List otwarty do Donalda Tuska.

Obrazek użytkownika zib1
Kraj

Szanowny Panie,

Nie zwracam się do Pana Premierze, bo nigdy Pan moim Premierem nie był

i nic nie wskazuje na to że coś w tym temacie może się zmienić. Zresztą chyba nigdy Panu na tym nie zależało.
Dziś to chyba nie jest najważniesze, istotne jest coś zgoła innego.
Myślę że Pan już wie że Pan przegrał i choć z rozpędu jeszcze słychać pańskie kiepskie żarty i płaskie krotochwile, to Pan już wie.
Przegrał Pan zresztą już bardzo dawno temu, i bez znaczenia jest wynik najbliższych wyborów.
Pan wie że czas rozliczeń się zbliża i jest nieuchronny. Widzę to często w Pana oczach, tak, strach jest trudny do ukrycia.
Pierwszy raz zdał Pan sobie z tego w pełni sprawę 10.04.2010, ale już wcześniej musiał Pan domyślać się tego co nastąpi. Czy zaczął Pan obawiać się przyszłości dopiero w 2005 kiedy zawiódł Pan miliony Polaków nie dopuszczając do koalicji POPiS, koalicji w której miliony Polaków pokładało nadzieję na nowy lepszy początek, na powstanie wreszcie kraju sprawiedliwego i uczciwego wobec wszystkich obywateli?
A może nastąpiło to już wcześniej, podczas nocnego puczu,który nas Polaków pozbawił szansy na rozliczenie oprawców i oczyszczenie Polski z agentury. A tak w ogóle, to do dziś się zastanawiam co Panem tej nocy powodowało, tylko obietnica współtworzenia Rządu, czy jakieś osobiste obawy?Bał się Pan już,a raczej dopiero wtedy?
A trzeba przyznać że Bóg, a może los/ bo pańskie kampanijne nawrócenie nie jest zbyt wiarygodne,jak i niestety każde pańskie słowo i działanie/ był wyjątkowo dla Pana łaskawy, nikt nigdy nie miał tylu szans aby się zmienić,aby zerwać ze swoim szemranym otoczeniem i stać się rzeczywistym Mężem stanu.
Okazji było mnóstwo, ale pominę je wszystkie, przypominając tylko tę sprzed roku.
Rok temu zdarzyła się wielka tragedia, tragedia która poruszyła wszystkich. Tragedia,która mogła zjednoczyć nasz Naród i zależało to tylko od Pana.
Wystarczyło by kilka gestów i kilka decyzji personalnych. Można było nie uciec do szafy i nie zgodzić się na przejęcie śledztwa przez KGB, a właściwie nie trzeba było nawet nic robić, tylko było trzymać za słowo Miedwiediewa.
Kilka dymisji w resortach odpowiedzialnych za organizację wizyty, w pańskiej kancelarii.
Może kilka wypowiedzi i wyciągnięcie ręki do PiSu, wyrażenie zdecydowanego poparcia dla idei pochówku Prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu, czy głośne poparcie dla Pomnika Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w centrum Warszawy. Może jeszcze tylko wstrzymanie się i wstrzymanie Komorowskiego od przejmowaniem wszystkich stanowisk zanim ciała ostygły.
Czy to by było za wiele? Czy tych parę gestów jest dla Pana więcej warte niż możliwa zgoda, koniec wojny polsko-polskiej? Czy jest Pan samodzielnym politykiem i mógł Pan to zrobić?
Bo jeśli nie to Panem pogardzam,choć też w jakimś stopniu współczuję, lecz jeśli mógł Pan to zrobić,a nie zrobił tego tylko ze względu na interes otaczającej Pana szajki to zasłużył Pan na wszystko co Pana niebawem spotka, zasłużył Pan na więcej, na milion lat w gorącej smole, i nie tylko.
Każdy grzesznik, nawet najgorszy zbrodniarz zawsze ma szansę na nawrócenie, nasz Bóg jest miłosierny, my jesteśmy grzeszni i tak łatwo nie wybaczamy.
Ale ma Pan zawsze szansę, odejść od polityki zanim zostanie Pan od niej brutalnie oderwany.
Odejść, a przed odejściem jeszcze zrobić coś dla zgody. Ofiary będą konieczne, ale im później tym ich będzie więcej, obyś zdążył, zanim sam się staniesz jedną z nich.

zib1

Brak głosów

Komentarze

Polsce trzeba patrzeć prosto w oczy, a nie mieć Ją z tyłu.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

komar

#149904

A Pan Tusk oczka ma wyjątkowo rozbiegane,no chyba że "chwyci go wytrzeszcz"
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#149916

Mógłbym się zeszmacić?. Mógłbym sprzedać Duszę?.
Lecz tego nie zrobię i zrobić nie muszę.
Mógłbym sprzedać honor i też nie zrobiłem.
Spojrzeć Polsce w oczy - tego się wstydziłem.

Mógłbym zamknąć pamięć, na krzywdę Rodaków.
Nie schowałem Orła, nie zdeptałem Znaków.
Przed oblicze Boga - nie pójdę zygzakiem,
Lecz z poczuciem Dumy,że jestem - Polakiem..

Dla Wszystkich NIEZALEŻNYCH - moje uznanie.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

komar

#149924

sentencja jest i moją
POLSKĘ mamy jedną brońmy JEJ Wolnośći i Honoru
Boże prowadź.

Vote up!
0
Vote down!
0
#149999

Zgadzam się z Pana tekstem w 100%.Nie mogę nic dodać.To dodam chociaż 10/10.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#149908

Dzięki.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#149918

Tusk, mozemy sie tylko domyslac dlaczego, przystal do grupy obalajacej rzad Jana Olszewskiego. Tamte powiazania, sa i dzis, dlatego PO jest blizej do SLD niz do PiS.
Powiazania Tuska zaowocowaly Zamachem Smolenskim i sa co rusz udowadniane postepowaniem w sprawie dochodzenia prawdy o tej zbrodni.

