowana przez rząd?

Tak wygląda problem i powinien się tym zjawiskiem zająć rzecznik praw obywatelskich jak również minister rządu ds. równości, której funkcja nie polega tylko walce o równość płci i gender, ale równości w znaczeniu tego słowa generalnej. To zdecydowana nieproporcjonalność i dyskryminacja.

 

(...)

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (3 głosy)