14 czerwca - widzimy się w Auschwitz

Obrazek użytkownika wilre
Ogłoszenie

Apel środowisk byłych polskich Więźniów Auschwitz:
Nie dajmy się sprowokować 14 czerwca!

 

Apel z prośbą o nagłośnienie zagrożeń, w które będą niektórzy chcieli wmanewrować uczestników uroczystości 14 czerwca, które chcemy wspólnie obchodzić na terenie byłego obozu zagłady KL Auschwitz-Birkenau. My jedziemy tam aby oddać hołd Polakom, którzy 14 czerwca 1940 przyjechali tu pierwszym transportem – 728 osób. Historycznie 14 czerwca jest uznany jako początek funkcjonowania tej diabelskiej maszyny śmierci. Nie dajmy się sprowokować, bo to będzie woda na młyn dla tych, którzy na najmniejsza odznakę polskości reagują jako prowokację antysemicka, propagujacą faszyzm, nazizm itp. - apelują środowiska byłych Więźniów i rodzin byłych Więźniów Auschwitz

Niestety doczekaliśmy czasów, kiedy należy walczyć o odśpiewanie w spokoju i powadze polskiego hymnu narodowego. Taka zapanowała moda. O religijnych pieśniach już nie wspomnę, bo tego byłoby za dużo do przetrawienia dla niektórych grup społecznych..

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i miejscem naszego spotkania będzie mur wiodący do Ściany Śmierci przy bloku 11, 14 czerwiec 2019, godzina 14:00. Wszyscy razem, z Polska flaga, odśpiewamy Polski Hymn…”Jeszcze Polska nie zgïnęła” oraz pomodlimy się za pomordowanych rodaków i będziemy skandować solidarnie NIGDY WIĘCEJ .


- pisze Barbara Wojnarowska, (nr obozowy 83638)

__________________________________________________

Muzeum KL Auschwitz i dyrektor - który przez lata obchody 14 czerwca Narodowego Dnia Pamięci jawnie i demonstracyjnie bojkotował i nie brał nawet w nich udziału na terenie muzeum! Widocznie zmienił się wiatr....a z tym wiatrem i zachowanie dyrektora o 180 stopni, tak jak od 2018r. kazał mówić przewodnikom po muzeum o Pileckim. I zrobił porządki z ciemnogrodem. Zdemolował Blok 11 powyrzucał prycze więźniów, zniwelował oryginalny wygląd sal, zamknął wystawę na I piętrze o polskim ruchu oporu  -  a zamiast tego w salach na dole zrobił wystawę o żydowskim ruchu oporu - i dał 3 plansze o Pileckim. Taki geszeft. Pozbył się tego dnia spod Ściany Śmierci Hymnu polskiego, Mszy Św już nie ma tego dnia na terenie obozu, uroczystości wyprowadził poza teren obozu.
W zeszłym roku po dwóch latach hymn polski po wielu staraniach  - wrócił na teren obozu - ale.... nie pod Ścianę Śmierci! O nie - tam nie wolno i dyrektor nie pozwolił na to  nawet w 100 lecie niepodległości. Hymn zabrzmiał z głośników pod zamkniętą bramą na dziedziniec bloku 11 dla reprezentantów polskich władz. Nielzia dalej!
Od XII 2015r. tak sobie dyrektor własnie wymyślił - a polskie władze - go słuchają.Jakże to smutne i wymowne.

Świadkowie odchodzą i ostatni proszą aby coś robic, nagłasniać Narodowy Dzień Pamięci.
Więźniarka KL Auschwitz Pani Barbara napisała do mnie, że na dzień dzisiejszy nie ma zaproszeń z programem a zainteresowani byli polscy więźniowie MOGĄ DZWONIĆ DO MUZEUM i pytać. Przeczytajcie sami - za zgodą Autorki Drodzy Państwo udostępniam:

"Niestety, ciezko ruszyc skale! Oczom nie wierze, jak podchodza organizatorzy do jednej z najwaznieszych dat w historii niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz-Birkenau, otwartego  14.6.1940 r. , 10 miesięcy po wybuchu wojny. Był pierwszym obozem koncentracyjnym na okupowanych ziemiach polskich. Wraz z założonym w 1941 r. obozem na Majdanku i obozem Stutthof stanowił jedno z głównych miejsc deportacji i wyniszczania Polaków.

