Za dwa tygodnie PO zyska wizerunek partii szmalcowników

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Węgierski rząd premiera Viktora Orbana ogłosił w środę podniesienie od 1 stycznia 2015 roku z 40 do 50 procent superpodatku od przychodów reklamowych. Podatek ten uderza w spółki medialne czerpiące z reklam najwięcej wpływów - głównie w koncern RTL. „...” "Podatek firm osiągających przychody reklamowe w wysokości ponad 20 mld forintów (65 mln euro) będzie od początku przyszłego roku zwiększony z 40 do 50 procent" - poinformowało węgierskie ministerstwo gospodarki. „...”Krok ten będzie dotyczyć głównie Grupy RTL, filii niemieckiego giganta medialnego Bertelsmann, jedynej firmy na Węgrzech, która osiąga tak wysokie przychody. „...”Od wygranych wyborów w 2010 roku i uzyskania bezwzględnej większości w parlamencie rząd Orbana prowadząc politykę obciążania firm, przede wszystkich zagranicznych i tych najbardziej dochodowych, a nie ludności, wprowadził około 30 nowych podatków nadzwyczajnych. Podatki te nie są związane z dochodem, lecz oblicza się je od obrotu czy wartości bilansowej firmy. Płacone są więc niezależnie od tego, jak firma prosperuje. (PAP) „...(źródło ) „Premier Węgier Viktor Orban powiedział, ze życzyłby sobie, aby 60% banków w jego kraju było w węgierskich rękach. „.....”Zrealizowanie celu Orbana oznacza, że węgierskie państwo musiałoby przejąć kolejne zagraniczne banki. Obecnie połowa banków na Węgrzech jest w rękach węgierskich.Musimy kupić kilka banków, aby osiągnąć wymarzony stan posiadania, a potem te banki muszą zostać zaoferowane węgierskim właścicielom, z wykorzystaniem różnych technik, na przykład poprzez giełdę - cytuje Orbana "Puls Biznesu"....(źródło ) „Premier Węgier Viktor Orban nie zdymisjonuje żadnej osoby z sześcioosobowej grupy wysokich urzędników, którzy zostali oskarżeni przez USA o korupcję. Szef rządu Węgier oświadczył, że nie chce tworzyć precedensów, które powstałyby, gdyby „zewnętrznemu państwu, które oskarża bez dowodów urzędnika, udało się doprowadzić do jego zwolnienia”.

W październiku USA oskarżyły sześciu wysokich rangą urzędników państwowych z Węgier o korupcję i zakazały im wjazdu do kraju. Na razie znana jest tożsamość tylko jednej z tych osób – jest to dyrektor Krajowego Biura Podatkowego Ildiko Vida, która oświadczyła, że oskarżenia nie mają żadnych podstaw. Nie podała się do dymisji, nie zanosi się też, by swoich stanowisk miały zostać pozbawione pozostałe osoby. – Każda minuta, którą poświęcamy tej sprawie, to strata czasu – powiedział Orban. Odnosząc się do dokumentu, który ambasada USA w Budapeszcie przesłała do MSZ, nazwał go „świstkiem papieru”. W dokumencie tym Amerykanie wymieniają konkretne przypadki, w których ich zdaniem doszło do korupcji. „..(źródło) „Węgierski rząd pracuje nad przepisami, na mocy których będzie mógł zamykać przynoszące straty duże sklepy. Od 1 stycznia 2016 roku z centrów dużych miast znikną też dyskonty, supermarkety i hipermarkety. Dla dużych sieci ciosem będzie też planowany zakaz handlu w niedzielę, który osobiście popiera Viktor Orban. Zagraniczne sieci handlowe, w które uderzą te przepisy, są oburzone”....”od koniec października pojawiły się informacje o wprowadzeniu tzw. podatku Tesco, czyli podatku od obrotów dla dużych sieci, którego wysokość byłaby zależna od ich wielkości. Podatek miałby w założeniu chronić małe węgierskie sklepy, których roczne obroty nie przekraczają 500 mln forintów (6,83 mln zł) - te nie zapłacą nic. Kolejne stawki ustalono na poziomie 0,1 proc., 1 proc. (obroty powyżej 50 mld forintów) i potem 1 pkt proc. za każde dodatkowe 50 mld forintów. Maksymalna stawka podatku miałaby wynieść 6 proc. obrotów dla firm, których obroty na Węgrzech przekraczają 300 mld forintów (4,1 mld zł)  „..” Na jego mocy będzie mógł zamykać sklepy, które przez dwa lata z rzędu wykazują straty. Jak czytamy w serwisie Portfolio.hu, ten zapis może najmocniej uderzyć we francuską sieć Auchan, Spara, a także niemiecką sieć dyskontową Aldi. „...” A na dokładkę rząd zakaże też działania darmowych autobusów, które dowożą klientów do sklepu. To praktyka często stosowana na Węgrzech przez zachodnie sieci, np. Tesco. „.. (więcej )Niezależna „22:33

