RUSKIE SERWERY - system PKW - bezradność i współudział opozycji?

Obrazek użytkownika Maria Kowalska
Kraj

http://naszeblogi.pl/50816-ruskie-serwery-system-pkw-bezradnosc-i-wspoludzial-opozycji

Kochani wyborcy! Tocząca się obecnie debata porusza wiele ważnych spraw ale nie porusza w ogóle sprawy fundamentalnej, o której napiszę jednak na końcu.Sam na początku, zanim o fundamentalnej kwestii, napiszę o sprawie ważnej ale też mimo wszystko wagi mniejszej.Napiszę bowiem na początku o tej nudnej rzeczy jaką są RUSKIE SERWERY - tu się nie ma co rozwodzić, opozycja w tej sprawie nie zrobiła NIC, kompletnie NIC! Co więcej nawet teraz mogąc mówić nie tylko o systemie PKW, kompletnie nie zająknęła się o RUSKICH SERWERACH, mimo niezwykle udostępnionemu i nieograniczonemu dostępowi do nawet wrogich mediów…W sprawie systemu komputerowego, napiszę tylko rzecz ważną - przecież też było o tym systemie wiadomo, że pada raz po raz i ani razu nie ZAŻĄDANO by policzyć głosy ręcznie, przecież z tego, że system pada to MY, OPOZYCJA POWINNIŚMY SIĘ CIESZYĆ i ŻĄDAĆ liczenia ręcznego - bo to jest dla nas korzystniejsze… Tymczasem tu też NIE zrobiono NIC! (poza głupim wyśmiewaniem się z PKW ale OPOZYCJA nie jest od śmiania się tylko od działań politycznych, od wykorzystywania sytuacji i przekuwania jej na polityczne posunięcia – inaczej kury szczać prowadzać - przy okazji śmiać się wtedy owszem można - a nie politykę robić!Od dawna wiadomo było,  że to co właśnie obserwujemy mogło się wydarzyć. Jakżeby teraz wzrósł autorytet opozycji gdyby to ona przedstawiła wyniki wyborów! Teraz zaś opozycja robi to co lubi najbardziej, czyli… stęka, jęczy i od czasu do czasu rozkłada bezradnie ręce po raz setny ewentualnie wysilając się na z góry przegrany pomysł "polityczny" o powołaniu komisji śledczej (nie mając w dodatku do tego wymaganej ilości głosów)...Niestety - mimo danego nam z Nieba kolejny raz prezentu, a od paru tygodni było wiadomo, że z powodów nieznanych/wyższych system szwankuje i nawala (czyli, że pomoc z Nieba nadeszła i jest) - opozycja nie ZABEZPIECZYŁA SIĘ na tę sytuację i NIE PRZYGOTOWAŁA SIĘ do tego by to w fantastyczny sposób móc to wykorzystać...I tu chciałbym powoli dotknąć według mnie najistotniejszej sprawy i tej właśnie fundamentalnej a świadczącej o z gruntu nielegalnych działaniach podczas tych wyborów i zupełnego ich wynaturzenia (możliwego na skutek upadku wrażliwości prawnej Polaków i ich przyzwyczajenia do medialno-komputerowej tresury)Zadajmy sobie proste pytanie, dlaczego ani PKW do tej pory, ani nawet ktokolwiek - w tym oczywiście nieudolna opozycja - nie może i nie potrafi podać wyników wyborów?

 

Dlaczego nadal nawet na poziomie małego obszaru, jakim jest n.p. powiat, nie były przez bardzo, bardzo długi czas wiadome wyniki wyborów??? Dlaczego nie są znane nam bardzo długi czas wyniki wojewódzkie???JAKI TO PROBLEM byśmy, bazując na paluszkach lub kalkulatorach, potrafili sobie PODSUMOWAĆ owe wyniki??? Dlaczego opozycja tego nie potrafi zrobić? Dlaczego tak trudne jest zliczenie głosów z protokołów???

 

Kochani wyborcy musimy sobie to jedno fundamentalne wydarzenie uzmysłowić, że NIE BYŁO tych protokołów - gdyż członkowie Komisji Wyborczych postępowali zgodnie i według szkoleń, stosując się do mechanizmów i dyrektyw PKW, jakie podczas tych wyborów zostały im narzucone w obwodowych komisjach wyborczych! W rzeczywistości katastrofa systemu komputerowego,  spowodowała na długi czas kompletny BRAK POWYBORCZYCH LEGALNYCH PROTOKOŁÓW.

