Omerta  Warszafki

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

W sycylijskiej mafii istnieje nieformalne prawo nieinformowania  o jej przestępstwach osób z tym przestępstwem niezwiązanych, w szczególności przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości – sędziom, prokuratorom i policji.

Ostatnio coś na kształt omerty zaistniało w Warszafce i to o zgrozo gdzie? W  WUM (Warszawskim Uniwersytecie Medycznym), instytucji która ma uczyć przyszłych lekarzy nie tylko jak leczyć, ale powinna też uczyć etyki i przyzwoitości, a wykonaniu takich postaci jak rektor Gaciong jest co najmniej nieporozumieniem.

Ale czego spodziewać się po uczelni, skoro jej rektor lekarz z tytułem profesorskim łże jak bura suka. Wersji było kilka jeżeli nie kilkanaście, codziennie inna.

Gdyby nie studenci, którzy ujawnili to patologiczne zjawisko, to być może cała afera byłaby zamieciona pod dywan, a na dodatek rektor próbował zidentyfikować, którzy to studenci ujawnili tę informację czyli złamali omertę.

Prawda okazała się jeszcze bardziej brutalna, bo okazało się, że to nie 20 osób, które zaszczepiły się poza kolejnością i po znajomości, ale około 200, a ta lista strzeżona jest niczym złoto w forcie Knox.

Mało tego, większość rektorów warszawskich uczelni w oświadczeniu de facto popiera działania rektora Gacionga, co świadczy o degrengoladzie panującej w tym środowisku.

Ciekawy jest skład tych zaszczepionych „na lewo”, są tam i aktorzy popierający opozycję, byli esbecy, towarzysz z PZPR,  tajni współpracownicy, pracownicy stacji „cała prawda, całą dobę”, niektórzy biznesmeni,itd.

Ciekawe, że w tym samym czasie w którym zaszczepiani byli „wybrańcy” rektora Gacionga z tzw. warszafki, nie było leku dla lekarzy.

Jak zachowało się to „towarzystwo wzajemnej adoracji, wzajemnych układów i interesów”? ano w myśl zasady „Polacy nic się nie stało”, żadnych słów potępienia, dezaprobaty, dla tych co umożliwili zaszczepianie się i dla tych co się szczepili.

Mniej więcej w tym samym czasie było skandaliczne złamanie zakazu korzystania ze stoków narciarskich, przez dzieci byłej premier Emilewicz co zasługuje na potępienie i krytykę..

Dało to asumpt do tzw. „przykrycia” działań rektora Gacionga a media te co trzeba „rzuciły” się na byłą premier Emilewicz.

W żadnym wypadku nie zamierzam usprawiedliwiać działań pani Emilewicz i jej dzieci, ale ich porównywanie , do działań warszafki i rektora Gacionga jest nieporozumieniem.

Zabranie szczepionek lekarzom i pracownikom medycznym, którzy na co dzień walczą z pandemią, mogą spowodować zakażenie covidem a w skrajnych wypadkach śmierć medyków i pielęgniarek.

Ale cóż, układy i układziki warszafki są mocniejsze od przyzwoitości, etyki i honoru, warszafka podobnie jak „Mała Sycylia „ trzyma się mocno, mając interes ogółu tam gdzie słońce nie dochodzi.  

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Brak lustracji i dekomunizacji w Polsce, powoduje że ta grupa żydokomuny dalej ma wpływy w Polsce

Jednym z elementów dekomunizacji było by systemowe zerwanie z komunistyczną przeszłością poprzez rozliczenie polityczne, historyczne i prawne komunistów, oraz ustawowy zakaz sprawowania funkcji publicznych (posłów, sędziów, urzędników instytucji publicznych, menedżerów wyższego szczebla spółek skarbu państwa, niekiedy dziennikarzy, przez pracowników i współpracowników (w tym tajnych), służb bezpieczeństwa zwalczających demokratyczną opozycję.

Jak się tego nie zrobiło przez 30 lat, to teraz mamy co mamy. Pamiętamy film Nocna zmiana, jak Wałęsa, Tusk, Pawlak, Moczulski, Wachowski, bronili żydo - komunistów i rozwalili rząd pana Jana Olszewskiego. Tylko PC Kaczyńskiego głosowało za rządem Olszewskiego, by dalej rządził.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1658829

Otóż to, brak lustracji cały czas wychodzi bokiem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1658835

autor zrobi korektę powtarzających się akapitów. Pozdrowienia

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1658834

!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1658836