PiS wygrał zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet! 30,4 proc. mężczyzn wybrało PiS, 24,8 proc. mężczyzn - PO, 17,2 - PSL, 9,7 - SLD, 6,1 proc. - Nową Prawicę. Wśród kobiet na PiS głosowało 32,6 proc., na PO - 29,7 proc., na PSL - 16,9 proc., a na SLD - 7,9 proc.

22:19

Partia Jarosława Kaczyńskiego wygrała wśród młodych (w wieku 18-29 lat). PiS - 27,8 proc., Platforma - 22,5 proc. 
 „....(źródło ) mówił w Sejmie poseł Przemysław Wipler, który zwołał konferencję prasową dotyczącą publikacji tygodnika „wSieci” o nielegalnym przejęciu kamienicy w Warszawie przez rodzinę Hanny Gronkiewicz-Waltz. „...”Pani prezydent ucieka od tej sprawy, twierdząc, że dotyczy ona „osób trzecich”. Te „osoby trzecie” to mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz,  jej dzieci, jej najbliższa rodzina „...”Państwo polskie, gdy odzyskuje majątek, dzieła sztuki zrabowane podczas II wojny światowej, to odzyskuje je na całym świecie nie od osób, które ukradły, ale od osób, które weszły w ich posiadanie od złodziei. To w jaki sposób rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz weszła w posiadanie tej kamienicy, w krótkim czasie ją sprzedała i zarobiła na tym kilka milionów złotych, jest sprawą kontrowersyjną, wymagającą, aby pani prezydent złożyła szczegółowe wyjaśnienia, które mocno rzutują na jej działalność „...”Nie powinniśmy dopuszczać do tego, by ludzie, którzy korzystają na tym, że w Polsce sądy i prawo nie działają, rażąco się wzbogacali, a to dotyczy rodziny Hanny Gronkiewicz-Waltz „...”Politycy, ich rodziny, zbyt często kompletnie bezkarnie sięgają po cudze. Przykład takiej sprawy opublikował tygodnik „wSieci”. Publikacja dotyczy bezprawnego przejęcia kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 przez członków rodziny prezydent Warszawy „...”Poinformował, że w ramach wykonywania mandatu poselskiego dotarł do dokumentów potwierdzających fakty przedstawione przez tygodnik „wSieci”. Przedstawił dziennikarzom trzy dokumenty. „...”edno z nich to pismo prokuratora okręgowego w Warszawie, zaskarżające decyzję dotyczącą bezprawnego przekazywania kamienic i szczegółowo opisujące w jaki sposób bezprawnie dochodziło do przywłaszczenia kamienic przez szmalcowników  w Warszawie, którzy m.in. zdobyli kamienicę przy Noakowskiego 16 „...”Drugim pismem przedstawionym przez posła jest decyzja Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2012 r., w którym urzędnicy opisali w jaki sposób bezprawnie została przejęta m.in. kamienica przy  Noakowskiego  16.Została ona przejęta przez członków rodziny Gronkiewicz-Waltz i sprzedana zdecydowanie poniżej wartości rynkowej, dwa dni przed wyborem Gronkiewicz-Waltz po raz pierwszy na prezydenta Warszawy”...”Kolejny dokument upubliczniony przez posła  to postanowienie sądu z lat powojennych, pokazujące w jaki sposób została udaremniona próba przejęcia kamienicy przy Noakowskiego 16 przez złodziei.Niestety później został wprowadzony dekret Bieruta i właściciele, którzy dzięki temu wyrokowi mogli odzyskać swoją własność, nigdy jej nie otrzymali „ ...(więcej )