 

Dlaczego tak twierdzę? Ano byłem podczas tych wyborów członkiem jednej z Obwodowych Komisji Wyborczych i wiem dobrze o czym piszę (nie po raz pierwszy w życiu w związku z czym mam porównanie).

 

Dawniej, po wstępnym przeliczeniu wszystkich głosów, nanoszono dane najpierw ołówkiem na goły, przygotowany urzędowy druk protokołu. Sumowanie pewnych kolumn, krzyżowe sprawdzanie wyników - według pewnych reguł opisanych w tymże druku urzędowym -  pozwalało na oczach całej komisji zweryfikować, czy nie ma jakichś błędów arytmetycznych i gdy już wiadomo było, że wyniki są OK.! wtedy na innym bliźniaczym druku (lub na tym samym po wytarciu gumką zapisów ołówkiem) nanoszone były wyniki długopisem i zarówno przewodniczący, jak i pozostali członkowie komisji podpisywali się pod protokołem, który NATYCHMIAST należało wywiesić w widocznym miejscu za szybą jednego z okien Obwodowej Komisji Wyborczej. W taki sposób NATYCHMIAST w kilku kopiach powstawał i musiał powstać FUNDAMENTALNY dla wyborów dokument.

 

Gdy ktoś był ciekaw wyników wyborczych w gminie, powiecie, województwie wystarczyło samemu lub w grupie zaufanych osób objechać interesujący nas obszar i po paru godzinach WSZYSTKO BYŁO WIADOME na podstawie ISTNIEJĄCYCH, wywieszonych, LEGALNYCH protokołów.

 

Czy z czymś takim mogliśmy mieć teraz do czynienia???

 

NIE!!! I jeszcze raz NIE!!!

 

Otóż w tych wyborach zwykły członek komisji NICZEGO podpisywać natychmiast nie mógł, ŻADEN protokół nie powstawał ani w jego obecności, ani też w obecności pozostałych członków komisji wyborczej!

 

Zgodnie z  procedurami zaleconymi przez PKW, niezakwestionowanymi na skutek wyuczonych zachowań u osób zżytych z wirtualnym światem i z komputerami, zupełnie jakby głosowanie i ogłaszanie wyników wyborów to był jakiś matrix i zwykła chcica do  umieszczenia w Internecie kolejnej facebookowej wiadomości, nie zważając na to, że to w odróżnieniu od facebooka, musi przekazywanie informacji o wynikach wyborów mieć jakąś fundamentalną podstawę prawną (a nie jakieś wytyczne PKW), wszyscy przewodniczący komisji wraz ze swymi zastępcami NATYCHMIAST, zamiast sporządzić legalny i podpisany przez wszystkich członków komisji PROTOKÓŁ, mieli uczynić zupełnie coś innego a mianowicie z kartkami owych wstępnych protokołów, wypełnionych ołówkiem, mieli NATYCHMIAST pobiec do komputerów zainstalowanych gdzieś piętro wyżej i w tych pomieszczeniach - innych niż te, w których liczone były głosy – rozpoczęli ów maraton wpisywania wyników do upadłego i na próbę, i znów, i jeszcze raz, i po kilku godzinach, i po kilkunastu godzinach, i po kilkudziesięciu godzinach znów (bo system padał i padał, szwankował i szwankował). A wyniki wpisywali bohatersko i do upadłego do komputerów z owych wstępnie przez siebie sporządzonych, ołówkowych szkiców, niepodpisanych, i nie mających żadnej mocy prawnej "protokołów" – prawdziwych protokołów wciąż nie było i nie było bo „komputer nie zatwierdził”.

