Upadek kontrolowany

Obrazek użytkownika kasianna
Kraj

Na stronę "niepoprawni" zaglądam (z małymi przerwami) już ponad cztery lata, chociaż do tej pory wyłącznie w roli czytelnika i komentatora.

To mój pierwszy wpis sprowokowany przez tekst blogera jazgdyni "Los kapusia". Chciałam to wszystko napisać w komentarzu, ale okazało się że komentarz zaczął być trochę za długi.

Otórz:

Ponad 20 lat temu zaczęłam mieć wątpliwości dotyczące upadku komunizmu w Polsce. Niby wszystko było pięknie, pełne półki, kolorowe gazety, kabarety oficjalnie śmiejące się z polityków, zagraniczne wyjazdy... Ale coś mi w tym wszystkim nie pasowało.

Skoro komunizm upadł, to dlaczego wszyscy jego twórcy dobrze sobie żyją i nikt od nich niczego nie chce (tylko w Polsce i w Rosji, oraz krajach byłego ZSRR oczywiście)? Niby trwały jakieś tam procesy sądowe przeciwko, ale już wtedy wiadomo było, że nic z nich konkretnego nie będzie (tak jak trwający do dziś proces Kiszczaka). W każdym innym kraju byli rozliczani - w Rumunii, Niemczech, Węgrzech, Czechach, Słowacji. Tylko nie w Polsce! Zapanowała gruba kreska i koniec, cichosza. Dlaczego? Dlaczego po stanie wojennym tylko niektórzy działacze Solidarności zaczęli brać udział w wydarzeniach politycznych, a o innych była cisza? Ok, może nie wszyscy nadawali się do wielkiej polityki, ale dlaczego ich nazwiska nagle zniknęły z opinni publicznej? Tak jakby wcale nie istnieli. Dlaczego inni za to są tak popularni? Naprawdę tak bardzo się zasłużyli?

Pytania zawsze najbardziej natrętnie powracały każdego kolejnego 13 grudnia. Generał w swojej willi, żyjący w glorii i chwale. Bajka o tym jak to uratował Polskę przed zostaniem drugą Czechosłowacją, bo ponoć na granicy już stali ruskie.... A mnie się kłębiło w głowie - po co ruskie mieliby stać na granicy skoro od pioruna było ich w środku?

Wątpliwości narastały. Aż w czerwcu 2001r. zaczęłam pracować w pewnej państwowej instytucji, w której pełno było wówczas byłych oraz jeszcze działających funkcjonariuszy (do czystki roku 2006). 13 grudnia 2001 jedna z takich właśnie osób powiedziała mi coś, co ostatecznie mną wstrząsnęło i doprowadziło do wniosków, które z początku będące jedynie zwykłą teorią, z czasem zaczęły mieć niestety realne uzasadnienie.

To co usłyszałam 13 grudnia 2001 to informacja o tym, że stan wojenny w Polsce był przygotowywany już od stycznia 1981r. Bowiem już od stycznia 1981r. wszyscy funkcjonariusze uczestniczyli w odpowiednich ćwiczeniach. Jedynie właściwa data wprowadzenia była nikomu nie znana (w sensie - żadnemu z funkcjonariuszy niższego szczebla).

Wtedy pojawiła się teza: a jeżeli upadek komunizmu w Polsce był ustalony odgórnie? Ponieważ do niczego nie mogłam dojść patrząc na wydarzenia roku 1981 i lat następnych oczami wyzwolicieli, spojrzałam na wszystko oczami oprawców. Zadałam sobie pytanie: gdybym była na miejscu ówczesnych rządzących co bym zrobiła? I wtedy właśnie okazało się, że wszystkie kawałki przerażającej układanki nagle znalazły się na właściwych miejsach.

Z góry uprzedzam: nie jestem politologiem, nie grzebałam miesiącami w żadnych dokumentach i teczkach. Teorie, które przedstawiam są wyłacznie moimi własnymi przemyśleniami na zasadzie co by było gdyby było.

