GRA "ŻOŁNIERZE WYKLĘCI"

Obrazek użytkownika Żołnierze Wyklęci
Historia
11 listopada 2008 r. w Tarnowie  odbędzie się promocja gry "Żołnierze Wyklęci"

Gra "Żołnierze Wyklęci" z pewnością jest czymś czego jeszcze nie było. Na polskim rynku wiele jest kolekcjonerskich gier karcianych jednak żadna z nich nie opowiada prawdziwej historii. To ogromny atut "Żołnierzy Wyklętych", ale również potencjalny zarzut. Mogą bowiem podnieść się głosy, że bagatelizuje się wydarzenia z przeszłości, że cierpi ich powaga, że to niedopuszczalne. Zresztą podobne głosy pojawiają się wraz z wydawaniem kolejnych komiksów lub muzycznych trybutów opartych na historii ostatniej wojny światowej.

W grze "Żołnierze Wyklęci" każdy z graczy kieruje zarówno oddziałami leśnymi jak i komunistycznymi, częściowo karty przedstawiają prawdziwe postaci, które ponad pół wieku temu opowiedziały się po jednej ze stron. Nie ma jednak wątpliwości kto był wtedy bohaterem a kto zdrajcą. Gra odkłamuje historię polskiego podziemia walczącego w latach 1944-1956 z komunistami i takie jest jej zadanie.
Twórcy gry mają nadzieję, że będzie ona impulsem do głębszego poznania tragicznych dziejów powojennej Polski.
Planowane są spotkania promocyjne w innych miastach Polski.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poniżej do obejrzenia promocyjny klip, w którym wykorzystano utwór "Skazani na śmierć" autorstwa Dawida Hallmanna (znalazł się on na płycie w hołdzie NSZ - "Twardzi jak stal" - do posłuchania tutaj: ]]>TWARDZI JAK STAL - muzyczny hołd dla NSZ>]]>)


]]>Strona główna>]]>
Brak głosów

Komentarze

O, karcianka, tak jak "Magic the Gathering"?

Vote up!
0
Vote down!
0
#7324

moim dzieciakom, jak tylko będzie dostępna. Niech to będzie dla nich początek zdobywania TEJ wiedzy... I sam też będę z nimi grał...

Nie wiem, czy w ten sposób będzie cierpieć powaga tamtych wydarzeń i czy to aż takie niedopuszczalne. Imho niedopuszczalne to jest wieloletnie - już w "naszej" Polsce przemilczanie i marginalizowanie tragicznych biografii tych wspaniałych ludzi... Bo co, bo bezpośredni spadkobiercy ich morderców wciąż krążą koło "żłoba"? To właśnie jest kwintesencja tego, co "niedopuszczalne"...

A wiedzy nigdy dość. I wystarczy przez pierwszą grą wyjaśnić dzieciakom kim byli/są ci ludzie...
Wydaje mi się, że jako człowiek, który (niestety) samodzielnie dogrzebywał się do wiedzy o tym, kim (naprawdę) był patron szkoły podstawowej (chor. MO Kazimierz Jarzębowski) mogę mieć trochę racji... ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#7327

Też kupię!

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#7332

Taka gra to gratka. Mam nadzieję, że będzie dostępna przed świętami, idealny prezent pod choinkę (dla starych i młodych).
Pozdrawiam.
p.s.
Czekamy na więcej informacji na temat gdzie grę będzie można kupić.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#7352

te gry to dla moich dzieci.
Ja chętnie zobaczyłbym dobry film tak o heroicznych czynach/ np. odbicie więzienia w Kielcach/ jak i dramtycznych latach tych głównie młodych ludzi niepogodzonych z wizją polski zbolszewizowanej.
pozdr
p.s.
ale nie taki gniot jak zrobiono o komandosach cichociemnych"sprawa honoru'
W moim mieście żyje jedyna kobieta-cichociemny Pani Prof. generał ZO Zawadzka.

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#7385

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=484229928

Vote up!
0
Vote down!
0
#7784