Vote up!
0
Vote down!
0
#149915

Ot Członek z ramienia,wysunięty na czoło.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#149919

Zgadzam sie w pełni.
10/10.
Rozliczenie już niedługo. Oj będzie gorąco, będzie...

Vote up!
0
Vote down!
0

lenka07-70

#149925

Tak,Polacy dają sie wodzić za nos,ale do czasu.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#149929

Drogi zib1 Owszem zgadzam się, że miłosciwie nam panujący premier Donald Tusk jest już skończony (tak naprawdę to nic nigdy swoją osobą nie reprezentował-ot zwykła sejmowa przeciętność albo i nawet sejmowa miernota, nic nie zaczął to co ma skończyć). W tekście napisano " czas rozliczeń się zbliża i jest nieuchronny".
Proszę tego nie odbierać jako złośliwość, ale proszę wskazać choć jednego polityka, który poniósł jakąkolwiek karę za swoje decyzje parlamentarne. Który z nich za swoje "rządzenie" poniósł karę. W dalszym ciągu bezkarni są komunistyczni zbrodniarze każdego czasu i każdego szczebla władzy (PPS, PPR, PZPR, ZSMP, SD oraz KBW,UB i SB od 1944 roku po 1989 rok. Więc o czym się mówi. Chyba tylko o politycznym niebycie, a jak dla mnie to zbyt mało za spustoszenie Polski (mojej ojczyzny). Żądam czegoś, dużo dużo więcej. "Do krwi ostatniej kropli z żył..."

Vote up!
0
Vote down!
0
#149926

Masz rację, niestety,tylko że czas skończyc z tą bezkarnością.Jestem z Tobą,ja też nie pozwolę aby skończyło się emeryturą.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#149931

Tusk będzie tym pionierem, który karę poniesie.
Następny premier będzie zmuszony postawić go przed trybunałem stanu. I nie za katastrofę smoleńską, a stan państwa i jego finansów, co wyjdzie dopiero na jaw po wyborach.
Stąd taka nerwica w szeregach PO, stąd nagle ten pierdzielnik w sprawie Śląska.
Ci w PO z Tuskiem na czele dobrze wiedzą, że ich przegrana nie będzie oznaczała tylko zejścia ze sceny politycznej. Albo będą musieli wiać, albo zostaną oskarżeni.

Vote up!
0
Vote down!
0
#149933

z jednej strony gościa nie trawię, mam na niego fizjologiczną alergię, nie mam do niego szacunku i uważam za wytwór PR-owców, a nie polityka.

Z drugiej zaś strony - nawiązując do treści wpisu - wiem doskonale, że zarówno przed katastrofą jak i po niej, ten chłoptaś mógł wykonać gesty, wypowiedzieć słowa, którymi by mnie zdobył, tj. nie dałabym na niego złego słowa powiedzieć.

Proszę sobie np. wyobrazić, że na zaproszenie Putina na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej Tusk odpowiada w takim mniej więcej stylu (to mój pod-list do listu wyżej):

Premierze Putin.

Na obchody tej rocznicy wybiera się również prezydent RP, Lech Kaczyński. Wiem, że przyjmujecie go kwaśno, bo ja sam go nie lubię, ale.. Mam tu w kraju niekończąca się wojnę, społeczeństwo jest podzielone. W czasach, gdy pańscy rodacy i poprzednicy, panie Putin, strzelali moim rodakom, rodakom Lecha Kaczyńskiego w tył głowy - nie było podziału na PiS, PO czy inne. W związku z powyższym proszę przyjąć do wiadomości, że albo pojawię się na tych obchodach razem z prezydentem Kaczyńskim, albo wcale.

Z poważaniem

Tusk

Premier

Co bym wtedy miała powiedzieć?

Vote up!
0
Vote down!
0
#149928

Ja też gnojka nie trawię,nie jesteś sama.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#149934

Off topic,ale czy ktoś jest zorientowany co się teraz dzieje ( 21:55) w Warszawie na Placu Piłsudskiego? Co to za flaga: Na czerwonym tle Orzeł Biały ....wpisany w gwiazdę Dawida??!

Vote up!
0
Vote down!
0
#149935

Ale Orzeł Biały zamknięty w gwieździe Dawida wenątrz sovieckiej czerwieni,to adekwatne przedstawienie naszego dziś.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#149938

pod tymi flagami,grupka protestujących przeszkadza. Filmowcy twierdzą że mają zgodę HGW.... na naruszanie godła państwowego? Jej konstytucja nie obowiązuje?

Vote up!
0
Vote down!
0
#149942

Witam. Jeśli tam byłeś, trzeba było poprosić o pokazanie tego pozwolenia i zwyczajnie sfotografować. Nie ma wyjścia, musimy się bronić sami. Czy wydarzenie było faktem? Opiszcie to.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#150012

Nie ,nie byłem na placu,zadzwonił do mnie znajomy z pytaniem czy wiem co to za flaga. Poprosiłem ,żeby trochę się przyjrzał o co tam chodzi i pstryknął fotki komórka.Fotki ma mi przysłać,jak dojdą to zamieszczę,choć po prawdzie to nie wiem jak to się robi...pokombinuję.
Jakaś ekipa chciała kręcić film,nasi protestowali. Ekipa stwierdziła: "to przyjdziemy jutro" ,na co nasi: "My też".
Rzecz miała miejsce przy Krzyżu Papieskim.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150041

 http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,9387767,Dzien_na_zdjeciach__sroda__6_kwietnia,,ga.html

Proszę zatkać nos i kliknąć. Widać tę flagę.

"Są to kręcone w Polsce paradokumentalne filmy mówiące o inności i swojskości, mesjanizmie i utopii kosmopolityzmu z wplecionym wątkiem fantazji o ''powrocie Żydów do Polski''"

Vote up!
0
Vote down!
0
#150083

To właśnie ta flaga.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150110

Tak, mógłby tak się zachować, ale zdecydowanie wcześniej musiałby wynieść z domu takie wiano, które skłoniłoby go do napisania 'polskość to normalność'.

Vote up!
0
Vote down!
0
#149939

Genialny list, szkoda ze powstał w wyobraźni....