A zatem - gdybym była na miejscu rządzących co bym zrobiła? Oto moja opowieść:

"Koniec lat 70-tych, początek 80-tych. Powoli chwieje się kolos na glinianych nogach jakim było ZSRR. W ZSRR wszyscy powoli są już zmęczeni zimną wojną ze Stanami. Można do bólu zębów chwalić socjalistyczny porządek i solidne socjalistyczne wyroby, ale już jeden i drugi chętnie nabyłby do swojej daczy telewizory kolorowe i niewybuchające (w przeciwieństwie do rodzimej radzieckiej produkcji), trochę bardziej poszalał z oszczędzonymi dularami, zjadł kapitalistycznego hamburgiera i popił kolą. Kolejny pierwszy już prawie schodzi, a gdy na Placu Czerwonym pozdrawia defilady, trzeba mu przyczepić rękę drucikiem, bo trzymać jej już nie ma siły. Trzeba by się jednak w końcu otworzyć na ten zgniły zachód. Ale jak to zrobić by zjeść ciastko i mieć ciastko? Jak zrobić przewrót nic przy okazji nie tracąc? Z kim by się tak umówić by wszystkim było dobrze?

Wybór pada na Polskę. Od 1978r. (czyli od wyboru papieża polaka) oczy zachodu zwrócone są na ten kraj. Można dorobić piękną ideologię o odnowie w imię Boga. W Polsce też jak w żadnym innym kraju najbardziej działają siły opozycyjne. Powstała "Solidarność". A tam jak wszędzie - trochę naszych, trochę ichnich. Ach te poljaczki... Nu dawaj, zwanim do gienerała... Generał się sumituje - ale inni nic nie wiedzą, tam będą przewroty, jak się ruszy Praga czy Budapeszt będzie gorąco! Towarzysz gienerał - spakojno! Eta przystawki tylko, po praskiej wiośnie znajut swoje miejsce!

Po telefonie z Moskwy generał powoli wciela plan w życie. Na początek po wojskowemu wszystkich wziąć za mordę. A potem oddzielić ziarno od plew. Już niektórzy działają w imię wyższej konieczności (wywczasy zagraniczne dla kochanej rodzinki, talony na samochód i zapas wybielacza do czyszczenia zaplutej gęby). Wszystkich znamy, od dawna znamy. Zobaczymy ilu ich będzie jeszcze chętnych i gotowych do współpracy.

Po wprowadzeniu stanu wojennego do więzienia trafiają wszyscy działacze jak leci. Jedni by ich złamać, inni by im dorobić ładną ideologię o spaniu na styropianie i wojowaniu za wolną ojczyznę. Przepis na współpracę prosty: tobie będzie dobrze, jak nam będzie dobrze. I nagle jedni wielcy działacze pojawiają się wszędzie, inni znikają we mgle zapomnienia...

Po zakończeniu stanu wojennego, kolejnych wyjątkowo pożądanych zgonach pierwszych w Moskwie i wprowadzaniu pierestrojki, można być już spokojnym o swoje dotychczasowe osiągnięcia. Ostateczne ustalenia następują przy okrągłym stole. My nie ruszamy was, wy nie ruszacie nas. Telefon do Moskwy: zadanie wykonano.

Aktoreczka na łonie publicznej telewizji ogłasza upadek komunizmu. Premier zapowiada grubą kreskę. Na półkach sklepowych kolorowe towary, w kioskach kolorowe gazety. Można wszystko głośno mówić. Mamy wolność!

I tylko z przywyczajenia tw Ziutek spieszy do swojego agenta W. by powiedzieć co właśnie przed chwilą pod kioskiem usłyszał. A były już co prawda agent W. z przyzwyczajenia zakłada kolejną teczkę. Telefon do dawnego przełożonego i słowa potwierdzenia - rób co robiłeś, teczka kiedyś się przyda...."

Ps.

Co do teorii, że ruskich od pioruna w środku było to jakiś czas temu otrzymałam potwierdzenie. Miałam znajomego rosjanina, którego ojciec służył w jednostce wojskowej pod Wrocławiem. W grudniu 1981r. otrzymali rozkaz z Moskwy mniej więcej następującej treści: "Generał J. ma sam sobie poradzić z siłami "Solidarności". Pomocy udzielić tylko wtedy, gdy będzie jej potrzebował i zwróci się o nią bezpośrednio" .

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:29)

Komentarze

Wczoraj zaszczycił  nas swoja obecnością na portalu (po wielomiesiecznej przerwie)  @AmicusNRPL dziś uczyniłas to TY również po miesiącach przerwy i mamy to co mamy a mianowicie jakże wartościowy i na czasie wpis. I to wszystko odbywa się na oczach tych którzy wieszczą rychły upadek naszego portalu. Ba ,wiecej, robią wszystko by tak się stało, na nic to jednak się nie zdaje. Prędzej sami podwiną swoje ogony i ogonki i czym prędzej wróca do macierzy . Daj im Bóg i krzyz na drogę.

