Luxemburg putynizuje się,zamach stanu ??!!

Obrazek użytkownika gorylisko
Świat

Tak to prawda... nie piszę sodoma i gomora...ale to fakt... LUXEMBURG LIKWIDUJE TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY !!!   I co ? ano gucio, żadne shulze, oettingery i cała reszta tych kukiełek nie traci okazji coby siedzieć cicho... panie shulz co jest ? granda na sto fajerek a pan co, na koń (czy innego petru nie wsiadasz, wibratora nie chwytasz ?! (żeby było jasne, nie posądzam te kukiełki polityczne o jakąkolwiek chęć chwytania szabli, ponieważ "ruuufność jak cholera" mają wdrukowane w mózgowia, to zamiast szabli... może wibrator ??)

W każdym razie proszę poczytać

http://niewygodne.info.pl/artykul6/02749-Luksemburg-chce-zlikwidowac-swoj-TK-a-UE-nie-reaguje.htm 

 

 

Luksemburg zamierza zlikwidować swój Trybunał Konstytucyjny. Jakoś nie słychać oburzenia i histerii Niemców, eurokratów i PO-Petrusów

 

Wyobraźmy sobie, że rząd PiS zapowiada zmianę Konstytucji i likwidację największej świętości jaką jest Trybunał Konstytucyjny. Histeria niemieckich i brukselskich polityków jak i członków PO oraz Nowoczesnej sięgnęłaby chyba zenitu! Wszak likwidacja TK byłaby istnym zamachem na podstawy demokratycznego państwa prawa... A teraz, uwaga: rząd w Luksemburgu naprawdę zamierza zmienić konstytucję i zlikwidować swój TK. Czy słyszycie jakiekolwiek głosy oburzenia ze strony ww. grona? Ja ich jakoś nie słyszę... 

Aby było śmieszniej, kilka tygodni temu szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Luksemburga - Jean Asselborn - ostro skrytykował Polskę za planowane zmiany w funkcjonowaniu Trybunału Konstytucyjnego. Stwierdził on publicznie, że "sytuacja w Polsce coraz bardziej przypomina działania podejmowane przez reżimy dyktatorskie" (sic!). Teraz okazało się, że rząd w Luksemburgu sam zamierza zmienić własną konstytucję i zlikwidować Trybunał Konstytucyjny. Ku jednak wielkiemu zdziwieniu - nikt w Europie nie protestuje! Nikt nie podnosi larum, że oto rząd w Luksemburgu zamierza dokonać zamachu na podstawy demokratycznego państwa prawa. Nikt nie chce roztoczyć nad tym najbogatszym per capita państwem w Europie jakiegokolwiek "nadzoru". 

Ta sytuacja jeszcze bardziej umacnia mnie w przekonaniu, że całej unijnej elicie, wszystkim eurokratom, Niemcom czy PO-Petrusom wcale nie chodzi o Trybunał czy standardy demokratycznego państwa prawa. Im chodzi jedynie o ochronę dotychczasowych wpływów, kasy i ogólnie - zachowanie status quo - czego gwarancją nie może być rząd PiS w Polsce. Istota problemu leży zaś w kwestiach czysto finansowych i interesach ekonomicznych jakie niemieckie (głównie) firmy mają w Polsce, a które obecnie częściowo są zagrożone (poprzez planowane podatki bankowy i od sklepów wielkopowierzchniowych). Stąd histeryczne ataki, szczucie i grożenie "europejskim nadzorem".

Czytaj także: Luksemburska hipokryzja (Rp.pl)

Czytaj także: Szef MSZ Luksemburga: Sytuacja w Polsce coraz bardziej przypomina działania podejmowane przez reżimy dyktatorskie(GazetaPrawna.pl)

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

nikt palcem w bucie nie kiwnie. Co to kogo obchodzi czy w tym kraiku będzie TK, czy go nie będzie. Tam tylko banki się liczą. Nic więcej.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1504990

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1504995

czy może się mylę... ja pisałem o putinizacji Luxemburga a nie o ich ataku na Polskę... czy pan zrozumieć co ja pisać ;-) ?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1505016

to skutek ewentualnego powodzenia Putynizacji, taka teoretyczna możliwość, więc to something real ;-)))))

Вы понимаете ???

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1505018