Odszedł bohaterski kapłan ks. Prałat Roman Kneblewski

Obrazek użytkownika Krystian Frelichowski
Kraj

    Odszedł do domu Ojca, zaszczuty przez lewaków wspaniały kapłan, wielki i odważny patriota ks. Prałat dr Roman Kneblewski herbu Odwaga. Miał 72 lata. Wieloletni Proboszcz parafii pw. NSPJ w Bydgoszczy. Wystawa Smoleńska w Bydgoszczy prezentowana była w udostępnionych przez niego pomieszczeniach, też u niego odbywało się szereg prelekcji organizowanych przez klub GP i Solidarnych 2010 m.in spotkanie z Dorotą Kanią, czy spotkanie z autorem Czasu Próby przewodniczącym bydgoskiego klubu GP Krystianem Frelichowskim, stąd ruszały pierwsze Marsze w Obronie Wolnych Medów, jak i Żołnierzy Wyklętych (uczestników ksiądz błogosławił kropiąc święconą wodą) Raz w miesiącu odprawiał Msze Św. W intencji Ojczyzny po których odbywały się spotkania za zaproszonymi przez niego gości, m.in. z prof. Szaniawskim. Organizował dni kultury sarmackiej i przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W latach 80-tych był działaczem opozycji demokratycznej między m.in. współredagował Wolne Związki w Bydgoszczy potem kiedy studiował Historię Sztuki w Poznaniu, działał w tamtejszym ruch akademików, jego stancja była wielokrotnie przeszukiwana, a on zatrzymywany. Nie przerywając studiów będąc na ostatnim roku, podjął naukę w seminarium. Jego patriotyczne kazania odbijały się szerokim echem w całej Polsce, Zdobywały dziesiątki tysięcy wyświetlanej. Z tego powodu był haniebnie atakowany przez organizacje lewackie oraz TVN, Onet, Wyborczą. Były Ordynariusz bydgoski Jan Tyrawa, który opuścił swe stanowisko w niesławie, zwolniony przez swoich zwierzchników , chcąc pozbyć się problemu ukarał ks. Kneblewskieo za patriotyzm wysyłając go na wcześniejszą emeryturę. W obronie kapłana stanęli europosłowie, posłowie, radni i szereg organizacji patriotycznych. Bydgoszczanie zorganizowali marsz w jego obronie.. Pozbawiony probostwa nie poddał się. Objeżdżał Polskę głosząc Słowo Boże jak i wygłaszając patriotyczne prelekcje. Spotkania z nim wszędzie gromadziły tłumy. Kiedy zaczął chorować nie zaprzestał swojej działalności, nawet wtedy kiedy tracił przytomność w czasie głoszonych wykładów, po hospitalizacji kontynuował podróż.           CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !

Program Uroczystości Pogrzebowych

     Wprowadzenie trumny do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy we wtorek, 2 kwietnia, o godz. 19.00. Uroczystości pogrzebowe, pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego, rozpoczną się w środę, 3 kwietnia, o godz. 13.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy Pl. Piastowski. Po nich ceremonie na cmentarzu parafialnym przy ul. Ludwikowo w Bydgoszczy

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (6 głosów)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Dharma for One został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

że powołałeś do siebie tego obrzydliwego człowieka.

Vote up!
0
Vote down!
-2

Dharma

#1659771

Śmierć Wielkiego Człowieka – Polaka, patrioty, wspaniałego Księdza Prałata dr Romana Adama Kneblewskiego

Vote up!
1
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1659802

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Dharma for One nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Kneblewski był nazywany kapelanem nacjonalistów. Sympatyzował z byłym księdzem Jackiem Międlarem, skazanym za nawoływanie do nienawiści wobec osób narodowości żydowskiej i ukraińskiej. Niedawno wrócił do mediów społecznościowych po rocznym zakazie posługiwania się nimi, wydanym przez kurię. A to za to, że w agresywnych postach atakował różne grupy społeczne.
Jako jeden z pierwszych księży w Polsce zaczął prowadzić kanał na YouTube – Tuba Cordis. Początkowo zamieszczał tam swoje przemyślenia dotyczące wiary i wskazówki dla katolików. Stopniowo coraz bardziej się radykalizował i prezentował poglądy nacjonalistyczne oraz monarchistyczne. W swoich filmikach rozważał np., czy Jezus i Matka Boska byli naprawdę Żydami.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Dharma

#1659818