REPUBLIKA BANANOWA - czy dalej ma trwać? - pytanie do Prezydenta RP

Obrazek użytkownika Jerzy Kowalskigdańsk
Kraj

Pomorska Izba Przemysłowo-Handlowa

Gdańsk, dnia 2015-10-06 Szanowny Pan

Prezydent Rzeczypospolitej Polski

dr Andrzej Duda

Kancelaria Prezydenta

Rzeczypospolitej Polskiej

ul. Wiejska 10

00-902 Warszawa ,E-mail: listy@prezydent.pl

Szanowny Panie Prezydencie,

W imieniu przedsiębiorców gratulujemy Panu Prezydentowi objęcia najważniejszego stanowiska w Rzeczypospolitej Polskiej i stawiamy się do dyspozycji Pana Prezydenta .

W szczególności pragniemy podzielić się naszą wiedzą o tragicznym stanie Państwa Polskiego, w szczególności dotyczy to działalności organów sprawiedliwości. Prosimy Pana Prezydenta o interwencję oraz poparcie naszych wniosków:

1. Przesyłamy nasze pytania, organizacji samorządu gospodarczego skierowane do Prezydenta RP, które dość późno przekazaliśmy w trakcie kampanii wyborczej. Liczymy, że odpowiedź na nie ułatwi dialog i współpracę z przedsiębiorcami. Niektóre nasze opinie publikowaliśmy na: http://izba.salon24.pl/ oraz w prasie (w załączeniu). Publikacje Prezesa Pomorskiej Izby Przemysłowo-Handlowej / PIPH / stały się dowodem w sprawie o sygn. II K 1298/13 prowadzonej w Sądzie Rejonowym w Starogardzie Gdańskim, gdzie przez dwa lata trwa już utajniony, kapturowy proces prowadzony na zamówienie polityczne, który ma na celu szantaż i zastraszenie mojej osoby przez skorumpowanych prokuratorów i sędziego Piotra Kukułę ze Starogardu Gdańskiego.

2. W obecnym stanie Prokuratura i Sądy stanowią zagrożenie dla przyzwoitych obywateli, a jednocześnie dają ochronę gangsterom politycznym i samorządowym, o pospolitych bandziorach nie wspominając. Dysponujemy wieloletnią korespondencją z wymiarem sprawiedliwości , która jest dowodem na okoliczność popełnienia szeregu przestępstw przeciwko wymiarowi sprawiedliwości .

3. W naszym przekonaniu konieczny jest audyt szczegółowy organów państwa: NIK, prokuratury, sądów, JST, komorniczego klanu, itd. oraz wyeliminowanie i rozliczenie funkcjonariuszy publicznych, którzy zawiedli zaufanie społeczne. Deklarujemy udział naszych przedstawicieli w przeprowadzeniu takich audytów. Nadzór wewnętrzny czy instancyjny nie działa i wymaga poważnej reformy. Załączam przykładowe pismo z prokuratury Okręgowej z 28 lipca 2015 r podpisane przez prokurator Bożenę Kościńską-Rabiega (prawdopodobnie, bo permanentnie brak tuszu do pieczątek w prokuraturach), gdy podpisywane i zatwierdzane są ewidentne bzdury. Przestępstwa nieudolnie skatalogowane i skwitowane -nic się nie stało przez prokuratora Okręgowego, gdyż przestępstwa zostały popełnione. Pismo jest dowodem na zupełną „bezradność „ Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, która między innymi prawo do swobody oceny dowodów przez prokuratora, wykorzystuje do ochrony nieudolnych, skorumpowanych lub realizujących zamówienia polityczne prokuratorów.

4. Prosimy Pana Prezydenta RP o interpretację art. 44 Konstytucji RP, ponieważ skorumpowane czy upolitycznione organa nie realizowały przez wiele lat swoich ustawowych zadań i muszą zostać wznowione, zaniechane lub niby przedawnione śledztwa w ważnym interesie publicznym.

5. Wnosimy o doprowadzenie do zabezpieczenie akt śledztwa 5 Ds. 48/10 prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód w Toruniu, ponieważ doszło do przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości. Prokuratorzy: rejonowy i okręgowy z Torunia odmawiają dostępu do akt zakończonego śledztwa, które dotyczy gangsterów samorządowych, funkcjonariuszy publicznych z Gdańska: Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i byłego wiceprezydenta Macieja Lisickiego, zaś śledztwo musi być wznowione w zreformowanej prokuraturze. Załączam nasze pismo z dnia 25 lutego 2015 r i 2 czerwca 2015 r.

