Mocne wystąpienie Ziobry: "Ukrócimy znakomite samopoczucie nadzwyczajnej kasty na rzecz standardów uczciwości. Trzeba postawić tamę"

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Artykuł

Bezprawne kwestionowanie statusu sędziów powołanych przez obecna KRS i towarzyszący temu proces niebywałych nacisków na to, by zawiesili się, zaprzestali orzekania, jest dowodem na to, że rzeczywiście w Polsce są podejmowane działania, które są wymierzone w fundamenty polskiego wymiaru sprawiedliwości – podkreślił podczas debaty w Sejmie nad ustawą dotyczącą sądów minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

       Można to porównać do ładunku wybuchowego podkładanego pod filary polskiego sądownictwa, gdzie ci podkładający za zakładników biorą miliony polskich obywateli, którzy do tej pory mogli liczyć, że wyroki, które zapadały w ich sprawach na przestrzeni ostatnich 30. lat, jeśli już stały się prawomocne są pewne i gwarantują pewność prawa i mogą liczyć również teraz, tocząc postępowania przed sądami, że wyroki te będą przestrzegane i niekwestionowane przez sędziów do tego uprawnionych.

Ale jeśli zgodzimy się na zasadę wykreowaną w Sądzie Najwyższym, że można kwestionować status sędziego, którego wcześniej powołał prezydent RP, to wprowadzamy gigantyczny zamęt, chaos i niebezpieczeństwo anarchii, które spowoduje zupełną anarchizację polskiego sądownictwa. My na to nie pozwolimy, w interesie polskich obywateli, aby politykierstwo, które weszło na sale sądowe i któremu uległo emocjonalnie część środowiska sędziowskiego, brało górę nad właściwym funkcjonowaniem polskiego sądownictwa. Doprowadzimy reformę do końca

– zapewnił szef MS.

Wtedy, kiedy ona dojdzie do końca, oceniajcie nas po skutkach i efektach.

Ocena polecanki: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:6)

Komentarze

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nie ma wątpliwości, że reforma wymiaru sprawiedliwości musi realnie się dokonać.

- Nie widzę żadnego powodu, aby Polacy przyjmowali taką zasadę, że Niemcy mogą, Francuzi mogą, inni mogą, a my nie możemy - mówił, wskazując na akty prawne wprowadzane na zachodzie Europy.

(...)

- Niektórzy próbują wysuwać władzę sądowniczą, jako tę, która ma dominować, ma być władzą najwyższą, która w istocie sama określa swoje prawa. W Polsce chce się stworzyć coś w rodzaju systemu trybunalskiego, bo on najlepiej służy tym interesom, które zostały ostatnio tak bardzo zagrożone. Ale to są interesy patologiczne, to jest wynik zdominowania polskiego życia publicznego i gospodarczego przez grupę, która ma bardzo wiele cech negatywnych

- dodaje prezes PiS.

(...)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1612264

Problem polega, że PiS już siódmy (2+5) rok pracuje nad "projektem ustawy o odpowiedzialności sędziów i możliwości ich ukarania" i końca nie widać. 

Pewne ustawy załatwiali w 24h i to z podpisem prezydenta. Ja już jestem za stary żeby się nabierać na to co "mówi" czy "chce" PiS czy jakiś jego koalicjant Ziobro.

PiS jak PZPR jak mówi to mówi. Pusta dyskusja, bo liczą się tylko fakty. Po owocach ich poznacie mówi sam Bóg a więc nieomylnie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

panMarek

#1612372

nieograniczona głupota.

Trzeba przyznać, że ruskim narodowcom ze ścierwoneonówki sterowanej przez sowieckich agentów z WSI i SB - najlepiej wychodzi pisanie wiernopoddańczych listów do ich idola - rosyjskiego zbrodniarza płk. Putina - wieloktornie nakazujące zbrodnicze mordy obywateli Rosji...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1612436

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Anonimom bez nazwiska nie odpisuję, bo mam ich - tak jak oni siebie - za nic. Za NULL. Znamy takich cwaniaczków bez nazwiska i żadnych danych. Cwaniaczków jednorazowych jak kondon.
Sądząc po jednym zdaniu to masz wyjątkowo pusto we łbie więc przynajmniej nie ubliżaj bez powodu. O Twojej matce jeszcze nie pisałem, ale po tych wyzwiskach, mogę wspomnieć o jej profesji. 
 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

panMarek

#1612450

konfederacka szczyna...

 

konfederacka szczyna

wierzy tylko w Putina

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

jan patmo

#1612381

Słuchałem wystąpienia ministra Ziobry oraz wypowiedz prezydenta Dudy na temat sadownictwa - sędziów.
Dość już slow , czas przejść do czynów , tak do czynów i stosowania prawa wobec sabotażystów , donosicieli ,kłamców , zdrajcow , należny zastosować wszelkie sroki prawne aby ukrócić to zaprzaństwo , obdzieranie Polski i Polaków z godności i honoru .
Tych wszystkich zaprzańców , szkodnikowi pozbawić stanowisk i dochodów , nie może być tak ze za swe podłości , kłamstwa , fałsz są nagradzani finansowo z naszych podatków , dość tego .

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1613039

Panskiej wypowiedzi.

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613606