Sensacyjny wynik Antypartii – 14% i trzecie miejsce za PiS i PO - w sondażu Social Changes !

Obrazek użytkownika Marek Ciesielczyk
Kraj

Jedna z bardziej prestiżowych sondażowni Social Changes w dniach 15-18 października 2021 przeprowadziła badanie na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków, w którym wzięło udział 1.096 osób. Wyniki patrz niżej.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W sondażu tym, ku zaskoczeniu wielu osób, aż 14% ankietowanych chce głosować na nowe na polskiej scenie politycznej ugrupowanie – Antypartię. Wynik ten plasuje Antypartię na trzecim miejscu w Sejmie – po PiS (33%) i KO (23%), a przed ugrupowaniem Hołowni (11%), Lewicą (7%) i Konferederacją (7%) !

Czy ten wynik Antypartii może wywoływać zaskoczenie? I tak, i nie. Antypartia działa dopiero od kilku miesięcy, ale w tym czasie zdążyła zorganizować już kilkadziesiąt spotkań we wszystkich zakątkach Polski i jest obecna już nie tylko w mediach lokalnych, ale także ogólnopolskich (np. o Antypartii pisały m.in. dzienniki „Rzeczpospolita” czy „Super Express”, ugrupowanie to prezentowała telewizja wRealu24) – i rzecz najważniejsza – program Antypartii zyskuje powszechne poparcie wśród Polaków.

W sondażu aż 60% ankietowanych popiera – wydawałoby się kontrowersyjny na pierwszy rzut oka - postulat Antypartii poddania przymusowym badaniom wariograficznym na prawdomówność kandydatów do parlamentu oraz na sędziów i prokuratorów (zaledwie 17% odpowiedziało negatywnie), zaś jeszcze więcej, bo 68% ankietowanych jest za realizacją innego punktu programu Antypartii - obniżenia wynagrodzenia parlamentarzystów do poziomu średniej krajowej (tylko 16% ankietowanych jest przeciwnych)..

Wyróżnikiem Antypartii jest także coś, czego jeszcze nikt nigdy nie odważył się zaproponować - obowiązkowe dla wszystkich kandydatów ANTYPARTII do parlamentu i samorządu przyrzeczenie publiczne, składane na podstawie artykułu 919 kodeksu cywilnego. Jeśli późniejszy poseł czy radny nie wywiąże się ze swych zobowiązań przedwyborczych będzie prawnie, właśnie na podstawie artykułu 919 kodeksu cywilnego, zobowiązany do wypłacenia każdemu wyborcy w swym okręgu kwoty 1.000 zł

Jądrem programu Antypartii jest postulat bardzo gruntownej zmiany systemu politycznego w Polsce, np. zastąpienie obecnej, „najgłupszej na świecie ordynacji wyborczej” (jak ją określał śp. prof. Zbigniew Brzeziński, doradca prezydenta USA) ordynacją większościową, która zapewni obywatelom faktyczne prawo kandydowania. Teraz, by kandydować do Sejmu, trzeba uzyskać akceptacje jakiegoś wodza partyjnego. Antypartia proponuje rezygnację z progów ważności referendum, co zlikwiduje fikcyjny charakter referendum i wprowadzenie obligatoryjnego dla władzy charakteru wyników tegoż referendum, wzorem bezpośredniej demokracji szwajcarskiej.

Antypartia domaga się wprowadzenia możliwości odwoływania posła w czasie kadencji w drodze referendum, likwidacji immunitetu parlamentarzystów, sędziów i prokuratorów, wprowadzenia faktycznej odpowiedzialności karnej i finansowej urzędników, sędziów, prokuratorów za błędne decyzje.

Antypartia podkreśla, iż nie musimy wyważać otwartych drzwi. Skuteczne reformy ekonomiczne zostały już wymyślone. Proponuje więc implementację w Polsce reform ekonomicznych, które zapewniły swego czasu obywatelom np. Irlandii, Nowej Zelandii czy Singapuru - w okresie 5-10 lat - 2-3-krotne zwiększenie wynagrodzenia. Po 30 latach tak zwanych „przemian” Polska wypada bardzo blado na tle innych krajów, wyprzedzając tylko 5 państw w Europie pod względem wysokości wynagrodzenia netto, np. Bułgarię czy Rumunię. Dlatego zamiast wymyślać proch, Antypartia proponuje zastosowanie sprawdzonych reform.

