Paweł Kukiz znowu nas zdradził

Obrazek użytkownika Marek Ciesielczyk
Kraj

Po czyjej Ty właściwie stronie stoisz Paweł?

Jako stowarzyszenie, w skład którego wchodzi sporo osób, które kiedyś popierały Pawła Kukiza i dzięki którym - między innymi – mogli wejść do Sejmu ludzie z jego listy wyborczej, uważamy, iż mamy nie tylko szczególne prawo, ale i obowiązek monitorować zachowanie posłów klubu Kukiz’15.

Jest dla nas wielkim, smutnym zaskoczeniem to, iż zdecydowana większość (bo aż 2/3 !) posłów Kukiza nie poparła w głosowaniu w Sejmie 11 lutego 2016 roku ustawy określanej potocznie mianem „Rodzina 500 plus”.

Jeszcze niedawno znaczna część z nas była zaangażowana w kampanię wyborczą Pawła Kukiza, wierząc jego słowom, iż jest to ruch antysystemowy, prospołeczny i równocześnie prowolnorynkowy, a wyborcy to pracodawcy posłów.

Zaledwie po kilku miesiącach działalności parlamentarzystów Kukiza czujemy się jednak oszukani, gdyż zdecydowana ich większość nie popiera słusznego naszym zdaniem i społecznie, i ekonomicznie projektu „Rodzina 500 plus”, dzięki któremu – z jednej strony - miliony niezamożnych Polaków będą mogły otrzymać  pomoc finansową, z drugiej zaś – o czym niestety mówi się rzadziej – nastąpić musi ożywienie gospodarcze wskutek napływu na rynek kilkunastu miliardów złotych rocznie.

Bynajmniej nie jesteśmy bezkrytycznymi zwolennikami wszystkich pomysłów PiS, uważamy  jednak, iż ustawa „Rodzina 500 plus” jest korzystnym dla polskich rodzin i ożywczym dla  polskiej  gospodarki projektem, który należało – naszym zdaniem – w Sejmie poprzeć (postąpiło tak - i to w całości np. PSL, a nawet dwóch posłów PO!), zaś przeciw tej ustawie głosował np. wicemarszałek Sejmu z klubu Kukiza – Stanisław Tyszka czy też inni czołowi jego posłowie: Piotr Apel i Jakub Kulesza, a sam Paweł Kukiz wstrzymał się od głosu!

Dlatego też mamy żal do tych polityków i wyrażamy nasze zdumienie, dlaczego ludzie, którzy reklamowali się jeszcze niedawno w kampanii wyborczej jako „słudzy społeczeństwa”, teraz występują przeciwko niemu. Mamy więc prawo pytać: po czyjej właściwie stronie stoi Paweł Kukiz.

Rada Koordynacyjna

Stowarzyszenia OBURZENI

]]>www.oburzeni.pl]]>

 

Warszawa, 16 lutego 2016

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

Czytałam dzisiaj Pana notkę na salonie 24 i obejrzałam wystapienie w Chicago, gratuluję. Nie wiedziałam, że w USA odbywały się takie porofesjonalne spotkania. Niektórzy dziennikarze w kraju mogliby się uczyć.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1507261

Wiadomo, to mój rodak :-)))))))) 
znana postać nie tylko w moim mieście ale i USA i Europie
Vote up!
5
Vote down!
0
#1507301

Oj Jozek, Jozek :-) zebym Cie tak nie znal, jak znam i to internetowo ;-))) , to musialbym powiedziec, ze sie nieco "brzuszysz" :-))))))))))))) Jak, to bylo w tej piosence grupy Bajm ? Jozek nie daruje ci tej...

pozdrawiam ;-)

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1507323

Vote up!
5
Vote down!
0
#1507367

Nikt ci nie dał przepustki, by schodzić z pola walki na NP, tak to służbę znacie żołnierzu:)))

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1507372

Rozkaz to rozkaz

powoli sie rozkrecam :-))))))))

