Dlaczego ekipa Platformy Obywatelskiej tak bardzo nienawidzi Mariusza Kamińskiego? DYSKRETNI PANOWIE Z GÓRY ZWARLI SZYKI...

Obrazek użytkownika desmes
Kraj

Od kilku dni nieprzerwanie trwa medialny jazgot na temat   U Ł A S K A W I E N I A  Mariusza Kamińskiego przez PAD. Wypowiadają sie róznej maści papugi od prawa typu Kalisz, Budka...

Ryszard Kalisz oburzony:"To jest zaprzeczenie istoty prawa karnego"

Były minister sprawiedliwości w rządzie PO uznał, że prezydent „wyświadczył niedźwiedzią przysługę Kamińskiemu”, który nie był jeszcze prawomocnie skazany. Od dnia ułaskawienia będziemy mówić, że Kamiński został skazany -– powiedział Budka i dodał, że „prezydent zastąpił sąd”

A tymczasem  śp. Johny K. w jednym zdaniu w rozmowie z prezeim NIK Kwiatkowskim ujawnia, że obecny cieć ewrokołchozu za późno wykosił  z funkcji szefa CBA M.Kamińskiego, bo gdyby nie Kamiński nie byłoby tych wszystkich afer.

"Kulczyk do Kwiatkowskiego (szefa NIK): "Gdyby Tusk szybciej wyciął Mariusza Kamińskiego, nie byłoby kolejnych afer"

Dlaczego ekipa Platformy Obywatelskiej tak bardzo nienawidzi Mariusza Kamińskiego? Czy dlatego, że bezkompromisowo walczył z patologiami? A może dlatego, że był 100 procentowym państwowcem? Pośrednia odpowiedź na to pytanie pojawiła się na taśmach z rozmowy Jana Kulczyka i szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego. Kulczyk celnie zauważył, że gdyby Tusk zwolnił Kamińskiego ze stanowiska szefa CBA zaraz po przejęciu przez PO władzy, to nie byłoby "tych następnych afer". I właśnie dlatego Platforma tak bardzo nienawidzi Kamińskiego.

                                   

Kamiński był szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego od 3 sierpnia 2006 r. aż do 13 października 2009 r., a więc jeszcze długo po tym jak władze w Polsce przejęła ekipa Platformy Obywatelskiej (listopad 2007 r.). W ciągu niemal 2 lat zarządzania tą superspecjalną służbą do walki z korupcją, kiedy premierem był Donald Tusk, Kamińskiemu i jego ludziom udało się udaremnić wiele patologii trawiących od środka nasze państwo. Najgłośniejszą sprawą było ujawnienie tzw. afery hazardowej, kiedy przedstawiciele branży hazardu i automatów do gier próbowali wpłynąć z korzyścią dla siebie (a niekorzyścią dla państwa) na proces legislacyjny, wykorzystując do tego nieformalne związki z politykami Platformy Obywatelskiej. Sprawy być może by nie było, gdyby Donald Tusk postanowił zdymisjonować Mariusza Kamińskiego tuż po przejęciu władzy w listopadzie 2007 roku. Zasugerował to sam Jan Kulczyk podczas nagranej przez kelnerów rozmowy z Krzysztofem Kwiatkowskim (szef NIK). Powiedział on wówczas:

 

"Ale tutaj trochę niepotrzebnie Donald chciał być ponad tym wszystkim i nie wyciął Kamińskiego. Przecież nie byłoby tych następnych afer."

 

Tusk odwołał Kamińskiego ze stanowiska szefa CBA dopiero w październiku 2009 roku. Miało to związek z zarzutami jakie prokurator okręgowy w Radomiu postawił Kamińskiemu w związku z tzw. aferą gruntową. O co dokładnie chodziło? Kamiński miał zlecić przeprowadzenie skutecznej prowokacji korupcyjnej wobec dwóch urzędników, którzy za łapówkę załatwiali w Ministerstwie Rolnictwa odrolnienie określonych gruntów. Na podstawie tej prowokacji urzędnicy ci zostali następnie oskarżeni i skazani wyrokiem sądu na więzienie jako winni umyślnego przestępstwa przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za zobowiązanie przeprowadzenia odrolnienia określonych gruntów. Nie przeszkodziło to jednak prokuratorowi z Radomia do skierowania przeciwko Mariuszowi Kamińskiemu i jego podwładnym aktu oskarżenia do sądu (wrzesień 2010 r.). Co ciekawe - Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście - do którego akt oskarżenia trafił - uznał, że zarzuty stawiane Kamińskiemu są bzdurne i pozbawione sensu. 20 czerwca 2012 r. uwzględnił wnioski obrońców Kamińskiego i jego ludzi, co w konsekwencji doprowadziło do nieprawomocnego umorzenia postępowania z powodu nie stwierdzenia znamion czynów zabronionych. Powyższe postanowienie Sądu Rejonowego, na skutek zażalenia złożonego przez prokuratora, zostało jednak uchylone przez sąd okręgowy, co skutkowało koniecznością przeprowadzenia rozprawy. W marcu 2015 r. Mariusz Kamiński został przez sąd I instancji uznany za winnego przekroczenia uprawnień i nieprawomocnie skazany na karę 3 lat bezwzględnego pozbawienia wolności tylko dlatego, że zlecił i nadzorował przeprowadzenie skutecznej prowokacji korupcyjnej. W kontekście zwolnienia Mariusza Kamińskiego z CBA należy wspomnieć o jeszcze jednym wątku - wysokiej odprawie pieniężnej. Warto w tej materii oddać głos samemu Kamińskiemu. Jego słowa najlepiej opiszą sytuację:

 

"Gdy premier Donald Tusk odwołał mnie z funkcji szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego przysługiwało mi 130 tys. złotych odprawy. Odesłałem je z powrotem do CBA, a gdy powtórnie pojawiły się na moim koncie, przesłałem je na Caritas w związku z powodzią, która wówczas dotykała Polskę. Tak duże odprawy są po prostu nieprzyzwoite."

