Joanna Lichocka do PO: "Wy kryjecie swoich jak grupa przestępcza"

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Nazwa serwisu: 
tvp.info
Cytat: 

Jeśli ktoś z was jest w układzie korupcyjnym powinien zrzec się immunitetu i odpowiedzieć przed sądem. Wy kryjecie swoich jak grupa przestępcza – powiedziała zwracając się do przedstawicieli opozycji parlamentarnej posłanka PiS Joanna Lichocka.

W programie „Woronicza 17” w TVP Info politycy dyskutowali o sprawie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, któremu prokuratura chce postawić zarzuty. Nie jest to obecnie możliwe, bo polityka PO ciągle chroni immunitet.

Posłanka PiS Joanna Lichocka odpowiadając Bejdzie wskazywała, że ten obraża pracujących przy tej sprawie prokuratorów. – To jest niebywałe – oceniła i przypomniała o „zasadzie Neumanna”. – Jeśli to jest ktoś z totalnej opozycji, to nie wolno go tykać. Może kraść, brać łapówki, robić różne rzeczy na lewo, ale będziemy go bronić jak niepodległości i mówić, że zarzuty wobec niego są upolitycznione – mówiła Lichocka komentując narrację opozycji. 

– Jeśli ktoś z was jest w układzie korupcyjnym powinien zrzec się immunitetu i odpowiedzieć przed sądem. Wy kryjecie swoich jak grupa przestępcza – mówiła zwracając się do polityków opozycji. (...)

Bielan: Żałosna ucieczka Grodzkiego

W sprawie głos zabrał również europoseł PiS, szef Partii Republikańskiej Adam Bielan, który w przeszłości pełnił funkcję wicemarszałka Senatu.

– Nie pamiętam tak żenującej ucieczki od odpowiedzialności przed wymiarem sprawiedliwości, jak w przypadku marszałka Grodzkiego. Przez rok Senat nie chciał się w ogóle zająć sprawą, bo sam Grodzki, który układa porządek obrad Izby Wyższej, nie chciał poddać pod głosowanie sprawy swojego immunitetu. Jest sędzią we własnej sprawie – mówił. (...)

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)