-------

Mój komentarzCieszy sukces PIS. Szkoda tytko że Kaczyński nie dopuścił do głosu swojego kandydata na prezydenta Polski, czyli Dudy, który wypadł dzięki temu jak chłopczyk w spodenkach. Miejmy nadzieję ,że wybór Kaczyńskiego był trafny i nawet jeśli Duda nie wygra to przynajmniej uzyska wyborach prezydenckich dobry wynik i nie pogrąży wyniku parlamentarnego PiSKaczyński nie pozbył się w porę „klubu towarzyskiego” Hofmana i z pewnością wynik był słabszy niż powinien .Najważniejsze jednak dla Polski rzeczy dzieją się na Węgrzech , Orban wypowiedział otwartą wojnę Niemcom , sam jeden , no ostatnio przy wsparciu Rosji . Na żywca , w biały dzień rabuje i niszczy niemieckich oligarchów i ich koncerny . A co najważniejsze niszczy skutecznie agenturę propagandowa Niemiec na Węgrzech , co świadczy o rozkładzie wewnętrznym Niemiec. Nawet wsparcie Niemiec przez USA nic nie daje.

Włączenie się USA do walki Niemiec z Węgrami po stronie Niemiec ma ogromne , negatywne znaczenie dal Polski, co omówię w innej notceWracając jednak na nasze krajowe podwórko. Ewentualne zwycięstwo Kopacz i Gronkiewicz Waltz Warszawie będzie pyrrusowym zwycięstwem Platformy . Przez daw tygodnie dogrywki w Warszawie cała Polska będzie skoncentrowana na sprawie szmalcownictwa rodziny Gronkiewicz Waltz związanej z kradzieżą żydowskiej kamienicy. Kto wie czy Platforma nie utrwali swojego wizerunku w oczach Polaków jako partia szmalcownikówPolecam tekst ( http://naszeblogi.pl/50718-od-jutra-znowu-przy-korycie-bedzie-pelno-swin ) w którym poruszyłem sprawę stworzenia przez Chiny nowej niezbędnej nowoczesnemu państwu służby bezpieczeństwa ,urzędu antykorupcyjnego , z którego fragment tutaj cytujeDlaczego w Chinach walka z korupcją jest nad podziw udana. Ponieważ system , ustrój to umożliwia . Nowy prezydent Chin XI powołał specjalny urząd do walki z korupcją o uprawnieniach większych niż maja inne służby bezpieczeństwa . To tylko powinno wszystkim uzmysłowić jak kluczową w XXI wieku sprawą dla bytu państwa i społeczeństwa jest likwidacja korupcji . Ten sam pomysł , dużo wcześniej niż Xi zrealizował Kaczyński . Powołał CBA Dlatego też ten rząd między innym upadł .Mocodawcy Tuska wiedząc jaką bronią jest taka instytucja w walce o dekolonizacje Polski musieli doprowadzić do jego upadku.

W Chinach służba antykorupcyjna jest absolutnie skuteczna , gdyż jest skierowana nie przeciwko obywatelowi, przedsiębiorcy , ale przeciwko urzędnikom i dygnitarzom i aresztuje każdego urzędnika , który żyje ponad stan , ma nieudokumentowane dochody . Oraz bez trudu aresztuje każdego oligarchę

I w Polsce byłoby tak samo. Pomysł Kaczyńskiego powołania antykorupcyjnej służby bezpieczeństwa był niezwykle nowatorski i wyprzedzający swój czas. Sam fakt że dopiero teraz skopiowały go Chiny dobrze o tym świadczy .

Dlaczego do tej pory , przed Kaczyńskim nikt w świecie zachodnim nie stworzył takich służb ,. Bo służby wzmocniły by państwo i uderzyły głównie w lichwiarstwo i oligarchów. Byłyby narzędziem prowadzenia polityki pro państwowej . Jak państwo zauważyli również Rosja nie ma takiej służby .

Przywrócenie Kaczyńskiemu i Mariuszowi Kamińskiemu ( CBA ) kontroli nad CBA będzie miało większe znaczenie dla istotnej poprawy funkcjonowania samorządów , gdyż bez CBA nie jest żadne wybory nie usuną mafii urzędniczo sitwiarskiej z samorządów ….(więcej ) video Przemysław Wipler 'Ukradziona Kamienica „

video Profesor Andrzej Nowak „ Wolność. Istota tożsamości Polaków”

Marek Mojsiewicz

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka 
Marek Mojsiewicz Twitter 

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „

rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o bogini Kali „ Nie należy nerwosolu pić na oko „ O rzeźbie Niosącego Światło Impreza u Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony. Lamborghini „Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe

Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)