Do wpisu Szanownej Pani wróce 

Pozdrawiam i Witam w rodzinie Niepoprawnych.pl (ponownie)

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-2
#1458526

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1458608

cyt:

I tylko z przywyczajenia tw Ziutek spieszy do swojego agenta W. by powiedzieć co właśnie przed chwilą pod kioskiem usłyszał.

 

 

Czy w tekscie można by zamienić ziutek na np.Bolek,Lolek lub jakoś inaczej :-)))))))))

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1
#1458528

Pisałem o tym nie dawno, o kontrolowanym upadku komunizmu, i jakie fortuny ubecja na tym zarobiła okradając Polskę, POd nazwą prywatyzacja. Za komuny nie mogli dorobić się takich fortun, więc wymyślili upadek komunizmu, by wszystko kraś w majestacie prawa. A władza dalej jest w ich łapach, a towarzysze sędziowie i prokuratorzy stoją na straży, by im się nikt do d..y niedobierał. a dla śmiałków był seryjny samobójca, lub długie lata procesu wyniszczające oponenta. Pozdrawiam

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1
#1458534

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

http://trybeus.blogspot.com/

#1458599

Masz tu niewierny Tomaszu, blog Kapitana Nemo, tytuł blogu, Aferalna Polska Ludowa 25 lecie wolności, tytuł mojego komentarza Kapitanie.

Jak nie sprawdzisz, to nie kłam na forum.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1458603

Słuchaj,

czy jak się spotkaliśmy, to ja ci się wydałem niepoważnym idiotą?

Czy myślisz, że mam chęć i czas na niepoważne zabawy w stylu Gruszkiewicza i zakładanie dodatkowych kont i zmienianie nicków? Przecież to kompletna dziecinada, żeby nie powiedzieć gówniażeria.

Uczyniłem tak raz na Neonie, gdy mnie zablokowali i pisałem dalej jako chłodnymokiem. Ale nigdy równocześnie.

Teraz założyłeś, że ja to również Jjj i teraz, o zgrozo, w damskiej postaci???

Weź zbastuj i się zastanów! Skąd ja tyle czasu na to znajdę? Gruszkiewicz może się tak bawić, bo mu za te zabawy płacą.

A ty? występowałeś kiedyś pod inną postacią? Bawiłeś się nickami w internecie?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1458717

dobra wypracowane przez powojenne pokolenia polskie.
Kontrola upadku komuny zaczela sie od Bolka w ktorego lud polski wierzyl jak w swiety obrazek.
Dalej juz sprawa byla prosta to nie Solidarnosc "obalila komune" tylko sprawny aparat wewnetrzny.
Ten kto stanol im na sciezce ginal aobo byl niszczony.
Polska byla i jest nadal krajem okupowanym przez obcych od 39 roku i od tego czasu nigdy Polacy nie wywalczyli sobie wolnosci i jesli tego nie zrozumieja ze sa na drodze do eksterminacji to ciemno to widze.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2
#1458607

Tw Ziutek jest specjalnie. Tw Bolek był troszkę za oczywisty. Chociaż dla mnie to tylko figurant. Jak reszta jego śpiących na styropianie kolegów :p

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

kasianna

#1458542

Samo sedno! Dokładnie tak oceniam te "przemiany"! 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

viki

#1458532

Witam i jestem dumny, ze zwabiłem na portal tak mądrą osobę.

Twoje świeże spojrzenie jest nad wyraz prawdziwe. Szczególnie wobec nowej informacji, że już w 1981 na Kremlu typowano na przyszłego prezydenta.

 

To była wielka gra. Chyba nawet większa niż napisałaś. Bo oprócz Rosji chodziło też o nowe, silne, połączone Niemcy i duet Rosja - Niemcy, jako przeciwwaga dla Ameryki. To własnie dzisiaj widzimy.

A byli komuniści dostali glejt nietykalności. Podobno na 25 lat. Więc właśnie do dzisiaj. Może własnie dlatego wyłażą te podsłuchy, a Kiszczaka wożą karetką do Gdańska?

Przekonany jestem, że w tym roku powinno się sporo dziać i wyjaśnić.

 

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1458533

Na studiach miałam bardzo mądrego wykładowcę od stosunków międzynarodowych. On nauczył mnie patrzeć na wszystko z większej perspektywy.

