Nauczyciele - chłopiec do bicia? Dziel i rządź -wersja PiS

Obrazek użytkownika Stahs
Kraj

Po zeszłotygodniowych zapowiedziach o szukaniu porozumienia z nauczycielami, wczorajsze negocjacje odsłoniły smutną prawdę o rządach Dobrej Zmiany.

Premier Morawiecki wystawił do negocjacji  premier Beatę Szydło – czyli wystawił ją do odstrzału.

Beata Szydło była do niedawna postrzegana jako osoba o bardzo wysokim zaufaniu społecznym.

Niestety nie należy chyba do paczki premiera Mateusza….

W związku z tym, jasne stało się że negocjacje pójdą w kierunku dzielenia związków na złe i dobre, a całe negocjacje trafi szlag.

               Nauczyciele staną się mięsem armatnim kampanii do Eurokoryta i pewnie przykrywką reformy edukacji (likwidacja gimnazjum i szopka z naborem do 2 roczników 1 klas w szkołach średnich). Oj, będzie się działo z tym naborem w tym roku…. Ministra się nie popisała z przygotowaniami i za 3 -4 lata może się okazać że liczba maturzystów nam spadnie – ale przecież do oglądania TVP nie trzeba matury….

Sam Premier Mateusz przyznał że 5 Kaczyńskiego  jest na kredyt, czyli kolejno w TVP będzie spust surówki, a potem już tylko kartki na mięso zostaną…. A wcześniej hiperinflacja…. A może później…

Ale! Dosyć czarnowidztwa, przecież miało być o nauczycielach… PIS umiejętnie dzieli związki na dobre – Solidarność – która chce 600 zł podwyżki i złe – ZNP -1000 zł podwyżki. Wyjdzie na to że nauczyciele dostaną 450 zł podwyżki i Solidarność odtrąbi sukces a ZNP się zatnie w swoim uporze i będzie strajk….  Winni zostaną ukarani – a będą to nauczyciele – za chwilę egzaminy gimnazjalne i matury – wyniki będą kiepskie jak co roku – będzie można poużywać jacy nauczyciele są beznadziejni.

               Tego, że p[odstawy programowe to największy shit - nikt nie powie głośno. Wystarczy wziąć podręczniki do historii – tematy od sala do lasa. Rozbiory biorą się z powietrza – wszystko to wina złych zaborców… i tak dalej. Nie ma nauki wyciągania wniosków. Zakuwanie danych i faktów. W dzisiejszych czasach, przy ogólnym dostępie do Internetu więcej uwagi szkoła powinna przeznaczać na kreatywne wyciąganie wniosków, na naukę budowania własnej postawy życiowej.

Ale komu to potrzebne… Wtedy nikt już nie oglądałby TVP, propaganda dla myślących to trudna sprawa… Po co się męczyć.

A tak z ciekawości…. Amber Gold – co w sprawie?

Czy na przetargu na SKOK Wołomin uwłaszczą się ci co nie spłacali kredytów? Ile wyparowało? Jakoś nie widać winnych…. Ale co tam … rozdajemy 5-ki wyborcze….

Nauczyciele? Ale oni nie umieją palić opon, nie wybijają okien w ministerstwie i generalnie to do niczego nie są potrzebni… Przecież głupimi lepiej się rządzi… A poza tym tak szczerze: Lubiliście swoich belfrów?

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.4 (głosów:13)

Komentarze

Gdyby nauczyciele mieli trochę oleju w głowie, to już strajkowaliby za rządów PO domagając się podwyżek i teraz nie byłoby problemu. Wówczas "piniendzy" nie było i nauczycielom było dobrze. Siedzieli jak trusie a teraz nagle podnoszą larum, bo szefowi ich związku zachciało się rozwalać porządek prawny państwa. W dodatku wystawili swoje tarcze ochronne w postaci uczniów, których mają obowiązek ponoć również i wychowywać. Co to za pedagog, który nie chce wykonywać swoich nałożonych ustawowo obowiązków? Jak chcą zablokować egzaminy, to proszę bardzo ale wówczas rodzice powinni wystawić im rachunki i to sądowe za spowodowanie dodatkowych kosztów utrzymania swoich dzieci.

A co z Amber Gold i innymi przekrętami ? - proszę zapytać tę  część naszych branż zawodowych, które jeszcze nie zostały zreformowane. Mnie też się nie podoba, że to wszystko tak długo się ślimaczy.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Szpilka

#1584250

W 3 Erpe nastąpiło skundlenie zawodów, które były symbolem Etosu i pozytywistycznego wizerunku. Lekarz straszy, że odejdzie od łóżka, nauczyciel szantażuje dzieci, adwokat łże jak pies.

Nic po 1989 nie poszło jak należy.