 

Słowa Kamińskiego potwierdza Caritas. W komunikacie wydanym przez Caritas Diecezji Legnickiej z 4 listopada 2010 roku możemy przeczytać:

 

"Caritas Diecezji Legnickiej jutro (5.11) przekaże kolejny sprzęt gospodarstwa domowego dla powodzian. W transporcie jest: 40 pralek i lodówek, 200 odkurzaczy i żelazek, 100 czajników elektrycznych. Dary trafią do powodzian z Bogatyni i Leśnej. Transport jest nietypowy, ponieważ został ufundowany z pieniędzy, które p. Mariusz Kamiński, były szef CBA, przekazał Caritas Polska. Kwota ta to wysokość rocznej pensji szefa CBA."

 

Źródło: Taśmy Kulczyka. "Twoi koledzy to bandyci albo mafia" (Wp.pl)

Źródło: Komunikat Caritas Diecezji Legnickiej (legnica.caritas.pl)

Czytaj także: Wałęsa ułaskawił Słowika. Kwaśniewski - kasjera lewicy i mordercę Vogla. Komorowski - 5 zabójców. Duda - Kamińskiego

(Niewygodne.info.pl) wpis z dnia 19/11/2015

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:16)

Komentarze

Bo rządzi oligarchia i obce służby, co zresztą na jedno wychodzi.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

emilia plater

#1499269

mariusz kamiński od lat naraził się geszefciarzom, szemranemu biznesowi i banksterom. Dlatego ich medialni lokaje wrzeszczą za pieniądze...nie ma się co przejmować tylko zmienić media publiczne i dac Polakom samodzielnie pomysleć o tym co zostawiają PO-szuści...jak np. Komorowski w Klarysewie...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1499276

Nastawienie do osoby Mariusza Kamińkiego widac było wczoraj na TVP Info, kiedy przez okres chyba godziny stale na pasku pod programem była powtarzana tylko jedna nformacja o wyniku rzekomo przeprowadzonego sondażu "Czy Prezydent powinien ułaskawic Mariusza Kamińkiego" z wynikiem tak 22 %, nie 51 % nie wiem 29 %. Nic to,ze taki sondaz ewidentnie mógł byc sfałszowany, na co wskazuje owo 51 %, ale stałe powtarzanie do upojenia tej samej w końcu nie najważniejzej opinii chyba po raz pierwszy zaitniało w telewizji publicznej, Nawet podczas programu pana Pospieszalkiego także pasek aż sie czerwienił. Jakby tego było mało, każdy po kolei dziennikarz ponownie powtarzał te ame wyniki, niezależnie z kim i o czym rozmawiał.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1499281

stosowana powszechnie przez tzw. me(n)dia i nie tylko ma wdrukowywać w podświadomości ogladających właśnie taki a nie inny przekaz...

TVP Info ex aequo z TVN przodują w tego typu przekazach, a właściwie to chyba nie ma telewizji, które by nie stosowały tego typu technik ... (wyjątkiem Trwam)

Przewijanie obrazu tzw. zapętlenie - pokazywanie tej samej sceny wielokrotnie w ujęciu z dwóch trzech kamer, lub właśnie ta sugestywność paska przewijającego się podczas bełkotliwego przekazu werbalnego ma oddziaływać na odczucia oglądających...

Ile razy w rozmowie można usłyszeć bo w telewizji mówili, że...

Niewielu ludzi  analizuje i  zastanawia się nad tym co  jest im  serwowane... Za to wielu nawet nie pomyśli, że wpadli w dosyć ordynarnie utkaną sieć dezinformacji. I tym oto sposobem stają się przekaźnikami tego o co chodzi manipulatorom...

Hipnoza zbiorowa.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1499287

wciskać Polakom, że rządy PO spełniały swe obietnice na 102%,  to w końcu te 102 tak we łbach im utkwiło, że jutro nie zaskoczą rachunkiem  2 + 2 = 102. 

Pozdrawiam.

 

PS. Lasek chyba też podobnej matematyki używał w obliczaniu trajektorii...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499363

Platforma tonie i tylko cud może ją uratować. Rządzili 8 lat więc teraz nie wiedzą co się dzieje, są w szoku, że ktoś inny przejął stery. Powiem Wam, że gdyby nie te afery, gdyby rządzili zgodnie ze społeczną odpowiedzialnością ( link dla tych co nie wiedzą o co chodzi http://whiteleaf.pl/baza-wiedzy/spoleczna-odpowiedzialnosc-biznesu ) to mieliby zapewne szansę na kolejne 4 lata, ale cóż.. tak to jest jak ma się za dużo władzy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1499284

Nie utonął. Nowoczesna ich zagospodaruje.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1499322