Tryptyk czyli opowieść prawdziwa o Żołnierzach Wyklętych

Obrazek użytkownika Martin Antofagasta
Historia

 

Widowisko medialne "Tryptyk czyli opowieść prawdziwa o Żołnierzach Wyklętych" powstało afrykańskim latem 2004/2005 w Durbanie (RPA). Poza jednym jedynym wyjątkiem, kiedy to obejrzało je kilkadzisiąt osób spośród miejscowej Polonii, właściwie nigdy nie było prezentowane publicznie. Pokazywane było jednak wielokrotnie w wąskim gronie najbliższych przyjaciół i znajomych.

Przystępując do pracy nad "Tryptykiem" miałem głeboką nadzieję, że za niedługi czas Żołnierze Wyklęci znajdą w polskiej zbiorowej świadomości należną im cześć, szacunek i wdzięczność, zaś w polskiej historii i historiografii miejsce szczególne, nie mniej ważne niż bohaterowie narodowych powstań. Od tamtej pory minęło przeszło dziesięć lat i choć bardzo wiele się zmieniło na lepsze, prawda i wiedza o Żołnierzach Wyklętych ciągle z mozolem musi przebijać się przez umysły i świadomość Polaków. Mam głęboką nadzieję i wierzę, że najbliższy czas okaże się w tym względzie przełomowy.

Widowisko trwa 1h 15 min.  Wskutek konwersji dokonanej przez youtube minimalnie straciło na płynności.  Jest tworem całkowicie amatorskim powstałym bez dostępu do profesjonalnej aparatury dźwiękowej.  Tym niemniej słuchając lepiej korzystać ze słuchawek niż z kiepskiego głośnika wbudowanego w laptop.

A oto link na youtube:  

]]>https://www.youtube.com/watch?v=ZipDjvbD_po&feature=youtu.be]]>

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)