 
Wiezniami pierwszego transportu do KL Auschwitz byli Polacy, potem przyszly inne tragiczne wydarzenia, masowe deportacje Zydow europejskich, Cyganow..

 Na pewno Pani zauważyła, ze w moich mailach zawsze kopiuje dyr.placowki, pana dyr.P.Cywinskiego, który milczy. Ciekawe na co liczy?

Pani artykul opublikowany 23.03.2019 : Joanna Płotnicka: Dlaczego 14 czerwca trzeba być pod Ścianą Śmierci KL Auschwitz?
]]>https://tysol.pl/a30615-Joanna-Plotnicka-Dlaczego-14-czerwca-trzeba-byc-...]]>
wyjasnia doskonale wage jaka data 14  czerwiec 1940 powinna zajac w polskiej martyrologii.


Mimo tego, 79 rocznica tych tragicznych wydarzeń, w dniu 14 czerca 2019 roku ma być uroczystością otwarta i może na nia przyjechac, kazda osoba, ktora będzie czula potrzebe. Żyjący byli wieznowie, którzy ewentualnie chcieliby przyjechac na obchody powinni zgłaszać się do organizatora, który im wyjaśni co i jak ! Z tego co zrozumiałam z moich wymian korespondencji z tegorocznym organizatorem, Państwowym Muzeum KL Auschwitz-Birkenau, na stan dzisiejszy nie ma zaproszen z  programem, nie mówiąc o honorowym patronacie.  A czasu mamy nie wiele, tylko parenascie dni dzieli nas od uroczystosci..

Jakaz roznica, chociażby z wczorajszymi obchodami 2 maja 2019 – Marsz Żywych. Ponad 10,000 osob z całego swiata wzielo w nim udzial. Nawet pani ambasador USA w Polsce, pani Georgette Moschbacher zaszczycila uroczystość swoja obecnością. Nie wspominając, ze do zapewnienia liczebnosci i  „obecności” włączyło się polskie Ministerstwo Edukacji Narodowej:

]]>https://www.gov.pl/web/edukacja/marsz-zywych-2019]]>
__________________________________________________

Pozwolić zapomniec nie wolno! Zatem powstała petycja o stały patronat najwyższych władz polskich nad 14 czerwca - Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów i godne państwowe obchody - z medialnym porządnym rozgłosem takim aby szedł na cały świat - dla dobra polskiej racji stanu.
W petycji - głosy byłych więżniów KL Auschwitz i Ich najbliższych. Z numerami. Przejętych losem Polski. Przeczytajcie Państwo - podpisujmy! Pierwszy tysiąc majowych podpisów już jest.
Rozpowszechniajcie, udostępniajcie! Zawalczmy!
]]>https://www.citizengo.org/pl/170386-szanowny-panie-prezydencie-szanowny-panie-premierze-szanowny-panie-ministrze-14-czerwca]]>

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

Skandal! Pominięte obchody kaźni Polaków w Auschwitz! Transmisja NA ŻYWO wRealu24! #2

Bożena Mentel    56 minut temu

Jak mówi Grzegorz Braun - Polska się zwija (raczej jest zwijana przez wrogów Ojczyzny)......nie pozwólmy się zagłuszyć Polacy......brawo telewizja w Realu24, brawo Jacek Międlar, brawo wszyscy Polacy, którzy brali udział w uroczystości i nie pozwalają na zapomnienie holocaustu Polaków, przede wszystkim właśnie Polaków, chociaż Żydzi próbują zawłaszczyć dla własnych niecnych celów muzeum obozu koncentracyjnego i zafałszować historię....Polacy nie dajmy się.....

Vote up!
3
Vote down!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1594707

Lager-Museum Auschwitz, Block 11 Bericht, 14Juni2019

https://www.salon24.pl/u/nawlasneoczy/963566,lager-museum-auschwitz-block-11-bericht-14juni2019

Vote up!
4
Vote down!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1594712

 

harry washello47 minut temu (edytowany)

dajcie spokój - to już nie jest Polska, jest Polin, pora sobie zdać z tego sprawę, że teraz flaga polska jest źle widziana, ministrowie fundują z pieniędzy podatników eskimoskie muzea i cmentarze; czas już wydorośleć, zdać sobie sprawę, że jest pozamiatane i wyjechać; taki porządek podtrzymuje PiS, który w cuglach wybory wygrywa - nic się na lepsze nie zmieni

Vote up!
2
Vote down!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1594729