Aczkolwiek winny nr 1: TUSK!!!!!! Gdyby NIE POZWOLIŁ na rozdzielenei wizyt - 96 osób żyło by teraz.

Ja mam marzenie zadać jedno pytanie obecnemu premierowi: jak tam twoje sumienie ???

Vote up!
0
Vote down!
0
#149954

Dodam jeszcze do wcześniejszego tekstu taki epizod. Otóż bez mała 3,5 roku temu pytam znajomego-i co tam dobrego słychać u pana ? Odpowiedź-co ma być słychać, po staremu (interesy wtedy szły dobrze, firma kwitła),ot wygraliśmy wybory, a u pana? My wybory przegraliśmy. Ktoś słyszący ten dialog rzekł "pisiory". Szczery uśmiech wystąpił na twarzy mego znajomego. Kilka dni temu spotykam ta samą osobę już bez uśmiechu (interesy idą kiepsko, brakuje kasy w firmie, klienci przedłużają terminy lub nie płacą wcale). Cytat dosłowny " zajebać tego jebanego Tuska". Wniosek - Tusk doszedł do władzy drogą nienawiści do Kaczyńskich i od nienawiści polegnie ( było to widać bardzo wyraźnie w oczach mego znajomego). Na Tuskową rabiatę głosował raczej nie będzie, ale na PIS też nie (jeśli w ogóle weźmie udział w wyborach). Nienawiść do PIS i Kaczyńskiego tkwi w nim nadal.

Vote up!
0
Vote down!
0
#149936

I to właśnie ci zawiedzeni,ci którym zabraknie pracy,czy na kredyty,ci powiozą tusia na gnoju.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#149940

Dziękuję Kończę na dziś. Pozdrawiam wszystkich. Miłego wieczoru, ba raczej spokojnej nocy. 10 kwietnia wywieszam biało-czerwoną flagę z czarnym kirem. Ku pamięci mojego prezydenta i ludzi jemu towarzyszących. Kto czuje się na siłach niech zrobi to samo w imię solidarności z Polską,taką jaką chcemy my i jaką chciał Prezydent Lech Kaczyński. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#149941

gość z drogi

z kirem i oby nie było jak rok temu,że była jedyną..........

serd pozdr.......Pamiętajmy tez o świecach w oknach......:)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#149943

W zeszłym roku u mnie wisiała,w tym też będzie.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#149944

gość z drogi

więcej,to już zostawiamy Ślad..........a dla niektórych "wyrzut sumienia"

serd pozdr.:)

za flagę dycha....

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#149958

bo ja jestem po rozmowie z kolegą (przedsiębiorca, małą firma) i mówi: taki jestem wk... na tego całego Tuska, takiego kraju złodziejskiego jak teraz nigdy nie było (chodziło o niemożność dostania kredytu, o zdobywaniu roboty tylko przez układy, o ZUSie itp), ja na niego patrzeć nie umiem!!! Pomyślałem sobie - jest dobrze, więc dyskretnie wspomniałem, że owszem ,ale sami go wybraliście, a był jeden facet z jajami, który chciał to wszystko rozwalić, ale układ komuszo-mafijno-medialny mu w tym przeszkodził. A o kim myślisz? - pyta kolega, noo...o Kaczyńskim... TEN DEBIL???? Przecież to debil, na spółkę z tym...no, Ziobro!!!! wrzasnął na pół knajpy. - Debile co nawet ciebie wsadziliby do pierdla. W życiu!!!

I na tym się rozmowa o Polsce zakończyła. Niestety - z takim przeoranym mózgiem nikt nie da rady...

Vote up!
0
Vote down!
0
#149961

Moja będzie  pewnie jak zwykle jedna na bloku , ale będzie!

Vote up!
0
Vote down!
0
#149945

[quote=zdzisie]

Moja będzie  pewnie jak zwykle jedna na bloku , ale będzie!

[/quote] gość z drogi

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#149963

To żaden "pan" tylko zwykły CHŁOPTAŚ, jak to celnie ujął Cejrowski.

Tchórzliwy chłoptaś, który teraz nie wie co ze sobą zrobić.

Jest takie powiedzenie: "strach ma wielkie oczy" - tak, wytrzeszcz oczu u Thuska jest widoczny aż nadto - może skończy jak Judasz...?

PS. oczywiście wpis na 10. No, może na 9 za tego "pana" ;)

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#149949

Przepraszam Cie za treść riposty ale obudź się zTVneowany optymisto do kogo o tej treści piszesz list?
Ja go odczytałem jako prośba do głodnego lisa który w zębach trzyma zagryziona kurę.
Uważam ze to groch o ścianę.
Choć kropla padająca na skale wyżłobi w niej dziurę.
Ale nie w tym przypadku bo zadasz od ścierwa szacunku dla Polski.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150996

z www.sympatycypis.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

alex38waw

#149965

DEDAL

Jak mawiał ten który jak kundel lata od jednego słupa politycznego do drugiego , łasząc się o ścierwo z politycznego stołu :nie ważne jak men zaczyna , lecz jak kończy...

plucie świni w twarz , zawsze będzie kojarzyło się jej z deszczem, choć nadzieja czyni .....ja nie wierze ,to leczy się  tylko rekwizytem z obrazowania tego listu...

Większość i tak żle zaczyna i  tak kończy ..ale zastanawiam się  co  Tusk myśli o swej emeryturze politycznej , bo ja nie mogę  sobie wyobrazić , chyba że bardzo będzie króciutka ....

 

Vote up!
0
Vote down!
0

DEDAL

#149973

Jego postępowanie w 2005 roku, było częścią planu, na podzielenie społeczeństwa. Podział się pogłębił po 10 kwietnia 2010, a żydowskie media klaskały i szczuły. Kto stoi za tym podziałem, dla mnie antysemity, jest jasne. Kto na tym skorzysta?. Wszyscy nasi wrogowie. Niemcy, Rosja i iluminackie żydostwo. Chcą nas odizolować i wyrżnąć. Ostatnią watahę patriotycznego obozu. Jedyne co ich powstrzymuje, to nasza jedność i siła. Do tępych łbów im nie przyszło, że mają przeciwko sobie, ponad połowę Narodu. Zamach smoleński, miał nas do reszty wykruszyć. A on nas zjednoczył!. Wbrew ich pokrętnej logice. Wbrew zaleceniom ich guru.

