Brudna wojna Putina: rosyjskie operacje psychologiczne

Obrazek użytkownika Mind Service
Artykuł

Aby osiągnąć swój podstawowy cel tj. trwałego zablokowania zbliżenia się Ukrainy do Unii Europejskiej i NATO, Rosja wykorzystuje nie tylko finansowanych i dowodzonych przez siebie terrorystów z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) i Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL). Jako, że wojna toczy się zawsze na wielu płaszczyznach, operacje psychologiczne stają się jedną z najpotężniejszych broni w rosyjskim arsenale. Ten akurat jest znacznie bardziej zaawansowany niż rosyjska technologia wojskowa.

Jak ważne i brzemienne w skutkach są działania pozamilitarne pokazać może jedna tylko sytuacja. Pracownik Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, kapitan Szlapkin, został zwerbowany przez rosyjskie FSB. Sytuacja w czasie wojny zdawać by się mogła bardziej standardowa niż szokująca. Problem polega na tym, że Szlapkin był szyfrantem, koordynującym prace nad komunikacją specjalną i przekazał Rosjanom klucze kryptograficzne i techniczne do zabezpieczeń ukraińskiego systemu łączności najwyższych urzędników państwowych i dowództwa wojskowego. Zdezerterował już 9 lutego, uciekając z całą swoją rodziną oraz tajnymi informacjami do Federacji Rosyjskiej, gdzie przekazał wszystkie tajemnice państwowe, do których miał dostęp.

To jest właśnie największa klęska w bitwie o Debalcewo. Znaczy to bowiem, iż od 9 lutego terroryści z DRL i ŁRL, wraz ze swoim rosyjskim dowództwem, wiedzieli o wszystkich planach kierownictwa państwa, sztabu generalnego i sztabu Operacji Antyterrorystycznej. Wszystko wskazuje więc na to, że przede wszystkim właśnie ta sytuacja wymusiła na Poroszence decyzję o ewakuacji sił spod Debalcewa. Otwartym pozostaje pytanie, jak wielkie są już teraz i będą w najbliższej przyszłości szkody spowodowane zdradą jednego człowieka.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

Rosyjscy zbrodniarze pozyskali jakiegoś agenta w siłach ukraińskich, który przekazywał in informacje na temat planów działań armii ukraińskie.

Czyli jest to typowe szpiegostwo.

* * * * *

Operacją psychologiczną jest to co robią na terenie PRL-bis. To znaczy za pomocą swojej agentury m.n. wśród oficerów LWP pozyskują kolejny6ch "sympatyków" do prowadzenia działań na rzecz swoich interesów w Polsce.

Pisałem o tym w notce: "Opara ze 'ścierwoneonówki' w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu"

W ostatnim numerze Gazety Polskiej (nr 6, 11 lutego 2015) znajduje się artykuł Artura Dmochowskiego zatytułowany „Po stronie Władimira Putina” (link is external) z nadtytułem „V kolumna Rosji. Centrum w Królewcu”.

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/andy-aandy/opara-ze-scierwoneonowki-w-filorosyjskich-gestych-oparach-putinowskiej-v-kolumny-z
Vote up!
1
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1467262