Kaczyński: Donald Tusk kwalifikuje się pod bardzo ciężki artykuł kodeksu karnego, od 10 lat do dożywocia

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Nazwa serwisu: 
niezalezna.pl
Cytat: 

Kaczyński: Donald Tusk kwalifikuje się pod bardzo ciężki artykuł kodeksu karnego, od 10 lat do dożywocia

To, co się dzieje, to po pierwsze całkowicie nielegalne, bo to zdecydowane w sensie prawnym, znaczy pseudo prawnym, przez ludzi, którzy nie mają do tego uprawnień. Chodzi o sytuację w prokuraturze. Prokuratura jako instytucja państwowa praktycznie rzecz mówiąc przestała funkcjonować, bo ona musi mieć pewne pewne podstawy prawne. To nie tyle podważone, co po prostu odrzucone. Co jak co, ale jednak prokuratura, sądy muszą działać na podstawie prawa"

– wskazał prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z Radiem Plus, odnosząc się do wczorajszego wtargnięcia służb do domów polityków Suwerennej Polski. Dodał, że Konstytucja w Polsce przestała obowiązywać. (...)

"To, co się dzieje, to po pierwsze całkowicie nielegalne, bo to zdecydowane w sensie prawnym, znaczy pseudo prawnym, przez ludzi, którzy nie mają do tego uprawnień. Chodzi o sytuację w prokuraturze. Prokuratura jako instytucja państwowa praktycznie rzecz mówiąc przestała funkcjonować, bo ona musi mieć pewne pewne podstawy prawne. To nie tyle podważone, co po prostu odrzucone. Co jak co, ale jednak prokuratura, sądy muszą działać na podstawie prawa"

– wskazał prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z Radiem Plus, odnosząc się do wczorajszego wtargnięcia służb do domów polityków Suwerennej Polski. Dodał, że Konstytucja w Polsce przestała obowiązywać.

ZOBACZ PODOBNE:

Wtargnięcia służb do domów polityków opozycji. Müller: Mamy do czynienia z podwójnym złamaniem prawa

Dalsza część artykułu pod materiałem video

Ads by

REKLAMA

Jego zdaniem, "nie trudno sobie wyobrazić, dlaczego to zostało podjęte". - Komisje śledcze pokazują, że po prostu nic nie było, że to wszystko, co oni opowiadali przez całe lata, to są bajki, a z drugiej strony sądzę, że potrafiliśmy pokazać coś, co jest oczywistą prawdą, to znaczy że zapowiedzi przedwyborcze to też bajki - stwierdził.

REKLAMA

W ocenie prezesa PiS za zmianę ustroju w Polsce siłą przedstawiciele władz powinni ponieść konsekwencje prawne. - W oczywisty sposób się w moim przekonaniu Donald Tusk się kwalifikuje właśnie, a to właśnie bardzo ciężki artykuł, od 10 lat do dożywocia. Moje słowa dotyczą wszystkich, które biorą w tym udział, ale najwyraźniej szefem, człowiekiem, który to inspiruje, jest Donald Tusk – powiedział.

Za:

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)