Vote up!
0
Vote down!
0
#149984

Tacy ludzie jak Tusk,Komorowski,Wałęsa,Wajda,Kutz,Jaruzelski itp nie znają Prawdziwego Boga, bo gdyby znali tak by nie robili.Ich interesują biznesy i dobro ich kolegów nic więcej.W ich gębach słowa Dla Dobra Polski można tłumaczyć My dążymy Do Rozbioru Polski .

Vote up!
0
Vote down!
0
#150003

costerin

costerin

Lata 60- te wtedy niemiecka rodzina -thuzk- a maly donald w szczegolnosci,zostali zmuszeni przez wladze komunistyczne do nauki jezyka polskiego,dzieci z sasiedztwa tak meczyly malego niemca,ktory sepleniac kilka slow po polsku,przychodzil z podworka zaplakany,babcia ktora az do smierci nie nauczyla sie jezyka polskiego musiala sie zgodzic na przymusowa nauke wnuczka zaczeto uczyc jezyka polskiego,tepy on strasznie byl[jest nadal] i akcentu oraz niemieckiej wymowy i charakterystycznego -R- juz nigdy nie byl w stanie zmienic na czysto polski.Nastepnie,podobnie jak w przypadku cioci thuzk ktora zginela na statku z niemcami ktory plynal do hamburga,wyczyszczono biografie i mamy-tuska-.Poczatek lat 2000- to przygotowanie kolejnej zmiany obslugi okraglego stolu,wyczyszczony tusk oraz grupa innych jak chociazby slawomir neumann ze starogardu,zostali przeswietleni i przygotowani przez spec sluzby do zarzadzania prl-elem.Neumann [ktory to w latach 90-tych jako dzialacz KPN trzasl portkami gdy ludzie z Koscierzyny przejeli inicjatywe w polnocnym KPN] do dzisiaj na pewno pamieta ze w 1990 roku gdy KPN wkraczala do oddzialu tvp w gdansku,redaktor naczelny tvp-gdansk wyszedl i poinformowal aby wchodzic szybko bo ma info.z MO gdansk ze zaraz tutaj beda,akcje nadal MO niejaki -tusk.Sluzby specjalne tworzac -PO- wyselekcjonowaly osoby do przejecia kierownicy w prl-u wyczyszczony i wygladzony zyciorys rodziny -thuzk- pozwolil im na utworzenie bardzo zaleznej grupy poslusznych [lachudr] Polityka eu-niemcy ktorzy nia kieruja,zmusily nie tylko finansowo takich ludzi jak Neumann do podporzadkowania sie majac na nich haki,wykarmieni polskim chlebem,niemcy jak thuzk,neumann bardzo chetnie zapomnieli kto im chlebus podawali teraz karmieni przez frau merkel sluza jej i swemu hitlerowskiemu narodowi,herr tuzk a ty lachudro neumann w szczegolnosci swym postepowaniem jestes odpowiedzialny za mord na 96 polakach w smolensku,za mord glowy panstwa prezydenta Kaczynskiego.Pamietaj ze sa i zyja ciagle polacy jak ja sam i chociazby pan Koszalka z koscierzyny czy pan Aszyk ze starogardu gdanskiego ktorzy znaja ciebie i pamietaja ze zdradziles.Niezalezny Kaczynski,czlowiek ktory nawet konta w banku nie mial,nie byl stanie utrzymac sie jak i samo Pis,bo coz to za interes jakas tam niezalezna Polska,co mozna bylo zarobic na nieprzekupnych,samodzielnych polakach???

--------------und das auch---------------

co polaczylo herr thuzk i herr neumann
costerin, 7 kwietnia, 2011 - 12:17

costerin

nie tylko niemiecka krew,wspolna cesarska wilhelmowska wspaniala butna historia,najbardziej polaczyla ich dwoje oraz spec sluzby ich glupota.
w 1990 roku kiedy KPN obszar polnocny Gdanski wydostal dokumenty z komitetow w starogardzie gdanskim i gdansku [pewien towarzysz w Koscierzynie sam sie zglosil i przekazal dokumenty z komitetu w Koscierzynie nam]

Dokumenty komitetow pzpr zawieraly rowniez akta rodziny thuzk i neumann,otwarty dostep do nich mial neumann ktory przestraszony tym co tam znalazl,sb jako czlonka KPN dokladnie przeswietlilo neumanna, pelna historia rodziny neumman byla w jego rekach do czasu kiedy podobne akta rodziny thuzk ponownie wrocily do spec sluzb,takze kopie akt rodziny neumann.Dalej juz chyba nic pisac nie trzeba

Vote up!
0
Vote down!
0

costerin

#150081

costerin

Zaprzecz herr thuzk ze;;

Na polecenie spec sluzb prl-u bis,niemiec czyli uni europejskiej i rosji zarowno ty sam kundlu parszywy jak i herr neumann [obecnie twoj przydupas i posel po] w zwiazku z planowanym przejeciem europy srodkowo wschodniej,budowie nord streamu,przejeciu mediow,przemyslu i bankowosci polski i innych krajow na wschod od rzeszy,zostaliscie przeszkoleni i przygotowani do sprawowania wladzy wasze rodziny jak i wy sami dostaly nowe polskie zyciorysy.Zaprzecz ze mord w smolensku 2010,nie byl mordem,jednym z wielu jakich dokonaliscie lub pozwoliliscie dokonac.Zaprzecz ze takich jak wy jest przygotowanych na slasku,pomorzu masa i szczodrze oplacani i ciagle szkoleni czekaja w kolejce do koryta,w miedzyczasie agitujac na rzecz rzeszy niemieckiej[czego dowody mamy ostatnio na slasku z RAS.

