Wniosek o postawienie Putina przed Trybunałem w Hadze

Obrazek użytkownika Marek Ciesielczyk
Świat

Sz. P. Prof. dr Piotr Hofmański
Prezes Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze

Szanowny Panie Prezesie,

Apelujemy do kierowanego przez Pana Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze o natychmiastowe wydanie stosownego rozporządzenia Trybunału w sprawie ścigania – poprzez wydanie listów gończych -  Władimira Putina, którego z całą pewnością można już dzisiaj określić mianem zbrodniarza wojennego i postawienie go w przyszłości przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym oraz skazanie  za zbrodnie wojenne, jakich – na jego rozkaz – dopuszcza się armia rosyjska na Ukrainie (podobnie jak to miało miejsce w przypadku innego zbrodniarza wojennego  serbskiego generała Ratko Mladića, który  w 2017 roku został skazany przez haski Trybunał na karę dożywotniego więzienia za zbrodnie wojenne).

Uważamy, że na Panu Profesorze jako obecnym Prezesie Międzynarodowego Trybunału Karnego (a także Polaku, którego Rodacy na własnej skórze doświadczyli skutków zbrodni wojennych ze strony Rosji sowieckiej i Niemców) spoczywa  szczególna odpowiedzialność za wymierzenie sprawiedliwości tak nikczemnym ludziom,  jak Władimir Putin.

Zarząd Antypartii

Dr Marek Ciesielczyk - Tarnów - Przewodniczący

Krzysztof Wartak - Katowice - Wiceprzewodniczący

Janusz Maksymowicz - Sekretarz Antypartii – Gorzów Wlkp.


]]>www.antypartia.org]]>

26 lutego 2022

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

„Dziś nad ranem Rosja zaatakowała Ukrainę. Ten akt barbarii zostanie osądzony przez historię, a jego sprawcy – wypada mieć nadzieję – także przez Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. (...) To moment, kiedy wolny i demokratyczny świat musi pokazać, czy wyciągnął lekcję z bierności lat trzydziestych ubiegłego wieku. Dziś widać wyraźnie, że jakiekolwiek objawy obojętności stanowią znamię współwiny” – fragmenty oświadczenia Muzeum Auschwitz z 24 lutego 2022 r.

Chociaż raz (może to nazbyt nieobiektywne) napisali to, co trzeba.

Vote up!
5
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1641534