lud

Obrazek użytkownika Waldemar Korczynski
Kultura

 

 

 

 

  • Pojęcie elity nie oznacza dziś ludzi broniących interesu „suwerena”, który elitę wybrał, lecz interesu samej elity. Elita podzieliła się na korporacje z własnym etosem korporacyjnym i wybiera się sama.

 

 

  • Elita manipuluje ludem i oszukuje go, a lud się tego właśnie domaga. Zmienić się tego w rozsądnej perspektywie nie da.

 

O czym to jest? Jednym z ważniejszych – przynajmniej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika wawel24
Idee

Kiedyś zaistniał pewien fenomen socjologiczno-psychologiczny. Swego czasu był on dość głośny. Został zapomniany. A przecież powinno się korzystać z doświadczeń, także cudzych. Postanowiłem więc przypomnieć trochę faktów. Może komuś dadzą do myślenia.

Aha, wszelkie podobieństwa do życia politycznego w ostatnich 30 latach oraz w tegorocznej Polsce - nie jest przypadkowe. Z wyjątkiem samobójstwa...

2.63158
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.6 (19 głosów)
Obrazek użytkownika wawel24
Kraj

Kocham niezłomnych i wiarygodnych. I odważnych. Nie lada odwagi bowiem trzeba, by nazywać samych siebie niezłomnymi i wiarygodnymi. A złośliwe warchoły nawet mówią, że w polskim uzusie językowym słowa niezłomny i wiarygodny używa się mówiąc o kimś, a nie o sobie i tylko dokonując oceny kogoś innego. Nie będzie w naszym państwie tolerancyjnym litości dla tych, co przeciw niezłomnym coś mówią.

...

2.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.5 (15 głosów)
Obrazek użytkownika wawel24
Kraj

Jeśli ktoś chce wiedzieć co się dzieje i jak zrobić, by działo się to, co powinno się dziać - musi wysłuchać - MINUTA PO MINUCIE - całe nagranie. Tu nie da się po łebkach zapoznać się z treścią. 

Jest to jedna z najlepszych i najważniejszych wypowiedzi w ostatnich latach zarysowująca drogę ku skończeniu z tym 30-letnim burdelem przyfrontowym w jaki zamienili naszą ojczyznę Obcy działający...

2.4
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.4 (16 głosów)
Obrazek użytkownika wawel24
Kraj

 

Ilustracja 1. To nie fotomontaż zrobiony w Photoshopie. O godz.16:07 na stronie Dziennik.pl wisiał taki lead. Dopiero po jakimś czasie administracja poprawiła tę - bez wątpienia - freudowską pomyłkę.

 

1.

Podczas Kongresu Prawników Polskich miało miejsce historyczne wydarzenie. Można by się przestraszyć tego, co zostało tam wypowiedziane. Bo w tym celu to wyartykułowano. Ale... strachy na...

4.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika kasianna
Kraj

Jak dla mnie zawsze pierwsza tura wyborów to czas kiedy może się wszystko zdarzyć. Może dojść do niespodzianki i wygrać jeden kandydat, albo współwygranym może okazać się tak zwany „czarny koń” wyborów, co już raz w naszym pięknym nadwiślańskim kraju miało miejsce – przypomnijmy wszak sobie słynne wybory z 1990r. i duet Tymiński-Wałęsa. Chociaż między Bugiem a Odrą kto owego „czarnego konia”...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Odnoszę wrażenie, że ci dwaj biskupi rezygnujący z Komitetu Honorowego w przeddzień naszego marszu -protestu jakby cokolwiek się zagubili!
Zabłąkane, zbłąkane owieczki!? jeśli oni się zagubili? może nawet ... POgubili, to co z ... nami!?
Czy i kto je odnajdzie!?
Nie zdziwię się, jesli to ich zagubienie jest dla nich bolesne!
Może nawet zostali POranieni tą rezygnacją uzasadniając ją zaleceniem...

3.8
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Bo to ich jedyna szansa.

Nie chcą aby ktokolwiek próbował szukać prawdy. Nie chcą, bo nawet oni nie wierzą w swoje bajeczki. Oszukiwali od samego początku. A może nie oszukiwali? W takim razie.... (dla przykładu)

1) Kto i dlaczego informował świat, że Tupolew cztery razy podchodził do lądowania (mimo, że do lądowania nie podchodził)?

2) Kto i dlaczego tłumaczył, że Tupolew przez dwie godziny...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Przyznaję się. Już prawie rok temu pisałem o potrzebie "kontrolowanego podziału" w PIS (cel: odzyskanie zdolności koalicyjnej). Niestety, podział ten przeprowadzony został w sposób niekontrolowany albo kontrolowany przez kogoś z zewnątrz.

Proponowane przeze mnie rozwiązanie dawało szansę na sukces. Pod warunkiem perfekcyjnej koordynacji działań polityków dzielącej się partii. Porażka tej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Jak w rocznicę Katastrofy zachowają się przedstawiciele elit? Jak zachowa się lud? Inaczej niż rok temu...?

(Notka z 16 kwietnia 2010) ("Oblicza tolerancji" - 15 kwietnia 2010)

Gdzie jest granica między kulturą i chamstwem? Między subtelnym intelektualistą a prostakiem? 

W ostatnich dniach granice stały się znacznie ostrzejsze.

Gdy prosty, prymitywny Lud przez kilkanaście godzin stoi  w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Kraj

"Poseł zwrócił uwagę, że "w naszym krajowym zgiełku" szybko zniknęły dramaty takie jak trzęsienie ziemi w Japonii czy wojna w Libii, które jeszcze kilka dni temu zajmowały opinię publiczną".

Nie chodzi o Janusza Piechocińskiego.

Te wyrwane z kontekstu słowa mógł wypowiedzieć każdy z przedstawicieli zatroskanych o losy kraju elit.

To szczery polityk demokratyczny. Chce dobrze. Chciałby razem z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

  (AR)   "Nicea albo śmierć!", "Nie dla finansowania partii politycznych z budżetu!" "3 X 15", "4 x TAK!"... Ktoś to jeszcze pamięta? Tak, tak!  To dawne "propozycje programowe" Platformy Obywatelskiej. Nawet autorzy tych haseł, krótko po ogłoszeniu, uznawali je za nieaktualne.

Demokratycznie demokratycznych przywódców wybierający Lud nie ma pamięci.

Demokratycznie wybrani demokratyczni...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius
Blog

Dobra Pani Dziedziczka kocha Lud. Dobra Pani Dziedziczka kocha Lud i dlatego rozdaje wśród niego święte obrazki. A kiedy, co czasem bywa, Dobra Pani Dziedziczka się rozgniewa, gdy poczuje się nieco perplexed (eng.) lub énérvée (fr.), Dobra Pani Dziedziczka wzywa lud, by postawił kosy na sztorc i przepędził Całą Tę Zbójecką Bandę.

Dobra Pani Dziedziczka jeździ wspaniałą Karetą i czasem - ot tak...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

460 ubezwłasnowolnionych posłów. 100 ubezwłasnowolnionych senatorów...

Ten system jest kosztowny i ma więcej wspólnego z niewolnictwem niż z demokracją. Wiedzą o tym politycy, ale dla partii politycznych takie rozwiązania są bardzo wygodne. Z punktu widzenia państwa i jego obywateli nie mają żadnego sensu. Nawet niektórzy wyborcy widzą jak to działa, ale w "demokracji" nie mają nic do powiedzenia...

0
Brak głosów