Vote up!
0
Vote down!
0

costerin

#150112

costerin

A to mały rys historyczny ryżego rodu tzw tfu! premiera:

Nazwisko Thuzk (prawidłowa pisownia), jest nazwiskiem bełchatowskich Żydów, którzy przenieśli się, na Kaszuby na początku XX wieku oraz po I i II wojnie światowej.12 osób o tym nazwisku leży na cmentarzu niemieckim w Benghazi, Libii 50 osób o tym nazwisku było osadzonych w Getto w Łodzi. Donald Thuzk, formalnie jest potomkiem volksdeutschy - (każde z czworga jego dziadków podpisało VL i na ochotnika wstąpiło do Wehrmachtu, służąc gorliwie Hitlerowi, zaś etnicznie jest Żydem proweniencji germańskiej i lgnącym do Niemieckiego Kręgu Kulturowego (stąd ta służalczość i miłość okazywana wobec Merkel) My Polacy powinniśmy stanowczo zażądać otwarcia archiwów IPN i ujawnienia prawdziwych nazwisk przechrztów przed następnymi wyborami prezydenckimi, do Sejmu, Senatu czy tymi lokalnymi. Prześwietlić to towarzycho kandydatów do 4 pokoleń wstecz, także ich stan posiadania (Skąd się to wszystko wzięło)to nasze prawo i wręcz obowiązek jako Polaka i wyborcy, bo musimy wiedzieć komu powierzamy władzę nad Polską i sobą. Pzdr

Źródła:
Captured German and Related Records on Microform in the National Archives See also the list of Captured German Sound Recordings Revised May 27, 2008 Table of Contents Introduction National Archives Collection of Foreign Records Seized, Record Group 242 * Captured German Records Microfilmed at Whaddon Hall, U.K. * Captured German Navy Records Microfilmed in London, England, U.K. * Captured German records microfilmed in Berlin, Germany * Microfilmed records received from the Berlin Document Center * Captured German records microfilmed at Alexandria, Virginia, USA * Nazi Party and SS records * Records of private individuals and enterprises * German military records antedating World War II * Other captured records Other Related Records, Records of U.S.. Army Commands, 1942- , Record Group 338
General records of the Department of State, Record Group 59
German Documents in Other Record Groups
National Archives Collection of World War II, War Crimes Records, Record Groups 153, 238 and 549
* Records of the International Military Tribunal (IMT) at Nurnberg (RG 238)
* Records of U.S. Military Tribunals at Nurnberg (RG 238) * Records of U.S. Army War Crimes Trials in Europe * Records of War Crimes Trials in the Far East
* Suggestions for citing National Archives microfilm of Captured German and related records
Introduction
The National Archives holds over 70,000 rolls of microfilm reproducing captured German and related records, as described below. Reference copies of the microfilm may be viewed free of charge in the Microfilm Reading Room, National Archives at College Park, 8601 Adelphi Road, College Park, MD 20740-6001 (Phone: (301) 837-2015; FAX: 301-837-0483.) Self-service copies from microfilm can also be made in the reading room for $0.50 each. A także AP w Szczecinie oddział w Płotach

Tam głęboko, gdzie bije Polskie Serce upodobał sobie gniazdo niezwyciężony Duch Wolności; Wielki i Dumny jak Polska…

I MY SIĘ Z NIM RODZIMY!!! PRAWDZIWI POLACY!!