Vote up!
4
Vote down!
0
#1507373

Dobrze zes sie ponownie odezwal, bo...juz nie mam sie z kim klocic na tym portalu...Co prawda pojawil sie jeden lebiega, ale to nie Twoja liga, nie ta grupa krwi...slowem wpadl tu na chwile, dostal klapsa i sobie poszedl...i chyba nikt za nim plakac nie bedzie...A Ty mi tu nie wygrazaj sie dysfunkcja, tylko skrobnij jakiegos ciekawego tasiemca z...Tobie tylko mozliwa ironia. Jeno nic w smak IDY, bo...sie naprawde pogniewamy ;-) Wiesz Jozek...dwa razy tego samego bledu nie popelniamy ;-), bo pomimo wieku, to skleroza az tak nas za narzady  przeciez nie trzyma :-)))))))))))))

pzdr.

Vote up!
3
Vote down!
0

chris

#1507401

:-)))))))))))

racja

Vote up!
2
Vote down!
0
#1507461

Ach Jozio..., gdy ja pisze, to zawsze jest racja ;-) Myle sie niezwykle rzadko, tj.  raz na jedno wcielenie :-))))))))))))))))

Naturalnie mysle tu o sprawach waznych...w jakis glupotach, to naturalnie czasami bledy popelniam...niechetnie to przyznaje, ale jednak...

Zdrowia Ci zycze i nie gub sie na tak dlugo, bo nam Twojej aparycji tutaj brakuje...I to nie jest zaden komplement, poprostu suche stwiedzenie faktu. Tyle Ci tu pozostali adwersarze  komplementow nagryzmolili, ze podobna pomyslec, iz Ty baba jakas, albo co ? lola Boga ...

Vote up!
2
Vote down!
0

chris

#1507660

moim zdaniem Paweł Kukiz stoi jedynie po ... swojej stronie, a w polityce zachowuje się zazwyczaj jak przysłowiowoe "dziecko we mgle".

Niestety to wielkie rozczarowanie.

Vote up!
10
Vote down!
0
#1507283

Można powiedzieć to jednym zdaniem: "Z muzyka nie będzie polityka". Może troche lepszy z jezyka polskiego od Wałęsy.      Ale partacz taki sam.

Jaki naród taka władza.

Vote up!
8
Vote down!
0

Kolejorz

#1507290

Głosowanie przeciwko programowi 500 + podziałało i mi na wyobraźnię. Rozczarowanie postawą Klubu Kukiz15 jest jak najbardziej uzasadnione. Mogę zrozumieć, że ktoś aktywnie zabiega o image partii opozycyjnej, która jak wiadomo we wszystkim swoje zdanie, najlepiej inne musi mieć. Mogę zrozumieć, że ktoś konsekwentnie buduje ideologię swojego elektoratu, w tym przypadku prawicowego, konserwatywnego, a ten wiadomo, szczególnie młody do dawania czegokolwiek skory specjalnie nie jest, gdyż to zawsze na prawicy pachnie czerwonym socjalizmem. Nie mogę jednak za cholerę pojąć, jak Paweł Kukiz i inni z jego klubu chcą przekonać polskie, ubogie, wymierające rodziny, że naprawdę chcą pomagać i to nie tylko od serca i różańca, ale całymi garściami, które w czasie wyborów, tak chętnie po całej Polsce ściskali. No i jak tu się dziwić mocnym słowom dr Marka Ciesielczyka oraz innym oburzonym?

Panie pośle Pawle Kukiz całym sercem wspierałem i wspieram ojczyznę naszą, o której troski a i owszem i Wam nie brakuje, ale jeśli nie zaczniecie już dziś od tej najniższej, a zarazem najważniejszej komórki społecznej, czyli od rodziny, daremne Wasze zachody, ludzie odwróca się od Was, a młodzieży na dłuższą metę zabraknie. Po prostu dziś jesteśmy już w takim dołku demograficznym, że ludzi nie obchodzi ideologia, dziś ludzie, rodziny polskie naprawdę potrzebują pomocy. A zatem nie tędy droga!