Bo oni się dogadali dla kasy i koryta, a nie Polski

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1584268

Nauczyciel matematyki z Kenii otrzymał nagrodę Global Teacher Prize 2019 .
1 milion dolarów nagrody przekazał lokalnej społeczności .
W szkole w której uczy jest 1 komputer.
Taki nauczyciel nie pasuje do polskiej szkoły Broniarza i ZNP

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1584366

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Stahs nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Gdyby PIS chciał zrobić reformę sądownictwa to by zrobił. Ale PIS nie chce . Albo nie umie. I jedno i drugie oznacza że nie nadaje się jako siła polityczna do przeprowadzenia reformy państwa. To smutne. Też wierzyłem że dadzą radę. A w sprawie nauczycieli... Nikt nie lubi belfrów, więc wszyscy albo odbijają swoje kompleksy szkolne, albo nie znając realiów pracy w szkole zazdroszczą tych 18godzin w etacie.. Szkoda czasu na tłumaczenie realiów pracy nauczyciela. Jest 22.40 a moja żona nauczycielka wypisuje jeszcze opinie i tym podobne. Dobrej nocy Dobra zmiano.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6

STAHS

#1584283

PiS chciał zreformować sądownictwo. To PAD miał inne zdanie. Zapomniałeś jego veta?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Szpilka

#1584287

 PAD spadł z księżyca i Kaczyński nie miał nic do gadania w sprawie jego nominacji na kandydata nr 1....

To tylko zabawa w złego i dobrego policjanta na potrzeby publiczne. 

Umiejętność generowania zdrajców we własnym otoczeniu jest sztuką samą w sobie i za to należy podziwiać Kaczyńskiego... Jak on to robi że wszyscy go zdradzają? A on przebacza... Ano jak przebacza to zdradzają... Patrz Ziobro... Kurski... etc... 

Rewolucja ma trwać a nie się dokonać. Znowu ktoś zdradził i trzeba wygrać kolejne wybory... Ja się na to nie nabieram.. Przeszło mi . Albo robić reformy albo cytując ojca narodu " spieprzaj dziadu" bez obrazy ale tu pasuje idealnie....

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

STAHS

#1584298

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1584315

"Premier Morawiecki wystawił do negocjacji premier Beatę Szydło – czyli wystawił ją do odstrzału."

Nie wydaje mi się.

Beata Szydło, "jako osoba o bardzo wysokim zaufaniu społecznym", uwiarygadnia stronę rządową w tych negocjacjach.

Osobiście uważam tą decyzję za bardzo przemyślaną.

Pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1584255

ksiazke do reki, to dobrze wiedziec, kto byl finansowym mocodawca autora. Gdy patrzemy na polityka, to dobrze wiedziec, kto go wyszkolil... O ile mi wiadomo, to paleta naszych politykow otrzymala " nalezyte" szkolenie... i obecnie mamy tego wyniki... A, ze czasami i cyklicznie wymieniaja sie rolami, to juz inna inszosc, ktora jednak dla nas nie wnosi nic konkretnego... jedynie polityczna zadyme...Jezeli Beata Szydlo szkolona zostala tam , gdzie Morawiecki, a nawet Kwasniewski, to ja osobiscie mam swoje...  "zastanowienia"...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

chris

#1584262

Tak głęboko nie sięgam, więc pewnie inne mam "zastanowienia".

Nie trudno jednak doszukać się właśnie w obecnym proteście nauczycieli politycznej zadymy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1584272

się doszukiwać, bo w tym proteście jest celowa zadyma. Jak się poprzedniej "fatalnej zmianie" nie udało zanarchizować różnymi zadymami państwa, to próbują wszystkiego, co im się przyśni. Ale skoro poprzednia zmiana zabrała kartę górnikom, to może obecna zmiana zabierze kartę nauczycielom? Skoro tak mało zarabiają, to po co im tak nieprzydatna karta, prawda?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Szpilka

#1584286

Chciałbym wierzyć, że ten protest zrodził się w wyniku tysięcy listów do centrali związkowej od krzywdzonych przez państwo nauczycieli.

Póki co wydaje mi się, że zrodził się w tejże centrali i rozesłany został na prowincję w formie instrukcji. A szansa na ogarnięcie paru złotych zawsze znajduje zwolenników.

Pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1584292

To jasne jak słońce - ale nauczycielom po prostu puściły nerwy gdyż od lat upominają się o swoje i nic. Aż tu nagle PIS daje 500+ na 1 dziecko choć program 500+ miał promować rodziny wielodzietne... 13 emeryturę choć ZUS to bankrut, Emeryturę dla matek z 4 dzieci ( tu bym znalazł uzasadnienie - wychowują 4 płatników ZUS pod warunkiem że nie wyjadą z Polski) Zerują podatek dochodowy dla młodych do 26 roku życia. Podnieśli pensje lekarzom, mimo że ci stworzyli z państwowej służby zdrowia system prywatno - publiczny - wizyta prywatna jest drogą do wejścia do systemu NFZ - wszyscy którzy się leczą w Polsce wiedzą o czym piszę.  Tak ten protest jest rozgrywany politycznie, jest wygenerowany na potrzeby polityków. Dlatego też nie mam złudzeń. Nauczyciele zostaną przemieleni i zrobią z nich głąbów, ignorantów i  nieodpowiedzialnych.