Vote up!
0
Vote down!
0

costerin

#150139

costerin

TUSK
Dziadek Tuska nie został siłą wcielony do Wehrmachtu. Poszedł dobrowolnie bo
był podobnie jak Franciszek Dawidowski, drugi dziadek byli "filcowanym
Niemcami" zwykłymi folksdojczami Rdzennych Polaków, bez tzw. udziału krwi
niemieckiej, nie przyjmowano na VL, co najwyżej byli kategoria -
"LeistungsPole" i nie wcielano nigdy do wojska niemieckiego. Życiorysy
przodków Tuska są o tyle przykre, że byli oni etnicznymi Żydami, zresztą
drugi dziadek też był z narodu wybranego.
Tuskowie to nie żadni Kaszubi, to ród Żydów z okolic Bełchatowa, środkowej
Polski Na przełomie XIX i XX wieku w tych okolicach żyło około 1000 osób o
tym nazwisku. W getto Łódź około 50 osób narodowości żydowskiej o tym
nazwisku zostało zamordowanych. Dziś wg portalu moikrewni.pl nie ma ani
jednej osoby w tym regionie, zaś około 700 można wyszukać na północy Polski.
W archiwum IPN znajduje się wiele akt paszportowych, które wskazują, ze
Tuskowie masowo wyjeżdżali z polski na pobyt stały do Niemiec. Jechali jako
folksdojcze.
To nie są zarzuty! Może VL i Wehrmacht jest żadnym zarzutem, jednak otwartą
kwestią pozostaje życiorys Josefa z lat 1939- 1944. Był rzekomo więźniem
obozu koncentracyjnego w Stutthofie, następnie w Neuengame pod Hamburgiem.
Komendantem tych obozów był folksdojcz Max Pauly. Ktoś powie Niemiec! W
Polsce żyje obecnie 46 osób o takim nazwisku bynajmniej nie na Pomorzu. W
Tarnowskich Górach! . W 1942 ten Polak został przeniesiony do Hamburga. O
dziwo, w tym samym czasie został też przeniesiony do tego obozu dziadek
Tuska. Jako kto? Dlaczego wypuszczono i a zarazem przyjęto do Wehrmachtu? Tu
nasuwa kawał o dziadku w obozie. mój dziadek też był w obozie. ale na
wieżyczce.
Profesor Aleksander Lasik napisał niedawno w książce "Sztafety ochronne w
systemie niemeckich obozów koncentracyjnych" że w załogach obozów służyło co
najmniej 220 folksdojczy z Gdańska.
Jak było z dziadkiem Tuska?
Na prawdzie nie polega też twierdzenie, że dziadek z marszu zjawił się na
progu domu. Albo kłamie premier, albo jego rodzina. Żeby móc przyjechać do
Polski, trzeba było w takim przypadku złożyć deklaracje wierności bądź to w
Konsulacie PRL lub jakieś Misji Wojskowej. Otwarta pozostaje kwestia
powojennego życiorysu Tuska - dziadka. Jeżeli był w Wehrmachcie, to musiała
zostać wdrożona jakaś procedura karna. Tego nie póki co nie wiemy, a Tusk -
premier, z wykształcenia historyk, zamiłowany badacz historii Gdańska udaje,
ze nic nie wie w tym temacie. A może mu wszystko darowano bo był Żydem. Nie
można zapomnieć, iż przed sądami nie stanęło nigdy około 1800 osób z załogi
obozów Stutthof i jego podobozów. Dlaczego? Byli zwykłymi Niemcami, czy tez
zniemczonymi Żydami? Przeszłość Józefa przy poświeceniu mu odrobiny czasu
wyjdzie jak szydło z worka. Myślę tez, ze premiera nie dotyczy syndrom Kurta
Waldheima.. Jednak jak widzę, co jak platforma uchwaliła 9 marca br, ustawę
o zwrocie obywatelstwa hitlerowcom, to nie byłby taki pewny.
FRANEK DAVIIDOWSKI
Z jednej strony folksdojcz, z drugiej przymusowy robotnik w Gierłoży. Uległ
wypadkowi, a leczony był w szpitalu Wehrmachtu, gdzie do zdrowia przywracał
go głaskaniem sam Adolf Hitler. Jak mówimy o dziadku Kaczyńskim z KPP, to
zapytajmy! Kiedy i w jakim trybie Matka Tuska i babcia po kądzieli otrzymali
jako Niemcy w Polsce obywatelstwo! Osobna kwestia jest to, ze Steinbach
twierdzi, ze wypędziliśmy z Polski Niemców. Informacje, że Davidowski był
folksdojczem podała Marta Tusk w rozmowie z "Wysokimi Obcasami" w kwietniu
2008 roku.
BOLEK WAŁĘSA - ojciec Lecha Wałęsy link do www
I w tym przypadku jest masa wątpliwości. Ważniejszych wątpliwości.i nie z
kategorii ojcostwa czy kapowania do SB. Ex prezydent twierdzi na forach w
necie, że ojca w czerwcu 1945 roku zabili mu Niemcy. Z rożnych dokumentów
wynika, ze miał jednak zejść z ziemskiego padołu w łóżku. Umarł w wieku lat
39. Umarł czy go zabito? Prezydent na to nie chce odpowiedzieć. Ojciec Bolek
urodził się w 1907 roku w miejscowości Michałkowo koło Dobrzynia nad Wisłą.
Kim był etnicznie? Kim była Matka Feliksa Kamińska, i babcia po kądzieli
urodzona w 1916 roku, druga żona Leopolda Kamińskiego, nieznana z
pochodzenia i dokumentów - Franciszka Glonek. Nieznanego pochodzenia bo
wiemy tyle, ze urodziła córkę Felixe w Ludwikowie. Zapewne w tym na wschód
od Płocka. Genealodzy milczą w tej sprawie i podają - brak danych. Zatem nie
wiemy nic na temat przodków Wałęsy od strony babci po kądzieli. Wschodnie
okolice Płocka były siedzibą zboru ewangelickiego, dużą osada zniemczonych
Żydów. (Maszewo)
Czym było Michałkowo na początku XX wieku wieś w której na świat przyszedł
Bolek? Było osadą kolonistów niemieckich. I nie chodzi tu bynajmniej o
Niemców nawiezionych przez Himmlera oraz "polaka" Bach- Żelewskiego w ramach
wzmacniania niemieckości i germanizacji Polski przez Einwandererzentrale
Lietzmannstadt Zarówno Dobrzyń nad Wisła i jego okolice, podobnie jak
Wyszogród były ziemią obiecaną "niemieckich kolonizatorów. również
zniemczonych Żydów. Ostatnio w archiwach "odnaleziono" metry archiwaliów
dotyczących ziemi lipnowsko - dobrzyńskiej, które prawdopodobnie pokażą kim
byli przodkowie Wałęsy. Tych archiwaliów nie można było odszukać jeszcze dwa
lata tamu. Do tego trzeba dodać, iż archiwalia dotyczące okresu międzywojnia
wytworzone przez starostwa powiatowe dla tej części Kujaw prawie się nie
zachowały. Służba w SS i obozach. była tego powodem? Konwersje Żydów? Są
bogate obszerne zespoły prorosyjskie, ale tych polskich po 1919 brak.
ZAGINEŁY!? Podobnie jest na Podlasiu! Zbór, w którym Piłsudski wziął ślub
ewangelicki liczył 1500 takich Niemco-Zydów.
Z lektury książki prof. Lasika wynika, że największy procent SSmanów do
obozów koncentracyjny dostarczyli. kujawscy folksdojcze.
Wałęsa chwali się drzewem genealogicznym po mieczu, specyfikuje przodków aż
do 1800 roku, ale jakoś się nie kwapi do pokazania przodków Feliksy
Kamińskiej. Ktoś jednak zrobił mu drzewko. Już jego pobieżna analiza i
konfrontacja z bazą JEWISHGEN.org pokazuje, że Kamińscy po matkach byli
Żydami. A kim była babcia Wałęsy. Franciszka Glonek? W okolicy Włocławka
żyje obecnie ponad 100 osób z takim nazwiskiem. Z bazy moikrewni.pl widać,
iż największa ilość Glonków mieszka we. Włocławku. Inne miasta to takie
typowo niemieckie: Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Sosnowiec.
Można kpić z określenia tych miast jako niemieckie, ale uwaga!
W Piotrkowie mieszkało 2 tys VD, w polskim Sosnowcu - 7 tyś, a jeszcze