Niestety jest tak, że gdy nie wiadomo o co chodzi - zawsze chodzi o pieniądze. Upadek komunizmu był jak najbardziej na rękę zachodowi. Nowe rynki, nowi klienci, czyli inaczej - kasa! Co do Ameryka kontra reszta świata - cóż, uważam, że wszyscy grają w jednym zespole. Napiszę o tym za jakiś czas bo mam pewne przemyślenia na ten temat.

Smutne jest to, że niedawno obchodziliśmy 25 lat naszej rzekomej wolności. Jak ktoś napisał - "25 lat i wystarczy". Ci co dostali glejt nietykalności już zdążyli się na tyle okopać, że nic im nie można zrobić, a przynajmniej niewiele...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

kasianna

#1458548

Własnie o to chodziło:

25 lat na dobre urządzenie się.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1458550

... witaj Autorko !

Dobra analiza ostatniego ćwierćwiecza.

Ja wiem - teraz jesteśmy bogatsi w doświadczenia,, w których chcąc/ nie.... braliśmy udział.

Dlaczego daliśmy się tak łatwo "uśpić" ?

Jest tylko jedno usprawiedliwienie - byliśmy młodsi o 25 lat .

serdecznie pozdrawiam z nadzieją , że już zostaniesz na dłużej  :-))) !

Marek

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jestem dumny z pracy polskich Leśników .

Nie dla grabieży , naszego Narodowego  Dobra - Lasów Państwowych !

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1458554

Towarzysze z towarzyszami

Podzielili się Tu  rolami

A że pochodzą z jednej nacji

Więc nie było żadnej stagnacji

Przejęli to co przejąć mieli

A niektórzy się zasiedzieli

Stworzyli miejsca dla ubogich

By mogli skupić towar drogi

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1458552

Twoje przemyślenia są ze wszech miar słuszne tylko o jednym nie wspomniałaś, przed okrągłym stołem była Magdalenka gdzie ustalono wszystko ze szczególami a przy "okrągłym stole" te ustalenia tylko przypieczętowano.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1458594

Mówi się nawet, że szczeguły ustalał, znacznie wcześniej, Michnik gdzieś pod Moskwą...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1458622

Twój wpis sprawił ,że choć od dawna nie uczestniczyłam czynnie na tej stronie ,  ( nie komentowałam) ,  lecz dziś po przeczytaniu go muszę przyznać że wyraziłas także i moje odczucia. Miałam też tak jak Ty dużo spraw ktore kłóciły się z rzeczywistościa ktorą nam ,,zaklinali,, .Dobrze to ujełaś w jednym wpisie całe 25-letnie draństwo ktore nam zafundowali. Dobrze wiedzieć ,że jest nas wiecej pozdrawiam z Poznania Jagna.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1458600

Witam i pozdrawiam!

 

Nie ma na co czekać! Zawsze na niepoprawnych brakuje trzeźwych głosów i prawdziwych patriotów. Nigdy nie za dużo!

Więc do roboty! Pisać! Pisać! Pisać!

Twoja opinia jest ważna.

 

Wszelakiej serdeczności w Nowym Roku!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1458718

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

http://trybeus.blogspot.com/

#1458601

jest jakaś szafa, w której nie ma żydów ?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1458695

My wiemy, że pisałeś o tym rok temu i znamy twoje poglądy.

Ale każda nowa osoba która przychodzi na portal ma SWÓJ świeży obraz. I to nas cieszy. Czyż nie?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1458719

"nie jestem politologiem, nie grzebałam miesiącami w żadnych dokumentach i teczkach. Teorie, które przedstawiam są wyłacznie moimi własnymi przemyśleniami na zasadzie co by było gdyby było."

Cieszy efekt wyciągniętych wniosków, bo to znaczy, że lada moment staną się oczywiste dla wymaganej większości(wymaganej w głosowaniu).

Dla "grzebiących", niekoniecznie w dokumentach, chyba że za takie przyjmiemy wypowiedzi i artykuły świadków i uczestników historii,  są już oczywiste od wielu lat.....

