Dama z łasiczką czy Dama w jarmułce

Obrazek użytkownika Stahs
Kraj

Minister Gliński tylko do dymisji czy coś więcej?

Polska Akademia Nauk sponsoruje antypolską konferencję w Paryżu.

Prezes PAN, Jerzy Duszyński broni przebiegu konferencji i dziwi się oburzeniu opinii publicznej.

Pan minister Gliński milczy… przynajmniej nie wiem nic na temat jakiegoś oficjalnego stanowiska Pana Glińskiego.

W Polsce ma powstać Muzeum Chasydyzmu, Muzeum Żydów Polskich ma prawie eksterytorialny charakter, Muzeum Auschwitz – Birkenau pomija pamięć polskich ofiar. Reżyser antypolskiego filmu IDA otrzymuje dofinansowanie na kolejne produkcje… Obiecywana produkcja o rotmistrzu Pileckim czeka w zamrażarce….

W jakim kraju żyjemy? Czy jeszcze w Wolnej Polsce?

Czy może już w jakimś Polin?

Pan minister Gliński uczestniczył w przejęciu zbiorów Fundacji Czartoryskich za niebagatelną kwotę 100 mln euro. Przypominam że zbiory nie miały prawa opuścić Polski, natomiast 100 mln euro zostało wytransferowane do Lichtenstainu do prywatnej fundacji. Co stało się z  tymi pieniędzmi? Dlaczego fundacja Czartoryskich została oskubana na 100 mln euro? Jakim prawem doszło do wyprowadzenia z Polski takiego majątku? Co dzieje się ze śledztwem w tej sprawie? Od października 2018 trwa milczenie ……

 Kto stał się beneficjentem?

Czyje interesy realizuje minister Gliński? Polskie? Prywatne a może żydowskie?

Tak wyglądają rządy Prawa i Sprawiedliwości?

Dlaczego działania Polonii w USA, będące próbą zablokowania uchwalenia słynnej ustawy 447 spotkały się z co najmniej obojętnością Polskiej dyplomacji…

Czy rządy PiS stały się już tylko fasadą dla wprowadzenia nas w bezwolny zarząd amerykańsko –izraelski, za cenę na przykład prowadzenia działań w stylu wyprowadzanie majątku narodowego za granicę lub w przestrzeń prywatną – przykładem sprawa Fundacji Czartoryskich czy sprawa dojenia kasy państwowej w NBP  lub moralna wątpliwie kwestia biurowca w Warszawie?

Co z wyjaśnieniem sprawy smoleńskiej?

Czy słuszne były oskarżenia dzisiejszej opozycji, że PIS używa sprawy katastrofy smoleńskiej tylko do celów wyborczych? Dlaczego nie doszło do żadnych spektakularnych aresztowań polityków PO? Czyżby byli niewinni?

Czyżby oskarżenia kierowane w stronę Tuska i jego dworu miały służyć tylko i wyłącznie zdobyciu głosów naiwnych wyborców?

Czy  prawdą jest, że zarówno PiS i PO są beneficjentami porozumienia okrągłego stołu i nie dadzą skrzywdzić nikogo z układu? Czy nadal tkwimy w postkomunie?  Czemu PiS próbuje prymitywnie przekupić wyborców programami socjalnymi, czemu bronią władzy jak niepodległości i stosują represje w stosunku do środowisk narodowych?  Wiele faktów przemawia za tym, że nadal jesteśmy oszukiwani i mamieni kłamstwami i półprawdami. Nie widać zbytnio ani w obozie rządzącym ani tym bardziej w Totalnej Opozycji postaci o nastawieniu prawdziwie patriotycznym , kierujących się dobrem Ojczyzny. Skoro doszło do nielegalnego przelania pieniędzy z konta Fundacji Czartoryskich na konto w Lichtenstainie – to czemu pieniądze te nie zostały zablokowane a osoby odpowiedzialne nie poniosły konsekwencji?

Przypominam, że nie chodziło o prywatne 100mln Euro – tylko pieniądze polskiego podatnika, a Pan Gliński uczestniczył w wyprowadzeniu z Polski kwoty prawie 450 mln złotych.

Fundacja Czartoryskich nie mogła wyprowadzić swojego majątku  (dzieł sztuki i nieruchomości) z terenu Polski.

Działania Pana Glińskiego doprowadziły do wyprowadzenia z Polski kwoty 100mln euro.

Bez jego udziału – tzn bez udziału członka rządu sprawa nie była by możliwa do przeprowadzenia. Fundacja Czartoryski miała te pieniądze przeznaczyć na swoje cele statusowe.

Jest jeszcze jedno pytanie : Czy była prowizja kto wziął i  ile jej było?

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:11)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...ale od tego się nie umiera. Natomiast od bezmyślności się umiera...i tak się właśnie dzieje z Polakami i Polską.

