Wybory do Eurokoryta tuż tuż...

Obrazek użytkownika Stahs
Kraj

Nominowani jak na obrazku

I nie tylko  to mnie się nie podoba…

PiS traktuje posady w Europarlamencie jako synekurę. Jest to forma nagrody dla miernych ale wiernych. Oczywiście są wyjątki, jedne zabawne a inne poważne, ale ogólnie to forma godziwej według PiS nagrody za ciężką pracę na niwie krajowej. Pomiot Europejski ma zbliżoną strategię, ale nie o jurgieltnikach europejskich dzisiaj.

Jest wiele powodów żeby nie głosować na PiS.

Głos na PiS to głos na tak dla obcej armii w Polsce.

Głos na PiS to głos na milczenie  (co najmniej) w sprawie Just 447.

Głos na PiS to marnowanie możliwości zmiany.

PiS marginalizuje się na scenie międzynarodowej, nie prowadzi praktycznie polityki zagranicznej, a ta którą prowadzi to raczej funkcja lokaja dla USA i Izraela.

Istnieje ryzyko że głos na PiS to cementowanie okrągłego stolca

Można by tak wymieniać długo…

W Eurowyborach można głosować bezkarnie.  Nie trzeba wybierać mniejszego zła, gdyż głos polskich europosłów nie ma większego znaczenia.  Raczej potrzebny jest wybór postaci mocno charakterystycznych, które  potrafią wybić się z tłumu przeciętności europosłów.

Głosowanie nie na PiS będzie także, wyraźnym sygnałem dla dobrej zmiany, że idzie na manowce, zbacza z kursu i jest potrzebna ostra korekta.

PiS nie wywiązuje się należycie ze swoich obowiązków. Jest wiele dowodów, wskazujących na bardzo niebezpieczny kurs polityki PiS. Zbyt dużo socjalizmu a za mało reform. Zbyt mało radykalizmu rzeczywistego, a tylko popiskiwanie medialne. W skrócie zbyt dużo czosnku w tej potrawie ostatnimi  czasy, a za mało swojskich klimatów. Cóż zatem zostało czynić, na kogo oddać głos.

Nie mam zamiaru wskazywać palcem, ale w mojej opinii PiS całkowicie zasłużył sobie na żółty kartonik w wyborach do eurokoryta.  Nie jestem przekonany do tzw Konfederacji Korwin Braun etc.  Korwin Mikke to chyba najbardziej nieskuteczny, ale  jeden z najdłużej działających polityków prawdziwie prawicowych. Tylko czego się dotknie, to się to rozpada…. Paweł Kukiz roztrwonił w dużej mierze swój kapitał.  Za wcześnie na wskazywanie na kogo oddać głos. 

Pora skończyć z 2 kołami mielącymi wszystko i wszystkich wokół.

To teatrzyk na potrzeby maluczkich. Teraz przychodzi moment, w którym można praktycznie bez konsekwencji wskazać na trzecią siłę i dać szansę. Sobie i Polsce.

Jeśli PiS zrozumie lekcje, tym lepiej, jeśli nie – na jesieni już poważniejsze wybory.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.5 (głosów:15)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

PiS zasłużył nie na żółtą...ale  zdecydowanie na czerwoną kartkę.

Korwinn Mikke zasługuje na wykluczenie z gry...bo psuje wizerunek Konfederacji. Reszta Polaków w Polsce (mniejszość) jest wyraźnie pogubiona. Brak jasnych drogowskazów, czytelnego kierunku...ponieważ ...

W Magdalence , wbrew temu co się głosi, były dwie strony decydentów. Ludzie Kiszczaka z ludźmi Gieremka oraz Kościół. Kościół miał świadomość ,że uwiarygodnia  niebezpieczną, w efekcie  tragiczną, umowę dla Polski i Polaków.

Władze polskiego Kościoła musiały widzieć co jest celem międzynarodówki banksterskiej, czego żyrantem staje się polski Kościół. Dlaczego musiał milczeć gdy podpisywano bezbożną konstytucję unijną (Traktat Lizboński) ?

Milczał również gdy decyzją światowego żydostwo wstrzymało decyzją L. Kaczyńskiego, ekshumację w Jedwabnem jak i podczas reaktywowania w Polsce żydo-masońskiej loży B’nai B’rith – Loża Polin ?

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1587583

To nie był Kościół, tylko hierarchowie... Ludzie którzy w dużej części byli wplątani w układy z władzą, albo ze względu na szantaż albo ze względu na wygodę.... To nie Kościół... 