Przewodniczący i ich zastępcy, wyposażeni w klucze i certyfikaty oraz w inne jeszcze czarujące „rzeczy”, w zaczadzające ich umysły „hasła” do wirtualnego świata i magicznego komputera, pobiegli „oczywiście” do komputerów pośpiesznie, zgodnie z wyszkolonym a teraz nagle wyzwolonym w nich owczym pędem do wklepywania w komputer wszystkiego co się tylko da wklepać, pędząc jakby do kolejnego facebooka, zostawiając osamotnionych pozostałych członków Komisji Wyborczych BEZ WAŻNYCH PROTOKOŁÓW. Zniknęli na wiele godzin, na kilkanaście godzin, na kikadzisiąt godzin sprzed oczu członków komisji, trwali przed magicznymi ekranami komputerów Z WYPEŁNIONYMI OŁÓWKIEM szkicami wyników, dzierżąc w rękach jedynie NIEPODPISANE PROTOKOŁY.  Uczynili tak i mogą tak czynić ze względu na własne i pozostałych członków karygodne niezrozumienie istoty działań prawnych ale też na skutek skretynienia spowodowanego medialno-komuterowymi nawykami, ZAKORZENIONYMI w pustogłowiu współczesnego pokolenia. Wszelkie protesty są albo lekceważone albo pogardliwie traktowane, jako czepianie się – wskazywanie na łamanie prawa, argumentowanie, jest jak rozmowa ze ślepymi o kolorach)

 

Bardzo ważną i wcale nie uboczną tutaj sprawą jest to, iż ostateczne Protokoły, jeśli wreszcie powstały po licznych perypetiach i po kilkunasto albo kilkudziesięciogodzinnym oczekiwaniu – o ile system się „odwiesił” – przekazywane były do podpisu pozostałym członkom Komisji Wyborczych, po WYDRUKOWANIU z drukarek podpiętych do komputerów PKW i po przejściu procedury zakwalifikowania protokołu przez PKW a nie Obwodowej Komisji Wyborczej.

 

Czyli ni mniej ni więcej tylko chcę wskazać na to, że PROTOKÓŁ, który normalnie i z istoty PRAWA powinien być FUNDAMENTALNĄ PODSTAWĄ do jakichkolwiek wstępnych i jakichkolwiek dalszych działań, powstawał dopiero WTÓRNIE, dopiero na skutek przejścia przez system komputerowy PKW i powstawał WTÓRNIE,  zwrotnie, dopiero jako finalny produkt, po zaakceptowaniu wprowadzanych danych przez system PKW a jako namacalny, materialny produkt i do podpisania przez wszystkich członków komisji był wypluwany przez DRUKARKĘ podpiętą pod system PKW.

 

TERAZ !!! NAJWAŻNIEJSZE - tak jakby tamto nie było wystarczająco ważne :-(((

 

Jeśli wszystko idzie gładko i po maśle, nawet gdy mamy z istoty nielegalny sposób liczenia głosów i nielegalny, nieprawny, niekonstytucyjny, niezgodny z prawem wyborczym sposób tworzenia protokołu oraz przy założeniu, że dzieje się to w innym kraju, wśród aniołów chodzących po ziemi, gdzie nikt nie chce niczego sfałszować, to:

 

- członkowie Komisji, którzy wiedzą, że MUSZĄ podpisać protokoły, czekają do upadłego na miejscu;

- członkowie komisji nie rozeszli się jeszcze do domów;

- pamiętają wyniki wyborów (chociaż mniej więcej i maja porobione notatki własne)

- protokoły, choć niekonstytucyjnie i bezprawnie przez czas jakiś ani NIE UTWORZONE, ani nie podpisane, koniec końców, po szybkim wpisaniu wyników do komputera i sprawnym zadziałaniu zarówno samego komputera jak i systemu,  jednak są wreszcie „wyprodukowane”, są wydrukowane i zaniesione do podpisu wszystkim członkom Obwodowej Komisji Wyborczej.

 

Co się jednak dzieje, gdy na nieszczęście nasze (a na szczęście dla z góry przygotowywanego sfałszowania wyborów) następuje AWARIA SYSTEMU, owe „nieoczekiwane” choć kolejne i już nam medialnie WDRUKOWANE oraz przyswojone nawalenie systemu komputerowego???

