27 posłom przez gardło nie przeszło "Tak mi dopomóż Bóg" + SPROSTOWANIE

Obrazek użytkownika desmes
Kraj

Przeglądając wiadomości z ostatnich godzin na łamach Wpolityce Piotr Skwieciński w swoim felietonie  porusza kwestię ślubowania poselskiego pisząc:

"Tak mi dopomóż Bóg", czyli deklaracja braku intencji zwalczania tradycji. Tylko 27 posłów nowej kadencji nie wypowiedziało tych słów podczas ślubowania

Liczba posłów ślubujących „tak mi dopomóż Bóg” rośnie niemal stabilnie od głębokich lat 90. Przy czym jest to tylko w ograniczonym stopniu związane ze zwycięstwami i klęskami prawicy. Trend jest do pewnego stopnia od nich niezależny. Nie oznacza on oczywiście, aby parlamentarzyści stawali się coraz bardziej głęboko przeżywającymi swoją wiarę chrześcijanami. Często wypowiedzenie słów „tak mi dopomóż Bóg” w ogóle nie jest związane z wiarą w Boga. Jest jednak aktem uznania polskiej tradycji. Deklaracją niechęci do jej zwalczania; braku intencji walki z Kościołem. Ogólnie – wpisania się w jakimś łagodnym wymiarze w polski, łagodny tradycjonalizm.

]]>http://wpolityce.pl/polityka/271584-tak-mi-dopomoz-bog-czyli-deklaracja-braku-intencji-zwalczania-tradycji-tylko-27-poslow-nowej-kadencji-nie-wypowiedzialo-tych-slow-podczas-slubowania]]>

Natomiast niezależna podejrzewa obecnośc lewicy w sejmie - tej zawoalowanej ...

Niby lewicy nie ma. Są za to posłowie, którzy „Tak mi dopomóż Bóg” nie powiedzieli

Okazuje się, że słów „Tak mi dopomóż Bóg” nie wypowiedziało łącznie 27 posłów różnych partii. Największą grupę stanowią politycy Nowoczesnej (12 posłów) i Platformy Obywatelskiej (9 posłów). Ponadto odwołania do Boga nie było w trakcie ślubowania posła Piotra „Liroya” Marca z formacji Kukiz'15 oraz poseł Urszuli Pasławki z PSL.

]]>http://niezalezna.pl/72870-niby-lewicy-nie-ma-sa-za-poslowie-ktorzy-tak-mi-dopomoz-bog-nie-powiedzieli]]>

Wyborcza też nie omieszkała o tem wspomnieć  dając taki oto nagłówek :

27 posłów ślubowało bez Boga. Sprawdziliśmy którzy

i opublikowała listę

Z Nowoczesnej (13 posłów): Joanna Augustynowska, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marta Golbik, Paulina Hennig-Kloska, Ewa Lieder, Katarzyna Lubnauer, Krzysztof Mieszkowski, Monika Rosa, Marek Ruciński, Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt, Michał Stasiński, Adam Szłapka.

Z Platformy Obywatelskiej (11 posłów): Bartosz Arłukowicz, Małgorzata Chmiel, Tomasz Cimoszewicz, Artur Dunin, Joanna Kluzik-Rostkowska, Joanna Mucha, Killion Munyama, Arkadiusz Myrcha, Paweł Papke, Agnieszka Pomaska, Szymon Ziółkowski.

Z ugrupowania Kukiz'15 (dwóch posłów): Piotr Liroy Marzec, Anna Siarkowska.

Z PSL (jedna posłanka): Urszula Pasławska.

 
w związku z powyższym nasuwa się pytanie : Czy urośnie nam lewica w sejmie?
 
SPROSTOWANIE
 

W dniu dzisiejszym  16.11.2015 r. otrzymałam takie oto zawiadomienie od Admina

Szanowna Redakcjo,

w artykule zatytułowanym "27 posłom przez gardło nie przeszło "Tak mi
dopomóż Bóg"" zamieszczonym na portalu www.niepoprawni.pl podaliście
Państwo nieprawdziwą informację, jakoby z ugrupowania Kukiz 15 Pani poseł
Anna Siarkowska złożyła ślubowanie bez powołania się na Pana Boga.

Informacja ta jest niezgodna z rzeczywistością, a tym samym nie spełnia
podstawowych standardów rzetelności dziennikarskiej:
(dowód- 34 s.nagrania):
]]>http://videosejm.pl/video/485-posel-anna-siarkowska-wystapienie-z-dnia-1... (link is external)]]>

W związku z powyższym, proszę o skorygowanie przedmiotowego artykułu.

Pozdrawiam
Paweł Jabłoński
asystent poseł Anny Siarkowskiej

Ponieważ Asystent Pani poseł Anny Siarkowskiej doskonale wyłuszczył w czym rzecz, spieszę więc by podzielić się z Państwem tą informacją. Nadmieniam iż błąd ów nie był celowy ponieważ w swoim wpisie powoływałam  z jakich  źródeł korzystałam dokonując wpisu. W tym przypadku była to GW i jest to uwidocznione  w treści ]]>http://wyborcza.pl/1,75478,19178616,27-poslow-slubowalo-bez-boga-sprawdzilismy-ktorzy.html#ixzz3rJuafTwr]]>

Pozdrawiam

 

 

 

 
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

odwołali się do Bożej pomocy i co z tego? chwilę potem  dała popis nienawiści w swoim przemówieniu.