więcej w Będzinie i jego okolicach, prawdziwym zagłębiu zniemczonych Żydów.
Co zatem w czasie II wojny robił Bolek Wałęsa, co robiła jego rodzina, jakie
było prawdziwe nazwisko Wałęsów w XIX wieku? Dlaczego go zabito? Skąd
filosemityzm Wałęsy i pokłady zaufania Rady Mędrców Europejskiego Syjonu?
Zaufanie Sarkozego?
Są rożne domniemania. Ja ich powtarzać póki co nie będę. To trzeba
materialnie sprawdzić, wykluczyć albo potwierdzić. Czy byli na tej
"niemieckiej ziemi" też niemieckim kręgiem kulturowym? To z tego powodu
miłość Donka, niemieckiego Żyda? Jedno jest bardzo pewne. Wszyscy przodkowie
Wałęsy po matce Kamińskiej byli halahicznymi Żydami. To Stąd milczenie
Wałęsy na temat matki i jej przodków. Podobnie jest zaufaniem żydowskiej
części SB z Gdańska w latach 1970 i 1980.
Nie można zapomnieć, iż w archiwum IPN w Gdańsku są archiwalia wskazujące na
to, że Wydarzenia Gdańskie, to w zasadzie zamach stanu na rząd Gomułki, to
skuteczna próba zdekapitowania "Prawicowego Odchylenia" , to w końcu odwet
za próbę rozliczeń, zbrodniarzy hitlerowskich, stalinowskich i zwykłych
aferzystów żydowskiego pochodzenia. Zrodniarzy nigdy nie ściganych,
rozliczeń zapowiedzainych na Zjazd w listopadzie 1968 r. W tym okresie
Archiwim Państwowe dla m. Warszawy zniszczyło wszystkie sygnatury dotyczące
warszawskich folksdeuczy - w zespole archiwalnym Starostwo Powiatowe
Warszawskie z siedzibą w Aninie (1945 -50)
Kto mógł go zrobić? Jaki jest udział Wałęsy w wywołaniu tych wydarzeń? (Tym
się zajmijmy!!!!!) Jak to się stało, że ten na ówczas młody czowiek znalazł
sie w samym centrum gdańskich wydarzeń? Tak blisko Gierka? Proces za 1970
rok to nie wszystko! Ważne są intencj, kto i po co to wywołał? Wałęsa to nie
zwykły kapuś, to pierwsza linia nacjonalistow w żydowskiej diasporze w
Polsce. Wg mnie od dość dawna!
PAUL SARKOZY
Babcia była z domu Thomas, Toht. Była protestantką. To ewidentnie wskazuje
na to, że mogła i powinna być, i raczej była ona węgierskim folksdojczem.
Prawdopodobnie ona sama lub jej cała rodzina została przesiedlona do Polski
w ramach jej germanizacji. Baza ODESSA3.org pokazuje, pokaźną liczbę
węgierskich Niemców o tym nazwisku przerzuconych Polski w czasie II wojny
swiatowej.
Zapewne z tego powodu ojciec obecnego prezydenta Francji, węgierski
emigrant, nie mógł bezpośrednio - nawet jako Żyd zamieszkać zaraz po wojnie
we Francji. Musiał za to wstąpić do Legii Cudzoziemskiej. Nie jest to dziwne
i nie budzi wątpliwości? Żyd pozbawiony ojczyzny, tzw. DPs, nie może zostać
wpuszczony do Francji?!
Baza nazwisk moikrewni.pl pokazuje w Polsce: 750 nazwisk Thomas,
zamieszkałych okolice Złotowa, oraz 90 osób o nazwisku Toth - zamieszkałych
gównie w Świdnicy. W Polsce mieszka też 135 osób o nazwisku Nagy. Kim są te
osoby. Są rodziną Sarkozych? Byli folksdojczami? Wg Steinbach wypędzeniu. a
tu proszę! Tylu "Niemców". Czy z powodu takich Niemców marzy się
francuskiemu prezentowi wspólna Europa? W granicach II RP mieszkało milion
Niemców. Ze spisu mozna wyczytać, ilu Żydów podawało się z Niemców
Inne osoby.
Centralny Rejestr Osób Poszukiwanych za zbrodnie hitlerowskie pokazuje, ze
Niemcami w Bydgoszczy byli też. Sikorscy, jeden z nich był zbrodniarzem
wojennym, inna baza pokazuje, że niejaki Gunter Waltz z Warszawy dostał w
RFN wyrok 13 lat za zbrodnie na Podlasiu, za mordowanie Polaków, jeszcze
inna wskazuje na prawie 15 tys. procesów sądowych w Warszawie prowadzonych
przeciwko osobom działającym na rzecz okupanta hitlerowskiego, ostatnio na
wielu poszukiwaniach odnalazła się 10 mb. decyzji o pozbawieniu obywatelstwa
łodzian. Dotyczy i to jedynie dla Łodzi - Śródmieścia.,
VD w Łodzi byli Polańscy, Gąsiorowscy, Bartoszewscy, Bautze itp. W Warszawie
na współpracę z Hitlerem poszli Sasinowie. Są też zbrodniarze wojenni o
nazwisku Zdrojewski, zastępca Amona Goeta z KL Płaszów. Czy z tego powodu
IPN w Łodzi odmawia przekazania listy pracowników Łodzkiego oddzialu. Osoba
od archiwaliow w Łodzi jest niejaka Polańska- Bergman. W granicach II RP
mieszkało co najmniej jeden milion Niemców, jawnie deklarujących swoją
odrębność. Czy ich wypędzono? Nie, nie wypędzono ich! I sa na to meterialne
dowody. Nasuwa się pytanie - czy są w politycy, którzy muszą się obawiać
tego rodzaju zaszłości w biografiach przodków. Rewelacje Palikota o dziadku
Kaczyńskich z KPP, pokazują, że ma to znaczenie, a wybory w 2005 dowodzą, że
może nawet spaść poparcie. Jest jeszcze jedno zagrożenie. Otóż dokumenty
poniemieckie przejęli alianci. Zespół Einwanderzentrale został oddany
Niemcom dopiero w 1994 roku. Z książki Ewart, "Kampf um die Akten" na
stronie 229/232, opisane jest jak Amerykanie używali akt EWZ Lietzmannstadt
do identyfikacji imigrantów. Żydowskich emigrantów? VD w Radomiu byli:
Jurkowie, Suscy, w Kielcach Długosze, w Lublinie Bejda (vide Ernest Bejda z
CBA), Benderowie i Masłowscy.
Folksdojczy było w: Białej Podlaskiej - 570, Kraśniku - 82, Chełmie - 2736,
Hrubieszowie- 942, Krasnymstawie- 47, Radzyniu - 66, Siedlcach - 202,
Tomaszowie Lubelskim - 820, Zamościu 463, Włodawie- 92, Puławach- 19,
Lublinie - 617, Lubartowie - 56, i w Biłgoraju - mieście PALIKOTA - 500.
Większość tych ludzi ewakuowano w ramach Akcji "Wisła" na Ziemie Odzyskane,
miedzy innymi - uwaga - do do Gorzowa Wielkopolskiego, tysiące do Świdnicy i
Zachodniopomorskie. Czy Akcje "W" zrobiono po to by przezucic na Ziemie
Odzyskane Żydów, o których wspominał w referacie stryj Borowskiego - Berman?
Wiele przesiedlenców nie miało żadnych dokumentów. I uwaga do Palikota.
Jaki pan sfinansuje koszty dociekań albo wyznaczy nagrodę, to będzie pan
wiedział, co robili Pana przodkowie w Biłgoraju. Czy nie byli VD?
Trzeba tez sprawdzić, Dolniaka, Schetynę, Zdrojewskiego, Chlebowskiego,
Komorowskiego, Marcinkiewicza, Sikorskiego, Pawlaka, Kalinowskiego,
Brudzyńskiego. Ziobrę (Zakurzewo). Extra będzie. Michałkiewicz i Rydzyk.
Wykaz 8o tyś zbrodniarzy wojennych będzie na deser, podobnie jak niemiecki
"krąg kulturowy Tuska" w Gdańsku. Również Stolzmann, jego węgierski kolega
Żyd Balazs też. Do tego 1500 osób, nazwiskiem Trzebiatowski, niby Kaszubów,
ale z gwiazdami Dawida w herbach Wojenna przeszłość Walesów, Tuska i
Sarkozych będzie z urzędu..
Haki na Tuska, Klicha, Zdrojewskiego i Fotyge.folksdeustche w Sejmie
Captured German and Related Records on Microform in the National Archives.
Czy możemy być naiwni i twierdzić, iż wywiady różnych krajów nie znają
hitlerowskiej przeszłości przodków polskich polityków?
Captured German and Related Records on Microform in the National Archives

