b e ł k o t

Obrazek użytkownika wilre
Kraj

obraz intelektualnej nędzy ludzi, zbiorowo recytujących ten bełkot, nosi znamiona obłędu. To tacy właśnie nauczyciele ”edukują” polską młodzież na polskich uczelniach

ZAMIEŚCIŁ: 

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 

*  *  *   

Alina Warszawa3 tygodnie temu

Ło Jezu! Kto to wszystko wymyślił?! Ludzie! Weźcie się za jakieś pożyteczne zajęcie, posprzątajcie dom, zróbcie serwetkę, szalik na drutach, namalujcie obraz, upieczcie sernik! Nie czytajcie stadnie jak barany tych głupot ! Czy po tym czytaniu wiecie coś nowego? Jesteście choć trochę mądrzejsi? Przeczytajcie "Nowe szaty cesarza", a zrozumiecie, że jesteście jak jego poddani, robieni w bambuko.

________________________________
PS.
Poruszyciel

23 stycznia 2020 godz. 13:39

Ludzie z tytułami profesorskimi mówią na tym spotkaniu takie brednie, że uszy więdną. Smutne, że to wszystko dzieje się w murach uniwersytetu, że tę truciznę wlewają w serca studentów ich nauczyciele.

Prowadząca, pani prorektor prof. Beata Mikołajczyk, pięknie rozpoczęła: Uniwersytet to wspólnota, która poszukuje prawdy i piękna. Ta prawda i to piękno sprowadziło nas dziś, by spędzić razem trzy godziny. Niestety, z tej pięknej deklaracji potem można się tylko śmiać przez łzy, bo ona okazuje się kłamstwem. Ci ludzie nie szukają prawdy, lecz naukawym bełkotem zakłamują rzeczywistość, stawiając pomnik chwały pani Tokarczuk, która mówi szczerze, że do pisania powieści pociąga ją to, że może bezkarnie kłamać:

Literatura jest jakimś usankcjonowanym, zwolnionym od etyki, społecznie aprobowanym i podziwianym kłamstwem. Myślę, że dlatego pociągało mnie zawsze pisanie.
Olga Tokarczuk

Noblistka zwalnia siebie z etyki, chce by jej kłamstwa były podziwiane przez społeczeństwo. Czyż nie są? Jej utytułowani wielbiciele zakłamanym językiem stawiają jej na uniwersytecie pomnik uwielbienia, dla podziwianej stadnie ich mistrzyni literackiego kłamstwa. Kolejny krok to chyba już pomnik dla samego ojca kłamstwa.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Mozemy sobie co najwyzej, pokibicowac i bic brawo.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618258

Tokarczuk z Literacką Nagrodą Nobla. Zobacz, co pisarka myśli o Polakach..

(  )
 

„Populiści używają języka, który jest bardziej agresywny i bardziej nienawistny. Sięgają po kozła ofiarnego. W Polsce kozłami ofiarnymi są tzw. zwariowani lewicowcy, miłośnicy queer, Niemcy, Żydzi, marionetki Unii Europejskiej, feministki, liberałowie i każdy, kto wspiera imigrantów.

Dodajmy do tego ciszę i cynizm kleru, niezdarną, agresywną propagandę telewizji państwowej, zgodę policji na ekscesy antysemickie, publiczne demonstracje dehumanizujące "wrogów narodu", oczernianie władzy sądowniczej i niewybaczalne zniszczenie środowiska…

(...)

Władze polskie jednak uczyniły podział Polaków swoim głównym zadaniem. Agresja wisi w powietrzu”, pisała z kolei Tokarczuk na łamach „New York Times”.

Tokarczuk zdradzała fascynacje ezoteryką. Od zawsze deklarowała się jako feministka. Sprzyja także ekologom.

__________________________

Na podstawie książki Tokarczuk pt. „Prowadź swój pług przez kości umarłych” powstał antypolski paszkwil „Pokot”.

 

„Pokot”, czyli: Polacy, jesteście świniami!

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0


"Stworzyliśmy Rzeszę za pomocą propagandy" - dr Joseph Goebbels ( und KLDachau 1933 )
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1618312

Wielka szkoda!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1618484

Mam taką ulubioną księgarnię i widzę, że co tydzień pozycje pani noblistki są coraz tańsze. Najwyraźniej szwankuje popyt. ;)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1618490