Mafia reprywatyzacyjna - oskarżonych sześciu urzędników warszawskiego ratusza, czterech radców prawnych, jeden notariusz i dwóch handlarzy roszczeń

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Nazwa serwisu: 
[NIEZALEZNA.PL]
Cytat: 

To już siódmy akt oskarżenia ws. afery reprywatyzacyjnej. Ziobro zdradził szczegóły

(...) Z informacji przekazanej przez prokuraturę wynika, że w zapowiadanym akcie oskarżenia zarzucono oskarżonym popełnienie 37 przestępstw, w tym korupcji. Z ustaleń śledczych wynika, że urzędnicy warszawskiego ratusza przyjęli łapówki w kwocie ponad 2 mln zł, a szkoda wyrządzona w związku z przestępczym procederem przekracza 90 mln zł.

Podczas konferencji prasowej Zbigniew Ziobro, przekazał, że "jutro (wtorek) wpływa do sądu kolejny akt oskarżenia w sprawie nieruchomości warszawskich i oszustw związanych z działalnością grup przestępczych, które grabiły Warszawę z nieruchomości".

Z kolei prokurator Michał Ostrowski podkreślił, że akt oskarżenia, który zostanie skierowany do sądu przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu we wtorek, będzie już siódmym aktem oskarżenia w zakresie tzw. afery reprywatyzacyjnej w Warszawie.

Łączna szkoda wyrządzona w zakresie tego aktu oskarżenia przekracza 90 mln zł.

Prokurator przekazał przy tym, że w ramach tego aktu oskarżenia oskarżonych zostanie sześciu urzędników warszawskiego ratusza, czterech radców prawnych, jeden notariusz i dwóch handlarzy roszczeń.

Cytowane za: niezalezna.pl (link is external)

Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/zetjot/skad-sie-wziela-kasta-prawnicza#comment-1602110

Ocena wiadomości: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)