 

- NIE MA i nie będzie aż do końca usunięcia awarii, legalnych, prawnych, istotnie konstytucyjnych PROTOKOŁÓW z wynikami wyborów!!! Nikt ich nie wywiesi i nie ma szansy na podliczenie! głosów

- tylko nieliczni członkowie komisji nie maja jeszcze wszystkiego w dupie, są jeszcze jacyś członkowie w ogóle na miejscu, a nawet jeśli chcą wytrwać na miejscu to szkoły otwierają o godz. 6.00, śpiących członków komisji wyrzucają ze szkół, wielu z nich idzie do pracy lub do domów. Ida sobie w cholerę narzekając na „istniejące tylko teoretycznie państwo”, znikają i członkowie komisji, i mężowie zaufania (w 99% kompletni kretyni, którzy w ogóle siedzą jak barany i nie wiedza tak naprawdę czego mają pilnować i jak to maja zrobić (bo przecież opozycja nie szkoli tych ludzi)

- nikt już szczegółowych wyników nie pamięta, a nawet za bardzo nie chce pamiętać, mając w dupie takie wybory, (a o tym, czy komuś z komisji na tym zapamiętywaniu w ogóle zależało to przewodniczący i zastępca komisji zorientować się może doskonale podczas niedzieli wyborczej i podczas liczenia głosów, jeśli nikt nie robi notatek to OK.! można sobie pozwolić na wsio!)

- mijają kolejne dni, ponieważ NIE MA protokołów W OGÓLE, na podstawie których dopiero można w sposób prawidłowy podliczyć głosy a także dlatego, że udająca opozycję opozycja nie posiada żadnych własnych danych, żadnego spisu wyników, pochodzących z danych własnej siatki ludzi rozproszonych wśród członków komisji i mężów zaufania, to ANI OPOZYCJA, ANI PKW, ANI NIKT Z WYBORCÓW, ANI NAWET KANDYDACI, nie mają pojęcia o tym, jaki jest prawdziwy obraz wyników i i tak, i tak wynik zostanie przyjęty w sposób magiczny! (Ilu z nas pytało swych kandydatów o wynik nawet w ich małym okręgu – czy wiedzieli??? Nie „bo system nie działa”, a z protokołów? Nie bo przez kilkadziesiąt godzin, jak nie było tak nadal wywieszonych nie ma „bo system nie działa” i „się protokoły nie wydrukowały z komputera” podczepionego do systemu PKW).

 

Upływający czas, idący już w kilka dziesiątków godzin, pozwala na modyfikowanie wyników wyborów albo subtelne albo na chama  (w zależności od obwodów, okręgów, województw, na ile były obstawione „swoimi” ludźmi)

 

PODSTAWĄ FAŁSZOWANIA JEST BRAK LEGALNYCH I POWSTAŁYCH W SPOSÓB PRAWNY, SZYBKO SPORZĄDZONYCH, PROTOKOŁÓW WYBORCZYCH.

 

Mieliśmy w tych wyborach, po raz pierwszy w historii wyborów, w mistrzowski sposób skoordynowany, z jednej strony zapowiadany i faktyczny chaos a z drugiej zagwarantowany przez bardzo długi czas brak protokołów wyborczych w obwodowych komisjach wyborczych.

 

Podobnie jak w przypadku zastanawiającego, GROBOWEGO i OD LAT milczenia tzw. opozycji w sprawach „ruskich serwerów”, wskazującego na zadowolenie wszystkich stron z tej sytuacji,  postawić muszę PYTANIE, po tych kolejnych sfałszowanych wyborach PRLbis, czy i w przypadku zapowiadanego padnięcia systemu PKW, wytworzonego w ten sposób oswojonego chaosu, nagminnego złamania prawa wobec FUNDAMENTALNEJ kwestii procedury i czasu powstania PROTOKOŁÓW WYBORCZYCH, teraz też mamy tu do czynienia z mistrzowską KOORDYNACJĄ i ZMOWĄ???

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:25)

Komentarze

Zadzwoniłam do jednego z członków Komisji Miejskiej na Śląsku i on nie potwierdził w całości informacji podanych w zalinkowanym tekście na "Naszych Blogach". Rzeczywiście protokoły musiały być "wydrukowane z komputera", ale w tej Komisji nie było znaczących opóźnień - pierwsze Komisje Obwodowe przyjeżdżały z protokolami około północy, a ostatnie około poludnia w poniedziałek.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1451655

PiS powinien zorganizować pełny monitoring wyborów. Mieć świetnie przeszkolonych, odważnych reprezentantów w każdej komisji wyborczej i na bieżąco zaraz po zliczeniu głosów podawać wyniki z wszystkich komisji, przede wszystkim Obwodowych - najlepiej w formie zdjęć protokołów - do wiadomości publicznej, np. publikować je na swojej stronie wyborczej

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3
#1451658

Ale póki co cisza... zapomnieli?

