Dorota Kania "Jak Konfederacja wyzwoli nas spod amerykańskiej okupacji"

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Nazwa serwisu: 
[NIEZALEZNA.PL]
Cytat: 

Grzegorz Braun, jeden z liderów Konfederacji, ostro zaatakował dziś Mariana Banasia, uderzając jednocześnie w "Gazetę Polską". Nazywając tygodnik "prawackim" i "gadzinowym koncernem medialnym", zarzucił "GP" przyjmowanie reklam od polskiej zbrojeniówki, których akurat ostatnio w tym piśmie nie ma.

Skąd ta agresja Brauna? Dziś w "GP" ukazał się obszerny artykuł Doroty Kani pt. "Jak Konfederacja wyzwoli nas spod amerykańskiej okupacji", zilustrowany fotografią właśnie... Grzegorza Brauna. Skoro tekst wzbudził takie emocji u nowego posła, publikujemy go w całości na portalu Niezalezna.pl.

Gdy Grzegorz Braun pojawił się po raz pierwszy na łamach Sputnika – tuby Kremla – wiele osób przeżyło szok. Zastanawiano się, co się takiego stało, że człowiek, który (wspólnie z Robertem Kaczmarkiem) robił filmy na temat Rosji Sowieckiej („Marsz wyzwolicieli”, „Defilada zwycięzców”), transformacji w krajach Europy Środkowo-Wschodniej („Transformacja” – pięcioodcinkowy cykl przedstawiający proces przekształcania się ZSRS od rewolucji 1917 roku po czasy najnowsze) nagle zmienił poglądy. Jedną z przyczyn tej wolty są ludzie, którzy pojawili się w otoczeniu Grzegorza Brauna w 2014 roku i sojusz z innym putinofilem, czyli Januszem Korwin-Mikkem.

Niespełniony american dream

Grzegorz Braun jest związany ze Stanami Zjednoczonymi towarzysko i rodzinnie – jego ojciec, reżyser Kazimierz Braun, wyjechał do USA w 1985 roku. Był reżyserem m.in. The Guthrie Theatre w Minneapolis, Odyssey Theatre w Los Angeles, Chicago Actors Ensemble, Kavinoky Theatre w Buffalo, był także wykładowcą na amerykańskich uniwersytetach, profesorem wizytującym, a w 1989 roku został profesorem na University at Buffalo.

– Grzegorz był zafascynowany Ameryką. Wierzył, że jego american dream (amerykańskie marzenie) się spełni, że jego talent reżyserski zostanie dostrzeżony w USA i zdobędzie sławę

– mówi nam jeden z dawnych znajomych Brauna. Tak się jednak nie stało – Grzegorz Braun zajął się reżyserią filmów dystrybuowanych w Polsce i pisaniem książek. (...)

Całość na niezalezna.pl

Ocena wiadomości: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:5)