Vote up!
0
Vote down!
0

costerin

#150150

Costerin. Przeczytane dokładnie.To co napisałeś dla mnie jest to nie do sprawdzenia (wprost trudno uwierzyć), ale też nie zamierzam tego tekstu podważać. Ogrom tej treści w połączeniu z rzeczywistością gospodarczą i polityczną toczącą się od 2007 roku układa się w logiczną całość. Tak już od dawna a teraz raczej na pewno jestem pewien ze ta ekipa nie jest zwyczajną garstką głupków leśnych tylko ekipą realizującą konsekwentnie (po trupach bo dla mnie Smoleńsk nie był od pierwszej chwili wypadkiem)realizuje precyzyjny plan przejęcia kontroli nad Polską. Plan, który układały naprawdę tęgie głowy. Zaczęło się od banków (krwioobiegu gospodarczego), następnie zadłużanie i przejmowanie za bezcen najlepszych firm przynoszących zyski lub przejęcie i zamknięcie zakładów stwarzających konkurencje (np. cukrownie) albo zwyczajna likwidacja (stocznie, kopalnie).Po bankach rzecz najważniejsza przejęcie mediów, (znaczenia mediów nikomu nie trzeba tłumaczyć doświadczamy tego na codzień spotykając "przeorane mózgi"). Decyzje podejmowane (i nie podejmowane)przez ten rząd są kompletnie pozbawione elementarnego sensu. Energetyka, lasy,rolnictwo,transport, obronność,geotermia, gaz łupkowy,resort zdrowia,szkolnictwo słowem wszystko co składa się na suwerenność gospodarczą jest w totalnym chaosie.
Teraz z innej strony. Niemcy poparzyli łapy w 1410, oberwali w 1918 i 1945. płacili odszkodowania wojenne i odgruzowywali swoją gospodarkę, zdewastowali połowę świata ale przy tym oberwali sami. Kosztowało ich to olbrzymie pieniądze."Czy zrezygnowali z poszerzania przestrzeni życiowej na wschód"? Nie, nie zrezygnowali. To przecież rasa panów. Zmądrzeli jednak. Niemcy nie wywołają już żadnego konfliktu zbrojnego w europie (a przynajmniej nie teraz), to im się zwyczajnie nie opłaca. Pieniądze, które pochłonęła by kolejna wojna, są wykorzystywane w inny sposób. W jaki - czytaj tekst wyżej, tam jest odpowiedz. Reasumując ta sytuacja dla nas Polaków już nie jest tylko niepokojąca, jest bardzo groźna. Mniemam, że zagrożenie upatrywane (i lansowane przez media)ze wschodu już szybkimi krokami nadchodzi ale z zachodu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150262

na temat powyższego artykułu który został napisany w trosce o Polskę i Ludzi którzy Polsce służyli.

Piękny artykuł!

Vote up!
0
Vote down!
0
#150101

Dzięki wielkie.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#150103

Jesteś nie do przebicia. Pozdrawiam RODAKU.. Prawda musi się przedzierać przez żydowskie sita, więc pewnie światła dziennego nigdy nie ujrzy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150155

Trudno z Tobą się nie zgodzić zib1.Ten MakDonaldowy pętak jest skrajnie odrażający.

Pomyłką staje się myślenie o próbie opamiętania i zmiany swojego (?) wizerunku. To nie wchodzi w grę.Zdradzić można tylko raz, reszta to tylko jej skutek  lub jak wolisz równia pochyła.

Wielkie dzięki costerin za przybliżenie korzeni tej sepleniącej kreatury.To ci życiorys ... brak słów.

PS

Obowiązkowo wywieszam  flagę przepasaną kirem.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Sukces nigdy nie jest ostateczny,porażka nigdy nie jest totalna.Liczy się tylko odwaga.  /Churchil/

Vote up!
0
Vote down!
0
#150250