Politruk Piątek, autor propagandowego pamfletu "Macierewicz i jego tajemnice" przegrał proces

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Nazwa serwisu: 
[TELEWIZJAREPUBLIKA.PL]
Cytat: 

Tomasz Piątek, autor groteskowego dzieła "Macierewicz i jego tajemnice" przegrywa proces

omasz Piątek z „Gazety Wyborczej”, który napisał skandaliczną książkę o szefie MON pozwał redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”, bo nie zamieszczono sprostowania Piątka do sierpniowego tekstu Doroty Kani. Wyrok mógł być tylko jeden! Piątek proces przegrał.

Advertisement

W ostatnim czasie ukazała się książka Tomasza Piątka, felietonisty „Gazety Wyborczej”, pt. „Antoni Macierewicz i jego tajemnice”, opisująca rzekome związki obecnego szefa MON i jego otoczenia z rosyjskimi służbami, m.in. gangsterem i finansistą Siemionem Mogilewiczem blisko współpracującym z Putinem i z sowieckim, a teraz rosyjskim wywiadem wojskowym GRU. Ponieważ książka zawiera mnóstwo kłamstw i pomówień, Antoni Macierewicz złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tomasza Piątka. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie - pisała w swoim tekście Dorota Kania. Dodała, że decyzje podjęte w ubiegłym roku na warszawskim szczycie NATO (m.in. wzmocnienie wschodniej flanki Sojuszu oraz utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej) doprowadziły do uaktywnienia się agentury, zwolenników totalnej opozycji oraz przeciwników silnego państwa.

Dorota Kania zwróciła też uwagę na powiązania wydawcy książki Piątka - Marcina Celińskiego - z fundacjami wspieranymi m.in. przez George`a Sorosa.

„Domagam się sprostowania na drodze sądowej. Oprócz tego wnoszę o zwrot kosztów sądowych” – grzmiał Piątek. 

Dzisiaj odbył się proces w tej sprawie. Warszawski Sąd Okręgowy pozew Tomasza Piątka oddalił.

(...)

Ocena wiadomości: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)