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Astra - Anna Słupianek

#1451664

Największe przewały robią informatycy na usługach nierządu POlszewi,którzy POdliczają w procentach ile dana partia dostała.

Urna wyborcza,co to za czarodziejska skrzynka,wrzucasz PIS,a wychodzi PO-PSL.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1451670

Cudów cdn.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1451887

Wydaje mi się, że PiS bardzo poważny problem, że tak powiem ....ludzki. Otóż, aby obstawić każdą komisję wyborczą trzeba mieć pod dostatkiem, jak powiedziałaś, świetnie przeszkolonych, odważnych ludzi. Być może się mylę, ale PiS, dzięki polityce blokowania naboru nowych członków przez lokalnych burgrabiów, poprostu nie ma wystarczająco dużo ludzi-członków. 

Przypominam sobie post sprzed kilku lat, kiedy człowiek pomagający PiS w czasie wyborów, później chciał wstąpić do PiS, odpowiedziano mu, że jest to niemożliwe, bo......... wszystkie synekury partyjne i w gminie czy w powiecie są już obsadzone i więcej im ludzi nie trzeba. Beton, cholerny świat, beton. Na ile się zmieniło od tamtych czasów, nie wiem, ale sądząc po tym jak to nie można obstawić wszystkich komisji wyborczych, niewiele.

Widzę tylko jedną jedyną możliwość. ODDOLNY RUCH POLITYCZNY!!!! Chociażby poprzez internet czy nawet niepoprawnych.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1451685

To już przerabialiśmy...Solidarność. Pewnie już w blokach czekają liderzy aby zająć przewodnie i kierownicze stanowiska by poprowadzić ten ruch oddolny do następnych w połowie a może  3/4 wolnych wyborów.A jak nie...to następny stan wojenny.Szanse na zwycięstwo są ciągle nikłe.....jak w dotychczasowych zrywach i powstaniach narodowych.ale to nie znaczy,że się do nich nie przyłączę.Serdecznie pozdrawiam.Alleluja i do boju!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1451769

przeróbka

 

kogo ogorzały łeb

lewacki człon zdobi

tego nawet Pan Bóg

w anioła nie przerobi

 

PS Daremne żale...

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1451661

i osoby autorki ale to klasyczna polecanka i jej miejsce powinno być właśnie w "Polecankach".

No chyba, że dopuszczamy pewne odstępstwa od regulaminu.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1451666

W III RP  istnieje pseudodemokracja. pseudopraworządność i dość powszechne lenistwo, obojętność i przyzwyczajenie do zniewolenia. Czy w takiej sytuacji jakiekolwiek wybory mogą cokolwiek zmienić ?? Do tego potrzebna jest przede wszystkim "CHCICA". W przeciwnym przypadku  władza może robić  WSZYSTKO. Każdy przekręt uchodzi na sucho, najwyżej trochę pogadamy. Okrągłostołowe towarzystwo tworzące III RP usadowiło się na ciepłych posadkach i nie ma zamiaru z nich zrezygnować. "Wybory" oczywiście można organizować zaszczepiając wśród wyborców przekonanie , że wynik zależy od nich, że jest demokratycznie, praworządnie i super. Naiwniacy w to wierzą, a inni nawet jak nie wierzą to udają , że wierzą, albo siedzą cicho ( po co się wychylać? ). PKW to instytucja poprawna politycznie ustalona przez "mądrzejszych" i ma zapewnić to co trzeba, a że robi to w taki czy inny sposób to nie ważne. Ważne, że stoi na straży utrzymania koryta dla właściwego towarzystwa. W PRL- było podobnie. Niewolnicy potulnie wykonywali zalecenia, popierali tych co należy, klaskali kiedy należy, należełi tam gdzie należało  no i po cichu ..... narzekali. 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1451679

Ta tak zwana awaria systemu , to nic innego jak wgrany program blokujący, który powoduje brak możliwości zarejetrowania danej treści ( w tym wypadki wyników protokołów) tak długo, aż nie zostanie odpowiednio ta treść zmodyfikowana. 

