Najbardziej znani polscy przestępcy - historie cz.1

Obrazek użytkownika kasiks
Historia
przestępcy

Filmy Patryka Vegi narobiły wokół siebie sporo szumu. Dla niektórych to niestworzone historie, ale dla tych, którzy choć trochę interesują się kryminalnymi wiadomościami – nie ma w nich nic nadzwyczajnego. Bo polscy przestępcy łamią prawo karne równie zuchwale i bezczelnie jak ci z gangsterskich filmów. A oto przykłady.

 

Baranina

Jeremiasz Barański, znany jako Baranina lub Leszek, nie był zbyt znaną personą, do chwili zabójstwa Jacka Dębskiego (byłego ministra sportu) w kwietniu 2001 roku, kiedy został oskarżony o jego zlecenie i aresztowany pod tym zarzutem. Przemytnik, przestępca, lider grupy porywającej dla okupów i… przedsiębiorca, który był konsulem honorowym Liberii w Bratysławie, a jego proces przeprowadzono przed austriackim sądem. Barański sugerował, że to zabójstwo miało tło polityczne i nie przyznał się do winy. Ciekawie zrobiło się, kiedy w kwietniu 2003 roku znaleziono w jego celi telefon komórkowy. Prowadził w ten sposób rozmowy ze świadkami, którzy zeznawali w procesie Haliny Galińskiej (Inka), która była oskarżona o pomoc w zabójstwie byłego ministra, a kolejnego dnia Barański znalazł się w do szpitalu wskutek wypicia płynu do mycia naczyń. 7 maja 2003 roku znaleziono jego ciało w jednoosobowej celi – powiesił się przy użyciu paska przymocowanego do zasuwy okienne. Po śmierci nazwisko Baraniny pojawiło się na liście podejrzanych o zlecenie zabójstwa nadinsp. Marka Papały – byłego komendanta głównego Policji. Jednak zabrakło dowodów - wszystkie zostały skutecznie posprzątane

 

Niewiadomski niejedno ma imię

Henryk Niewiadomski, nazywany Dziad lub Garbus był przywódcą gangu ząbkowskiego, którego często, choć mylnie, określano szefem gangu wołomińskiego. W roku 1997 sąd uznał go winnym czynnej napaści na policjanta, a kilka dni później został skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci dwóch robotników, którzy pracowali przy nielegalnej budowie w pobliżu jego domu w Ząbkach. W maju 1999 roku został zatrzymany przez pododdział antyterrorystyczny. Oskarżono go o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, a także przemyt i handel narkotykami. Pozbawiony praw publicznych za zlecenie napadu na małżeństwo R. spod Warszawy i podżeganie do zabójstwa Leszka Danielaka (Wańka), należącego do zarządu gangu pruszkowskiego. Henryk Niewiadomski w zakładzie karnym w Radomiu, 30.10.2007 roku, prawdopodobnie w wyniku wylewu krwi do mózgu. Miał 59 lat. Zmarł krótko przed planowanym opuszczeniem więzienia. Ale to nie jedyny Niewiadomski, dla którego prawo karne było bez znaczenia. Jego starszym bratem był Wiesław Niewiadomski, gangster o pseudonimie Wariat, który został zastrzelony, a synem był Paweł Niewiadomski, pseudonim Mrówa – zginął na skutek rany postrzałowej w wieku 33 lat, na kilka miesięcy przed swoim ojcem.

 

Jak sami widzicie, wystarcza te krótkie zarysy biograficzne, aby przekonać się, że wcale nie trzeba jechać do Ameryki, żeby znaleźć pomysł na dobry film sensacyjny. Czasami wystarczy czytać prasę i oglądać wiadomości...:) 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Najbardziej znani polscy przestępcy

 

cdn.....

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1571262

No jest pan w końcu bo już zaczęłam się martwić.

A ten pan pod Tuskiem to kto?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

M.I.Onuckina

#1571275

Skarbniku Noeonowej spółdzielni !!!
no jak się już swojej facjaty nie poznaje to bardzo źle z twoim wzrokiem

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1571278

Co pan bełkocze?
Imię i nazwisko typka, co przeskrobał i jaki wyrok dostał żeby można było unikać.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

M.I.Onuckina

#1571303