Wolni i Solidarni - nowa siła w Sejmie?

Obrazek użytkownika kasiks
Kraj

Z uwagą śledzę rozwój ugrupowania założonego przez marszałka seniora Kornela Morawieckiego i Małgorzatę Zwiercan. Jaka historia swoi za stworzeniem nowej partii - szkoda gadać. Głosowanie na dwie ręce nigdy nie powinno mieć miejsca - to fakt. Ale osobiście uważam, że partie lepiej oceniać po czynach i po tym, "jak kończy" a niekoniecznie po samych początkach. Bądź co bądź PO ma na sumieniu rzeczy znacznie gorsze i takie, które zabrały obywatelom realne pieniądze. Postulaty nowej partii sa bardzo sensowne i czerpią dużo z patii Kukiza. Sama nazwa wskazuje dość jednoznacznie, jakie są najważniejsze wartości: to wolność rozumiana jako zaufanie do jednostki i jej wyborów i solidarność czyli powrót do społecznej solidarności znanej Polakom z czasów walki o niezależność. Jak sami o sobie piszą, celem partii jest przebudowa ustroju Polski w duchu solidaryzmu.

Jestem ciekawa jakie jest Wasze zdanie na temat tej partii? Czy ma szanse? Czy marszałek Kornel Morawiecki jest dobrym przywódcą?

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:6)

Komentarze

mam tzw. uczucia mieszane. Podobnie zresztą, jak można było mieć mocno "mieszane" w stosunku do marszałka Piłsudskiego. W tradycji rodzinnej pozostała opinia naszego Tatki, który dostrzegał zarówno pozytywy jak negatywy marszałka.

A co do Kornela - jeśli ta partia (ruch?) w istocie będą Polsce służyć - to dlaczego nie? Kornel posiada zdolności przywódcze i może jeszcze zdziałać wiele dobrego dla naszej Ojczyzny. "Po owocach poznacie ich".

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1546999

zapamiętaj sobie na całe życie, że złe drzewo nie może wydać dobrach owoców. (por.Mt 7,15-20) Jak popatrzysz na moralność obu Morawieckich...to mamy to co mamy i może być tylko gorzej.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1547009

Gdyby w naszym Świecie mieli (mogli) działać jedynie ludzie bezgrzeszni - to, jak młodszemu Talarowi z filmu Dom, skarżącemu się przy spowiedzi na "niesprawiedliwą" łaskę Pana Boga wobec grzeszników, odpowiedział wojskowy penitencjariusz - Pan Bóg, jeśli nie byłby miłosierny, dawno by kopnął cały Świat, ja zaś dodam - a w nim Ciebie i mnie.

Co do "bycia gorzej" - może już należy leczyć się? Depresja to choroba w początkowej fazie uleczalna...

Natomiast, zgodnie z planem Bożym - Dobro zawsze zwycięża, Zło - przegrywa.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1547019

Moim zdaniem wszystko co powstaje zakładane przez "liderów", kimkolwiek nie byliby oni, będzie przy tej podaży "liderów" w Polsce nieefektywne i nieliczne. Myślę, że WiS przy najbliższych wyborach wyskoczy z Sejmu.

Patrząc realnie tylko coś co powstanie oddolnie i nie będzie zhirchizowane ma jakąś szansę na przebicie się. Ale tu następuje pytanie, czy Polacy są zdolni do utworzenia czegoś takiego?  Niewstety ale nie! Bowiem trzeba zaangażowania masy ludzi nie oglądających się na innych, nie szukających "liderów" tylko robiących coś w co głęboko wierzą, a sądząc po blogosferze jest to poprostu niemożliwe.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1547045