Vote up!
8
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1507292

Zgadzam się w całości z przytoczonymi argumentami i gratuluję obszernej i jednocześnie bardzo treściwej wypowiedzi bez lania wody. Całym sercem i własnym zdaniem również przyłączam się do apelu aby Kukiz i jego ugrupowanie nigdy nie kierowało się przeciwko społeczeństwu i polskim rodzinom, bo to najkrótsza droga do samozagłady ich partii i Narodu oraz woda na młyn POlskich opozycjonistów. Pozdrawiam, Roman.

Vote up!
6
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1507369

Kukiz był piewcą i zagorzałym sympatykiem PO, gdy jako celebryta wspierał ten POlszewicki system.

A dziś udaje zatroskanie o Polskę, czemu w tedy nie reagował, proste, bo srebrniki judaszowe płyneły do celebrytów, łaskawie wypłacane za POprawność POlityczną.

Poznań to też moje miasto gdzie mieszkam, na kolejorza chodzisz.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1507371

Kukiz stara się przejąć elektorat Korwina,geszefciarzy i zakotwiczonych mentalnie w wizjach ekonomicznych sprzed dwóch wieków. Potencjalnych klientów ma więcej bo może też zabiegać o część palikociarni . Czyli partia głuptaków soft jako uzupełnienie Nowoczesnej ,która dla wielu jest zbyt hard. Naturalny los większości ruchów społecznych,które lekceważą dyskusję programową i budowanie struktur.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1507307

prosty...Po owocach ich poznacie...!

Poza tym, gdy Kukiz przed wyborami "biegal" do Stokrotki rowniez w TV i "sie sposobil" z tym swoim pani Moniko..., to dla mnie osobiscie temat byl stosunkowo przejrzysty...Albowiem, albo rybka, albo...akwarium...Calkiem proste i nie trzeba komplikowac. Rzeczpospolita po 44` jest tyglem roznej masci "Polakow" i wszystkim dogodzic nie sposob. Szczegolnie tym, ktorzy zezuja albo w strone Jewrosojuza, albo Sowietow i tym samym zapominaja o polskiej racji stanu. Z tymi "Polaczkami" nalezy walczyc, a nie mirzdzyc sie do nich odnosnie glosow wyborczych. Polityka jest bardzo speczyficznym zajeciem, ale nie koniecznie trzeba ja sprowadzac do prostytucji...Poza tym by byc politykiem, to trzeba miec odpowiednie predyspozycje, odpowiednia moralnosc, duza doze inteligencji, mila aparycje, odpowiednie wyksztalcenie i kilka innych cennych walorow. Slowem nalezy byc wiecej niz przecietnym...W tym temacie nie ma miejsca na bluzgi, pokrzykiwanie i jakies "pieprzenie na boku ", na jakies "prawdy objawione" i inne wynalazki.Tutaj potrzebna jest osobowosc, a nie jakas wydmuszka...

pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

chris

#1507313

.... panie Marku a ja trochę się dziwię..... No bo jak człek wykrztałcony, dr. nauk politycznych, światowiec , ziomal mojego

kumpla - Józia z Londynu - mógł zawierzyć takiej łajzie,  który się koleguje z Grzesiem Schetyną ?

Po prostu postawiłeś pan na kulawego konia !

M.S

Vote up!
6
Vote down!
0
#1507316

Ciekawym jest, komu da sie ujezdzac ? :-)))))))))))))))))))

Bo, ze juz dal sie "osiodlac" to pewne !

pzdr.

P.s...., a ze kulawy, to rowniez oczywiste... w kawalerii, to on juz " nie pobiega" ... , moze do nauki dla jakis...cwierc Ynteligentow osiodla go razwiedka i to jedynie od czasu do czasu...slowem z niego to jest taki  polityczny kucyk...w tym polskim cyrku w kolko moze pobiegac za jakims klaunem, albo mu " naprzeciw"

Vote up!
6
Vote down!
0

chris

#1507318