Refleksje nad Słowem Życia Flp 1:29

Obrazek użytkownika Bizantyjski Katolicki Patriarchat
Blog

„Wam bowiem z łaski dane jest to dla Chrystusa: nie tylko w Niego wierzyć, ale i dla Niego cierpieć”

 

Przed tym cytatem apostoł pisze: Tylko sprawujcie się w sposób godny Ewangelii Chrystusowej, abym ja – czy to gdy przybędę i ujrzę was, czy też będąc z daleka mógł usłyszeć o was, że trwacie mocno w jednym duchu, jednym sercem walcząc wspólnie o wiarę w Ewangelię, i w niczym nie dajecie się zastraszyć przeciwnikom. To właśnie dla nich jest zapowiedzią zagłady, a dla was zbawienia, i to przez Boga” (werset 27-28). Dalej apostoł pisze: „Toczycie tę samą walkę, jaką u mnie widzieliście, a o jakiej u mnie teraz słyszycie”. I dalej:Jeśli więc jest jakieś napomnienie w Chrystusie, jeśli jakaś moc przekonująca Miłości, jeśli jakiś udział w Duchu, jeśli jakieś serdeczne współczucie –  dopełnijcie mojej radości przez to, że będziecie mieli te same dążenia: tę samą miłość i wspólnego ducha, pragnąc tylko jednego, a niczego nie pragnąc dla niewłaściwego współzawodnictwa ani dla próżnej chwały, lecz w pokorze oceniając jedni drugich za wyżej stojących od siebie (2:1-3).

Bóg przez apostoła teraz przemawia I do nas. „Wam bowiem z łaski dane jest to dla Chrystusa: nie tylko w Niego wierzyć, ale i dla Niego cierpieć”. Jak wiele apostoł Paweł wycierpiał dla Chrystusa, ile prześladowań, a w końcu męczeństwa! A co inni apostołowie cierpieli dla Chrystusa? Odważnie dawali świadectwo o Jezusie słowem i życiem, a także przyjęli męczeństwo i koronę wiecznej chwały. Teraz cieszą się szczęściem wiecznym, jakie Pan przygotował dla tych, którzy Go miłują i pozostają Mu wierni.

Zadajmy sobie pytanie: Co Jezus cierpiał dla mnie i co ja cierpię dla Niego? Nie da się mówić o miłości do Jezusa, nie stojąc pod Jego krzyżem i nie będąc gotowym do poświęceń i cierpień w imię wierności Jemu i Jego nauczaniu. Miłość do Chrystusa łączy się z łaską, a Słowo Boże przypomina nam: „Wam bowiem z łaski dane jest to dla Chrystusa: nie tylko w Niego wierzyć, ale i dla Niego cierpieć”. A potem: „Toczycie tę samą walkę, jaką u mnie widzieliście, a o jakiej u mnie teraz słyszycie”. Wielu ludzi cierpi, ale niewielu cierpi dla Chrystusa, za wierność Jemu. Pamiętajmy, że bez krzyża i bez wierności nauce Chrystusa trudno człowiekowi przejść ostatnią próbę, jaka czeka nas w godzinie śmierci i od której zależy cała wieczność.

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)