Vote up!
13
Vote down!
0

hobo

#1498474

Kopacz i Niesiołowskiego można podciągnąć pod przysłowie: diabeł przebrał się w ornat i na mszę ogonem dzwoni...

Wiadomo natomiast, że platforma jest w kryzysie i tak jak w poprzednich kadencjach następowały partyjne podziały z PO wyłonił się przecież  (Ruch Palikota) tak i w tej może coś takiego się wydarzyć i posłowie nowoczesnych i postępowych ugrupowań stworzą swój całkiem lewicowy klub parlamentarny.Wielu wywodzi się z SLD np. Arłukowicz, Napieralski, a wtedy okaże się, że w sejmie mamy reprezentację lewicy, której miało nie być bo się nie dostali...

Jest jeszcze młody Cimoszewicz w szeregach PO...

To tylko dywagacje, tym bardziej, że kłamstwo w polityce jest czymś oczywistym...

Dla przykładu b. premier Oleksy on SLD -owiec z krwi i kości u schyłku życia mówi coś takiego:

"Oleksy deklaruje, że jego pogrzeb będzie kościelny, "bo wszystkie komuchy taki miały, a ci, co jeszcze żyją, też będą mieli". Dodaje, że być może nawet się wyspowiada.
- W szpitalu odwiedził mnie abp Głódź, też tam leżał. Położył mi dłoń na ręce (...). Chciał mnie wyspowiadać, ale powiedziałem, że nie policzyłem grzechów ."

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17163800,Oleksy_dla__Rz___Walcze_z_nowotworem__Chce_koscielnego.html

Pozdrawiam

desmes

Vote up!
11
Vote down!
0
#1498479

Dziekuje, wazna i potrzebna informacja. To jest bowiem barometr naszego stanu rzeczy. Slubowanie bez Boga w prostej linji prowadzi do zdrady i rozwodow...a przeciez nie o malzenskie loze tu idzie, a o Najjasniejsza Rzeczpospolita. Kiedy w koncu libertyni i inni tego typu znikna z areny politycznej naszego kraju ? Polska bez Boga zawsze bedzie ulomna i slaba.

pzdr. Szczesc Boze

Vote up!
14
Vote down!
0

chris

#1498507

masz rację, Polska bez Boga będzie słaba i ułomna. Mam nadzieję, że Ci którzy podjęli Krucjatę Różańcową za Ojczyznę nie poprzestaną i będą dalej trwali na modlitwie.

Dziękuję i Szczęść Boże

Zło zawsze lepiej się lansuje...

Dobro jest wymagające...

Pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
0
#1498517

to jednak lepiej, że otwarcie ślubowali bez Boga.

Moim zdaniem znacznie gorsi sa ci, którzy także w Boga nie wierzą i na codzień zachowują się haniebnie, nie przestrzegając dekalogu, ale od święta ślubują z Bogiem, kładąc rękę na sercu - to ludzie obłudni, faszywi, którzy nie cofną się przed niczym i tacy są najbardziej niebezpieczni.

Tych właśnie powinniśmy się obawiać!!!

Vote up!
7
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1498522

że ślubowali bez odniesienia do Boga, gdy są niewierzący niż to ,że jako polscy posłowie, w polskim parlamencie ślubowali po amerykańsku, z ręką na portfelu. Kosmopolici zapinający guziki podczas ślubowania...jakby nie mogli tego zrobić wcześniej! Zamiast tego w postawie "zasadniczej" ślubujący podnoszą prawą rękę do ślubowania (palce na wysokości oczu). Paru posłów tak ślubowało. Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-2

Verita

#1498617

Ludzie, ktorzy nie wierza w Boga, to zlepek arogancji i glupoty. W zadnym razie nie powinni byc poslami, lub wogole zajmowac stanowisk " panstwowych " Antysalon swoim komentarzen ponizej ukazal ile jeszcze jest do zrobienia...tj. kto jest wybierany i kto wybiera...i to jest to cale nasze rodzime nieszczescie...Nie tylko, ze bez Boga, to na dodatek lewactwo i inne POpluczyny...

pzdr.

Ps. Grasja, ludzie obludni, falszywi i co tam jeszcze wystepuja rowniez wsrod ludzi wierzacych. Ba ! nawet wsrod duchownych...To nie jest punt krytyczny. Waznym jest, ze ludzie wierzacy maja przynajmniej obawe i pewne zahamowania i do tego mozemy sie odnies, w przypadku, gdy owi ludzie postepuja niegodnie. Ci " inni" nie maja juz zadnych skrupulow i rozgrzeszaja sie sami...Dla ludzi niewierzacych w Boga Stworce skale wartosci ustanawia ich wlasne EGO i to jest wielce niebezpieczne...Naturalnie wystepuje jeszcze inni, ktorzy wymyslaja sobie inne " filozofie " i punkty widzenia wszechswiata i tym zalepiaja swoja emocjonalna dziurke. Ba, pisza nawet o tym ksiazki i zarazaja owa glupota innych..., nawet na przestrzeni wiekow.

Vote up!
2
Vote down!
0

chris

#1498814

Lewaczka od banksterów oraz rsortowy z peło.

pzdr

Vote up!
3
Vote down!
0

antysalon

#1498665