Antypartia – chyba jako jedyna na świecie – ma tylko jedną cechę typową dla partii – jest zarejestrowana (18 stycznia 2021 przez Sąd Okręgowy w Warszawie), pozostałe cechy mają charakter wyraziście antypartyjny: - brak centralizmu partyjnego, - pełna autonomia 41 oddziałów okręgowych, - konstruowanie list wyborczych samodzielnie przez okręgi w drodze prawyborów, - statutowy zakaz kandydowania tzw. „spadochroniarzy”, - zarejestrowany sympatyk ma te same prawa i obowiązki jak członek Antypartii, - Zarząd Antypartii pełni drugorzędną, tylko koordynacyjną rolę, - najważniejszym ciałem jest Rada złożona z 41 wybranych w okręgach wyborczych koordynatorów.

W związku z tym, iż – z jednej strony - wynik Antypartii oznacza, że do Sejmu mogłoby się dostać z jej list ok. 60 kandydatów, z drugiej zaś – nie można wykluczyć przedterminowych wyborów parlamentarnych na wiosnę, Antypartia zwraca się do wszystkich środowisk antysystemowych z apelem o zgłaszanie inteligentnych, uczciwych i odważnych kandydatów do Sejmu, którzy akceptują program Antypartii – telefonicznie pod numer 601 255 849 lub mailowo: antypartia@oburzeni.info

Więcej informacji na stronie ]]>www.antyparti.org]]>

Członkowie Zarządu Antypartii:

DrMarek Ciesielczyk z Tarnowa (Małopolska) - Przewodniczący Antypartii, doktor politologii Uniwersytetu w Monachium, wykładowca w tej dziedzinie w University of Illinois w Chicago, pracownik naukowy Forschungsinstitut fur sowjetische Gegenwart w Bonn, a także Fellow w European University Institute we Florencji. Od pięciu kadencji niezależny radny Rady Miejskiej w Tarnowie..

Krzysztof Wartak z Katowic – Wiceprzewodniczący Antypartii - przedsiębiorca, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, prezes firmy produkującej materiały budowlane - m.in. unikatowe farby i tynki, od lat działacz ruchów na rzecz demokracji bezpośredniej.

Jan Szymański z Warszawy - Wiceprzewodniczący i Sekretarz Antypartii. Pracuje jako administrator wspólnot mieszkaniowych, jest specjalistą w zakresie zarządzania i administrowania nieruchomościami oraz Przewodniczącym stowarzyszenia OBURZENI.

Ryszard Pigla - częściowo ze Szczecina, częściowo z Żar w Lubuskiem – Skarbnik Antypartii – manager projektu budowy osiedla domów jednorodzinnych, oficer wojsk specjalnych, komandos, Przewodniczący Związku Zawodowego Rolników OJCZYZNA.

Janusz Maksymowicz z Gorzowa Wielkopolskiego, członek Zarządu Antypartii, przedsiębiorca, członek zarządu spółki handlowej - dużej galerii handlowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Tomasz Chodnikiewicz z Gdańska, członek Zarządu Antypartii, przedsiębiorca, Prezes gdańskiej spółdzielni “Świetlik”, działacz na rzecz spółdzielczości pracy i mikroprzedsiębiorców.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (5 głosów)

Komentarze

Tej siły już nikt nie powstrzyma

Vote up!
3
Vote down!
0
#1633787

Po pierwsze: pierwsze słyszę o tej Antypartii.

Po drugie: czy to taki Kukiz15, wersja 2.0?

Po trzecie: a co moją do obiecania w temacie terroryzmu sanitarnego? To chyba istotna kwestia na dziś...

Vote up!
4
Vote down!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1633791

W sprawie tak zwanej "pandemii" i oszustw covidowych zabieraliśmy głos juz wielokrotnie - patrz www.antypartia.org

Vote up!
3
Vote down!
0
#1633793

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie pamiętam dokładnie kiedy to było, chyba parę lat temu...ale program mieli całkiem ,całkiem do rzeczy.
Napisałam im wtedy, że i tak są lepsi od tego wszystkiego co do tej pory się pojawiło na polskiej scenie politycznej.

Gratuluję trwania w tym poltycznym bałaganie.

Pytanie Gawriona dotyczące infiltracji jest tak samo mądre jak pytanie do myjącego się... "po co się myjesz ,przecież i tak się pobrudzisz.
Mądrości i wytrwałości życzę Antypartii. Już gorzej przecież nie może być.
Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-5

Verita

#1633813

- założyli partie o nazwie antypartia ! - aż się bebechy przewracają.

Można to skwitować - banda wariatów.