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1458621

W komunie było tak,że Biuro Polityczne KC wyznaczało linię a slużby, MO, LWP i aparat wykonywali "pracę". Nie w styczniu 81 roku zapadły decyzje, one zapadły wcześniej. BP dyskutowało o zdławieniu siłą robotniczego związku nim jeszcze powstał bo 30 sierpnia 1980 r. czyli w dniu podpisania porozumień w Szczecinie i dzień przed porozu,iemiami gdańskimi.A juz od października 1980 roku gen.MO i szef SB Stachura powołał grupę do opracowania planu stanu wyjątkowego w Polsce. To rzeczy od lat opisane przez historyków. W styczniu 1981 roku poinformowano tylko zaufanych towarzyszy z terenu co się szykuje. Plan był oczywiście na wszystkich  etapach konsultowany z Moskwą i nie jest istotne czy I sekretarzem był Kania czy potem jaruzelski. Akcja otrzymała kryptonim "Wrzos" a po ucieczce Kuklińskiego w paxdzierniku 1981 roku znieniono hasła i szyfry nadając akcji internowania działaczy "S" kryptonim "Jodła" Równolegle realizowano inne akcje - choćby "Klon", Azalia" itd. Wałęsa był w stałym kontakcie z SB przez cały okres "S" lat 1980-81. Wystarczy przypomniec jego zachowanie po prowokacji bydgoskiej i utrącanie samowolne strajku generalnego ogłoszonego przez KK"S" na dzień 31. marca 1981 roku.Odsyłam do wspomnień Gwiazdy lub innych członków Prezydium KK w tym czasie. Pamiętac trzeba ,że w październiku 1981 roku przedłużono nadterminowo służbę rocznikowi żołnierzy, którzy jesienią powinni opuścic koszary. Uczyniono tak dlatego,że ci młodzi ludzie "nie byli żarażenie Solidarnością" bo slużyli od 1979 roku i ze związkiem nie mieli kontaktu. Nadawali się do akcji wporwadzenia stanu wojennego. Ponieważ mieli wyjść z wojska na Święta 81 roku to wladze komunistyczne musiały wprowadzić stan wojemnny wcześniej. Hasło do akcji znanej jako stan wojenny brzmiało "Synchronizacja" i Jaruzelski nakazał przekazanie go w teren w dniu 12. grudnia 1981 roku ok. godz. 14.00.Co do internowania to były ośrodki "zwykłe" i "lepsze". Tak się jakoś złożyło ,że internowani w Jaworzu byli"zamknięci" na terenie ośrodka wczasowego Dowództwa Lotnictwa. Ot, przypadek...a "siedzieli" tam m.in Mazowiecki, Bartoszewski, Geremek, Czuma ale także Niesiołowski, Celiński i - uwaga - Komorowski! Ja wiem,że to "przypadek" ale ludzie ci jakoś dziwnie dobrze odnaleźli się w Polsce po "transformacji" Dla równowagi powiem,że moi koledzy z województwa wałbrzyskiego internowani byli w Kamiennej Górze w barakach dawnego KL Gross Rosen. Jest róznica? Jesli Koledzy uważacie,że warto o tym pisac na niepoprawnych.pl to mogę czasem coś "pikantnego" przybliżyć, od lat zawodowo zajmuje się czasami "S" i stanu wojennego, agenturą cywilnych służb, szczególnie w "Solidarności" i innych organizacjach jak NZS czy "S" RI,mam pewne rozeznanie w tym zakresie.Przepraszam za długi tekst.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1458631

Nie za długi, Yagonie, i dobry. Przypomina sprawy, które z czasem jednak ulatują. Przybliżaj, bracie, przybliżaj te szczególy. Choćby różnice w warunkach odbywania tej kwarantanny w różnych ośrodkach. Dla "znawców" - to może odgrzewane kotlety, ale piszecie również dla młodych...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1458642

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

..powinieś pikantne rzeczy bardzo przybliżać...a to dlatego, żeby "niepoprawni" nie byli za mdli...:))pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1458661

Witaj

 

Dlaczego jeszcze raz nie napiszesz o tym osobnej notki?

To warto bez przerwy przypominać.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1458720

- p.Gwiazdowie, śp.A.Walentynowicz byli dobrzy i nagle zrobili się niedobrzy, Gieremki, Kuronie byli niedobrzy i nagle zrobili się dobrzy. Itd., itp. Dziś to wszystko układa się w jedne puzzle - wielki przekręt i wielkie okłamanie Polaków.