Wszystko to spowoduje że prestiż zawodu spadnie do 0 i chyba o to chodzi.

Następne pokolenia uczniów będą jeszcze głupsze, jeszcze bardziej podatne na media i bezkrytyczne wobec TVP.

A niech no jeszcze ktoś podniesie rękę na władzę!

Skończy jak te durnie nauczyciele!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

STAHS

#1584300

Szanowana przez nas Beata Szydło "podkreśliła, że podwyżki dla nauczycieli są realizowane i przypominała, iż pierwszą podwyżkę przyznano im od kwietnia 2018 r., drugą – od stycznia 2019 r. Trzecią podwyżkę nauczyciele mają otrzymać – zgodnie z projektem nowelizacji ustawy Karta nauczyciela, który trafił na początku marca do konsultacji – we wrześniu 2019 r.; pierwotnie trzecią podwyżkę nauczyciele mieli dostać styczniu 2020 r."

https://niezalezna.pl/264839-szydlo-o-kulisach-rozmow-z-nauczycielami

Może więc nie jest aż tak źle?

Gdy otworzyli granice, okazało się, że prawie wszyscy Polacy zarabiają za mało.

W późnej komunie, o ile dobrze pamiętam, najgorzej zarabiającą grupą byli leśnicy i nauczyciele.
A jednak młodzi ludzie wybierali te profesje. Może dlatego, że pasja była wtedy dla człowieka ważniejsza od pieniędzy?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1584302

Czasy się zmieniają a lekarze, policjancie, nauczyciele, sędziowie, ciągle są grupami uprzywilejowanymi, ciągle im mało przywilejów, ciągle im mało publicznej kasy, ciągle chcą brać więcej i więcej...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1584266

Nabycie prawa do "praw" wynika z sumiennie wykonywanych obowiązków.

Dyskusję więc na tematy finansowe tych grup powinno zaczynać się od zweryfikowania stanu ich etosu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1584273

I jak przyjdzie płacić każdemu czesne 1500 zł to będzie lepiej. I obniżyć podatki - jestem za

Pomysł na bon oświatowy z początku lat 90-tych był dobry ale niestety nie został wprowadzony.

Tak jak od początku wprowadzania 500+ byłem za podatkiem rodzinnym tzn kwota wolna od podatku na każdego członka rodziny i dochód dzielony na wszystkich członków rodziny. Ale przecież wtedy nikt by nic nie dawał. W państwie PIS mamy system rozdzielczy który uzależnia beneficjentów wszelkich 500+ itd  od  rozdawniczego PAŃSTWA.  

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

STAHS

#1584324

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1584337

Zaczne od końca - tak jak i nie lubię ludzi piszących takie brednie jak w w tym temacie, tak i nie lubiałem niektórych nauczycieli ale niektórych lubiałem i lubię nadal. Środowisko nauczycieli jest badzo hermetyczne i bardzo komusze. Mam z nimi od lat do czynienia - wejść do pokoju nauczycielskiego i powiedzieć coś dobrego o PiS (np. że dali 500+ na dzieci), to zostaje się od razu zrównanym z błotem - oni wszyscy oglądają przecież światowe, mądre i cywilizacyjne TVN.

Podstawa programowa faktycznie słaba. Jednak z porównaniem do prl-u to o niebo lepsza. Dokładnie czytałem podręcznik historii i nie jest zły - przy jednoczesnym komentarzu (nauce) nauczyciela, przy omawianiu danych działów możnaby dzieci uczyć w miarę mądrze i ze zrozumieniem - ale niestety wiekszosć nauczycieli ma w d... naukę dzieci i nie omawiają tematów, zadajac to rodzicom do domu.

