Ambasador Stanów Zjednoczonych zaproszony do MSZ. "W związku z działaniami jednej ze stacji telewizyjnych"

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Nazwa serwisu: 
niezalezna.pl
Cytat: 

W związku z działaniami jednej ze stacji telewizyjnych, będącej inwestorem na polskim rynku, MSZ zaprosiło ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce Marka Brzezinskiego - przekazał resort dyplomacji. Jak poinformował rzecznik MSZ Łukasz Jasina, rozmowa z Brzezinskim już się zakończyła.

W związku z działaniami jednej ze stacji telewizyjnych, będącej inwestorem na polskim rynku, MSZ zaprosiło ambasadora Stanów Zjednoczonych" - przekazało w komunikacie MSZ.

"MSZ uznaje, że potencjalne skutki tych działań są tożsame z celami wojny hybrydowej mającej na celu doprowadzenie do podziałów i napięć w polskim społeczeństwie. W związku z tym,MSZ zaprosiło Ambasadora Stanów Zjednoczonych, aby poinformować o zaistniałej sytuacji i jej konsekwencjach w postaci osłabienia zdolności Rzeczypospolitej Polskiej do odstraszania potencjalnego przeciwnika i odporności na zagrożenia"

- podkreślono w komunikacie.

Komentarze (150)

Anonim 09.03.2023 17:14

Nawet istniejące obecnie przepisy pozwalają na natychmiastowe zamknięcie tej stacji. Na dokładkę można zniechęcić jej właścicieli do nadawania w Polsce, dowalając im milionowe kary za przekroczenie wszelkich granic w szerzeniu kłamstw i pomówień. Równocześnie powinno się donieść do amerykańskiego fiskusa, o ich oszustwach podatkowych w związku z ukrywaniem dochodów z tytułu przyjętych opłat za emitowane reklamy.

notocyk 09.03.2023 17:12

Komentarze: 1259

No pora na to. Było to zrobić dawno temu.

nw80 09.03.2023 17:10

Trzeba było nie dawać koncesji. Ambasadorem jest Brzeziński, równie dobrze można by rozmawiać o likwidacji czy choćby utemperowaniu TVN z Putinem.

 

Link: 
ttps://niezalezna.pl/477794-ambasador-stanow-zjednoczonych-zaproszony-do-msz-w-zwiazku-z-dzialaniami-jednej-ze-stacji-telewizyjnych
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

Ważne, iż po epoce trzymania "mordy w kubeł" Polska podjęła działania może nie skuteczne, ale dające do myślenia: jeśli jesteśmy sojusznikami, to dlaczego nam szkodzicie !!!

Po niewydarzonej, ślicznej ambasadorce załatwiającej osobiście sprawy amerykańskiej stacji TV, zobaczymy jakie stanowisko zajmie obecny ambasador. Czy też będzie biegał do sejmu i pisał nakazy premierowi RP. 

Moim zdaniem ta sprawa (nagła odwaga polskiego MSZ) nie przejdzie bokiem.

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Apoloniusz

#1650716