Polacy nie potrafią ...albo nie chcą myśleć. Albo ich nie miał kto nauczyć myślenia...albo świadomie czerpią korzyści z takiego stanu rzeczy.

Myślenia nie uczą ani na studiach...ani w szkole, wszędzie ideologia, jak nie marksizm to socjalizm , jak nie socjalizm to gender...nawet w kościele szerzy się ideologia miłosierdzia bez sprawiedliwości.

"Bóg kocha mnie takiego jakim jestem"...śpiewa cała wierząca, młodzież oazowa...czyli nnymi słowy, róbta co chceta... bo i tak wszyscy będą zbawieni.

Gdzie są księża? Czy w seminariach też wykłada się ideologię teologiczną?

100 milionów w te czy wewte...co za różnica ?  Nie ten minister....to inny wyprowadzi z Polski następne miliony a Polacy i tak  będą się cieszyć  500+ ...i innymi plusami, nie zauważając, że są to plusy ujemne.

Warto dużo czasu poświęcić na kształcenie umysłu...to gwarantuje prawdziwy rozwój i dobrobyt...a nie rosnące PKB i innowacje następnego premiera-oszusta ...czy innego bankiera-złodzieja.

https://www.youtube.com/watch?v=9qyREPEPLb4

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1582320

A ja Ci powiadam Verito, groch o ścianę... groch o ścianę...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1582332

"Bóg kocha mnie takiego jakim jestem"...śpiewa cała wierząca, młodzież oazowa...czyli nnymi słowy, róbta co chceta... bo i tak wszyscy będą zbawieni. (pisownia oryginalna)

Do jakiej sekty należysz Verito, że powtórzę moje dawniejsze pytanie!

Bo w tej twojej sekcie bardzo, bardzo słabiutko z teologią. Wyjaśnię, choć jesteś raczej oporna na wiedzę:

Bóg kocha ludzi bezwarunkowo! Co w żadnym razie nie oznacza "nnymi słowy, róbta co chceta"! Mam nadzieję, że nie jesteś katechetką, bo jakie głupoty byłabyś przekazywała swoim wychowankom.

Bóg kocha ludzi bezwarunkowo (czyżbyś to kwestionowała?), i daje im wszystkim, kochanym, swoje pryncypia, swoje zasady, swoje przykazania. Dał również wszystkim swoje Słowo:

Na świecie było [Słowo], 
a świat stał się przez Nie, 
lecz świat Go nie poznał. 
Przyszło do swojej własności, 
a swoi Go nie przyjęli. 
Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, 
dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, 
tym, którzy wierzą w imię Jego - 
którzy ani z krwi, 
ani z żądzy ciała, 
ani z woli męża, 
ale z Boga się narodzili. 

A Słowo stało się ciałem 
i zamieszkało wśród nas. 
I oglądaliśmy Jego chwałę, 
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, 
pełen łaski i prawdy. (J 1:10-14)

Czyżby tak trudno było zrozumieć, co mówi Pismo Święte? Bez manipulowania.

Myśl czasami, Verito. Samodzielnie. Zanim coś chlapniesz. 

Pan Bóg kocha Ciebie i mnie. Bezwarunkowo! Czy możesz to pojąć? I przyswoić! Módl się o Światło! Boże Światło!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1582461

Suma 100 mln euro za kolekcję Czartoryskich stanowi niewielki ułamek rzeczywistej wartości zbiorów bo stanowi tylko 3-5% ceny rynkowej.

Gdyby zastosować art. 50 Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, który przewiduje w przypadku stałego zagrożenia dla zbiorów, polegającego m.in. na groźbie uszkodzenia lub nielegalnego wywiezienia za granicę, przejęcie ich przez państwo za odszkodowaniem w wysokości wartości rynkowej. Takie rozwiązanie kosztowałoby budżet państwa miliardy złotych.

Gliński kupił kolekcję za grosze w stosunku do jej wartości rynkowej.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1582321

przepraszam za double click

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1582324

Suma 100 mln euro za kolekcję Czartoryskich stanowi niewielki ułamek rzeczywistej wartości zbiorów bo stanowi tylko 3-5% ceny rynkowej.

Gdyby zastosować art. 50 Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, który przewiduje w przypadku stałego zagrożenia dla zbiorów, polegającego m.in. na groźbie uszkodzenia lub nielegalnego wywiezienia za granicę, przejęcie ich przez państwo za odszkodowaniem w wysokości wartości rynkowej. Takie rozwiązanie kosztowałoby budżet państwa miliardy złotych.