6. Wnosimy o poparcie wprowadzenia zarządu komisarycznego w Gdańsku, gdyż w państwie demokratycznym, 2,5 mld budżetem miasta nie może zarządzać gangster samorządowy, który nie potrafi swoich mieszkań policzyć, a i zarzutów jest więcej. Prosimy Pana Prezydenta o przyjrzenie się dlaczego Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu zwleka z postawieniem oczywistych zarzutów aparatczykowi Platformy Obywatelskiej Pawłowi Adamowiczowi ws. o sygn Ap V Ds. 24/13. Załączam pismo do prokuratury z wnioskami, na które nie udzielono nam merytorycznej odpowiedzi, lecz otrzymaliśmy ewidentny bełkot urzędniczy.

7. Wnosimy o postawienie Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta przed Polskim Trybunałem Stanu (obecny skład Trybunału raczej nie wypełnia tego wymogu). Prokurator Generalny Andrzej Seremet, gdyby zapewnił wykonanie kontroli ustawowej wyczynów prokurator Barbary Kijanko z Prokuratury Gdańsk-Wrzeszcz, o którą wnosiliśmy w marcu 2010 roku, to nie byłoby afery Ambergold. Podkreślić należy, że do dziś pracuje w prokuraturze prokurator Kijanko, zamieszana w Ambergold oraz w ochronę gangsterów samorządowych z Gdańsku. Także dobra koleżanka Kijanko - prokurator Anna Bortnik-Żurawicz próbuje obecnie bezczelnie zamieść pod dywan szereg przestępstw gdańskich gangsterów samorządowych, w tym prania brudnych pieniędzy przez gangstera samorządowego Macieja Lisickiego - byłego wiceprezydenta Gdańska. Załączam pismo nasze z 26 czerwca 2015 r

8. Wnosimy o interwencję ws. śledztwa o sygn 3 Ds. 19/15 prowadzonego przez Prokuraturę Gdańsk Wrzeszcz . Odmowa wszczęcia śledztwa o sygn. 3 Ds. 19/15 z naszego zawiadomienia z 2 grudnia 2014 r. stanowi przestępstwo przeciwko wymiarowi sprawiedliwości. Załączam nasze zażalenie z dnia 15 czerwca 2015 r. Prokurator Generalny Andrzej Seremet, między innymi swoimi zaniechaniami, nie zapewnił przeprowadzenia rzetelnego śledztwa ws. prania brudnych pieniędzy przez Macieja Lisickiego, mimo że był o tym podejrzeniu wielokrotnie informowany i dopuścił w ten sposób do sytuacji, że ponad 2,5 miliardowym budżetem Gdańska bawił się przez wiele lat gangster deweloperski, były wiceprezydent Gdańska Lisicki przy wsparciu Prezydenta Pawła Adamowicza. I nie chodzi tylko o wyłudzone przez kolesi biznesowych Macieja Lisickiego od gminy Gdańsk wielomilionowego odszkodowania ,( przestępstwo wykryte w trakcie kontroli NIK o sygn. LGD R/08/005 ) ,dlatego konieczne jest wyjaśnienie udziału funkcjonariuszy NIK w zapewnieniu bezkarności przestępcom i „wyprania” 2 milionów pochodzących z przestępstw, a także o wyjaśnienie podejrzenia popełnienia szeregu innych przestępstw na majątku i w związku z majątkiem publicznym.

9. Wnosimy o inicjatywę ustawodawczą Prezydenta RP o wprowadzenie: trzyletnich dla prokuratorów i pięcioletnich dla sędziów, okresów oceny funkcjonariuszy publicznych przez przedstawicieli mieszkańców i przedsiębiorców, aby ograniczyć patologię w organach publicznych, które utrzymujemy z naszych podatków.

10. Wnosimy także, o doprowadzenie do rozliczenia prokuratorów, którzy zawiedli oczekiwania społeczne, usunięcie ich z wymiaru sprawiedliwości, w szczególności pozbawienia przywilejów, gdyż nie stać nas na utrzymywanie z naszych danin osób, które zawiodły zaufanie społeczne i stanowią zagrożenie dla życia przyzwoitych Polaków.

11. Wnosimy o inicjatywę ustawodawczą, w zakresie obowiązkowych badań wariograficznych funkcjonariuszy publicznych, w celu właściwej realizacji przez nich ustawowo nadanych obowiązków i wykorzystywania przywilejów. Sprzyjać to będzie wyeliminowaniu i wykluczeniu różnej maści pasożytów i niszczycieli struktur państwa polskiego.

Z poważaniem

Jerzy Kowalski

Prezes

Pomorskiej Izby Przemysłowo-Handlowej

w Gdańsku

Zał. 1. 2. Pisma wymienione w treści

Adres do korespondencji: jerzy.kowalski59@wp.pl lub WYDAWNICTWO GDAŃSKIE SP. Z O.O. ,UL. OGARNA 27/28 ,80-826 GDAŃSK

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)