Modlitwa apostoła o sen

Obrazek użytkownika EnterCarp
Idee

Zabierz mnie w ciszę Ogrójca,

gdzie jazgot myśli zamiera,

zabierz do ciszy Świętej,

gdy Krwawym potem wzbiera.

 

Niech usnę tam – niewierny,

przy Tobie – przecież blisko,

gdy Gorzki Kielich spełnisz

za winy moje. Wszystkie.

 

Niech mi się przyśni wtedy,

żem zawsze stały Tobie,

prostymi biegłem ścieżki,

Wiary ustrzegłem w drodze.

 

Niech mnie ten Sen pokrzepi,

jak pieczęć niech naznaczy,

bym się przebudził Święty.

Bym sobie chciał przebaczyć!

Pokrzepieni nadzieją Zmartwychwstania, umocnieni świadectwem Apostołów mamy odwagę nieść Nadzieję na przekór kłamstwu i cynizmowi. Oby ta nadzieja i radość nigdy nie potknęła się o zwątpienie i niewiarę. Byśmy zawsze świecili mocnym i czystym blaskiem Prawdy. Wielkanocne życzenia wszystkim Niepoprawnym składam:)

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Twój wiersz zmusił mnie do głębokiej refleksji. Po niej zastanawiałem się, co Tobie napisać.

Pierwsze, co mi przyszło do głowy, to że niezbyt często mam okazję czytać Twoje wiersze na Niepoprawnych. A szkoda. Są warte, by ujrzały "światło dzienne" częściej, niż je tu publikujesz.

Po drugie: kieruję wielkie podziękowania za Świąteczne Życzenia Wielkanocne. Zatem... zaglądnij na moją kartkę świateczną tutaj: http://niepoprawni.pl/comment/1537213#comment-1537213

 

Satyr    

Vote up!
6
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1537221

Co się tyczy moich niezbyt częstych wizyt na NIepoprawnych to jest kilka powodów. Pierwszy to zwykły brak czasu w połączeniu ze znakomitymi tekstami, które tu czytam (także wierszami, w tym oczywiście Mistrza Lwowa na pierwszym miejscu). Zatem często mam jedynie czas by przeczytać, zadumać się i uporządkować wiedzę o świecie. Drugi to dylemat prezydenta Adamsa (był taki prezydent USA, który bardzo rzadko się wypowiadał, a gdy go pytano dlaczego odpowiadał, iż zanim się wypowie to zadaje sobie zawsze przedtem trzy pytania: 1.czy mam coś do powiedzenia? 2 czy to co powiem jest istotne dla sprawy? 3 czy ktoś już nie wyraził tego co mam do powiedzenia?)I wtedy okazuje się najczęściej, że nie ma już potrzeby wypowiadania się. Powyższe dotyczy także wierszy. Gdy czytam, smakuję, przeżywam doskonały wiersz to próba opowiedzenia tego swoimi słowy wydaje się być bezcelowa. Trzeci powód to pewna bezradność i zniechęcenie w próbie dotarcia, przekonania ludzi o innych poglądach. Co nie znaczy, iż nie podziwiam tych, którzy takie próby nieustannie podejmują. Wszakże dziękuję za poruszenie tej kwestii bo zmusza mnie do przemyślenia problemu aktywności na Niepoprawnych, także w obszarze odpowiedzialności za sprawy, które są naszym obywatelskim obowiązkiem. Raz jeszcze życzę wielu Łask od Zmartychwstałego i rodzinnych radości w czasie Świąt:)

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1537245

Piękny wiersz! Serdecznie dziękuję za życzenia. Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych! 

Vote up!
2
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1537288