Gliński kupił kolekcję za grosze w stosunku do jej wartości rynkowej.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1582322

Z tym kupowaniem zbiorów Fundacji jest trochę jak z kupowaniem kolumny Zygmunta... Po co kupować coś co nie musi być kupowane? Można było zastosować inne mechanizmy gwarantujące wpływ Państwa na stan i miejsce pobytu zabytków. (Przejęcie Fundacji, zakaz wywozu, nakaz dbania o stan zabytków pod rygorem przejęcia etc)  Tymczasem wyprowadzono 100 mln euro lekką rączką.  Cena jest pojęciem względnym. Czy była jakaś kontr oferta?  Nie słyszałem.... A może wystarczyła by renta dożywotnia  lub inna forma zabezpieczenia dla księcia Czartoryskiego? A tak odparowało nam 100 mln  euro czyli jakieś 150 tys metrów kwadratowych mieszkań + licząc po 3000 zł/metr czyli 3000 mieszkań o powierzchni 50 metrów kwadrat.

Ale za to jaka satysfakcja - mamy obraz !!! Ja cie...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

STAHS

#1582353

Czy moze juz w jakims Polin?

Tak Stahs, to juz jest polin i to zostalo w 1989 roku uprawomocnione..., tyle, ze Polacy zosientowali sie odrobine za pozno. A uprawomocnieniem stalo sie spotkanie Okraglego Stolu. "Magdalenka" byla "technicznym wprowadzeniem".

Ci, ktorzy pamietaja lata 90` i zbojeckie rozparcelowanie dawnego PRL-u wiedza co jest na rzeczy. Tendencyjny chaos medialny i polityczny umozliwil uspienie Polakow.Im wiecej klotni miedzy "partnerami" - stronami sporu, tym lepiej usypiali ( i czynia to nawet nadal ) polska naiwnosc...

WSI zajelo sie juz w PRL-u przymusowym wyludzaniem nieruchomosci polskiej Szlachty i Magnaterii. Od1989 preceder ten nie zostal przerwany,a wlasnie sie nasilil. Dlatego nieruchomosci i dobra inwentarza owych nieruchomosci poszedl pod mlotek WSI...

"Mapa Instruktarzowa" tego procederu jest obecny Krakow. Do dnia dzisiejszego dziala tam mafia dzikiej prywatyzacji pod kuratela PrezyDenta Majchrowskiego, jako dziecka systemu...

Krakow jest rowniez dobrym obrazem jak funkcjonuje u nas w kraju strona KULTURY. Stanowiska Kuratorow czy tez rektorow np. w Akademi Sztuk Pieknych, wszelakich muzeach i wielu formach kultury  obsadzone sa lewackim zydostwem.

Dzisiejszy Krakow mozna podzielic na zydow, studentow, Ukraincow i pozostalo czesc tj.Tubylcow, ktora procentualnie nie odgrywa wiekszej roli...

Tak przedstawia sie dawna stolica naszego kraju. Tak wyglada glowna pieczara masonerii w Polsce.

 

pzdr.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

chris

#1582358

sie PRLowskie myslenie .Widac tresura socjalistyczna w komunie nie poszla sie ebac i wciaz zbiera zniwo.

Niewolniczy sytem myslenia nawet nie sprowokuje niewolnika do spojrzenia wolnosciowego no bo po co skoro bycie niewolnikiem to takie dobre,wszytko dadza za darmo i nie kaza myslec.

WLASNOSC PRYWATNA to dla homosowietikusow zamieszkujacych Polske to abstrakcja . przeciez mozna czyjas wlasnosc ukrasc nie mowiac juz o oddaniu kiedy to po wojnie komuna kradla w imie narodu to co jej w lapy wpadlo.

W Polsce wciaz obowiazuje zykomunistyczne prawo w wielu dziedzinach w tym o dysponowaniu swoja wlasnoscia i nie mowie tu o np.posadzonych przez dziadka drzewach ktore che wyciac na swoim trenie - co jest parnoja postPRLowska ,ale o mozliwosci wywiezienia oficjalnie wlasnosci powstalej starszej niz 50 lat lub 100 i 150 lat w zaleznosci o co chodzi.Kiedys tylko zydokomuna wywozila na zachod ukradzione dziela w bagazach dyplomatycznych badz przemycala tworzac siec kontrabndy,bogacac sie.

Mieszkam zagranica dlaczego nie moge sobie sciagnac z domu rodzinnego np. kolekcji obrazow zakupionych przez mojego dziadka, ba nawet starej ksiazki czy wyszczerbionej srebrnej lyzki ktora mnie babacia karmila zupa ?

Zydokomuna wciaz lape trzyma na naszych prywatnych dobrach, czyzby wiedzila ze kiedys moze juz niedlugo to wszytko przejmie w ramach wydumanych odszkodowan za wspoludzial Polakow w Holokauscie?

Te 100milinow to pryszcz ,a wrecz przeciwniedobrze wydane i niestracone pieniadze.

A przykazaniach  mowia ze nie kradnij i nie pozadaj nieczego co nie twoje ,a tu chca prywtne zbiory upanstwowic to znaczy ukrasc.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1582467