Dlatego nie mogę mieć szacunku np. do Bronisława Komorowskiego, chwalącego się przeszłością internowanego w tamtych czasach, do "solidarnościowej" działalności Tuska i wielu innych dziś podających się lub ogłaszanych jako weterani i ofiary stanu wojennego. Dziś ci pseudointernowani żrą z państwowego koryta, wożą się państwowymi limuzynami i w ogóle wiodą życie na konto polskiego podatnika, a ci prawdziwi Bohaterowie tamtych czasów dogorywają na bieda-rentach albo emeryturach. Dziś państwo z państwową pompą żegna Jaruzela, jutro każe sobie ulice jego imienia, ale dla Zołnierzy Wyklętych już takich przywilejów nie ma, najlepiej żeby pamięć o nich zczezła bo... np. może wyjść na jawę fakt, że któryś z nich jest ofiarą rodzica dzisiejszego ministra albo jeszcze wyżej.

 

Dziękuję za ten wpis i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1458634

mieli nas i ciągle mają za stado baranów,  zdolne tylko do niewiele znaczących  gestów , świadczy o tym chociażby coraz większa arogancja rządu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

hobo

#1458743

Nie jesteś sama z tymi przemyśleniami. To wszystko to ustawiony scenariusz. 

Pisz częściej - masz do tego talent :) 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1458693

Polecam "Nowe Kłamstwa w Miejsce Starych" Golicyna, to był plan ustalony o wiele wcześniej i o wiele szerszy, ale nic by z niego nie wyszło, bez współpracy USA/ZSRR. Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1458699

Wiadomo, że stan wojenny to nie był żaden "spontan", w realiach państwa ery pre-informatyki, żeby to wykonać to był majstersztyk. Planowano to długo. 

Zastanawia tylko fakt, że chociaż aparat wiedział o tym i brał w tym udział, to jednak masy były zaskoczone. Działacze "S" też. A przecież stan wojenny był wręcz zapowiadany! 

Tutaj, o wręcz prasowej informacji o tym, co nastapi: http://xiezyc.blogspot.com/2012/02/retrowrzuta-1981-kto-wiedzia-o-stanie.html

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1458703

Co warto zauważyć dzisiejsza propaganda jest znacznie bardziej skuteczna niż to było w dobie PRLu. Obawiam się jednak, że problem nie jest wyłącznie z kierunku wschodniego. Nasi zachodni sąsiedzi i "sojusznicy" też mają plany w stosunku do nas. Nie przypadkiem wykupili większość mediów w Polsce. Dzisiaj "młodzi wykształceni i z wielkich miast" szlifują swoją empatię na "Niemcach Wypędzonych" nie znając kompletnie losów "Dzieci Zamojszczyzny".

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#1458731

Już w roku 1978 były zalecenia przyszłościowe wskazujące na utrudnianie połaczeń telefonicznych zmniejszenia dostaw żywności do sklepów ze wskazaniem na zwiększenie dostaw alkoholu i inne utrudnienia.To wszystko było wydane w biurze politycznym kc pzpr w formie okulnika do wiadoomości wąskiej grupy okęgo warszawskiego pierwszych sekratarzy dzielnicowych pzpr-ów.W okulniku tym była tez zawarta sugestia o pozyskiwaniu informacji szczególnie w srodowiskach robotniczych.Nie było wzmianki o wynagrodzeniach.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1458765

zapomniałeś dodać że;wykształceni inaczej.To że mają dyplomy jakis tak uczelni,które są kierowane w wiekszości przez komuszych wykładowców nie znaczy że są oni wykształceni na potrzeby współczesnego Panstwa Polskiego.Nauczeni co to jest Patriotyzm ani też nie mają pojęcia co znaczy słowo POLSKA.To arbajterzy na potrzeby POprawnego postępowania w celu nabijania kasy obcemu,który płaci i wymaga a takiego debilka potrzebuje do pilnowania jego interesu na terenia RP.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1458766

Młodzi wykształceni i z wielkich miast - to taka nazwa wyznawcy Gazety Wyborczej. Nie ma to kompletnie nic wspólnego z wiekiem, poziomem wykształcenia, czy pochodzeniem. To zwykła demagogia dla Leminga. A leming - cóż to jest? To eufemistyczne określenie leninowskiego "pożytecznego idioty".

Pozdrowienia.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#1458784

Dziękuję wszystkim za przeczytanie i tak pozytywną ocenę mojego pierwszego tekstu na niepoprawnych. Oraz adminom za wrzucenie tekstu na blue (był wczoraj cały dzień!)

Lekko zszokowana aż tak mocnym debiutem

Autorka

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

kasianna

#1459106