Czy biskup inflancko-pityński, Józef Kazimierz Kossakowski - powieszony w Warszawie, biskup wileński Ignacy Jakub Massalski powieszony w Warszawie to Kościół? Nie to byli zdrajcy Rzeczypospolitej. W ostatniej agonii Rzeczypospolita zdobyła się na chwilę zemsty... 

Siedmiu biskupów i Prymas należy do “Targowicy” (w proteście przeciw Konstytucji 3-go Maja). Prymas Michał Jerzy Poniatowski, bp. Chełmski Wojciech Skarszewski, bp. Żmudzki Jan Stefan Giedroyć, bp. Poznański Antoni Onufry Okęcki, bp. Łucki Adam Naruszewicz, bp. Wileński Ignacy Jakub Massalski, bp. Inflancki Józef Kossakowski, bp. Przemyski Michał Sierakowski.

Kardynał i późniejszy papież Grzegorz XVI, powstańców Powstania Listopadowego nazwał warchołami, wichrzycielami i buntownikami . Ekskomunikował ich, a klerowi polskiemu nakazał, by przekonywał Polaków, że władza cara pochodzi od Boga i należy ją uznawać.

 

To tylko hierarchowie- to nie Kościół...

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

STAHS

#1587594

hahaha jako wierny komuch jasno kolejny raz się odkryłeś - wg ciebie nie głosować na PiS, na Konfederacje, na Kukiza - o innych cisza, a więc w domyśle - głosować - szkoda, ze pozostało juz tylko antypolskie lewactwo... no ale to twoje przecież podwórko ;)

Ps. jeden jest + twoich wypocin (tych tu i wielu innych), że każdy rozumny który to czyta to zagłosuje dokładnie odwrotnie niz piszesz :)

aha i Konfederacja w sondażach ma 5% (czyli pewnie więcej w rzeczywistości) - i startują z miejsca 1 na listach wyborczych :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1587596

Ten dalej swoje.... jak nie ruski agent to komuch... Ale pochwalę -przestałeś przeklinać - w trollowym konspekcie napisali że to obniża wiarygodność, czy coś dotarło wreszcie?  Ani ja komuch, ani nauczyciel ... Chcesz to poczytaj wcześniejsze wpisy... poznasz historię choroby.... Ale i tak pewnie nie dotrze do tej zakutej w ideologię pałki... 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

STAHS

#1587662

hahahaa mi prawi o przeklinaniu a sam wyzywa - ot typowy komuch :)

Ps. mozesz se ściemy walić komu innemu, ważne są twoje czyny, a te tutaj jasno pokazujesz kim jesteś.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1587711

Dziwne że tego nie rozumie kobieta ta

Ma syna kapłana w kościele katolickim !

Nie żydowskim, buddyjskim, czy jakimś sunnickim

Pozdrawiam

Szczęść Boże

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1587599

W Starym Testamencie nakładanie rąk było początkowo znakiem błogosławieństwa udzielanego dzieciom. Na przykład Jakub pobłogosławił swoich dwóch wnuków, kładąc im ręce na głowy. Do dnia dzisiejszego błogosławienie dzieci przez rodziców jest ważnym zwyczajem żydowskim, szczególnie na rozpoczęcie szabatu. Nakładanie rąk było także stosowane przy święceniach, konsekracji lub ustanowieniu do posługi. W Księdze Liczb lud Izraela nałożył ręce na lewitów, ofiarowując ich na służbę Panu (por. Lb 8,9-10). Mojżesz kładł ręce na Jozuego, aby udzielić mu autorytetu i mocy, gdy ustanawiał go wodzem i swoim następcą (por. Lb 27,18-23). Później w historii Izraela prorok Elizeusz nałożył ręce na zmarłego chłopca, by go wskrzesić (por. 2Krl 4,34).

PS

Nakładanie rąk jest również sposobem delegowania kogoś do nowego zadania lub misji. W Dziejach Apostolskich grupa proroków i nauczycieli (a prawdopodobnie cała wspólnota chrześcijańska w Antiochii) nałożyła ręce na Barnabę i Szawła (por. Dz 13,3), upraszając Boże namaszczenie do misji, do której Duch Święty ich powołał. W końcu, nałożenie rąk jest sposobem, w jaki apostołowie wyznaczali osoby powołane do podjęcia funkcji lidera w Kościele, włączając w to posługę diakona i prezbitera.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1587665

z szydłowego mleka.

Takie ceremonie to już normalność w knessejmie.
Dziś już nie ma komu poświęcić wody a ostatnie kropidło zostało połamane na Palikocie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6
#1587600