Sztukmistrz z Berlina znowu atakuje!

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Co by nie mówić, to wysłany przez Niemców do walki o Polskę Donald Tusk na pieniądzach się zna, jak nikt inny. Już przecież zaraz po „okrągłym stole” Donald Tusk zaczął zgarniać niewyobrażalną kasę za to, że zaufał Niemcom, zaś Niemcy zaufali Tuskowi. Wystarczy dziś wspomnieć wynurzenia byłego prominentnego polityka Platformy Obywatelskiej, Pawła Piskorskiego, który wyjaśnił w wywiadzie dla tygodnika „Wprost”, jak dojść do wielkich pieniędzy bez pracy: w latach 90-tych to Niemcy oraz SB finansowali Kongres Liberalno Demokratyczny, partię, której przewodniczył Donald Tusk. „To były pieniądze w gotówce, które działacze KLD wymieniali w kantorach na złotówki w Warszawie” – mówił Piskorski w rozmowie z "Wprost", dodając: „Dla mnie jest oczywiste, że CDU wspierało finansowo KLD” .

Sponsorem Tuska i jego partii było także SB i agent Wiktor Kubiak – rezydujący w warszawskim Mariocie: Piskorski opowiada: „On [Kubiak] był na początku głównym zapleczem finansowym dla KLD. Dzięki niemu na początku naszej działalności nie mamy żadnych problemów z pieniędzmi”…

Z wynurzeń Piskorskiego wynika, że wystarczyło się uczepić kiecki lub portek Niemca, współpracować z SB i opowiadać Polakom bajki o wyższość niemieckiej kultury nad polskim ciemnogrodem, by stać się kiedyś krezusem – choć Tusk nic dla Polski nie zrobił, jako premier oraz desygnowany przez Niemców„Król Europy”. Przeciwnie: straszył sankcjami na Polskę za nieprzyjęcie imigrantów z Afryki!

Jaki jest dzisiaj majątek Tuska, to nawet jego żona nie wie, choć Tusk to na nią przepisał swoje nieruchomości. W latach 2014-19 Tusk, jako pierwszy Polak, z woli Angeli Merkel stanął na czele RE, z miejsca zyskując nieformalny tytuł "króla Europy". Z tą funkcją wiązało się także wysokie uposażenie. Według różnych rachunków na jego konto każdego miesiąca trafiało od 105 do 140 tys. zł. Na tym jednak nie koniec. Polityk miał bowiem do dyspozycji aż trzech kamerdynerów i czterech kierowców! Tuskowi, jako „Królowi Europy” przysługiwała także dieta na mieszkanie oraz budżet reprezentacyjny. Tym samym Tusk nie zapłacił złotówki (lub raczej euro) z własnej kieszeni na wynajem lokum i zakup garniturów czy butów wyjściowych oraz przysłowiowych skarpetek.

W sumie w ciągu pięciu lat piastowania funkcji "króla Europy" Donald Tusk zainkasował ok. 6,7 mln zł, zaś po upływie kadencji „Króla” przypadła mu także sowita odprawa. Przez trzy lata przysługiwał Tuskowi tzw. dodatek przejściowy w wysokości ok. 40 tys. zł miesięcznie. W sumie daje to dodatkowy zarobek w postaci pół miliona złotych… Mało tego – po skończeniu misji niemieckiego „Króla” – Tusk został przez Niemców wyznaczony w listopadzie 2019 r. na stanowisko przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej – ze skromną jak na Tuska pensją w wysokości "zaledwie" 30 tys. zł miesięcznie.

Niestety – Tusk został przez Niemców wykopany z tej funkcji w związku z upadkiem rządu CDU i dziś zmuszony jest żyć ze skromnej emerytury w wysokości 30 tys. zł/miesięcznie. Nic dziwnego, że sfrustrowany Tusk, który błogosławił Niemców za wspaniałe rządy, które wykreowały zbrodniarza Putina - znów zaatakował znienawidzony reżim PIS-u w skeczu pt. „Jak kradną, jak się dzielą?”.

Taki właśnie tytuł nosi nagranie z Tuskiem, który pokazuje, ile wyniesie podwyżka prezydenta i innych czołowych polityków a ile - podwyżka dla nauczycieli: "Są tacy, którzy twierdzą, że pisowska władza co prawda kradnie, ale się dzieli. Jak kradnie, to już wszyscy wiemy, ale zobaczmy, jak „dzieli się” z ludźmi" — powiedział Führer totalnej opozycji na początku nagrania, parafrazując wypowiedź mieszkanki Węgrowa, którą politycy opozycji spotkali dwa lata temu podczas jednego z przedwyborczych objazdów po Polsce. Tusk pominął rzecz jasna pierwszą część wypowiedzi kobiety: „Ci kradli i tamci kradli, ale ci to się przynajmniej dzielą”…

Wyobrażacie sobie jak musieli kraść w Unii Europejskiej, by takiemu nierobowi jak Tusk płacić miesięcznie grubo ponad 140 tys. złotych? Tusk jednak nie pomstował wówczas na europejskich złodziei, gdy otrzymał podwyżkę w kwocie....35 tys. zł, co podwyższyło jego pensję ze 105 tys. zł do ponad 140 tys.zł + wspomniane wyżej dodatki…

Tusk, który w 2018 roku otrzymał 35 tys. zł podwyżki - na okoliczność nowego skeczu wyczarował 2 tys. złotych, jako dowód na złodziejstwo reżimu PIS-u, oraz skromne 152 złote, które otrzyma nauczyciel.

Tusk przy okazji tej sztuczki – zapewnił także o wyrokach, które zapadną za okradanie Polaków, gdy Platforma dojdzie do władzy – choć skromnie nie wspomniał o wyroku na siebie samego: Wyroku na oszusta i złodzieja, który bezczelnie okradł emerytów, podwyższył im wiek emerytalny, zaś nauczycielom pokazał „wała” – zamrażając na cztery lata wynagrodzenia w całej budżetówce a także podwyżki emerytur!

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

W wieku 5 lat nie znał naszego języka,

Vote up!
5
Vote down!
0

kazikh

#1645992

Przecież Mutter i Oma Donalda mówiły po niemiecku!

Vote up!
5
Vote down!
0

M.Pyton

#1645999

     Nienawidzący polskiego patriotyzmu łgarz Tusk - jako wierny przydupas sowieckiej agentki Merkel - łącznie ze zbolszewizowanym narcyzem Trzakowskim z Czajki i ich postbolszewicką, mafijną PO, która latami rabowała i Polskę i Polaków - wykonują wszystkie antypolskie działania dyktowane im przez rosyjską agenturę w UE i w Niemczech.

     Ponadto, mafiozi z PO-PSL i inne zbrodnicze mafie opłacające antypolską propagandę na rzecz PO chcą „żeby było jak było” - czyli ponownej możliwości bezkarnego rabowania Polski.

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1646001

by wróciła Ustawa Marcowa,

gdzie karą dla złodziei takich jak ten śmieć

:

https://pdf-x.pl/Afery-czasow-Donalda-Tuska-1

 była kula w łeb!

:

https://www.google.com/search?q=ustawa+z+dnia+30+marca+1921&oq=&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Vote up!
2
Vote down!
0
#1646012

Vote up!
2
Vote down!
0
#1646013