Programem tym można z góry określić procentowość. Np  : PO - 28%, PiS - 32%, PSL - 17%.  Serwer główny zlicza głosy i je przetwarza.  W momencie, kiedy wprowadzane dane z protokołów do głównego serwera  zaczynają zbytnio( w skali kraju oczywiście) odbiegać od założeń programu (PO-28, PIS-32, PSL - 17) serwer zostaje zablokowany przez program i odblokowuje jedynie wpisy, które mieszczą się w zapodanej programowi skali.  Taka blokada, to również sygnał dla przewodniczącego komisji, że dane na protokołach trzeba poprawić.

A teraz dlaczego system się zablokował. 

"KOMISJA" ustalająca na kilka dni przed wyborami wynik wyborów, nie przewidziała, że aż w tylu obwodach wyniki wyborów, będą odbiegały od założonego planu. 28 %, 32%, 17%, co doprowadziło do zawieszenia się systemu.

 

JAROSŁAWIE KACZYŃSKI. CZŁOWIEKU, KTÓRY KULOM SIE NIE KŁANIASZ A I KLĘCZEĆ POTRAFISZ. JAK MAŁO KTO. WSTAŃ Z KOLAN I WYPROWADŹ LUDZI POD SIEDZIBĘ LEŚNYCH DZIADKÓW. ZRÓBIMY IM PIĘKNĄ  PIKIETĘ POD HASŁEM :

:LEŚNE DZIADKI DO LASU".

Jeżeli tego nie zrobisz,  uznam,  że Kaczyńscy znów usiedli do magdalenkowego stołu, kroić polskie torty.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1451682

Gratuluję i pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1451701

Jeżeli jest tak, że winą są ruskie serwery, co swego czasu ogłosiła owa "opozycja", to czy nie wydaje się nikomu dziwne, że owa "opozycja" już wygrała wybory na tych ruskich serwerach? Może te serwery ruskie są dobre wówczas gdy liczą na korzyść opozycji, a złe, gdy wygrywa inna opozycja?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1451703

I nagle odbeda sie wybory demokratyczne jak w cywilizowanym kraju i oddana za darmo  wladza przez PIS,  ta wladza zostanie im podana na tacy ,a PIS laskawie ja wezmie.

Czy przyzwyczajenie Polakow  do robienia ich w banbuko stalo sie normalnoscia ? i nienaruszalnym standrdem?

No bo skorop partia ubiegajaca sie o wladze nic nie robi zeby zabezpieczyc  wrecz przeciwnie PIS nabija w butelka swoj elektorat to niech oddejdzie w zapomnienie a Polacy beda glosowac na bardziej prawicowa partie mlodych ludzi zdolnych naprawde do walki o nasz kraj .

Bo zaniechanie PISu  to szkoda dla Polski.

Zreszta Kczynski chyba juz podda sie dio dymisji jak to obiecal ze jak przegra to odejdzie ,wlasnie teraz przegral bo dalo sie oszukac po raz kolejny na wlasne rzyczenie zreszta.

Przeciez zeby pilniowac komisji czy brac udzialu w w tej ze komisji nie moze wejsc czlowiek z ulicy musi miec asygnacje z PISU.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1451712

Przepraszam,że się wtrącę.
Nie wiem gdzie zjomy chciał wstąpić do PiS, ale ja nie miałam z tym żadnego problemu. Wręcz przeciwnie-byłam do tego namawiana.
Pozdrawiam
 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1451786

Ja z 18 lat temu byłam mężem zaufania, ale  miałam szkolenia, o to zadbał komitet wyborczy, który poprosił mnie o przysługę pro publico bono, to zależy od komitetu czy kogoś powoła, czy nie. W obecnych wyborach u mnie nie zauważyłam mężow zaufania... 
Chcę pwiedzieć o czym innym, od lat posługuję się podpisem elektronicznym przesyłając dane do ZUS, ale teraz wyczytałam, że dostęp do tych danych ma operator tego klucza, nie wiem czy tak w istoie jest ale jeśli tak, to prywatna firma ma bazę danych milionów Polaków....

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1451801

PO + PiS czyli "popis".

I daja ten "popis" - para w gwizdek, a lokomotywa stoi, no bo para idzie w gwizdek - nie na tloki.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Bogdan

#1451816