Solidarność chce 600zł. ale dla wszystkich pracowników oświaty (nie tylko nauczycieli), a ZNP chce 1000zł. tylko dla nauczycieli. Obydwie sumy są wg mnie ogromne. Nauczycielom to bym wręcz zmniejszył płac a nie zwiększył, bo nauczycieli to praktycznie już nie ma. Są tylko zadawacze do domu i sprawdzacze klasówek - troche jak z lekarzami, których też prawie nie ma i są tylko wypisywacze recept. Nauczycieli z powołąniem to teraz ze świecą szukać dlatego PiS robi bardzo źle,ze nie odblokowuje zawodu nauczyciela. Powinni wprowadzićprawo, ze nauczycielem moze być każda osoba z obojętnie jakim wyższym wykształceniem (bez konieczności pedagogicznego, bo jak widać choćby po tym proteście, nauczyciele i tak maja w dupie uczniów i pedagogiczny do nich stosunek - a ja znam jeszcze wiele innych przykładów na zerowe podejście nauczycieli w kwestii pedagogicznej i konieczność uczenia ich przez rodziców bez szkół pedagogicznych, jak postępować z uczniami) i choćby wychowywaniem 1 dziecka. Po mału samo środowisko nauczycielskie zaczęłoby się czyścić, i coraz wiecej by było osób z powołania, z przygotowaniem z konkretnej specjalizacji.

5 Kaczyńskiego na kredyt - czyli autor chce aby poprzez podwyżki 1000zł. dla nauczycieli kraj zadłużał się jeszcze bardziej? Wolę skoro ma sie juz zadłuzać (choc za PO zadłużał się bardziej a nic kompletnie nie mieliśmy z tego) aby ta kasa szła na dzieci (jak 500+), co pośrednio też dostają przecież nauczyciele itp. projekty niż dać wiecej niz dzieciom na takich darmozjadów jak nauczyciele, którzy pracują 8 miesięcy w roku a płacone mają za 12. Poza tym mogą sobie wziąć 12 miesięczny płatny urlop itp. idiotyzmy z karty nauczyciela. Karte nauczyciela należy zlikwidować!

Co do reformy oświaty, to wspaniale, ze zlikwidowano gimnazja i konieczność posyłania 6 latków do szkół. Jakoś nie protestowali nauczyciele, jak to wprowadzało PO a przecież to (jak pisze autor) była straszna szopka. Teraz jak trzeba to odkrecić to komusze środowisko protestuje.

Beata Szydło była świetnym Premierem Polski (lepszym od Morawieckiego) - a to, że dali jej do rozwiązania ten problem bardziej bym wiązał z tym, że przed wyborami musi się troche przypomnieć w mediach niż jako rzucenie jej jak mieso armatnie. Ona sobie da radę.

Ps. Twoja żona o 22 pisze jakieś formularze - ja czasem z pracy wracam o 3 rano i jakoś nie płacze po necie, a w dodatku pracuje cały rok (a nie tylko 8 miesięcy) i wakacji nie miałem od dobrych 10 lat (w zeszłym roku byłem 3 dni na urlopie w okresie wakacyjnym, a 2 lata temu 2 dni - wcześniej w ogóle).

Piszesz, że otworzyli granice - to czemu ci wspaniale wykształceni nauczyciele nie wyjeżdżają jak lekarze itp. za tą granicę jak tak źle tu zarabiają? Na pewno nie z powodu swojej misyjności...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1584319

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1584338

No Verita jak Ty twierdzisz, ze 500+ jest złe, to na pewno tak musi być - Twój autorytet mnie do tego przekonał ;)

hahaha wystarczy obniżyć pensje 560 parlamentarzystów i opodatkować sieci handlowe aby dać podwyżkę 1000zł. prawie 500000 nauczycielom w Polsce (stan na 2016 rok), w dodatku 1000zł. do stawki podstawowej, co przy dodatkach każdego nauczyciela uzależnionych od stawki podstawowej będzie im dawało o wiele więcej, a niektórym nawet 1600zł w rezultacie. Trzeba więc zebrać MINIMIALNIE 500000000zł. miesięcznie. Rocznie przypada to 6000000000zł. (sześć miliardów zł.) - Jak chciano wprowadzić podatek od sieci handlowych (unia zakazała), to szacowano, ze da to 2000000000 zł. rocznie (dwa miliardy złotych). Chcesz mi powiedzieć Verita, że brakujące minimum 4 miliardy weźmiesz od tych 560 parlamentarzystów? Już nie pierwszy raz się tu ośmieszasz :)

Jak widać, tamta żona nie pracuje głową tylko gardłem - uważa, ze jak będzie głośniej krzyczała, to lepiej ją docenią w pracy i wiecej dostanie.

Nauczyciele nie wyjeżdżają z powodu języka? A ciągle widze w mediach jak mówią o sobie jacy to wykształceni itd. To czego się uczyli, z podręczników broniarza, jak głośno krzyczeć? Jakby gardła używali do nauki języka a nie nauki darcia, to by już dawno mogli wyjechać na lepsze...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1584355

Ustalmy wreszcie czy dofinansowanie kolejnych grup społecznych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, to obowiązek, konieczność czy może znów rozdawnictwo, korupcja polityczna i zadłużanie państwa. Ja się już w tej (co chwila) zmienianej narracji opozycji i jej mediów zaczynam gubić.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1584364