Zapraszamy na pikiety przed konsulatami RFN

Obrazek użytkownika LOS_Polski
Kraj

W dniach 26-27 marca Liga Obrony Suwerenności organizuje kolejne pikiety w obronie praw Polaków mieszkających w Niemczech. Protesty odbędą się przed placówkami dyplomatycznymi RFN w Gdańsku i Opolu. Pikieta w Gdańsku zaplanowana jest na godz. 15.00, natomiast w Opolu rozpocznie się o godz. 12.00.

Data przedsięwzięcia związana jest z 75. rocznicą podpisania przez Hermana Goeringa dekretu, odbierającego Polakom prawa do statusu mniejszości narodowej na terenie III Rzeszy. Pomimo formalnego odżegnywania się od czasów hitlerowskich, dokument ten obowiązuje prawnie u naszych zachodnich sąsiadów po dzień dzisiejszy.

Temat zrównania praw mniejszości polskiej w RFN do poziomu przywilejów, na jakie mogą liczyć Niemcy w Polsce, jest podnoszony przez LOS nie po raz pierwszy. Podobne demonstracje miały miejsce w 2013 i 2014 roku, gdzie działacze organizacji kierowanej przez Wojciecha Podjackiego podnieśli również problem germanizacji polskich dzieci przez niemieckie urzędy ds. młodzieży – Jugendamty.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

czasow zaborow pruskich i nic sie do tej pory nie zminilo,w szczegolnosci gdy zainstalowali w Polsce swojego szwabskiego pacholka i zdrajce Tuska.
Sami Polacy tez sa nie bez winy i od dawna hitlersynom wchodzili w cztery litery za pare groszy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1467032

Premier Izraela co innego, a wywiad Mosadu co innego

 

http://www.poloniatube.com/?p=3802

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Poloniatube

#1467043