Vote up!
7
Vote down!
-4

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1633794

Ja mam tylko jedno pytanie. W jaki sposób zagwarantujecie, że nie zostaniecie zinfiltrowani przez ludzi szemranych i wątpliwych, tak jak to się stało z ruchem Kukiza (sam przyznał w rozmowie ze mną, że kontrola tego była niemożłlwa) czy z Konfederacją? I później narobicie więcej szkody, niż pożytku wprowadzając tych ludzi do Sejmu?

Vote up!
8
Vote down!
-4

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1633804

- tworzą te partyjki po to aby odciągać elektorat wyborczy od PiS-u i elektryzować własny i ten pozyskany (trzymać ich "pod parą" do wyborów).

Muszą mnie wziąć do służb specjalnych to zrobię z nimi porządek w 24 godziny.

Sowieckie i faszystowskie bydło nie prędko nam odpuści. To samo robili w latach międzywojennych. Gdy my pracujemy, śpimy i budujemy Polskę oni cały czas knują jak nam to wszystko rozpie*****ć - taka to antyludzka i bandycka blać.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1633859

...to, co w innych sondażach widnieje w rubryce niezdecydowani lub nie popieram żadnej partii. Wtedy wyjdzie wynik rzeczywisty. Bo większość głosujących to pewnie tacy, którzy pomyśleli: "o, antypartia, nie znam programu, ale brzmi świetnie".

Mam też kilka pytań. Dlaczego próbujecie zniechęcić ludzi do startowania w wyborach? Gdzie zamierzacie szukać frajera, który zechce wystartować, wiedząc że po uzyskaniu mandatu znajdzie się w mniejszości (mając nawet te magiczne 14%) i realizacja wszystkich postulatów będzie niemal niemożliwa - co nie znaczy, że taki człowiek nie może współuczestniczyć w realizacji wielu innych pożytecznych inicjatyw? Może dlatego jest to "wyróżnikiem Antypartii" i nikt rozsądny takiego czegoś nie proponuje? A może zależy wam na składaniu obietnic niekonkretnych, żeby potem nie można było złapać takiego Antypartyjnego za rękę? To oczywiście pytania retoryczne.

Będę śledził postępy w uzgadnianiu tego punktu. W razie uchwalenia - bo rozumiem, że zaczniecie od wprowadzenia tego we własnej partii - czegoś takiego, natychmiast postaram się o zameldowanie na obszarze, gdzie Antypartia ma największe szanse na wyborczy sukces. Nie muszę chyba wyjaśniać dlaczego?

Vote up!
8
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1633926

Wówczas Antypartia miała niewiele mniej , bo 12%

Vote up!
1
Vote down!
0
#1633934

Zapisano już tony papieru na temat rozmaitych efektów różnych ordynacji wyborczych i temat ma tyle sensu co mieszanie herbaty łyżeczką bez dodania cukru.

Nie ma innego środka organizowania polityki niż partie polityczne, a problem bierze się z demoralizacji niektórych warstw społeczeństwa, które wybierają równie zdemoralizowanych polityków.

Żadne irracjonalne recepty i majsterkowanie problemu nie rozwiążą, dopóki nie zmieni się konstytucji, tak jak zrobił to Orban, a do tego potrzebna jest większość. Uczcie się ludzie od Węgrów.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1633967

Te tony zapisanego papieru w większości przypadków nie zawierają  jednej kilkukartkowej pracy Kennetha Arrowa z 1949 lub 1950 roku (zależy jak liczyć) za którą w 1972 dostał Nobla. A w pracy tej pokazał, ze nie istniej dobra ordynacja wyborcza. Prosty dowód był w pismie "delta". Jak znajde to podam link,

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634038

ten artykuł. Podaje link :

http://www.deltami.edu.pl/temat/matematyka/zastosowania/2017/09/18/Niesprawiedliwe_wybory/

Warto przeczytać, by nie mieć za wielu złudzeń. To jedno z (chyba nieskończenie) wielu tzw. twierdzeń limitacyjnych pokazujących granice naszej, ludzkiej, racjonalności.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1634040

Antypartia to jest to co moze wyeliminowac elity okraglostolowe. Ja juz pisalem tutaj ze

partie, zwlaszcza wodzowskie, to jest gangrena na organizmie panstwowym.

Tylko ze problem bedzie z tym, ze zjednoczycie wszystkie partie przeciwko sobie.

Oni tak latwo nie odpuszcza. Musialaby byc silnie akcentowana wola narodu aby

odsunac partyjniactwo. Tylko ze to by mozna zrobic jedynie z pomoca kosciola.

Poleganie na samych ideach bez wsparcia silnej instytucji raczej napotka na zbyt

silny opor.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

JanStefanski

#1634030